0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Стрептококи група Б
« Отговор #20 -: Февруари 24, 2009, 14:39:58 pm »
garga още в първите си постове затова ти написах да не очакваш да видиш напълно чиста микробиология, просто във влагалището постоянно има някакви бактерии. Мисля че твърде много задълба и прекалено се шашкаш. Довърши си лечението, пусни си контрола и си отиди в началото на април при д-р Александров за когото разбрах че си си взела час. А това което четеш за изтребването на "тези гадини" става въпрос за рецидиви и случаи с усложнения или резистентни бактерии. Успокой се и не прекалявай с четенето! Успех!!!
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Стрептококи група Б
« Отговор #21 -: Февруари 25, 2009, 07:35:12 am »
Днес излезе резултата от микробиологията. Сега се оказва, че имам Ентерококи. Понеже предния път изследванията бяха в друга лаборатория, незнам дали това са същите микроорганизми или една от двете лаборатории греши. Както и да е . Отчаяна съм. Сега ще чакам да ми дойде цикъла, да свърши и да започна лечение с антибиотик, както и вагинални глоболи. Приятеля ми ще пие същите антибиотици.
Нищо чудно - ентерококи, които са резистентни към ципрофлоксацин са сравнително често явление. Не са същите организми. Като си се лекувала с антибиотика и си изтрепала другите бактерии, ентерококите са плеснали с ръце и са се зарадвали , че сега има повече място за тях. Най-просто това е обяснението защо след антибиотична терапия се появяват други инфекции. Те всщност не се появяват, ами си ги има там нормално, но започват повече да се размножават. Затова е важно  да се определи дали си имаш нормалното количество или наистина имаш някакъв дисбаланс. Най-общо, ако нямаш оплаквания се смята, че нямаш дисбаланс. Иначе те какво - да не искат да го стерилизират това влагалище.

За цветната снимка. Предполагам, че ако имаш инфекция в матката може и да ги влоши, но иначе ти бактерии винаги ще си имаш във влагалището и предотвратяването на маточна инфекция зависи от техниката на този, който ти прави изследването. Контраста е стерилен и не се слага във влагалището, а в матката т.е. ако техникът не опре катетъра в стените на влагалището, няма как от там да ти влезнат бактериите. Освен това самият контраст е на йодна основа т.е. би трябвало да убива бактериите, но не съм сигурна дали има такива, които не убива ( освен хламидиите, ама те са друга работа). Консултирай се с лекарите, които с това се занимават - те знаят най-добре.

Б.


  
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Стрептококи група Б
« Отговор #22 -: Февруари 25, 2009, 08:25:37 am »
Боби, благодаря ти за отговора. Благодаря също и на Старлет, която ме успокоява да не се шашкам толкова. Истината е, че аз понеже нямам симптоми си бях на обикновен профилактичен преглед, но 2-ма лекари казаха, че имам зачервяване на шийката, а изолираха и тези бактерии. Когато попитах защо не пише в какво количество се изолират ми казаха, че това няма никакво значение, защото мястото на тези бактерии категорично не било във влагалището. Също така, макар да казвате че не съществува стерилно влагалище - защо тогава преди година ( а и преди ) на резултати от микробиология ми е пишело " не се изолира патогенна флора" . През целия си живот, преди 5-6 години имах трихомини, които излекувах лесно, а сега тези стрептококи - последствие ентерококи.
Момичета, нямате представа колко ми е полезна тази дискусия - тъй като по този начаин намирам по-лесно въпросите, които да задам на лекарите.
Обичам ви :)
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Стрептококи група Б
« Отговор #23 -: Февруари 25, 2009, 09:28:02 am »
... Също така, макар да казвате че не съществува стерилно влагалище - защо тогава преди година ( а и преди ) на резултати от микробиология ми е пишело " не се изолира патогенна флора" . През целия си живот, преди 5-6 години имах трихомини, които излекувах лесно, а сега тези стрептококи - последствие ентерококи.
Момичета, нямате представа колко ми е полезна тази дискусия - тъй като по този начаин намирам по-лесно въпросите, които да задам на лекарите.
Обичам ви :)

Отговарямти на първо на въпроса който съм подчертала в синьо. Зачи някой в лябораторията си е свършил добре работата, не е изключено и тези нови резултати да се дължат на неправилно боравене с взетия от теб материал и в лабораторията (аз лично съм имала няколко подобни случая). А на трихомоните наистина вече не им е мястото там, а и те се предават по полов път предимно. Докато коките за които говориш ги има по принцип във влагалището макар и в малки количества. Казах ти успокой се довърши си все пак започнатото лечение и спри да се тъпчеш с антибиотици за малко поне докато д-ра не си каже мнението по въпроса.  :D
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Стрептококи група Б
« Отговор #24 -: Февруари 25, 2009, 20:55:53 pm »
Мила, Старлет - точно това смятам да направя, но междувременно събирам информация, която се оказва много, много ценна, за да съм подготвена с въпросите си. Днес ми е последен ден с антибиотик, от утре ще пия стрептококцинум и цитросепт, които са хомеопатични и няма да са ми излишни, нито вредни :). В края на март ще ида на контролен, дано не се изолират вече, а април при д-р Александров. Така или иначе това е плана. Междувременно ще си следя темата за мнения -  всеки ден научавам по нещо ново. А за гершките в лабораториите, ще ми е много странно едната лаборатория да е сгрешила и да е показала стрептококи, а след 2 месеца втора лаборатория да сгреши и да покаже ентерококи. Но .. знам ли .. Слава, Богу антибиотика свърши :)
Благодаря ти, още веднъж - много, много !!!
 :bighug:
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Стрептококи група Б
« Отговор #25 -: Февруари 25, 2009, 21:33:12 pm »
Боби, благодаря ти за отговора. Благодаря също и на Старлет, която ме успокоява да не се шашкам толкова. Истината е, че аз понеже нямам симптоми си бях на обикновен профилактичен преглед, но 2-ма лекари казаха, че имам зачервяване на шийката, а изолираха и тези бактерии. Когато попитах защо не пише в какво количество се изолират ми казаха, че това няма никакво значение, защото мястото на тези бактерии категорично не било във влагалището. Също така, макар да казвате че не съществува стерилно влагалище - защо тогава преди година ( а и преди ) на резултати от микробиология ми е пишело " не се изолира патогенна флора" . През целия си живот, преди 5-6 години имах трихомини, които излекувах лесно, а сега тези стрептококи - последствие ентерококи.
Момичета, нямате представа колко ми е полезна тази дискусия - тъй като по този начаин намирам по-лесно въпросите, които да задам на лекарите.
Обичам ви :)
Написалиса ти, защото патогенна означава такава, която причинява болести т.е. написаното означава, че каквото там са изолирали от него не са намерили нищо, което не би трябвало да е там.
В сегашният случай според мен проблема е бил, че са ти изолирали резистентни бактерии, които не се срещат толкова често и затова са те диагностицирали с инфекция, поне така предполагам.
Между другото, добре е, че ще изчакаш един месец преди да отидеш пак на преглед, защото реално погледнато веднага след антибиотик е нормално да имаш някакъв малък дисбаланс. За хомеопатията - ми щом се чувстваш по-добре, взимай си я, няма да попречи (щом се пие), макар че аз с двете ръце се подписвам, че няма и да помогне :-). Само да не вземеш да позлваш някакви хомеопатични лекарства, които се слагат във влагалището... не знам дали има такива, ама да си кажа.
Поздрави.

Боби


  
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Стрептококи група Б
« Отговор #26 -: Февруари 25, 2009, 22:21:41 pm »
Боби, за цитросепта пише че се правят някакви вагинални промивки с воден разтвор.. ама за тях още не знам дали да ги прилагам. Мислиш, че са вредни ли ? Този цитросепт много го хвалят, ама знам ли ?!
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Стрептококи група Б
« Отговор #27 -: Февруари 26, 2009, 02:03:15 am »
Боби, за цитросепта пише че се правят някакви вагинални промивки с воден разтвор.. ама за тях още не знам дали да ги прилагам. Мислиш, че са вредни ли ? Този цитросепт много го хвалят, ама знам ли ?!

Бях написала разни неща, защото се обърках с това име Цитросепт ( мислех, че пишеш за антибиотика, който са ти дали - ципрофлоксацин). Та сега отговарям по твоят въпрос.

В никакъв случай да не ги правиш тези промивки с хомеопатичните "лекарства".  По принцип вагиналните промивки не са полезни да си ги правиш ей така за всеки случай, защото и те объркват флората. Единствените изключения са, ако е някакво лекарство предписано от лекар с някаква определена цел.
Хомеопатията е на принципа на някакви яки разтвори ( примерно 1 към 100 000) от нещо -  с тази концентрация и сярна киселина да сложат, пак няма да ти навреди - все едно чиста водичка. Проблема е не какво слагат, а че ще си правиш промивки. Ако флората ти се е нормализирала сега няма какво да я отмиваш, така че препоръчвам ти да не си правиш подобни екперименти, независимо колко го хвалят.

Поддържам мнението на Starlet, че трябва да понамалиш четенето :wink:. Изчакай да си видиш резултатите и тогава ще гледаш какво да правиш. Имай предвид, че дисбаланс във флората може да отнеме известно време да се нормализира и ако за всяко нещо така се шашкаш, ти ще се побъркаш сама.

Б.
« Последна редакция: Февруари 26, 2009, 02:35:13 am от Bobbie »


  
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Стрептококи група Б
« Отговор #28 -: Февруари 26, 2009, 08:19:15 am »
Мили, Боби и Старлет. Може би наистина ви звуча, много шашната, но всъщност не съм чак толкова. Дори ми е спокойно. Благодаря ви за милите думи. Вашия опит и сведения са ми полезни. Обичам да съм максимално запозната :) :bighug:   :thankyousign:
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Стрептококи група Б
« Отговор #29 -: Февруари 26, 2009, 10:14:32 am »
Мили, Боби и Старлет. Може би наистина ви звуча, много шашната, но всъщност не съм чак толкова. Дори ми е спокойно. Благодаря ви за милите думи. Вашия опит и сведения са ми полезни. Обичам да съм максимално запозната :) :bighug:   :thankyousign:

:D :D :D Е щом държиш да чуеш нещо, аз единствено мога да ти препоръчам интимният гел на  Лактацит, в него има млечна киселина в малки количества която спомага за нормализирането на баланса във влагалището и за стимулиране на естествената му защита от външни бактерицидни  :) (ако мога така да ги нарека) фактори.  :D :D :D Успех!!!
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Стрептококи група Б
« Отговор #30 -: Февруари 26, 2009, 13:54:46 pm »
:D :D :D Е щом държиш да чуеш нещо, аз единствено мога да ти препоръчам интимният гел на  Лактацит, в него има млечна киселина в малки количества която спомага за нормализирането на баланса във влагалището и за стимулиране на естествената му защита от външни бактерицидни  :) (ако мога така да ги нарека) фактори.  :D :D :D Успех!!!
Starlet, не искам да противореча, но целта на млечната киселина е да увеличи киселинността на влагалището ( понеже нормално това си прави, ако си имаш достатъчно лактобацили там). Ние първо не знаем тя дали си има достатъчно лактобацили и освен това специално за този гел има изследвания, които показват, че няма ефект за намаляването на pH на влагалището. Виж тук по средата на страницата: http://www.secinfo.com/dsVsw.61y8.d.htm .
До колкото знам има влагалищни таблетки с живи лактобацили, но не знам колкоса ефикасни, защото четох някъде, че не били, ама не мога да се сетя да съм видяла точното изследване. Ако намеря нещо по-подробно, ще пиша пак. Реално това означава, че и промивки с кисело мляко биха свършили работа, ама не знам какъв разтвор и колко точно, така че не се наемам да ги препоръчвам.

Боби
« Последна редакция: Февруари 26, 2009, 14:00:30 pm от Bobbie »


  
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Стрептококи група Б
« Отговор #31 -: Февруари 26, 2009, 14:19:05 pm »
Starlet, не искам да противореча, но целта на млечната киселина е да увеличи киселинността на влагалището ( понеже нормално това си прави, ако си имаш достатъчно лактобацили там). Ние първо не знаем тя дали си има достатъчно лактобацили и освен това специално за този гел има изследвания, които показват, че няма ефект за намаляването на pH на влагалището. Виж тук по средата на страницата: http://www.secinfo.com/dsVsw.61y8.d.htm .
До колкото знам има влагалищни таблетки с живи лактобацили, но не знам колкоса ефикасни, защото четох някъде, че не били, ама не мога да се сетя да съм видяла точното изследване. Ако намеря нещо по-подробно, ще пиша пак. Реално това означава, че и промивки с кисело мляко биха свършили работа, ама не знам какъв разтвор и колко точно, така че не се наемам да ги препоръчвам.
Боби

Боби говоря за интимен гел, не за разтвор за вагинални промивки, който гел е безвреден и говоря за спомагане а не за лечение!!! А има ли млечна киселина това предполага че се спомага за производството на лактобацили, които както знаем се изтребват също с антибиотиците които всички яко гълтаме по препоръки на лекарите. А иначе аз имах рецепта някъде из папката ми със изследвания точно за вагинални промивки с млечна киселина (купува се от аптеката) в съотношение с вода. Така, че ако исках да и предложа такъв тип алтернатива щях да го направя. А и със сигурност след тези приеми на антибиотици надали има нормален брой лактобацили може би ще има единични бройки.
« Последна редакция: Февруари 26, 2009, 14:21:56 pm от Starlet »
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Стрептококи група Б
« Отговор #32 -: Февруари 26, 2009, 18:25:08 pm »
На мен предната лекарка ( при която се изолираха стрептококите) ми изписа и Лактацид фемина, но така и не ми каза дали да го ползвам за промивки ( каквито както пише в листовката е едно от приложенията му ) или само за външно ползване да е. Втората лекарка не ми спомена за такъв гел, а ми изписа някакви вагинални глоболи, които изготвиха в една аптека т.е. са смес от няколко лекарства, но не мога да ги разчета от рецептата. Когато я попитах , след приеман на антибиотици не е ли редно да пия витамини, тя ми каза, че тези глоболи правели това. Имали функцията на някакъв вагинален крем, който бил излишно скъп и със същия ефект. Обаче от тези глоболи цял ден после ми изтича някаква течност, че дори жълтее ( но и глоболите са леко жълти на цвят ). Ще ги ползвам още 3 дена и свършват. Дали обаче да ползвам този Лактацид фемина? Мисля само да се мия с него ...
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Стрептококи група Б
« Отговор #33 -: Февруари 26, 2009, 19:58:44 pm »
Боби говоря за интимен гел, не за разтвор за вагинални промивки, който гел е безвреден и говоря за спомагане а не за лечение!!! А има ли млечна киселина това предполага че се спомага за производството на лактобацили, които както знаем се изтребват също с антибиотиците които всички яко гълтаме по препоръки на лекарите. А иначе аз имах рецепта някъде из папката ми със изследвания точно за вагинални промивки с млечна киселина (купува се от аптеката) в съотношение с вода. Така, че ако исках да и предложа такъв тип алтернатива щях да го направя. А и със сигурност след тези приеми на антибиотици надали има нормален брой лактобацили може би ще има единични бройки.

Мен лично не ме интересува кой какви рецепти пише за неща, които не са лекарства. Виждала съм рецепта са крем за ръце, така че хич не се учудвам. За съжаление някои хора изписват неща без да са запознати нито с метаболизма на бактериите, а понеже "има логика". Само че като не са запознати в детайли и логиката им е грешна.
  По абсолютно никакъв начин млечната киселина не помага на лактобацилите - тя е им е излишък в резултат от анаеробното разграждане на глюкозата - не се хранят с нея. Те могат да си живеят и в млякото, което е с неутрално pH. Обаче за влагалището има значение pH-а така че млечната киселина е добре, но просто няма значение дали ще е тя или оцетна киселина

А за ползване извън влагалището - ми да го ползва, ама няма нищо да подпомогне, но няма и да попречи, така че, ако така се чувства добре да си го позлва. Ефекта ще е като от хомеопатията.

Б.
« Последна редакция: Февруари 26, 2009, 20:46:13 pm от Bobbie »


  
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Стрептококи група Б
« Отговор #34 -: Февруари 27, 2009, 09:26:05 am »
...По абсолютно никакъв начин млечната киселина не помага на лактобацилите - тя е им е излишък в резултат от анаеробното разграждане на глюкозата - не се хранят с нея. Те могат да си живеят и в млякото, което е с неутрално pH. Обаче за влагалището има значение pH-а така че млечната киселина е добре, но просто няма значение дали ще е тя или оцетна киселина

А за ползване извън влагалището - ми да го ползва, ама няма нищо да подпомогне, но няма и да попречи, така че, ако така се чувства добре да си го позлва. Ефекта ще е като от хомеопатията.

Б.

Това не е вярно!!! Ти твърдиш че няма разлика най-просто казано между оцет и кисело мляко. И най-малкото хлапе ще ти каже че има разлика. Незнам дали си чувала че има таблетки на основата на млечно кисели бактерии които се дават на кърмечета (защото много често се получава нарушаване на бактериалния баланс при някои от тях които са на изкуствено хранене, моя приятелка имаше такъв проблем с детето си). Не съм и чела никъде в оцета да има лактобацили, но в киселото мляко ги има в изобилие. Прясното мляко е с неутрално РН, но киселото и вкисналото вече не е именно тогава има така наречената млечна киселина.
А за ползването извън влагалището колкото и да се мъчи човека докато се мие да не попадне нищо нито вода нито интимен гел леко навътре във влагалището няма как да стане, така че все пак част от гела респективно млечната киселина попада във влагалището и съответно спомага.

П.С. Не разбирам домогванията ти напоследък да влизаш в спор с мен. Не считам за нужно да навлизам като дървен философ в подробности, а да дам кратък и ясен съвет без да правя подробен анализ на всеки един биохимичен поцес!!!
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Стрептококи група Б
« Отговор #35 -: Февруари 27, 2009, 09:29:01 am »
На мен предната лекарка ( при която се изолираха стрептококите) ми изписа и Лактацид фемина, но така и не ми каза дали да го ползвам за промивки ( каквито както пише в листовката е едно от приложенията му ) или само за външно ползване да е. Втората лекарка не ми спомена за такъв гел, а ми изписа някакви вагинални глоболи, които изготвиха в една аптека т.е. са смес от няколко лекарства, но не мога да ги разчета от рецептата. Когато я попитах , след приеман на антибиотици не е ли редно да пия витамини, тя ми каза, че тези глоболи правели това. Имали функцията на някакъв вагинален крем, който бил излишно скъп и със същия ефект. Обаче от тези глоболи цял ден после ми изтича някаква течност, че дори жълтее ( но и глоболите са леко жълти на цвят ). Ще ги ползвам още 3 дена и свършват. Дали обаче да ползвам този Лактацид фемина? Мисля само да се мия с него ...

Миличка Лактацит фемина има разтвор и за вагинални промивки, който е различен от интимният гел за ежедневна употреба. Незнам какво ти е изписала твоята лекарка, но аз лично ти говоря за интимният гел за ежедневна употреба. Аз лично го ползвам вече няколко години и съм много доволна. Но естествено ако има една гъбична инфекция причинена от прекалената употреба на антибиотици само този ежедневен гел няма да ти помогне!!!  :)
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Стрептококи група Б
« Отговор #36 -: Февруари 27, 2009, 15:40:46 pm »
Това не е вярно!!! Ти твърдиш че няма разлика най-просто казано между оцет и кисело мляко. И най-малкото хлапе ще ти каже че има разлика. Незнам дали си чувала че има таблетки на основата на млечно кисели бактерии които се дават на кърмечета (защото много често се получава нарушаване на бактериалния баланс при някои от тях които са на изкуствено хранене, моя приятелка имаше такъв проблем с детето си). Не съм и чела никъде в оцета да има лактобацили, но в киселото мляко ги има в изобилие. Прясното мляко е с неутрално РН, но киселото и вкисналото вече не е именно тогава има така наречената млечна киселина.
А за ползването извън влагалището колкото и да се мъчи човека докато се мие да не попадне нищо нито вода нито интимен гел леко навътре във влагалището няма как да стане, така че все пак част от гела респективно млечната киселина попада във влагалището и съответно спомага.

П.С. Не разбирам домогванията ти напоследък да влизаш в спор с мен. Не считам за нужно да навлизам като дървен философ в подробности, а да дам кратък и ясен съвет без да правя подробен анализ на всеки един биохимичен поцес!!!

Кой говори за кисело мляко - говоря за млечна киселина. Когато млечната киселина е отделена отделно от киселото мляко, между нея и оцетната киселина ( не оцета) няма разлика за теб и влагалището ти - да точно това твърдя. Ако видиш, че на даде н гел пише, че е с млечна киселина това не означава, че има дори и една бактерийка в него. Примера с таблектике е различен - в тях има живи бактерии, не млечна киселина.  Прави разлика между кисело мляко, млечна киселина и лактобацили ( първото включва другите две).



Б.
« Последна редакция: Февруари 27, 2009, 15:53:52 pm от Bobbie »


  
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Стрептококи група Б
« Отговор #37 -: Февруари 27, 2009, 16:04:35 pm »
Не се стремя да влизам в спор с теб, но просто когато съветваш неща, които може да навредят , то аз като човек, който разбира от това, се чувствам задължена да кажа нещо. Все пак нали този форум е за да си помагаме - не разбирам защо те дразни. Аз не съм седнала да правя лични нападки.Сложих линк към изследвания, които недвусмислено показват, че няма ефект и ти ги игнорира, а сега ме наричаш дървен философ. Хайде да не се обиждаме на дървен философ и да посочваме кое всяко хлаше знае, защото до никъде няма да стигнем. Този форум е за взаимопомощ.

Б.

Сега пък твърдиш, че интимният гел Лактацит ще навреди и е опасен защото съм го препоръчала за ежедневна употреба. Твърде необосновано твърдение изказано от теб 8O . За пореден път те моля да четеш внимателно постовете ми преди да пишеш бях те помолила и в друга тема ако помниш. И на всичкото отгоре ме обвиняваш в неща които явно и ти не разбираш. Знаеш ли че все още при гъбична инфекция гинеколозите изписват млечна киселина. Защото тя естествено се произвежда във влагалището и когато нейното количество е недостатъчно то неможе да се защитава от гъбичките и те безпрепятсвено си се размножават. Да не искаш да кажеш че е трябвало толкова години да изписват вагинални промивки с оцет. Прави ми впечатление, че след всеки мой пост ти пишеш след мен с цел да проведеш явно спор или както са казали хората си като на всяко гърне похлупак. Или помагай на момичетата или не си търси поводи за спор. Никой не ти иска подробен разбор на протичащите биохимични процеси.
Не мога да приема също и твърдението ти за хомеопатията, тъй като тя стои в основата на съвременната фармацевтика това го пише в учебниците по фармакология. И повярвай ми има разлика между оцетна и млечна КИСЕЛИНА. Да и двете вещаства са киселини, но не са едно и също затова са и с различини наименования това е все едно да кажеш че няма разлика между натриевата и калиева основа защото и двете са основи!!! Желая ти лек ден и успех в науките, щом имаш желание да се изучаваш го прави както трябва. Не смятам повече да ти отговарям просто е под достойнството ми в случая!!!
« Последна редакция: Февруари 27, 2009, 16:08:21 pm от Starlet »
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Стрептококи група Б
« Отговор #38 -: Февруари 27, 2009, 17:26:33 pm »
Ето малко по подробно инфо:

Киселинността на влагалищното съдържимо (рН 3,5 - 4,5) е изключително важна бариера пред попадащите в него микроорганизми. Основна роля за това играе нормалната влагалищна флора - лактобацилите на Döderlein, които чрез своята ензимна активност разграждат глюкозата от богатите на гликоген влагалищни епителни клетки до млечна киселина. Млечната киселина и бацилите на Döderlein поддържат биологичното равновесие на вагината и в същото време се явяват естествен щит срещу навлизането на патогенни микроорганизми.

Вагиналното съдържимо притежава селективна антимикробна активност срещу попадащите отвън микроорганизми, според Valore E. и съавт.(1) Те са установили, че млечната киселина, ниското рН и антимикробните полипептиди са главните активни фактори. Важно е да се отбележи, че това е първото изследване, което доказва научно широко известната до този момент хипотеза, че млечната киселина е антимикробен фактор във вагиналния секрет.


Защитни фактори на вагиналните лактобацили

Здравословната вагинална екосистема се доминира от определен вид микроорганизми - лактобацили, които оказват значително влияние върху микробиологията на вагината. Някои видове лактобацили потискат растежа на други ендогенни бактерии във вагината чрез продукцията на органични киселини като млечна киселина, водороден пероксид и бактериоцини или лактоцини. Според публикация на Aroutceva и съавт.(2) приблизително 60 % от изолати на изследваните лактобацили показват всичките 3 механизма на бактериален антагонизъм. При останалите щамове липсват един или два от трите гореописани характеристики (продукция на органични киселини като млечна киселина, водороден пероксид и бактериоцини).

Продукцията на органични киселини поддържа вагиналното рН по-ниско от 4,5 и по този начин създава неблагоприятна среда за развитие на ендогенните патогенни бактерии. Комбинацията от водороден пероксид и бактериоцини допълнително потиска тези патогенни микроорганизми и така се запазва здравословното състояние на вагиналната екосистема.

Увеличеният брой лактобацили поддържа по-висок окислително-редукционен потенциал във влагалищната среда, инхибирайки растежа на облигатните анаеробни бактерии. Установено е, че активността на бактериоцините зависи от рН на средата - при ниско рН тя се запазва, докато при неговото повишаване активността им драстично намалява. В кисела среда активността на водородния пероксид е стабилна, а при намаляване концентрацията на водородните йони се понижава. Следователно, при повишаване рН на вагината бактериоцините губят своята ефективност, водородният пероксид се разгражда и лактобацилите не могат да реагират срещу другите бактерии, като напр. G. vaginalis.(2)

Тоест обобщено: млечната киселина помага за размножаването на лактобацилите и за правилното им действие тоест да защитават влагалището, а те от своя страна произвеждат млечна киселнина. Това е твърде крехък баланс който може да бъде подпомогнат от продукти за ежедневна употреба съдържащи млечна киселина.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Стрептококи група Б
« Отговор #39 -: Февруари 27, 2009, 18:28:37 pm »
Мили, Боби и Старлет. Не зная дали както казва Старлет има някакво заяждане между вас, но чесно казано за мен няма такова ! Този дебат ми е безкрайно интересен поради факта, че ми помагате. На мен също ми се струва, че разлика между оцетна и млечна киселина има и сега се сещам, че съм чувала от майка ми, че когато е била млада и е имала вече деца, с цел да не забременява - някакъв лекар й е казал да се промива с оцетен разтвор след секс. Това знам за оцетната киселина, а за млечната че снабдява влагалището с повече лактобацили, полезни да се борят с неизменно попадащите и вредни микроорганизми в нея.
Старлет, ето това ми предписа лекарката:

Мисля, че е по-скоро за вътрешни промивки, но аз си го ползвам май повечко за външни, понеже за вътрешна ползвам глоболите (зиписани от другата лекарка).
Прегръщам ви и двете.
П.П: Понякога в интернет пространството, поради липсата на визуален контакт - мненията на хората изглеждат враждебни, но съм сигурна че не е така ! На мен поне ми изглеждат като добронамерен опит да ме осведомите в онова, което вие знаете, а аз - не.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.