0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Хормонални изследвания
« Отговор #680 -: Януари 31, 2011, 15:25:42 pm »
Бамби, с каква целта си пила противозачатъчните?
 - контрацепция
 - или по лекарско предписание
« Последна редакция: Януари 31, 2011, 15:27:37 pm от radosttinka »
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Хормонални изследвания
« Отговор #681 -: Януари 31, 2011, 15:38:15 pm »
Бамби, с каква целта си пила противозачатъчните?
 - контрацепция
 - или по лекарско предписание

Предписаха ми ги заради киста на единия яйчник. Докторът ми каза, че вече мога да ги спра. Пила съм ги 4 месеца.
*
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #682 -: Януари 31, 2011, 16:00:12 pm »
Здравейте!
Интересувам се колко време след спиране на противозачатъчни е правилно да се направят хормонални изследвания?  :?

Аз вече ти отговорих в темата, която си пуснала, извинявам се за спама  :)
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #683 -: Януари 31, 2011, 16:23:14 pm »
Бамби, с каква целта си пила противозачатъчните?
 - контрацепция
 - или по лекарско предписание

Предписаха ми ги заради киста на единия яйчник. Докторът ми каза, че вече мога да ги спра. Пила съм ги 4 месеца.
Ако кистите са често срещани при теб, по-добре веднага ги изследваш и следователно да действате още този месец.
Ако е случайност, може да изчакаш да се нормализира цикъла.
Лично мнение :wink:, лекаря не ти ли каза кога да ги изследваш?
Или си ги самоназначаваш :wink: :)
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Хормонални изследвания
« Отговор #684 -: Януари 31, 2011, 16:44:23 pm »
Бамби, с каква целта си пила противозачатъчните?
 - контрацепция
 - или по лекарско предписание

Предписаха ми ги заради киста на единия яйчник. Докторът ми каза, че вече мога да ги спра. Пила съм ги 4 месеца.
Ако кистите са често срещани при теб, по-добре веднага ги изследваш и следователно да действате още този месец.
Ако е случайност, може да изчакаш да се нормализира цикъла.
Лично мнение :wink:, лекаря не ти ли каза кога да ги изследваш?
Или си ги самоназначаваш :wink: :)

Първа киста ми беше, надявам се да нямам и следваща.   :wink:
Изследвания не си самоназначавам. Лекарят ми каза като ги спра да изследвам хормони. Не знаех, че само чрез ултразвуково изследване може да се определи овулацията, мислех и че тестовете за овулация от аптеките вършат работа. Дори и да са ми лоши изследванията, едва ли с лека ръка би могло да се приложи лечение, че и да се действа още този месец. Предполагам, че това докторът ще го прецени и дали изобщо в моя случай ще може да се проведе някакво друго хормонално лечение.
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #685 -: Януари 31, 2011, 16:52:19 pm »
b]Бамби[/b], щом ти е казал да ги пуснеш след като спреш противозачатъчните значи:

от 3 до 5 ден на кървенето (новия цикъл) - се правят ЛХ, ФСХ, Естрадиол, може и Пролактин, Тестостерон и други.

седем дни след доказана овуляция се пуска Прогестерона.

Това са основните, предполагам че долу-горе това ти е назначил.

П.П. Не говорих за лечение :), аз опити за бебе :wink:
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Хормонални изследвания
« Отговор #686 -: Януари 31, 2011, 17:02:39 pm »
Бамби, щом ти е казал да ги пуснеш след като спреш противозачатъчните значи:

от 3 до 5 ден на кървенето (новия цикъл) - се правят ЛХ, ФСХ, Естрадиол, може и Пролактин, Тестостерон и други.

седем дни след доказана овуляция се пуска Прогестерона.

Това са основните, предполагам че долу-горе това ти е назначил.

Да, благодаря ти, radosttinka! Щом ще трябва да ходя и на УЗИ за доказване на овулация, предполагам че ще обясни отново. Очаквам с Тестостерона да имам проблем, но все пак не се самонавивам.  :wink:
Имам светло кафяво-жълто течение  от по няколко капки след менструалното кървене, понякога и преди кървенето. Имам правени цитонамазка, колпоскопия и микробиология, които са Ок.  :?
*
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #687 -: Февруари 01, 2011, 16:28:51 pm »
Сладурки помогнете и тука...Днеска ми излезнаха първите 3 хормона които иследвах вчера 23-ти ден от менструацията...
TSH 1.46
PROGESTERON 28.27
TESTOSTERON 1.75

Така всички са Ок само прогестерона ме тревожи защото на бележката пише нещо което не ми е баш ясно и то е:
ж.фол.ф.0.85-8.61;лут.ф.10.40-122.8;брем.първи семестър 38.93-260.1;втори триместър 35.3285.85,трети трим.124.97-1233.20;мъже 0,63-10.71
Въпроса ми е следния мацки кое да гледам защото аз не съм бременна,а тва с тия триместъри е май за бременни или поне аз така го разбирам....Помагайте.Кръвта е взета в 23-ти ден от първият ден на цикъла като се брои и той...На 9-ти Януари ми дойде.....
*
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #688 -: Февруари 01, 2011, 17:13:23 pm »
Мария, по принцип прогестерон се изследва 7 дни след доказана овулация. Не знам при теб това спазено ли е. В този срок се гледат реф.стойности за лутеална фаза. Другите хормони се изследват на 3-5 ден от цикъла.
     
*
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #689 -: Февруари 01, 2011, 17:57:26 pm »
Аз само питах кои стойности да гледам никой не ми е доказвал овулация.....незнам дали имам аз май бая съм дезорентирана...по цял ден зяпам форума но нещата за които говорите вие хич не ги разбирам......Знам че трябва да се докаже че има овулация ама......  osi_12 osi_12 osi_12 всичко ми е батак в главата....Ами в казаха ми от 19-ти до 24 ден да иследвам тея хормони и от 2-6 ден да иследвам 4 още никой не ми е казал че прогестерона се иследва след овулация...
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #690 -: Февруари 01, 2011, 18:10:20 pm »
Мария, разгледа ли тук?
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=20084.0
*
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #691 -: Февруари 01, 2011, 18:41:12 pm »
Мария, разгледа ли тук?
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=20084.0
Ами не мила,но вече ДА май ще взема да влизам в час,сега ми станаха ясни доста неща.....Много ти благодаря...
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #692 -: Февруари 01, 2011, 20:00:47 pm »
Мария, нямаше да се получи така ако беше приела множеството съвети, които ти дадохме.
Не си губи времето с некомпетентни в областта на стерилитета АГ-та, които ти назначават изследвания без да са изпълнени необходимите условия.
Между обикновено АГ и специалист по стрелитет има огромна разлика.

Действаш нетрезво и припряно, няма нужда да бързаш да влизаш в час с всичката информация във форума, след като може да си намериш добър специалист, който да мисли вместо теб, а ти да имаш време да осмислиш, разбереш всички нови за теб нещата.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Хормонални изследвания
« Отговор #693 -: Февруари 02, 2011, 18:52:11 pm »
Аз имам един малко странен въпрос  :? А именно- какво ще рече, че преди изследването за пролактина не трябва да са пипани/дразнени зърната на гърдите? В какъв смисъл и какво се подразбира под това? Не трябва да са силно стискани и т.н или просто изаобщо да не се докосват? Второто ми се вижда невъзможно..  :?
*
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #694 -: Февруари 02, 2011, 19:18:19 pm »
Bambi, забелязала съм, че всеки в различна степен спазва това изискване.

Аз например първия път наистина не сложих сутиен и облякох лека и широка блуза (но беше лято и можех да си го позволя). Сега, през зимата си отидох облечена както обикновено и нямаше голяма разлика в резултата. Така че ти си преценяваш. Грубото пипане го изключваме, разбира се! И почини колкото можеш преди изследването (15 мин. или 1/2 ч.) полегнала или поседнала, но при всички случаи максимално отпусната. Успех!
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #695 -: Февруари 02, 2011, 19:22:26 pm »
Мерси, Apr! Постоях малко без сутиен, но при всяко движение май се дразнят повече, отколкото със  :? А и като сложа някой пуловер, съвсем ще стане неприятно. Да се надявам, че няма голяма разлика..
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #696 -: Февруари 02, 2011, 22:38:51 pm »
Аз с гърдите не съм чак толкова внимателна, а по-скоро с другите неща.
Вече изследвам пролактина само рано сутрин, тогава вероятността нещо вече да ме е изнервило е по-малка, а след сън съм спокойна.
Смених лабораторията, преди ходех в енда в която е много натоварено, чаках отвън на студа повече от 30мин за ред, и след това ми вземаха кръв направо.
А сега лабораторията е вътре в мед. център, топло е няма много хора, и има столове за сядане, а и тук винаги ме питат дали съм постояла отвън на столчето 10-15мин.
Гледам не съм пила кафе и да не съм пушила цигари.
Друг е въпроса, че Пролактина последната година не можем да го вкараме в граници, или е много висок или много нисък.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Хормонални изследвания
« Отговор #697 -: Февруари 03, 2011, 11:44:47 am »
Radosttinka,мерси че сподели. За лабораторията и аз съм избрала такава, която има столчета и чакалня, но преди година съм ходила последно за други изследвания и поне тогава доста се чакаше. Проблема при мен е, че имам лош спомен от вземане на кръв от вена, както и неприятна случка със слагане на абокат, :? не ме е страх, а по- скоро си припомням неприятната случка и това ме изнервя. :?
В последните няколко месеца съм подложена на доста стрес и се сблъсквам с много абсурдни ситуации, които ме натоварват. Надявам се, че ще съм максимално спокойна.
*
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #698 -: Февруари 03, 2011, 18:12:16 pm »
Здравейте момичета!Може ли някой да ми каже какво трябва да е съотношението и изобщо има ли значение Lh/Fsh на 23 ден от цикъла,понеже не ми казаха да направя точно на 3 ден хормоните, а още на деня на прегледа.Благодаря!
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #699 -: Февруари 03, 2011, 18:53:59 pm »
Алана, какъв лекар ти назначи хормоните?

На дали на 23-ти ден от цикъла значението, което носят хормоните е същото като на 3-5-ти ден и най-вероятно тогава отношението между тях също може да има друго значение.
Аз поне нямам представа какво трябва да е.

Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!