0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ние сме 240 000 - това е АРМИЯ!
« -: Декември 16, 2008, 10:19:29 am »
Здравейте, Приятели. Късно снощи бях пред БТВ с още около стотина човека с моите проблеми и няколко празни колички. Приятели, всички вие които бяхте там, гледахте "Шоуто на Слави " или просто някой ви е разказал, мисля, че е време да спрем да МЪЛЧИМ. Двеста и четиридесет СМЕШНИ депутати, някакви си СМЕШНИ комисии, разни дебели лелки и чичковци искат да ни ОТКРАДНАТ не парите, а МЕЧТИТЕ. Искат с нашите мечти да си купуват коли и да си правят бил бордове и брошури! Те са  240 човека ние обаче сме 240 000! Трябва ли да оставим някакъв смешен депутат да се подиграва с нас и да казва, че той можел да прави бебета добре?!? Стана ясно, че благодарение на Слави Трифонов вече ни чуха доста хора. Радващо е, че и той се захвана да не оставя така нещата. Разбра се с д-р СТАМЕНОВ, д-р Табакова и Ана  да продължи темата в сряда вечерта  и да не "ОСТАВЯТ ТАЗИ РАБОТА ТАКА!" Който не е гледал шоуто да пита приятели и близки да му го разкажат. Може да ми звънне и на мен без да се притеснява *********** аз ще му разкажа всичко. Приятели аз мисля, че ние също трябва да сме там!!! Не само да сме там, а да сме МНОГО! И не да мълчим, а да си направим пред БТВ в градинката едно „Коледно парти”! Да си вземем хапване, пийване, почерпка и да си празнуваме, за да ни видят, че не сме болни. Не сме се отказали да си следваме мечтите и няма да се предадем ! Поканете приятелите си, близките си, вземете домашните си любимци и елате в градинката на БТВ в сряда 17.12.2008.г. в 19.30.часа. ЧАКАМЕ ВИ!
-----------------

beast: махнах номера
« Последна редакция: Декември 16, 2008, 13:45:36 pm от beast »
*

    Десислава Михайлова

Re: Ние сме 240 000 - това е АРМИЯ!
« Отговор #1 -: Декември 16, 2008, 11:34:36 am »
Влязох във вашия форум, специално за да пусна тема за снощното предаване на Слави! Но добре, че видях, че има пусната такава тема!
И аз съм ЗА това ДА НЯМА МИЛОСТ за такива "депутати" и "хора"!
На Слави Трифонов и екипа му - ЕВАЛА и от мен!
Да знаете, че съм с вас!!!
Не спирам да стискам палци, да плача и да се вълнувам с вас, да се моля...
Аз съм майка на 4-годишен син, от София съм, не съм имала репродуктивни проблеми, но жадувах за свое бебе дълги години, знам какво е да мечтаеш лудо, а изход да не виждаш ... за момента ...
Вярвам в добрия ИЗХОД от ситуацията!
Иде Коледа и зная, че се случват ЧУДЕСА!!!
Пожелавам ви ги от цялото си майчино, женско и човешко сърце!!!
В дир-а Бъдещите и настоящите майки, ви подкрепяме, дадох линк към темата там в другата тема за протеста...
За който се интересува...
Ноу Мърси, БЛАГОДАРЯ ТИ!!! Прегръщам те...
Re: Ние сме 240 000 - това е АРМИЯ!
« Отговор #2 -: Декември 16, 2008, 11:53:35 am »
Тази покана от новорегистрирания NO MERSY как следва да се  разбира?
Oтново ли някой иска да ни използва за своите цели?
Е стига толкова!
Да, вярно е, че сме много. Явно, това е причината да се флиртува с нашия проблем.
Не е ли така?
Как мислите, момичета и момчета, които пишете тук от години?
« Последна редакция: Декември 16, 2008, 11:58:34 am от alia_alia »
*
Re: Ние сме 240 000 - това е АРМИЯ!
« Отговор #3 -: Декември 16, 2008, 12:10:56 pm »
Честно казано, Алия - не знам!
Но видях този призив и във форума на шоуто на Слави и лично аз бих се присъединила - аз го отчитам като ентусиазъм да се направи още нещо, както сме набрали скорост...
Re: Ние сме 240 000 - това е АРМИЯ!
« Отговор #4 -: Декември 16, 2008, 12:25:35 pm »
Аз може скоро да съм регистриран в този форум, но имам "регистрация" към всичките тези..... незнам, колко точно хиляди, които чакат и се надяват!!! Интелекта, индивидуалността, финеса и богатството на душата не могат да
се купят с пари, а и трудно се моделират и добиват желаната от човека
форма, съдържание и колорит... Никой не е успял да надскочи себе си и
потенциала който има.... дори и чрез анонимността на интернет.
Аз съм НОВОРЕГИСТРИРАН, но не и АНОНИМЕН. Побликувал съм си дори и телефона, ако искаш Алия звънни ми да ти разкажа за последните си 7-8 години.
Re: Ние сме 240 000 - това е АРМИЯ!
« Отговор #5 -: Декември 16, 2008, 12:26:47 pm »
Ето, тук е нашата НАДЕЖДА за УСПЕХ: http://www.btv.bg/videos/broadcast_video.pcgi?section_id=218&video_id=9144 - за всички, които не са успели снощи да гледат шоуто на Слви
Re: Ние сме 240 000 - това е АРМИЯ!
« Отговор #6 -: Декември 16, 2008, 12:31:40 pm »
Време е да попитаме за какво точно отиват нашите данъци и осигуровки. За какво трябва да плащаме когато не получавме нищо в замяна? Точно когато имаме нужда от помощ и никой от не протяга ръка. Никой от нас не е искал да има подобни проблеми, но трябва да търсим решение заради неродените ни деца.
*

    Десислава Михайлова

Re: Ние сме 240 000 - това е АРМИЯ!
« Отговор #7 -: Декември 16, 2008, 12:33:04 pm »
Гледах го снощи
Гледам го и сега!
Нямам думи просто...

Не се регистрирам, само защото нямам репродуктивен проблем и не искам да се натрапвам!

Въпреки това и като човек, и като психолог, и като майка, и като жена, и като личност - не мога да остана безучастна!!!
*

    ninkata69@abv.bg

Re: Ние сме 240 000 - това е АРМИЯ!
« Отговор #8 -: Декември 16, 2008, 12:58:02 pm »
Само да ви кажа, звъннах на този телефон такива неща чух, че като майка не мога да се успокоя да плача.... Силен човек е това. Страдал си е сам и..... няма значение. Ще дойда с приятели да пиеме по един чай с вас! Късмет приятелю No mersy!
*

    madlen@valtox.eu

Re: Ние сме 240 000 - това е АРМИЯ!
« Отговор #9 -: Декември 16, 2008, 13:11:42 pm »
Алиа, не мога да те разбера, трябва един човек да е постоянно във форумите ли, за да нямаш съмнения към него. Този човек просто иска да се съберм така както се бяхме събрали на чаша вино в Свети Мина на празника Вяра Надежда и Любов.  аз съшо нямам регистрация тук но бях там и довечера ще бъда.
*
Re: Ние сме 240 000 - това е АРМИЯ!
« Отговор #10 -: Декември 16, 2008, 13:13:49 pm »
Струва ми се, че за едно нещо грешиш, no mercy,... :wink:
Аз съм от тези след числото 270 000 души с репродуктивни проблеми, български граждани. Проучването през 2003 г. не ме е хванало. ПРедполагам, че не е регистрирало и много други...
Така че много повече сме!
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: Ние сме 240 000 - това е АРМИЯ!
« Отговор #11 -: Декември 16, 2008, 13:35:50 pm »
Алиа, защо сме такова племе Българско-неверно.Защо не можем вече да повярваме на хора с чисти намерения.Вярно е , че много сме лъгани, но това не трябва да е повод да загубим напълно вяра в доброто.Надявам се искренно, тази покана да е чиста и да е от сърце и ще направя всичко възможно да съм там.А къде е градинката на БТВ???
Re: Ние сме 240 000 - това е АРМИЯ!
« Отговор #12 -: Декември 16, 2008, 13:59:43 pm »
Съжалявам, че имах работа откак публикувах мнението си и не успях да пиша по-рано.
Отговарям:
Ако съм обидила човек с чисти намерения, моля да бъда извинена.
Причините за моята реакция:
1.   Извинете ме, че имам повече доверие на хората, чиито болки знам от години, чиито истории следя и които смея да кажа, че познавам, макар и повечето само виртуално.
2.   В този форум доста пъти съм била свидетел на скандали, предизвикани от нерегистрирани или новорегистрирани потребители, като понякога единствената им цел е била чиста провокация.
3.   Когато човек, който не изразява мнение на група хора или организация говори, обикновено използва единствено число- пример „чакам”, вместо „чакаме”.
4.   Поканата да си хапваме и да си пийваме, ми звучи малко тъпо. Напомня ми моменти, от времето на  студентските стачки през 90-те, когато шепа пияни студенти или нестуденти нарушаваха обществения ред и създаваха лош имидж на нормално протестиращите си колеги. Това ли искаме?
5.   Стилът на изразяване е същият, като от края на предаването снощи, когато ни убеждаваха да не гласуваме. Аз пък смятам, че трябва да гласуваме и то много внимателно, защото иначе други ще решат вместо нас.
6.   Да ми казва, че трябва да „спрем да мълчим” някой, който досега не е написал един постинг във форума, а сега пуска цяла тема... ами някак ми звучи странно.

Освен това, не казвам, че не трябва да има хора в градинката пред БТВ в сряда.
Просто, искам да призова да не се поддаваме на емоциите си, които ни превръщат в лесно манипулируеми.
Нека да мислим добре, всяко едно действие какво влияние
*
Re: Ние сме 240 000 - това е АРМИЯ!
« Отговор #13 -: Декември 16, 2008, 14:06:05 pm »
Сигурна съм, че много хора нямат време да четат и да пишат по форуми. Аз самата дълго време само четях от време на време, сравнително отскоро пиша, едва ли са малко хората със сърцераздирателни истории... Не е ли важно, че сега за толкова кратко време се обединихме всички в името на една светла цел, на една обща мечта?
*
Re: Ние сме 240 000 - това е АРМИЯ!
« Отговор #14 -: Декември 16, 2008, 14:07:46 pm »
Съжалявам, че имах работа откак публикувах мнението си и не успях да пиша по-рано.
Отговарям:
Ако съм обидила човек с чисти намерения, моля да бъда извинена.
Причините за моята реакция:
1.   Извинете ме, че имам повече доверие на хората, чиито болки знам от години, чиито истории следя и които смея да кажа, че познавам, макар и повечето само виртуално.
2.   В този форум доста пъти съм била свидетел на скандали, предизвикани от нерегистрирани или новорегистрирани потребители, като понякога единствената им цел е била чиста провокация.
3.   Когато човек, който не изразява мнение на група хора или организация говори, обикновено използва единствено число- пример „чакам”, вместо „чакаме”.
4.   Поканата да си хапваме и да си пийваме, ми звучи малко тъпо. Напомня ми моменти, от времето на  студентските стачки през 90-те, когато шепа пияни студенти или нестуденти нарушаваха обществения ред и създаваха лош имидж на нормално протестиращите си колеги. Това ли искаме?
5.   Стилът на изразяване е същият, като от края на предаването снощи, когато ни убеждаваха да не гласуваме. Аз пък смятам, че трябва да гласуваме и то много внимателно, защото иначе други ще решат вместо нас.
6.   Да ми казва, че трябва да „спрем да мълчим” някой, който досега не е написал един постинг във форума, а сега пуска цяла тема... ами някак ми звучи странно.

Освен това, не казвам, че не трябва да има хора в градинката пред БТВ в сряда.
Просто, искам да призова да не се поддаваме на емоциите си, които ни превръщат в лесно манипулируеми.
Нека да мислим добре, всяко едно действие какво влияние

 :good_post:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Десислава Йованович

Re: Ние сме 240 000 - това е АРМИЯ!
« Отговор #15 -: Декември 16, 2008, 14:13:05 pm »
Имам деца, слава Богу. Влизам във форума ви само за да ви подкрепя. Направете интернет подписка, пуснете я из форумите, обявете я навсякъде, където ви дойде на ума. Мисля, че всеки нормален и състрадателен човек ще ви подкрепи. Аз лично ще ви подкрепя с всички сили, защото вашата кауза е благородна, човешка и изобщо надхвърля всякакви дребнави глупости, с които ни заливат.
Ето - подписката за уволнения полицай, който бранил българското знаме, имаше ефект и постресна самозабравилите се "три власти". Значи и у нас има сила (както и трябва да е - силата да е у нас). Постреснете ги тия търгашески плюнки в Парламента. Мисля, че народът ни не е толкова апатичен, колкото ни внушават и ще ви подкрепи.

Ако направите интернет подписка, най-добре е да я извадите в началната страница на сайта си. Аз лично ще влизам да проверявам и ако има такава ще я разпратя навсякъде, където мисля, че ще я подкрепят.

Успех на всички!
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Ние сме 240 000 - това е АРМИЯ!
« Отговор #16 -: Декември 16, 2008, 14:19:48 pm »
Мили съфорумци, не се нахвърляйтетака на alia-alia, моля ви. Не са един и два пътите, когато нашият проблем е бил жестоко манипулиран от хора, които определен период от време са ни се представяли за приятели и съмишленици. Да, не казвам, че трябва да се превръщаме в мнотелни, но си мисля и, че няма как на 100% да избягаме от това. Просто парен каша духа.
А това с днешните предложения за сбирки по градинките в сряда ми звучи като след дъжд качулка. И какво? Пак ще си ходим едни и същи докато други са болни, от далече, на работа или и аз не знам какво още. Беше казано ясно в една друга тема: "Елате днес. Утре ще е късно".

*

    бобо

Re: Ние сме 240 000 - това е АРМИЯ!
« Отговор #17 -: Декември 16, 2008, 14:40:59 pm »
Здравейте!
Аз също имам два неуспешни опити ин витро зад гърба си, седем години ходене по мъките и напразни надежди. И също вас страдам и се моля всяка нощ.

Преди да се говори за манипулации, защото просто не се замислим какво кара един човек да чете и пише тук? И защо трябва да се подхожда толкова скептично, едва ли не го изкарахте с користни цели?
Извинете ме ако съм груба, но и мен не ме познавате и сигурно вече ме делите от вас. Не съм писала тук до сега и прави ли ме това по-различна и по-несъпричастна към проблемите на всички ни? Та не е ли това мястото, в което да се подкрепяме и да си помагаме един друг?

Да, не съм регистрирана във форума, но съм от онези 270 000 с репродуктивни проблеми. Бях на празника Вяра, Надежда и Любов в Свети Мина и No Mersy също беше там, и като повечето тук аз утре ще бъда пред БТВ!!!
Надявам се да ни подкрепите, надавам се да накараме това правителство не просто да ни погледне, а да ни види – колко сме, кой сме и какви са нашите МЕЧТИ, НАДЕЖДИ И ПРАВА!!!
*
Re: Ние сме 240 000 - това е АРМИЯ!
« Отговор #18 -: Декември 16, 2008, 15:04:44 pm »
Аз също ще бъда пред БТВ утре вечерта! надявам се да има повече хора, които да ни подкрепят...
И аз не съм писала много време във форума, и аз имам два неуспешни опита ин витро и като всички останали се МОЛЯ ЧУДОТО ДА СТАНЕ!!!
*

    neli77@abv.bg

Re: Ние сме 240 000 - това е АРМИЯ!
« Отговор #19 -: Декември 16, 2008, 15:23:37 pm »
Иска ми се да мога да пиша по темата беземоционално.Да се опитам да погледна отстрани и отгоре.Естествено-няма да ми се получи. Проблемът освен, че е свръх деликатен е прекалено личен за тези, които го имат, за да може човек да си позволи да ги сочи с друг пръст, освен с този на съпричастността, разбирането...
Гледам,че тук сте се плъзнали по много пластове-от чисто човешкия,през социалния, обществения та чак до политическия.
Да имаш дете - това е благословия, по тази логика-да нямаш е наказание.
Ясно-това е прекалено жестоко наказание, за който и да било, за каквито и да било прегрешения.Ясно е и друго - няма човек, който да не го стиска за гърлото,когато хората з подобен проблем споделят проблема си. Сигурна съм,че няма.
Няма да коментирам позицията и участието на Слави Трифонов.Няма лошо да дава трибуна на социалните проблеми, независимо от подбудите.Няма лошо добро.
Казвате-тези хора къде са, когато...
Ами-там са,вкъщи с техните грижи, с техните проблеми, с тяхната болка. Подобна болка е способна да те направи надобществен, надполитичен, надсоциален.Егоизъм ли е това?НЕ мисля.
Трябва ли човек да е активен не само,когато е лично засегнат - о,да..определено трябва.ЗАщото тези там, на онова място, двестате и тридесет безхаберници са безхаберници именно поради овчото ни търпение, именно поради трапезния ни патриотизъм и трапезната ни активност, поради неумението да поискаме сметка-не за частното и не само,когато сме лично ощетени.
Това прави ли по-малко цинично предложението на все още незивестния тунеядец-да направи ин виво? Не, категорично Не!
ЗАщото нито една тяхна грешка, на онези, които...Не трябва да бъде пропускана и прощавана. От кого?
От обществото.А кое е обществото.Ами всички ние-тия дето тук си говорим, онези дето пушат, тези ,които бутат празни колички, другите, които не са получавали заплати от месеци...Всички.
Обаче-това е, няма гражданско общество , има лични болки, всеки се бори в личната си битка.
Проблемът на хората с репродуктивни проблеми обаче не е частен проблем, уви и не трябва да бъде решаван по частна линия.Защото 270 хиляди семейства са 540 хиляди българи и като включим и техните семейства, получаваме една много голяма част от нацията, от всички. Както казва Нел-не пилеене трябва и не портивопоставяне, а съпричастност и обединение, защото онези...онези ни гледат сеира и си вършат тяхното необезпокоявани.Това са принципите ми, ако не ви харесват...имам и други.
Beni
 
Мнения: 222
Регистриран на: 23 Сеп 2008, 09:43
Email