0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #40 -: Декември 17, 2008, 11:09:26 am »
Ани , БЛАГОДАРЯ ти ! Благодаря , че намираш сили и енергия.Днес ти ги постави на място тези "умни глави"
Подкрепям инициативата с протест пред парламента.Може да се направи паралелно във Варна.Там момичетата доказаха , че се справят чудесно.Та ако разделим България на две , ще бъде по лесно.На тези които са по- близо до Варна , да присъстват там , а останалите да се съберем в София.Помислете върху този вариант.
И някъде по средата - например Пловдив или Стара Загора.
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #41 -: Декември 17, 2008, 11:12:54 am »
Хри,мила все пак Пловдив е на 130 км от София .Като гориво за кола това е около 40лв.Ако са 4-ма човека в колата са по 10 лв на човек.Едва ли това би ощетило семейните бюджети чак толкова.Стара Загора е на 160-180км .Цената на човек става с по 3-5лв отгоре.Виждаш ли проблем в такива пари , при положение , че всички ние сме дали хиляди левове за процедури , изследвания и прегледи?
*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #42 -: Декември 17, 2008, 11:13:40 am »
Аз също подкрепям идеята за протест.
Физически няма да мога да присъствам, но с писма, картички и каквото е нужно....

Ани,  :youwoman:
*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #43 -: Декември 17, 2008, 11:18:08 am »
Маринекс,
аз лично най-малко се притеснявам за горивото и пътя. Миналият месец за процедурата пътувах през ден до София (между другото отиване и връщане с моята кола, която е много икономична е 80 лв). Просто си мисля, че не всеки ще се грабне да пътува, защото болшинството от хората предпочитат да не си развалят чак толкова рахатлъка, а и чакат все някой друг да им свърши работата. Колкото по-улеснени са, толкова по-голяма е вероятността да се съберем повече хора.
Но в крайна сметка, каквото решим, това ще е. Аз ще подкрепя всяка форма на протест от тук нататък, защото вече няма нищо за губене.
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #44 -: Декември 17, 2008, 11:20:38 am »
Аз съм казала където решим и на Мусала да кажем , че се събираме съм там .Ако има мераклии да ги возя аз  :lol: меткам ги в сеатката и пътуваме  :wink:
За съжаление обаче институциите от които зависи решаването на проблема ни са концентрирани в София.Нямаме голям избор струва ми се.
« Последна редакция: Декември 17, 2008, 11:22:19 am от marinex »
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #45 -: Декември 17, 2008, 11:22:19 am »
И аз искам да благодаря на Ани  :youwoman:. Нямам честта да я познавам лично, но се радвам, че има такъв борбен и умен човек, който да представи проблема достъпно и разбираемо за широката общественост.
А иначе за протеста - там съм, само кажете час, дата и място и ще се видим пак както пред залата на Слави.  Marinex - вече те познавам и ще те намеря  :dog:

Hri,
разбирам те мила, но е време вече да сир азвалим рахатлъка, ако искаме нещо да се промени. То за това и цялата ни държава е такава, защото българина вся чака някой друг да му свърши работата - я "братушките", я някой друг.
Исках да попитам и дали някой има достъп до двата законопроекта - този подкрепян от Зачатие и този, който се предлага от Щерев ?
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #46 -: Декември 17, 2008, 11:23:39 am »
Момичета, само да ви кажа, че от нашите писма има голям ефект :) Ние сме топ новината на 24 часа за днес!

http://www.24chasa.bg/

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #47 -: Декември 17, 2008, 11:24:43 am »
12 часа - календар, нова телевизия
*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #48 -: Декември 17, 2008, 11:26:24 am »
http://www.parliament.bg/?page=app&lng=bg&aid=4&action=show&lid=2328
това е законопроекта, който е внесен от г-жа Първанова, т.е. този за който се борим.
За съжаление днес в сутришния блок на БТВ за първи път чух, че има и друг изготвен от г-н Щерев :?
*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #49 -: Декември 17, 2008, 11:33:41 am »
Аз съм за петиция и добре организиран масов протест в София. Наистина за момичетата от провинцията идването създава известни неудобства но според мен не трябва да разпръскваме силите си.
И друго, което искам да вметна трябва да се внимава да не употребят нашата енергия за политическите си борби.
*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #50 -: Декември 17, 2008, 11:39:02 am »
За съжаление днес в сутришния блок на БТВ за първи път чух, че има и друг изготвен от г-н Щерев :?
Предполагам , че става въпрос за специален цялостен закон за обществените фондове в здравеопазването.
Четох блога на Щерев, писал е за това на 03.11.08г.

Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #51 -: Декември 17, 2008, 11:40:46 am »
Елфи , дай линк към блог-а моля те.
Някой има ли новини от Ани ?
*

    Бу

  • *
  • 32
  • Lactosaurus supportiva regina


*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #53 -: Декември 17, 2008, 11:45:02 am »
http://www.atanas-shterev.com/?p=352
Опа, Бу ме е изпреварила. Моят линк отива директно към статията.
« Последна редакция: Декември 17, 2008, 11:48:15 am от Елфи »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #54 -: Декември 17, 2008, 11:50:57 am »
Според мен идеята е - да се направи протест, да се пусне петиция до ЕК, да се пусне жалба за отношението на здравната комисия, да се опитаме да издействаме вето от президента и да се пуснат хартиени картички.
ЗА хартиените картички - ще накарам всички приятели тук да пуснат, за да им напълним пощите.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #55 -: Декември 17, 2008, 11:57:28 am »
И аз мисля, че е добре да се пращат истински, хартиени картички в знак на протест - на парламента, на президента...
Ще накарам всички близки и приятели да го направят.
Анна, и от мен имаш искрено възхищение на достойното поведение!!!
« Последна редакция: Декември 17, 2008, 12:00:58 pm от Жаклин »
*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #56 -: Декември 17, 2008, 12:00:52 pm »
Моето предложение е ако се пращат хартиени картички, то те нека са "открити" - т.е без пощенски плик за да се вижда ясно за какво става въпрос от всички, които ще имат допир с тях.
« Последна редакция: Декември 17, 2008, 12:05:55 pm от кака Радка »
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #57 -: Декември 17, 2008, 12:02:55 pm »
Моето предложение е ако се пращат хартиени картички, то те нека са "открити" - т.е без пощенски плик за да се вижда ясно за какво става въпрос от всички, който ще имат допир с тях.

 :balk_602:
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #58 -: Декември 17, 2008, 12:06:37 pm »
Момичета и ние с мъжът ми сме за протести пред парламента. До сега не сме се показвали на светло с нашия проблем, но мисля че няма от какво да се срамувам.Бройте ни и нас.

и аз искам да се включа в Протест, пред Парламента, за свещената Кауза, против Гаврите, ОБЩОНАРОДЕН, общочовешки

време ееееее!!!!!!!!!

моля за информация

къде, кога...

и всеки ден ще е така - до ПОБЕДАТА!!!

няма да се предаваме точно сега

много сме и сме силни

наистина

кой не скача - е БОКЛУК
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #59 -: Декември 17, 2008, 12:14:04 pm »
Гледахте ли Нова-новините? Има новина. Това, което разбрах е, че фонд ще има със здраво присъствие на министри и НЗОК!
Чакаме новини от извора.

И още-ще бъде приета Нац. програма за стерилитета, което е добър завършек на борбата на нашите лекари.



София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!