0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #60 -: Март 24, 2009, 23:04:29 pm »
Ох, Боби .. такава опора са ми думите ти. Но ако ми е разбит баланса, защо тогава се изолираха и при приятеля ми ?
 Намерих статийка за Клебсиелата:
http://www.sproutnet.com/Reports/klebsiella.htm
 Споменава се, че може да възникне при отслабен имунитет и че може да се хване и от някои зеленчуци. Както и че е в резултат от приема на АБ. (Поне доколкото разбирам английски).
Засега нямам симптоми, но май наистина ще спрае с АБ. Все пак ще чуя мнението утре на  гинекологжката.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #61 -: Март 24, 2009, 23:51:51 pm »
Аз си добавях неща към мнението- нали видя последната редкация?
А иначе Клебсиeла е нормална флора, а там пише, че се изолира също от почвата и от зеленчузи и че вероятно затова е част от нормалната флора, а не че се "хваща" в смисъл че е някаква болест.
Глей ся - съветвам те да спреш да ги четеш тези неща, защото само се объркваш Много е сложно това с флората и ние дори не го разибраме добре още, така че няма какво да се тормозиш.

И по гинеколози ако спреш да ходиш за поне 1 месец, може да се почувстваш по-добре и по-здрава.   :D.

Б.
« Последна редакция: Март 24, 2009, 23:53:34 pm от Bobbie »


  
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #62 -: Март 25, 2009, 10:46:36 am »
Докторката ми изписа Авелокс (АБ) за 7 дни + актажин капсули. Беше много учудена как са се появили нови бактерии след като пия АБ. Каза да правим секс само с презерватив, което пак ме обрича на неуспешни месеци. Разбира се при предните лечения не бяхме правили секс, докато не свърши лечението, но ... Днес и на мъжа ми са му направили посявка да видим там как ще са нещата. В голям кръг се завъртях, цяла вихрушка ... от АБ, изследвания, мазила, провалени месеци в бебеправене и т.н. Уж щяхме да оставяме организма сам да се справи, а ето на - нов АБ и дори според лекарката било невъзможно след прием на АБ да се появят нови микроорганизми, вместо да измрат старите. Възможно ли е част от ентерококите да са се модифицирали в Клебсиела, а другата част да са си останали Ентерококи? Сега съм в шах .. Кога и дали да започвам новото лечение. Това с лекарствата май си е пълен абсурд ... Явно и медецината не е достатъчно напреднала, за да умори тези същества, щом вече месеци наред само "експериментираме с АБ" ...
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #63 -: Март 25, 2009, 23:03:09 pm »
Ентерококите са други организми, не може да се модифицират в Клебсиела.

Цитат
дори според лекарката било невъзможно след прием на АБ да се появят нови микроорганизми, вместо да измрат старите
Ако това за появяването ти го е казала лекарката ( ама не твоя интерпретация на думите и) просто си намери друга лекарка. А старите нали са си измрели. Да не ми казваш, че и двете ги имаш? Това няма ниакква логика, защото нали преид лечението нарпавиха антибиограма.

Не се появяват "нови" бактерии - те не са нови, просто сега са получили възможност да се размножат. Поискай мнението поне на още един лекар. Щом нямаш оплаквания, значи нямаш зор веднага за ги започваш тези лекарства.

Какъв е този актажин?


Б.

« Последна редакция: Март 25, 2009, 23:26:33 pm от Bobbie »


  
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #64 -: Март 25, 2009, 23:25:56 pm »
 Изпуснала съм една буквичка, става дума за капсули Лактажин. Мисля, че съдържат лактобацили. Наистина нямам оплаквания, но трябва ли да имам, за да искам да се излекувам? Искам да съм здрава и да зачена - това не е малък стимул да се боря срещу бактериите. Днес лекарката така ме изгледа и попита "Какво правиш ти бе, момиче?!", че се почувствах едва ли не като някоя дето не се грижи за хигиената си или и аз незнам какво .. Мнение на друг лекар и да поискам знам какво ще бъде - отново АБ. Нали вече няколко лекари смених в борбата срещу бактериите. Просто всеки изписва АБ и смея да кажа, че никой няма ясно мнение какви са тези бактерии и какво причиняват. Говоря и за трите вида, които с течение на времето ми се изолираха. А това, което аз знам е, че и трите са чревни бактерии. Не правя анален секс, винаги след ходене до тоалетна гледам да се мия и т.н. Сега последното, което ми хрумва е, че вероятно имунитета ми е отслабнал. Последните няколко месеца отслабнах и може и организма ми да е податлив на инфекции. Също така преди няколко дена за 2 поредни дни имах цистит, а в устата ми се появиха афти. Незнам доколко това има отношение, но смятам, че и АБ може вече да ми вредят и допълнително да снижават имунозащитните ми функции.
 Как иначе се появява нова бактерия ? Имам чувството, че в момента, в който се отърва от всичко това - ще съм станала спец по микробиология ...
Благодаря ти, Боби още веднъж, че се включваш най-редовно със съвети в темата ми.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #65 -: Март 25, 2009, 23:33:48 pm »
Спри антибиотиците. Нищо няма да ти стане за 1 месец още.  И такава лекарка не ти трябва, която те изкарва теб виновна, понеже тя не разибра какво става. Какво ти изписва антибиотици без антибиограма?

В САЩ се приема, че ако нямаш оплаквания ( и няма чужд  организъм, който не е част от нормалната флора) значи нямаш нужда от лечение.
 Аре стига са те тъпкали и опитвали да ти изчистят огранизма от бактерии - това е вредно. Ако продължаваш да ги взимаш месеци подред, ще си направиш не само афти ,ами и сериозни чревни проблеми.
« Последна редакция: Март 25, 2009, 23:36:43 pm от Bobbie »


  
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #66 -: Март 26, 2009, 10:05:26 am »
 Последния АБ е на базата на антибиограма (както и първия).
А АБ имат доста странични ефекти. Този Авелокс пише, че вреди на сърцето и е противопоказен за хора с брадикардия и т.н., а аз понякога имам  сърцебиене и бавен пулс, така че ме е страх да не си докарам нови проблеми и там. Ще се консултирам още веднъж с лекарката дали може да го заменя с Аугментин (който също е чувствителен към тези бактерии). Поне при него пише, по-малко странични ефекти. А от Клиндамицина, приятелят ми имаше разстроен стомах. Боби, мислиш ли, че може да е проблем , че сме пили АБ по 7 дена, а не както често чета в нета, че на всичкки ги изписват по 10 дена? Ако сега се реша да ги пия, да рискувам ли с 10-дневен курс - ударен така да се каже... Все още съм в дилема, но в същото време ако наистина само си ги прехвърляме с моя приятел...
 Сори, че стана дълъг поста, но съвсем се оплетох.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #67 -: Март 26, 2009, 10:25:08 am »
Последния АБ е на базата на антибиограма (както и първия).
А АБ имат доста странични ефекти. Този Авелокс пише, че вреди на сърцето и е противопоказен за хора с брадикардия и т.н., а аз понякога имам  сърцебиене и бавен пулс, така че ме е страх да не си докарам нови проблеми и там. Ще се консултирам още веднъж с лекарката дали може да го заменя с Аугментин (който също е чувствителен към тези бактерии). Поне при него пише, по-малко странични ефекти. А от Клиндамицина, приятелят ми имаше разстроен стомах. Боби, мислиш ли, че може да е проблем , че сме пили АБ по 7 дена, а не както често чета в нета, че на всичкки ги изписват по 10 дена? Ако сега се реша да ги пия, да рискувам ли с 10-дневен курс - ударен така да се каже... Все още съм в дилема, но в същото време ако наистина само си ги прехвърляме с моя приятел...
 Сори, че стана дълъг поста, но съвсем се оплетох.
Така и не разбрах нещо- изчистили ли са се ентерококите дето ги иамше преди или не? Сега на последните изследвания само Клебсиела ли има или и ентерококи? Като е на базата на антибиограма би трябвало да са се изчистили.
Само лекар може да предписва лекарства, така че аз не се наемам да давам съвети за продължителността на лечението.

Б.


  
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #68 -: Март 26, 2009, 13:41:30 pm »
  За външна хигиена - сапун.Не някакви специализирани препарати за дамски хигиени, а сапун. Друго в момента не се сещам.



Б.
С това не съм съгласна съпунат навлизайки във влагалището нарушава естествената флора.Ето една статия по този въпрос:
http://www.zdrave.bg/?c=n&id=3652&link_id=2964
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #69 -: Март 26, 2009, 19:52:19 pm »
С това не съм съгласна съпунат навлизайки във влагалището нарушава естествената флора.Ето една статия по този въпрос:
http://www.zdrave.bg/?c=n&id=3652&link_id=2964
Моля те, чети преди да правиш забележки. Казах за външна хигиена. Ако тя без да иска преняся по някакъв начин чревни бактерии във влагалището, сапунът отвън е най-доброто, което може да направи.

Б.
« Последна редакция: Март 26, 2009, 20:04:42 pm от Bobbie »


  
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #70 -: Март 26, 2009, 20:17:02 pm »
С това не съм съгласна съпунат навлизайки във влагалището нарушава естествената флора.Ето една статия по този въпрос:
http://www.zdrave.bg/?c=n&id=3652&link_id=2964
Моля те, чети преди да правиш забележки. Казах за външна хигиена. Ако тя без да иска преняся по някакъв начин чревни бактерии във влагалището, сапунът отвън е най-доброто, което може да направи.

Б.
Много добре прочетох аз незнам някои умишлено да си вкарва сапун навътре това става случайно.Но най-добре да се посъветва с лекар аз просто изказах мнението си.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #71 -: Март 26, 2009, 20:30:21 pm »
При последната микробиология се изолира Клебсиела и Ентерококи. Явно антибиограмата не е решение. Предния път бях пила ципрофлоксицин, а сегашните бактерии ( и двете ) пише, че са чувствителни на ципрофлоксицин. Нали уж съвсем скоро пих от него, защо тогава живеят в мен тези бактерии.
 Няма значение. Благодаря за съветите. Оставам с впечатление, че медицината никак не е напреднала. Не може нито един лекар да не дава ясно становище. Един казва - пречи, после си противоричи - не пречи. А всеки изписва АБ, които както се оказва не дават резултат. Е, ами мога ли да изпия всички лекарства които има в аптеките, за да си довлека и нови проблеми върху старите ? Като не е ясно как се лекуват, да не изписват лекарства, товарещи организма.
 Сори, за гневния пост, не е насочен към никой от Вас. Просто си изливам душата, а и вярвам , че и на други момичета в моята ситуация ще се дадат отговори на въпросите им.
Целувки на всички !
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #72 -: Март 26, 2009, 20:39:54 pm »
garga права си тези неща са наистина много упорити много трудно се лекуват дано организмът ти се справи с тях.И не се ядосвай ще се оправиш дано е по-скоро  osi_9
*
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #73 -: Март 30, 2009, 21:49:58 pm »
Ехх garga съжалявам,че така си се завъртяла в този кръг.
Аз преди около месец имах проблем с чревни бактерийки.За мой" късмет "доки замина за чужбина а не исках да ходя при друг.
Чудех се как да облекча симптомите докато се върне.
Бях чула добри отзиви за Цитросепт.Прочетох подробно страницата и реших да опитам(на своя глава).Без да преувеличавам мога да твърдя,че само след 3-4 дни аз бях като нова.Пропуснах тази част със тампоните,но наблегнах на промивките сутрин и вечер.
Успоредно с това приемах Цитросепт вътрешно като увеличавах дозата постепенно.
Задължително с това вземах и пробиотици за нормализиране на чревната флора.Същите добавях и в иригатора за влагалищната флора.Мъжлето нямаше никакви симптоми ,но и той си пиеше чайче със тези капки(и пробиотиците също).
Относно интимната хигиена използвам от 1-2 години течния сапун Лактацид(за който Скарлет ти каза)Изписа ми го доки преди време,когато лекувах гъбки след АБ.
Доволна съм и не смятам да го спирам,много ми е помогнал и с нищо не е навредил.
Знам,че самолечението крие доста рискове,но нямах избор и трябваше да спася положението временно.Разбира се ако не ми понасяше щях да спра незабавно.
За мой късмет доста добре ми повлия.Спряха киселините и всякакви неразположения със стомаха,влагалищното течение изчезна (на 3-4 ден след промивките нямаше помен)
Не искам да звучи като реклама,но това наистина ми помогна доста.В бг-мама има теми за този продукт ако проявиш интерес можеш да "хвърлиш едно око"или тук
http://www.citroseptbg.com/prilojenie.html
Обърни внимание на "реакция на Херксхаймер" и на "пробиотици"
Това е от мен.Дано съм била полезна.

*
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #74 -: Април 02, 2009, 22:37:19 pm »
Здравейте момичета!
Прочетох всичко изписано до тук и понеже не видях инфо за това, което ме интересува, се включвам с моето въпросче: Стрептококите група Б предават ли се по полов път и каква по принцип е причината за появата им. Същото нещо (като въпрос) се отнася и за кандида албиканс. Моля, споделете какво знаете за произхода им, за лечението - знам, че е адски трудно!
Ще очаквам с нетърпение вашите отговори!
P.S. Изчетох доста материал, но вместо яснота се появиха още въпроси и затова пиша тук!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #75 -: Април 03, 2009, 02:46:30 am »
Здравейте момичета!
Прочетох всичко изписано до тук и понеже не видях инфо за това, което ме интересува, се включвам с моето въпросче: Стрептококите група Б предават ли се по полов път и каква по принцип е причината за появата им. Същото нещо (като въпрос) се отнася и за кандида албиканс. Моля, споделете какво знаете за произхода им, за лечението - знам, че е адски трудно!
Ще очаквам с нетърпение вашите отговори!
P.S. Изчетох доста материал, но вместо яснота се появиха още въпроси и затова пиша тук!
Кандидата е проблем при хора, които са с намалена имунна система. Иначе се изчиства с противогъбични лекарства. Не че е толкова трудно, но понякога се връща. Кандида носи почти всеки , но въпросът е да не се развие. Както всъщност и с почти всички други подобни "буболечки". Обикновено се появява след лечение с антибиотик, понеже няма какво да и пречи. Аз едно време получих след лечение с антибиотици и я махнах общо взето лесно ( не си спомнам с какво, защото е било преди 15 години и още не знамех нищо за мокробиология). Въобще всичкитези микроби, които се намират в нормалната флора могат да се развият след подобнио лечения. Тях си ги има там и без това, но едно друго се убиват и се държат в баланс. Като убиеш едното и друго започва да расте. Затова антибиотиците водят до гъбъчни инфекции. Ти не ги хващаш от вън тези инфекции, а просто твоите гъбички се размножават като луди като няма какво да ги спре.

Боби
« Последна редакция: Април 03, 2009, 02:52:28 am от Bobbie »


  
*
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #76 -: Април 03, 2009, 12:31:22 pm »
Боби, благодаря за инфото! Но това, което повече ме притеснява са стрептококите. За тях чета на едно място, че не се предават по полов път, на друго-че се предават, и в резултат на това вече не знам какво да мисля! А докато ги има не може да се направи цветна снимка и всичко се движи в омагьосан кръг! Затова ще съм безкрайно благодарна, ако ти или който знае нещо по въпроса се включи и внесе яснота в този случай!
Ще чакам вашите отговори, момичета! И лек ден от мен! :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #77 -: Април 03, 2009, 16:58:36 pm »
Ми всичко може да се предаде по полов път, но въпросът е, че голяма част от тези организми са си чат от нормалната флора и не може да си каже дали са ти се увеличили защото са ти пренесли от някъде повече или защото нещо с твоята флора не е наред заради взимане на антибиотици или по някаква друга причина.
Оплаквания имаш ли?
Аз продължавам да не разбирам какво пречат на цветната снимка и до сега не са ми дали смислено обяснение как инфекцията от влагалището ще се качи в матката, след като катетъра за цветната снимка не докосва матката. На теб как са ти го обяснили, защото аз явно пропускам нещо.

Боби


  
*
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #78 -: Април 03, 2009, 18:58:50 pm »
Здравей Боби! Твоя отговор съвпада с моите предположения относно присъствието им в организма. Обяснението беше, че преди да се премахнат тези неща не може да се направи ЦС, защото контрастното вещество ще разпространи всичко нагоре по тръбите. И инфекцията съответно ще се качи нагоре. По тази причина буксувам на едно място и се боря с коките и кандидата, но засега резултата е 1:0 за тях. :?
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Стрептококи група Б и Ентерококи
« Отговор #79 -: Април 03, 2009, 21:04:24 pm »
Здравей Боби! Твоя отговор съвпада с моите предположения относно присъствието им в организма. Обяснението беше, че преди да се премахнат тези неща не може да се направи ЦС, защото контрастното вещество ще разпространи всичко нагоре по тръбите. И инфекцията съответно ще се качи нагоре. По тази причина буксувам на едно място и се боря с коките и кандидата, но засега резултата е 1:0 за тях. :?

 Попитах в майчин дом - Варна, за ЦС и наличието на бактерии във влагалището и ми беше отговорено,  че няма никакъв проблем да се направи. И при мен стои същата дилема и незная дали да вярвам на този отговор, понеже ми се струва, че съм чела някъде точно това - как контрастното вещество се пренася и разпространява бактерията нагоре. А бях чела и изказване на доктор, който каза, че именно чревните бактерии във влагалището можело да доведат до сраствания на тръбите и стерилитет. Изобщо доста и противоречиви отговори.
 Относно това дали се пренасят по полов път - явно ДА, но ако единия ги няма според мен се дължи на по-силния му имунитет. При мен и аз и приятеля ми имаме ентерококи (които първо бяха стрептококи, но в следствие на лечение явно изчезнаха, а надделяха ентерококи). Ти имаш ли някакви симптоми за наличие на бактерия? При партньора ти има ли нещо ? Редно е да посети специалист андролог-уролог.
 Успех ти желая - пиши непременно как се развиват нещата при теб.
 За всички, които следят темата да кажа, че в момента пия Авелокс 7 дни по 1 хапче + Ентеросан основен 3 х 1 + вагинални капсули Лактажин. Май месец ми е следващата контрола и ще пиша дали този път съм успяла. Приятеля ми също пие Авелокс + витамини. Казаха ми, че този АБ е доста по-ефективен за такъв род смущения и чесно казано, ако и този път не успея да ги преборя - нямам идея как ще продължи лечението. Само знам, че това е трети АБ, който пия и че вече ми е адски неприятно и още повече неизвестно какво правя ...
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.