0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #80 -: Декември 17, 2008, 13:14:27 pm »
Именно.
*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #81 -: Декември 17, 2008, 13:17:38 pm »
Лейди, аз съм за твоите предложения, но я ме светни малко. Има ли някаква вероятност, така да извъртят нещата, че да не ни приемат писмата.
Аз съм и ЗА петиция до ЕС.
Иначе продължавам да привличам за каузата близки и познати.

Ани,  :youwoman: как издържаш между такива хиени?

Нека все пак да видим как ще се развият събитията.

Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #82 -: Декември 17, 2008, 13:18:04 pm »
Момичета, казвате къде и кога и аз съм там
с камъни ли, с факли или с каквито други средства се сетите е време вече да се изкарат тези свине от там, че нещо много яко са се окупирали, та няма да е никак лесно, но не сме малко и аз съм с проблеми, та съм кандидатка за оня каиш дето е предложил да ни опложда...
*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #83 -: Декември 17, 2008, 13:19:26 pm »
И аз съм ЗА да се уведомят европейските институции за случая!

Ани, поклон за смелостта, борбеността и самообладанието, което запази тази сутрин!
*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #84 -: Декември 17, 2008, 13:23:03 pm »
Момичета, моля ви да видите примерния текст който сътворих за Петиция подкрепяща създаването на Фонда и да изкажете мнения
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=32375.0
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #85 -: Декември 17, 2008, 13:24:15 pm »
Хм, интересна позиция на депутатката от БСП...

Според депутата Донка Михайлова "голямата битка в името на семействата с репродуктивни проблеми е спечелена, защото в рамките на Бюджет 2009 за тях ще бъдат отделени 15 пъти повече средства, отколкото бяха отделени през тази година.

Това означава, че финансирането е при едно изключително по-високо ниво – за над 4000 опита, което предполага раждането на хиляди българчета”, каза червената депутатка.


И как така изведнъж почна да се бие в гърдите, а миналия ден срещу Ани се държа като олигофрен... Ей, това фурнаджийските лопати са много на почит у нас :x
И друго ми е интересно - от оня списък на г-жа Първанова - 46 депутати са гласували против собствения си закон 8O Кои са те? Дайте да им пишем, да дадат мотиви, защо така изведнъж след като са гласували, внесли закон - хоп, на 180 градуса се завъртат :x
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #86 -: Декември 17, 2008, 13:27:20 pm »
Ани :youwoman:
аз също съм за петиция, така си мисля че ще има повече хора, които да се подпишат
подкрепям и идеята с хартиените картички, не знм обаче дали не е добре да се изпратят едновременно или по някакъв начин да се види колко точно са изпратени, нямам точно идея, но ако се пращат просто картички и  те не бъдат отворени
*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #87 -: Декември 17, 2008, 13:33:57 pm »
Момичета, моля ви да видите примерния текст който сътворих за Петиция подкрепяща създаването на Фонда и да изкажете мнения
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=32375.0
Хубава е петицията, трябва да добавим, че и БАСРЗ участват в изготвянето и да я огледаме още малко! Прекрасна работа си свършила.
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #88 -: Декември 17, 2008, 13:34:57 pm »
яд ме е, че съм на 31
а не на 19 както тогава
защото сега съм съпруга и майка
и ща не ща
трябва да се съобразя със семейството си
идва ми сееее!!!
и ако трябва ще обърна земята / ще се скарам с мъжа ми, но ще бъда с вас и до вас
реално
на живо
ин виво
мамка им
и прасе  :x
*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #89 -: Декември 17, 2008, 13:35:03 pm »
Вижте, аз продължавам да стоя зад протестни действия, защото за мен това си е живо премятане, това не е фонда, който искаме. Ето от сайта на "Искам бебе":
Сдружение "Зачатие" министърът на здравеопазването д-р Евгений Желев обеща, че още през първата работна седмица на следващата година ще внесе в Министерския съвет предложение за създаването на дългоочаквания от всички нас Фонд "Асистирана репродукция"! Това съобщи председателят на УС на Фондация "Искам бебе" Радина Велчева. По време на разговорите с министъра  представителите на неправителствените оганизации, които работят в областта на репродуктивното здраве, са изложили подробно аргументите си и те са били приети с разбиране. Преди да бъде гласувано създаването на фонда ще бъдат променени текстове, които притесняват ръководството на министерството, заради предпоставки за възможни корупционни практики. Една такава поправка е, например, че в Медицинския съвет на бъдещия фонд няма да могат да участват собственици и ръководители на клиники, заради възможен кофликт на интереси.
След края на срещата министърът на здравеопазването коментира, че създаването на такъв фонд е по-добрия вариант за разпределяне на парите за ин витро процедурите, отколкото това да става чрез програма на ведомството. В същото време стана ясно, че подобна програма също ще има."

1. Ами ако не лекарите, кой да участва в Мед. съвет?
2. Защо отново скапаните им програми? Пак -по стерилитет. Нали съм им висяла на ония лелки от НЗОК по цели дни?
3. Другите милиона?

Разбира се, това е спечелена битка. Но именно в промяната на тези условия от текста се корени конфликтът на интереси.
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #90 -: Декември 17, 2008, 14:08:51 pm »
Имам новини!  :D
Министъра на здравеопазването Евгени Желев , след проведените разговори днес с нашите борбени Ани и Радина,
е обещал че Фонд ще има и това ще се случи в началото на новата година.
Ще бъде с министерско постановление и към Министерски съвет!
Към Министерство на здравеопазването ще си работи програма , която ще се грижи за профилактиката на репродуктивното здраве - повече специалисти , повече реално внимание върху проблема из цялата страна.
Като второто няма да взима пари от първото.  :D
Две в едно!
Ура!
А депутатите в случая , нямат думата!
Остава да се надяваме това обещание да бъде изпълнено!
*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #91 -: Декември 17, 2008, 14:10:58 pm »
мда чудесно е това, само дано не си остане празно обещание.

ама голям съм "оптимист" :(
*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #92 -: Декември 17, 2008, 14:13:59 pm »
Ако се изпълни това обещание, ще е направо върхът!!!
Вижте какво намерих: http://www.24chasa.bg/Default.asp?statid=91979&rubr=0&izd=1&fsize=&swidth=800&tr=1&im=12&id=17&iy=2008
*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #93 -: Декември 17, 2008, 14:22:25 pm »
Ефирче, това е, за което говоря. Фондът само се казва "фонд", от досега изнесените новини в медиите се разбира, че съществените параметри са променени. А и ако имаха волята да го направят, щяха, нали сега е моментът, а не да обещават. Обещават, защото това не фондът, за който говорим Пробутват си тяхната схема с името "фонд".
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #94 -: Декември 17, 2008, 14:25:15 pm »
Ванда , да !
Извинявай ,че в бързината не прочетох ,че си писала вече!
Полемика по развитието на този вид Фонд , предстои , но аз съм оптимист! :D
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #96 -: Декември 17, 2008, 14:27:36 pm »
Мисля, че това не трябва да отменя някои от нещата, за които говорихме днес.
Напр. картичките и петицията, за да не ни изпързалят, отново.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #97 -: Декември 17, 2008, 14:28:01 pm »
Здравейте всички. Имам едно питане: къде и как мога да се запозная с текста на проекто закона за създаването на фондацията който беше внесен вчера в народното събрание за гласуване (и който за съжаление не беше одобрен)?
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #99 -: Декември 17, 2008, 14:40:30 pm »
Здравейте всички. Имам едно питане: къде и как мога да се запозная с текста на проекто закона за създаването на фондацията който беше внесен вчера в народното събрание за гласуване (и който за съжаление не беше одобрен)?

http://www.parliament.bg/?page=app&lng=bg&aid=4&action=show&lid=2328

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън