0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #100 -: Април 05, 2009, 19:27:34 pm »
Нямам абсолютно никакви оплаквания и изобщо не предполагах, че може да бъдат открити при мен.  :balk_144:
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #101 -: Април 05, 2009, 23:37:13 pm »
Нямам абсолютно никакви оплаквания и изобщо не предполагах, че може да бъдат открити при мен.  :balk_144:
Значи станахме две .. и аз като теб нямам оплаквания, а се лекувам от няколко месеца. Но съм си казала, че ако и този път не се получи с лечението - ще оставя организма ми сам да се пребори. Вероятно имунната система си знае работата и тези резултати са по-скоро временен дисбаланс. В края на краищата от тези АБ вече започна да ме боли корема, а и последния път освен Ентерококи, се появи и Клебсиела. Идва лято - повечко пресни плодове и зеленчуци и имунитета ще се подобри надявам се :)
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #102 -: Април 05, 2009, 23:44:44 pm »
Да, така е.Обаче не разполагам с много време, защото боичасовника тик-така все по-бързо и ме е страх да не стане късно за каквито и да било манипулации. Наличието им пречи да си направя ЦС и след това инсе, което е възможния вариант за нас.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #103 -: Април 06, 2009, 04:14:34 am »
Да, така е.Обаче не разполагам с много време, защото боичасовника тик-така все по-бързо и ме е страх да не стане късно за каквито и да било манипулации. Наличието им пречи да си направя ЦС и след това инсе, което е възможния вариант за нас.
Не знам дали пречи на инсето, защото аз преди последното имах някакви сърбежи и казах на лекаря ми, понеже никога не съм имала подобни оплкавания. Той само махна с ръка и каза "сигурно е някаква гъбична инфекция, те са често срещани" и дори нищо не ми предписа. Сърбежите бяха около 1 седмица и после минаха. Същевременно си ми вървеше стимулацията и после направихме инсето. Така и не знам от какво беше, но не ме и интересува понеже си мина само.


Боби


  
*
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #104 -: Април 06, 2009, 21:23:47 pm »
Може да не пречи на инсето, но с тях не мога да направя ЦС и да се види проходимостта на тръбите, а без нормална проходимост инсе не може да се осъществи. Всичко започва от коките и кандидата и докато не се махнат нищо друго не може да се направи. Аз нямам никакви оплаквания, сърбеж или нещо друго и затова бях като втрещена от резултата. И сега направо ме е страх да ида на ново изследване.
Ще видим какво ще решим с доктора тези дни.
Казаха ми, че е хубаво да се консумира много кисело мляко, действало изчистващо на организма. Боби и Гарга, вие какво мислите за това? Би ли имало полза при кандидата специално?
 :eating:
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #105 -: Април 06, 2009, 22:28:08 pm »
Аз мисля, че киселото мляко, което се продава в Бг, а и не само .. Не е никакво кисело мляко. То си е живо нишесте затова съм далеч от мисълта, че ще ти набави лактобацили. Мисля, че далеч по-полезно ще ти бъде да пиеш витамини и да слагаш някакви вагинални глобули - например Лактажин, който както вече писахме по-горе е с живи лактобацили. Естествено най-добре е да се консултираш с лекар, макар че всички при които съм била с лекота изписват и се съгласяват с какви ли не вагинални глоболи. Вече пробвах поне 4 вида вагинални глоболи, някои от които дори специално изработени за моя случай ... без резултат. Мисля си, че всичко е слаба имунна система, която имаме нужда да подсилим. Повечко плодове, зеленчуци .. И ти като мен нямаш симптоми, така че май организма ще се справи и сам. Аз след цялото лечение от купища хапчета, ми се струва, че наистина ще си навлека някое течение .. Днес си изпих последната доза АБ (Авелокс) и смятам, че в близките месеци няма да глътна повече нито един (дай Боже), ако още ги има бактериите - ще се оставя за известно време на "автопилот".
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #106 -: Април 07, 2009, 00:00:16 am »
Да, по магазините продават имитация на к. мляко, за съжаление. Може би всичко е въпрос на имунитет, особено след тази дълга зима с гриповете, настинките и т. н.
Сега се сещам, че за укрепване на имунитета казват, че е добре да се взима пчелно млечице и прополис. За тези продукти се знае, че имат силно лечебни свойства. Май и това ще пробвам и наистина повече плодове и зеленчуци. Е, гарнирани с малко нитрати, но пък така ще са по-вкусни.  :D
От тези антибиотици човек само си съсипва организма. Жалко, че за едно помагат, а друго увреждат.
И аз мисла да преустановя пиенето на каквито и да било антибиотици, ако се окаже, че още са тук всички бактерии, гъби и прочее нашественици. osi_19
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #107 -: Април 07, 2009, 03:57:23 am »
Казаха ми, че е хубаво да се консумира много кисело мляко, действало изчистващо на организма. Боби и Гарга, вие какво мислите за това? Би ли имало полза при кандидата специално?
 :eating:
Аз противно на вас двете смятам, че по-голямата част от киселото мляко в България е хубаво. Сигурна съм, че има марки, които са с живи бактерии.
Не е трудно да разбереш  - остави го извън хладилника един ден и виж дали е по-кисело. Ако е, значи има живи лактобацили. Аз съм ЗА киселото мляко.

Боби
« Последна редакция: Април 07, 2009, 04:02:19 am от Bobbie »


  
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #108 -: Април 07, 2009, 10:16:10 am »
 Боби, понеже често си нося кисело мляко на работа, (за да имам в случай че огладнея преди обедната почивка ) - се случва много често да го забравя и да стои там с дни (нямаме хладилник)... Е, ами нищичко му няма. А съм си купувала все различни марки.
Отделно от това в къщи (макар и в хладилник) - понякога с месеци е стояло и после пак не е било вкиснато.
Имаше една статия в Бг вестник за различните марки млека - пишеше че съдържат някакви заместители, които не били вредни, но не били истинско мляко. С две думи, ако имаш възможност сам да си правиш кис. мляко си е най-добре :)
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #109 -: Април 07, 2009, 16:45:06 pm »
Боби, понеже често си нося кисело мляко на работа, (за да имам в случай че огладнея преди обедната почивка ) - се случва много често да го забравя и да стои там с дни (нямаме хладилник)... Е, ами нищичко му няма. А съм си купувала все различни марки.
Отделно от това в къщи (макар и в хладилник) - понякога с месеци е стояло и после пак не е било вкиснато.
Имаше една статия в Бг вестник за различните марки млека - пишеше че съдържат някакви заместители, които не били вредни, но не били истинско мляко. С две думи, ако имаш възможност сам да си правиш кис. мляко си е най-добре :)
Ми не знам. Аз като си бях в България през есента, млякото което купувах мисля, че си се разваляше, ама не знам коя марка беше,за да ти кажа.

Боби


  
*
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #110 -: Април 07, 2009, 17:31:58 pm »
Привет и от мен! Още днес ще купя кис. мляко и ще го оставя извън хладилника и ако се развали ще ям в промишлени количества :eating: :eating: :eating: Пък ще видим дали ще има резултат. Все някоя марка ще съдържа истински бактерии. Въпросът е коя е тя? Поне засища глада и ще загубя някое и друго килце osi_9
Друг вариант е да се купува прясно мляко от производител и да се закваси. Тогава вече ще е истинско, може би.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #111 -: Април 07, 2009, 21:33:38 pm »
 Да варианта със заквасването е най-полезен.
Анелиа, ти кога си на контролен преглед ? Пиши след това, за да кажеш дали си се отървала от балтериите - надявам се че ДА !!!
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #112 -: Април 07, 2009, 21:41:08 pm »
  Има едно кисело мляко-КУЛТУРА.Не знам дали е истинско е на вкус е хубаво.Иначе аз много не обичам кисело мляко и понякога забравям кофичка с месеци в хладилника и пак си е било годно за употреба  :lol: .Не съм попадала на мляко което да се развали на 2 ден.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #113 -: Април 07, 2009, 21:49:03 pm »
  Има едно кисело мляко-КУЛТУРА.Не знам дали е истинско е на вкус е хубаво.Иначе аз много не обичам кисело мляко и понякога забравям кофичка с месеци в хладилника и пак си е било годно за употреба  :lol: .Не съм попадала на мляко което да се развали на 2 ден.
О, да Култура е на Бор Чвор. Нискомаслено е 0,02 % - подходящо е за диети. Обаче не вкисва (аз него най-често си купувам), затова ме съмнява да има лактобацили в него :)
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #114 -: Април 08, 2009, 00:06:11 am »
Да варианта със заквасването е най-полезен.
Анелиа, ти кога си на контролен преглед ? Пиши след това, за да кажеш дали си се отървала от балтериите - надявам се че ДА !!!
И с какво ще го заквасиш? Нали пак ще ти трябва кисело млояко с живи бактерии.


  
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #115 -: Април 09, 2009, 05:44:50 am »
Искам да споделя с вас обяснението на един професор, който попитах днес. Той работи с Кандида и преподава в медицинското училище на бъдещите лекари т.е. информацията е от извора. Ако някой лекар казва нешо различно, значи не е дорабрал правилно това, което са му преподавали.
Та аз го попитах след като Кандидата може да е част от нормалната флора на влагалището как се определя дали имаш или нямаш инфекция, при положение че самото наличие на Кандида ( а по същата логика и други организми) не означава, че ти има нещо.
Ето отговорът: ако нямаш оплаквания не се лекува. Причината: симптомите се предизвикват от собственият ти организъм, който при някои хора е по-чувствителен. При тях се налага да се лекува, но иначе ако нямаш оплаквания самото наличие на организми, които са част от нормалната флора не се смята за проблемно. Някои хора толериат по-високи нива на тези организми, а други по-ниски. Щом няма оплаквания, не е инфекция независимо от точното количество. Статистиката показва, че около 40-50 % от нас се разхождат с Кандида в устната кухина и не се раболяват от нея. Около 30% от жените пък имат Кандида във влагалището, но само някои развиват инфекции от време на време.Същото важи и за различните видове бактерии.

На микробиологията би трябвало да се обръша внимание само, ако съдържа организми, които не са част от нормалната флора или ако има оплаквания. Сега с чиста съвест мога да кажа на всеки, който няма симптоми, че не е необходимо да се тъпче с антибиотици освен ако не са му намерили някакъв чужд на влагалишето организъм.Можете да го споделите това с лекарите си и да поискате тяхното обяснение защо ви лекуват за неща, които нормално би трябвало да имате, след като микробиолозите не могат да кажат какво количество е нормално и то е различно за различните хора.

Боби


  
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #116 -: Април 09, 2009, 10:33:37 am »
 Боби, благодаря за хубавия, успокоителен пост. Предполагам, че визираш и Ентерококите и прочее чревни бактерии като "нормални обитатели на влагалището". Само че, всички гинеколози при които съм била са на обратното мнение и са ми казвали "Чревните бактерии нямат място там !!!" . Казвали са го и уролози на приятеля ми. Ще ми се да не е верно, но ... така поне са ми казвали и то вече доста лекари. Статиите, които съм прочела за тези бактерии, също не споменават че тези бактерии нормално се изолират във влагалището.
 Та, ако имаш възможност и се срещнеш отново с този професор, би ли го попитала и за чревните бактерии - Стрептококи, Ентерококи, Клебсиела и т.н. дали е нормално да се изолират във влагалището на жената ?
 Аз и по лаборатории съм питала, защо не пишат и количеството, в което се намират бактериите в секрета и отговора е бил същия "Това няма значение, след като въобще ги има !"
 Благодаря за отговора ти, предварително :)
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #117 -: Април 09, 2009, 12:02:08 pm »
Здравейте момичета!
За заквасването-ще пробвам с различни кисели млека, все някое ще има истински бактерии. Дано да стане, преди съм заквасвала и се е получавало. И има съвсем различен вкус от купеното.
За прегледа: последните изписани лекарства ги спрях нарочно и не ми правиха микробиология. Казаха, че кандидата не е проблем за ЦС, но коките-да. Спрях да пия лекарствата, защото са чиста химия. Препоръчаха ми цитросепт и сега го пия него(отвратителен вкус), но пък се надявам да помогне. Като го изпия ще ида и след това ще ви пиша какъв е резултата.
Боби, ще чакам с интерес да отговориш на въпроса на Гарга, и мен ме интересува какво е мнението на този професор за стрептококите и прочее коки.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #118 -: Април 09, 2009, 14:59:34 pm »
Предполагам, че визираш и Ентерококите и прочее чревни бактерии като "нормални обитатели на влагалището". Само че, всички гинеколози при които съм била са на обратното мнение и са ми казвали "Чревните бактерии нямат място там !!!" . Казвали са го и уролози на приятеля ми. Ще ми се да не е верно, но ... така поне са ми казвали и то вече доста лекари. Статиите, които съм прочела за тези бактерии, също не споменават че тези бактерии нормално се изолират във влагалището.

Да на чревните бактерии мястото им е в червата, затова се и наричат така! Павилно са ти казали лекарите  :)! А по въпроса за лактобацилите че трябва да се погрижим всячески да засилим присъствието им във влагалищната среда виждам, че все пак се стигна до моето становище! Успех garga!!!
« Последна редакция: Април 09, 2009, 15:02:21 pm от Starlet »
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #119 -: Април 09, 2009, 18:04:59 pm »
Боби, благодаря за хубавия, успокоителен пост. Предполагам, че визираш и Ентерококите и прочее чревни бактерии като "нормални обитатели на влагалището". Само че, всички гинеколози при които съм била са на обратното мнение и са ми казвали "Чревните бактерии нямат място там !!!" . Казвали са го и уролози на приятеля ми. Ще ми се да не е верно, но ... така поне са ми казвали и то вече доста лекари. Статиите, които съм прочела за тези бактерии, също не споменават че тези бактерии нормално се изолират във влагалището.
 Та, ако имаш възможност и се срещнеш отново с този професор, би ли го попитала и за чревните бактерии - Стрептококи, Ентерококи, Клебсиела и т.н. дали е нормално да се изолират във влагалището на жената ?
 Аз и по лаборатории съм питала, защо не пишат и количеството, в което се намират бактериите в секрета и отговора е бил същия "Това няма значение, след като въобще ги има !"
 Благодаря за отговора ти, предварително :)
Значи аз ти казвам на какво ги учат СЕГА, а какво ти казват не знам. Не може да се казва така генерално. НЯМА СТАНДАРТНА НОРМАЛНА ФЛОРА. Някои хора може да са колонизирани от различни неща.  Затова ти дадох проценти на носителите на Кандида.  Само в устата има на 400 бактерии, повечето от които никога не може да ги култивираш в лаборатория. Същото е и с други части на тялота. Радвам се, че в България са напреднали до толкова, че да могат да определят с точност кой организъм е нормална флора и кой не, но ние тук не сме в състояние да го направим,.

Всеки ден се срещам с него, а и шефа ми преподава в медицинското училище и аз също им правя някои от упражненията по микробиология. Просто питах точно този, защото работи с Кандида и стана дума за това на един семинар. Ето ти таблица да си четеш кое от къде се изолира:  http://www.textbookofbacteriology.net/normalflora.html

Б.

P.P. При приятелят ти е съвсем друго, не смесвай нещата.
« Последна редакция: Април 09, 2009, 18:46:57 pm от Bobbie »