0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #60 -: Декември 17, 2008, 12:18:29 pm »
Момичета и ние с мъжът ми сме за протести пред парламента. До сега не сме се показвали на светло с нашия проблем, но мисля че няма от какво да се срамувам.Бройте ни и нас.

искам да дойда

но кога и къде не разбрах
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #61 -: Декември 17, 2008, 12:25:16 pm »
Преди малко по БТВ новините в 12 часа, даваха репортаж за семейство от Ст. Загора, които са щастливи родители на три малки сладурчета, родени тази година.

Това е добре явно медиите са поели по-голяма кампания. Да представят реалните ползи от един такъв фонд.


Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    Бу

  • *
  • 32
  • Lactosaurus supportiva regina
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #62 -: Декември 17, 2008, 12:28:40 pm »
"НДСВ "изигра" социалистите, след като с помощта на опозицията успя да прокара куп разходи в подкрепа на раждаемостта и майчинството, които не бяха планирани от Министерството на финансите.
В отговор на този "удар под кръста" социалистите гласуваха "въздържал се" по предложението на Антония Първанова (НДСВ) за т. нар. програма “Ин витро”. "


Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #63 -: Декември 17, 2008, 12:29:32 pm »
никой не ми отговаря  :(
къде и кога ще протестираме
искам да се съберем много хора!!!
*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #64 -: Декември 17, 2008, 12:37:30 pm »
никой не ми отговаря  :(
къде и кога ще протестираме
искам да се съберем много хора!!!
Могат да ти отговорят председателите на сдружение Зачатие и фондация Искам Бебе.
Към момента предполагам, че са много обвързани с участията си в медийната кампания и гласуването на фонда в парламента. Не могат да огреят на всякъде за жалост.
Поради тази причина, призовавам във форума да пишат техни представители, хора с които контактуват директно, за да изразят позицията им.
В противен случай приказката " Кучетата си лаят, кервана си върви" в пълна сила важи към момента.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #65 -: Декември 17, 2008, 12:42:15 pm »
Гледахте ли Нова-новините? Има новина. Това, което разбрах е, че фонд ще има със здраво присъствие на министри и НЗОК!

от Ани разбрах, че министърът на здравеопазването е направил изявление, че в първата работна седмица на януари 2009 ще опита да прокара чрез постановление на Министерски съвет създаването на фонда за асистирана репродукция. отделно от това, както каза вчера и в шоуто на Слави, Антония Първанова продължава борбата през парламента - този път чрез закона за здравеопазването.

остава, обаче, неяснота по размера на сумата. в парламента вчера заявиха, че имаме 10 милиона сигурни от бюджетния излишък за 2008 плюс 10 млн от този за 2009 година. но от здравното министерство са заявили, че втората сума не е гарантирана, че зависи дали министерството ще успее да преструктурира разходите си, за да я задели и че тя е в размер на ДО 10 милиона, а не твърдо 10.

тоест, някъде по веригата има дезинформация...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #66 -: Декември 17, 2008, 12:49:40 pm »
Е, нали все пак темата е за предложения:
1. "За" Петиция;
2. "За" ЦЕНТРАЛИЗИРАНИ физически протести /София /пред Парламента/, Варна/, защото субективните фактори са много важни - път, разходи, време и най-вече страхът от евентуална слаба подкрепа. Силата на множеството дава много. Така ще е и по-добре медийно отразен.
3. "Против" вливането в други протести. Вече достатъчно хора се опитаха да отвлекат вниманието в подробности или други каузи. Така се губи нашата собствена. Жалко е.

Ани, възхищавам се за хладнокръвието ти в присъствието на тези нехора!
*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #67 -: Декември 17, 2008, 12:50:45 pm »
Сега прочетох това: http://www.dnes.bg/article.php?id=62789
Заинтригуваха ме тези 15 пъти повече средства.
     
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #68 -: Декември 17, 2008, 12:51:14 pm »
Радина ми потвърди същото. Сигурни са 10 млн. лева.

Искали са от парите за фонда да се пренасочва към Нац. програма за стерилитет.
Сега остава Мин. съвет да приеме фонда и да се действа. Не знам да се радвам ли, какво. Радина беше много шастлива.

Благодаря на Ани и Радина за ВСИЧКО! Толкова много борба, срещи, емоции, благодаря ви!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #69 -: Декември 17, 2008, 12:52:48 pm »
Това е коментар от блога на Щерев


Уважаеми госпожи,
Включването в програма in vitro става чрез прегледите и попълването на документи до НЗОК в някой предпочитан от вас център за АРТ. Такива съществуват в София , Пловдив, Варна , Плевен и адресите им може да вземете от сайтовете на НПО като напр. „ Зачатие” .
След като стана ясно решението десет милиона лева от излишъка / Държавен вестник, 2008, бр 89 / да бъдат отпуснати за финансиране на национална програма „Ин витро”, много български жени и двойки си задават въпроса как ще се разпределят тези средства. В последните дни този въпрос често се отправя и към мен като народен представител и специалист в сферата на репродуктивното здраве.
Все още не e ясно какви ще са процедурите за разпределение на тези средства . Д- р Антония Първанова е предложила това да стане чрез изменение на Закона за здравето от 25 XI 2008.вж. / www.parliament.bg/ Лично аз не участвам в дебатите относно разпределението поради факта, че като практикуващ консултант в сферата на репродуктивното здраве считам, че нямам право да се намесвам по друг начин освен чрез публично изразяване на мнение.Смятам , че тези средства трябва да се харчат според специален цялостен закон за обществените фондове в здравеопазването. Така ще се регламентира при какви правила ще работят те, кой ще ги контролира и пред кого ще се отчитат. Бъдещият обществен фонд за финансиране на ин витро трябва да се управлява от тези, които дават парите - т.е. държавата и дарителите, а задължително да се контролира от пациентските организации, за да е ясно къде отиват тези средства.
« Последна редакция: Декември 17, 2008, 12:57:01 pm от samokovka »
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #70 -: Декември 17, 2008, 12:55:13 pm »
никой не ми отговаря  :(
къде и кога ще протестираме
искам да се съберем много хора!!!
Могат да ти отговорят председателите на сдружение Зачатие и фондация Искам Бебе.
Към момента предполагам, че са много обвързани с участията си в медийната кампания и гласуването на фонда в парламента. Не могат да огреят на всякъде за жалост.
Поради тази причина, призовавам във форума да пишат техни представители, хора с които контактуват директно, за да изразят позицията им.
В противен случай приказката " Кучетата си лаят, кервана си върви" в пълна сила важи към момента.

Благодаря ти, Хри!  :)
Ще чакам точните ви инструкции тогава!  :D

Мъжът ми се казва Християн, на галено му казвам Хри!!!  8O
*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #71 -: Декември 17, 2008, 12:56:41 pm »
от Ани разбрах, че министърът на здравеопазването е направил изявление, че в първата работна седмица на януари 2009 ще опита да прокара чрез постановление на Министерски съвет създаването на фонда за асистирана репродукция. отделно от това, както каза вчера и в шоуто на Слави, Антония Първанова продължава борбата през парламента - този път чрез закона за здравеопазването.
Това са добри новини на фона на цялата ми погнуса от вчерашното гласуване.Ама израза ЩЕ СЕ ОПИТА хич не ми се нрави :?

Радина ми потвърди същото. Сигурни са 10 млн. лева.
Искали са от парите за фонда да се пренасочва към Нац. програма за стерилитет.
Сега остава Мин. съвет да приеме фонда и да се действа. Не знам да се радвам ли, какво.


Ами опитват се пак да ни врътнат номер.Така си мисля,де.

Наистина се възхищавам на силата и борбения дух на Ани и Радина.Благодаря ви!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #72 -: Декември 17, 2008, 12:59:25 pm »
Обаче! В упр. съвет на фонда не трябва да има собственици на клиники!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #73 -: Декември 17, 2008, 12:59:49 pm »
А някои знае ли кои са акредитираните ин витро клиники в България?
*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #74 -: Декември 17, 2008, 13:01:28 pm »
самоковка, не разбирам употребата на думите "управлява" /от държавата/ и "контролира" /от пациените/. От досегашното управление сме на това положение. Може ли уточнение?

*

    Бу

  • *
  • 32
  • Lactosaurus supportiva regina
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #75 -: Декември 17, 2008, 13:07:54 pm »
Ще има фонд с 10,000,000 (поне) и ще има (по идея) дългосрочна програма за борба със стерилитета - отделно от фонда. Това поне е, което по телефона разбрах от Радина Велчева от 'Искам бебе' след срещата им с Ани Зашева с министъра на здравеопазването.


Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #76 -: Декември 17, 2008, 13:10:20 pm »
Обаче! В упр. съвет на фонда не трябва да има собственици на клиники!
Разбира се, че не трябва! То ако има - положението е ясно. Аз не бих подкрепила създаването на този фонд ако в упр. съвет има собственици на клиники.
*

    Ренци

Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #77 -: Декември 17, 2008, 13:11:54 pm »
Новината звучи добре, но защо ли си мисля, че всичко това е замазване на очи. Ще ни извъртят да чакаме с протестите до след Нова година, а дотогава цялото това масово недоволство ще е утихнало и пак нищо няма да стане. Не е за първи път това. Докато не видим черно на бяло докумен, че законопроекта е приет и започва създаването на такъв фонд не бива да спираме да протестираме срещу наглото държание на политиците.
Ще чакам да кажете къде и кога и ще съм там. Само не се бавете, защото момента е сега.
*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #78 -: Декември 17, 2008, 13:12:24 pm »
Нямам правилни думи да изразя възмущението си от всичко това-отношението на тези хора,там,е просто безочливо!
Безочлив и аогантен е доц.Щерев и Сие(не им запомних имената :oops:)-днес като ги слушах ... 8O
Възхищавам се на Ани,която наистина се представи блестящо срещу тези хиени!
Бързо оздравяване!
Ох,на мен също това"ще се опита  министъра" ми звучи като загубена кауза :?
 
Dum spiro,Spero!
нашите две ангелчета с две мисии са вече с нас!
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #79 -: Декември 17, 2008, 13:12:50 pm »
не разбирам употребата на думите "управлява" /от държавата/ и "контролира" /от пациените/.
Вероятно означва "държавата ги харчи за каквото реши, а пациентите си плащат лечението"