0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #100 -: Декември 08, 2008, 11:48:47 am »
Направо нямам думи......защо ли го очаквах това нещо....
Винаги преди избори става така, замазват се очите на избирателите с обещания, а после нищо не се изпълнява, обикновено се правят сделки аз на теб, ти на мен и така до безкрайност...
Предлагам освен протестите все пак да вземем да се преброим.....Тъй като никой не вярва, че в България има вече над 270 000 семейства с репродуктивни проблеми, смятам че може да се направи нещо като електронен регистър. По този начин дори и хора, които не искат да излязат от анонимност или не обичат да пращат писма примерно, ще могат да се регистрират. Може да се обяви в медиите нещо от рода на : всеки който има репродуктивен проблем да се регистрира на интернет адрес www.....

Подкрепя тази идее, защото лично аз никога не бих излязла пред Парламента и не бих си губила времето и емоциите да напиша картички на такива простаци...като г-н.Плодовития,имам предвид.....а,гордостта ми може и да е грях,но предпочитам този грях пред другите :oops:....
Моето лично мнение е ,че трябва да се борим на по-високо ниво след като се съединим и създаваме някаква юридическа асоциация,организация или или нещо подобно...ако трябва дори със собствени средства.Всеки от нас може да прати по банкова сметка поне 1евро.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #101 -: Декември 08, 2008, 11:53:10 am »
стенограмата очевидно е силно редактирана. естествено, въпросните реплики изобщо ги няма там. даже е сбъркано името на председателката на Зачатие - написано е съвсем друго име.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #102 -: Декември 08, 2008, 11:57:29 am »
стенограмата очевидно е силно редактирана. естествено, въпросните реплики изобщо ги няма там. даже е сбъркано името на председателката на Зачатие - написано е съвсем друго име.
Това изобщо не ме учудва  :x и аз и хврълих един поглед по диагонал и не видях нищо да е записано за тази безсрамна обида :x
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #103 -: Декември 08, 2008, 12:05:51 pm »
Защо въпросният ОПЛОДИТЕЛ е така анонимен. В комисията са били 10 човека, такива тежки и обидни думи не се забравят и правят впечатление. Искаме да правим петиции, да подписваме декларации, да изпращаме картички и да протестираме, а не се знае името на този смешник, дето се е направил на супер потентен. Нека разберем името му и да пуснем декларация срещу него и искане за отстраняването му.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #104 -: Декември 08, 2008, 12:57:02 pm »
Мда, има си хас да не е редактирана :x Срамота, че Китов е и той доктор, ама за жалост като човек е пълен ****стак /лично го познавам/ и даже бях сигурна, че като нищо може да изтърси такава реплика. Жалко е, че няма как да се намери пълен запис на стенограмата и съответно да се докаже, че е имало такава обида :? Просто нямам думи...А Щерев... ще си замълча, чееее още ми горчи в устата онова за раково болните дето трябваше да умират...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #105 -: Декември 08, 2008, 13:47:18 pm »
Ето още коментари

http://e-vestnik.bg/5174

обърнете внимание на коментарите :x

и още, вижте последния абзац

http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=558898
« Последна редакция: Декември 08, 2008, 13:54:46 pm от Cvetelina »
*
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #106 -: Декември 08, 2008, 14:00:40 pm »
Прочетох стенограмата до гласуването.
Не знам какво да кажа...

Единственото, което подсказва за тази гнусна реплика са думите на Борислав Великов - "Някои колеги се шегуват, споделям тези шеги"
Но изказванията преди него са на Г-жа Първанова и Г-н Гайдарски  :?

За коментарите под статията знам, но умишлено ще се въздържа  :x
« Последна редакция: Декември 08, 2008, 14:14:51 pm от коки »
*

    Бу

  • *
  • 32
  • Lactosaurus supportiva regina
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #107 -: Декември 08, 2008, 14:13:34 pm »
Четох внимателно, но все пак не разбрах: 1) кой отправи обидата? 2) към кого.
Дали някой може да ми каже? Благодаря :)


*

    Eti76

  • ***
  • 158
  • Координатор на Фондация Искам бебе за Пловдив
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #108 -: Декември 08, 2008, 14:25:20 pm »
Вие май не разбирате! През цялото време, все едно ни нямаше. Написала съм ви, че ми отказаха думата! Накрая, с триста зора, дадоха Ани да се изкаже, но я прекъсваха 100 пъти и никъде не пише, че Китов и вика: "не ни занимавайте с емоционални изказвания!" Да ви кажа мен това ми е по-обидно от другото! А накрая, стана абсолютна говорилня, всеки си говореше нещо на съседчето, а масата е дълга мнооого-мнооого, като масите на графовете по филмите. Та отпред до отзад без микрофон нищо не се чува или разбира. Вярно е, че имаше обидни подмятания, но същественото е, че по принцип не са на наша страна тези хора, че по принцип ни ставняват с болните и по принцип са склонни да ни унижават. Моля ви, не се захващайте за трохите, погледнето по-мащабно на нещата. Това няма как да го докажем, не го дъвчете. Прочетете подробно стенограмата, все пак ще си изясните по-конкретно кой какво е казал, че моя разказ все пак е по спомени!...
Не губете ВЯРА, НАДЕЖДА винаги има, докато е жива ЛЮБОВТА:)
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #109 -: Декември 08, 2008, 14:26:43 pm »
И аз четох стенограмата, тези хора там просто си говорят :x, не можело фонд, имало конфликт на интереси, кой щял да контролира изразходването на средствата...проектът бил по-дълъг от самия закон за Репродуктивното здраве и неможело дако приемат така (представете си колко добре е разроботен само този закон щом е толкова кратък), там аз не видях да има чувства, всичко е цифри и технологични процедури, нормативни уредби. Но не усетих също да има и желание това предложение да се развие, да се предложи конкретно как да се избегнат посечените пороблеми, за да може да се реализира :x, усетих само критика :x. Незнам кой е правилния начин да се противодейства на това поведение, дали емоционално или с цифри, статистики и безизразно поведение...
За коментарите след статията Е-вестинки.бг нямам думи, такава простащина, злост, нямам думи :x
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    Eti76

  • ***
  • 158
  • Координатор на Фондация Искам бебе за Пловдив
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #110 -: Декември 08, 2008, 14:34:04 pm »
Именно, и аз това казвам Радостинка, те по принцип само критикуват, няма дори намек да помислят как да станат нещата! Само това не е добре, онова не е добре, като за някои неща дори съвсем не са прави, защото ЯВНО не са чели самия законопроект. Съгласували сме го с кого ли не, а те не можело.... Не искат, това е истината и това е същественото... ЗАЩО?????
Не губете ВЯРА, НАДЕЖДА винаги има, докато е жива ЛЮБОВТА:)
*

    Бу

  • *
  • 32
  • Lactosaurus supportiva regina
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #111 -: Декември 08, 2008, 14:36:23 pm »
Това няма как да го докажем, не го дъвчете.
Темата се обсъжда и в бг-мамма. Там някой попита: нима никой от журналистите не е записвал с камера, диктофон, нещо?

Иначе, ясно, че да се приеме този законопроект е по-важно от "трохите", както казва Eti76... но според мен тези трохи също са от значение.


*

    Eti76

  • ***
  • 158
  • Координатор на Фондация Искам бебе за Пловдив
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #112 -: Декември 08, 2008, 14:43:15 pm »
Имам предвид, че цялостното отношение на депутатите от Комисията не е подходящо и адекватно, не личи воля да ни помогнат, а напротив. Цялостното им отношение беше не добро, затова имам предвид да не чоплим само това. Не че това е троха, но рискуваме, ако се захванем само за него, да пропуснем по-сериозни неща, разбирате ли ме правилно...
Не губете ВЯРА, НАДЕЖДА винаги има, докато е жива ЛЮБОВТА:)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #113 -: Декември 08, 2008, 14:47:37 pm »
Четох внимателно, но все пак не разбрах: 1) кой отправи обидата? 2) към кого.
Дали някой може да ми каже? Благодаря :)

Бу, единият "кандидат-оплодител" е отправил директното предложение, описано от журналистката. отправил го е към Eti76. това липсва от стенограмата, разбира се. председателката на Зачатие каза, че ще се опита да разбере името му с помощта на журналистката от Стандарт. по снимки от сайта на парламента не е успяла да го идентифицира и смята, че тези снимки не са актуални.

освен конкретния депутат, Ани разказа, че подмятанията за "ин-виво" оплождане са се сипели от различни страни, не е било единствено онова изказване. много им е било смешно на депутатите.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Бу

  • *
  • 32
  • Lactosaurus supportiva regina
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #114 -: Декември 08, 2008, 14:51:06 pm »
Разбирам.
Четох стенограмата, но там не намерих дори намек за станалото. Голяма редакция е паднала, което е хм...

Не вярвам никой да няма връзка сред депутатите, присъствали там - поне "анонимно" да потвърди станалото?
Записи от журналисти?
Връзка с журналистите, които да потвърдят и един вид свидетелстват?

Апропо, не вярвам, че липсващата част от стенограмата е спънка за съдебно дело.


*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #115 -: Декември 08, 2008, 14:59:45 pm »
Апропо, не вярвам, че липсващата част от стенограмата е спънка за съдебно дело.

И аз!

Нямаме ли тука юристи, които дори и съвсем бегло да се консултират с колеги, за да имаме поне малка насока, дали може да се действа по тая линия.

Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #116 -: Декември 08, 2008, 15:30:28 pm »
Още виртуална подкрепа:
http://www.afera.bg/index.php?option=com_content&task=view&id=3681&Itemid=1


Тъй като цял ден съм под влияние на гнева и не мога да измисля нищо конструктивно, споделям само едно хрумване.

Да напишем и подпишем писмо -запитване да Председателя на Комисията по здравеопазване , Председателя на Парламента ,с копия до медии.
Нека те кажат кой обиди , унизи и се подигра с хилядите български жени с репродуктивни проблеми?
Нека обяснят , нелепите си шеги и изцепки.
Те, не ние , дължат обяснения на нас и хората , които са ги избрали!
« Последна редакция: Декември 08, 2008, 15:47:04 pm от Eфирче »
*
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #117 -: Декември 08, 2008, 15:44:17 pm »
Аз...онемях!!!Плаках, мислих, чудих се....ама май....това е действителността!!
Подкрепям всяко едно начинание!!!Не ме е срам и не ме е страх да призная пред света, че искам дете, а имаме проблем!!!
Това с регистъра на стерилните двойки ме хареса!!!Нека да се обявят най-накрая официални данни!!!
Оплодителят трябва да го линчуваме - публично - така като публично е унижил всички нас!!!
Ще участвам във всичко, което може да ни даде дори и искрица надежда!!!
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #118 -: Декември 08, 2008, 16:05:17 pm »
Ето още една публикация по въпроса.
http://www.zdrave.net/Portal/News/Default.aspx?evntid=na8ER2%2FR2mM%3D
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #119 -: Декември 08, 2008, 16:08:39 pm »
аз  тези дни  бях много заета -и само за  два дни съм пропуснала  толкова много -че днес просто онемях .
Нямам думи .
Наистина.
Абе тези хора   нормални ли са   и как разсъждават и мислят ???Незнам какво да кажа  - и се разплаках  ,и се ядосвах , и  разтреперих   ,и   пак така ...