0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #80 -: Декември 07, 2008, 11:34:27 am »
Момичета , обвиниха ни , че нямаме деца , защото правим аборти.
Сочат ни с пръст на новото поколение и казват - Не правете като тях!
Ние мълчахме!
Днес вече ни подхвърлят цинични и вулгарни подмятания публично!
Пак ли ще мълчим?
Личности ли сме или обекти на нечистоплътни мераци?
Ако сме достатъчно единни , това може да бъде най-големият ни коз!
От нас зависи , от всяка една от нас!
Нека превърнем болката от обидата в шанс за успех!

Абсолютно подкрепям!!!
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #81 -: Декември 07, 2008, 12:39:04 pm »
уффф,
Първо съжелявам,че една смела жена като Ети беше принудена да поглъща такава обида публично и и се възхищавам :flower:.аз лично не бих могла да понася такава обида :oops:...
Спрямо парламентарския спор във връзка с усвояването на 10-те милиона за ин витро програмата от някоя друга организация освен Здравната Каса...,надушвам че още от началото се знаеше от някои особи,че това няма да стане и затова са измислили срок до края на годината :?....за да им се връщат скапаните пари наново в скапаната и крадливата здравна каса и така да ни се хвърли прах в очите,как държавната всъщност ни помага :x...и да има реклама,все пак :x
А колкото до фактът,че точно имена пред които седи незаслужено сричката Д-Р.,лично аз мисля,че това са 90%от тяхната гилдия и затова са в Парламента,а не в Кабинета :?....те са просто биснесмени и единствения им цел е да си пълнят гушите и отдавна забравили да се държат човешко :?....истина е ,че парите променят хората  :(...
Също тъка мисля,че няма да стане с публичното наругане от наша страна по разни жълти предавания и ще е необходимо едно по"на едро"мислене,което едва ли може да стане от страна на обикновения пациент,а ще трябва някой вътешен ,на първо място ЧОВЕК,който да е запознат с тънкостите на проблема и да знае точно къде е слабото им място,че после да е способен да ги притиска докато 10-те милиона ще се усвояват във правилната посока....за съжеление аз съм песимист и не вярвам ,че между нас ще се намери такъв човек :oops:Колкото до писма и писменца с картички пратени на такива хиени :x...едва ли ще ги накара да се замислят за нашият проблем освен иронично и цинично :(....защото тук става въпрос за промяна в менталитета на българина,а това не е лесна задача :?
Пожелавам успех и сбъднати мечти на всички нас! yahoo_17
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #82 -: Декември 07, 2008, 15:11:02 pm »
моми4ета имам идея.нека вси4ки да запо4нем да си пращаме документите и молба до министерството или до президента,като описваме кой какво са му правили и цената.и молба да ни отпуснат сумата за инвитро.така хем ще разберат колко сме и 4е проблема е много сериозен това трябва да по4не преди коледа и да оведомим пресата,защото ако само си приказваме пак нищо няма да стане.нека ве4е да спрем да ни правят да глупави.

Браво , Даниела!
Най-после предложение за общо действие.
Ако позволиш да допълня и ако намери отзвук може пък да стане нещо...

Може да се помисли върху написването на някакъв вид декларация , унифицирана с едни и същи данни за всички , които ще я подпишат и изпратят.
За да се обърне внимание е нужно да не се набляга  много на емоциите , политиката не вярва на сълзи.

Нещо от рода на

Ние........................................имена , ЕГН-та , адреси , професии ,дрън-дрън...
Желаем да създадем и отгледаме български гражданини и бъдещи данъкоплатци!
Диагноза-стерилитет
Прогноза-добра ,след ин витро оплождане
Самофинансирано лечение до тук на стойност......
(прилагаме копия на всички изследвания които сме правили-остойностени)
изплащане на кредити месечно по.....лв.
Дължими кредити за.....години.
Помощ от държавата....лв

Настояваме .........изброяваме си исканията....
вмъкваме примери от близки по развитие държави

Подписваме се!


Нещо такова , запечатано в плик , изпратено някъде , където да се съберат хиляди такива пликове , а в последствие шумно връчени на ....когото си решим.

Това е начин и то добър , хем да си запазим изключително важната анонимност , хем всеки да даде принос в каузата.

Здравейте, напълно ви подкрепям и споделям мнението ви за тези бездушни хора.Допада ми идеята за такава декларация.Ще следя темата и ще се включа в каквато и да е инициатива по въпроса.
Цялата мъдрост на човечеството се побира в две думи - търпение и надежда.
*
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #83 -: Декември 07, 2008, 15:12:21 pm »
Можете да гласувате в анкетата http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=32142.0
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #84 -: Декември 07, 2008, 17:33:10 pm »
Здравейте,
вчера прочетох статията във в-к Стандарт и унемях, след което влязох тук и това което прочетох ме довърши.Почуствах се страшно унизена .Явно в нашата "МИЛА"родина няма нужда да се раждат деца.Немога да разбера само защо се говори за демографски срив и за отрицателен прираст.
Успех момичета


Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #85 -: Декември 07, 2008, 18:46:42 pm »
Цитат
Момичета , обвиниха ни , че нямаме деца , защото правим аборти.
Сочат ни с пръст на новото поколение и казват - Не правете като тях!
Ние мълчахме!
Днес вече ни подхвърлят цинични и вулгарни подмятания публично!
Пак ли ще мълчим?
Личности ли сме или обекти на нечистоплътни мераци?
Ако сме достатъчно единни , това може да бъде най-големият ни коз!
От нас зависи , от всяка една от нас!
Нека превърнем болката от обидата в шанс за успех!
Боже Господи ЕТИ!Що за гнусотия в този наш Парламент,тези хора са си загубили разсъдаха!Ужас!Спирам да коментирам.
Подкрепям те напълно,трябва да направим нещо!Гласувах вече.
Каквото и да решите хората от Зачатие,ние сме с вас,защото сме едно и се борим и преследваме едни и същи цели.
Добре бе хора,неможем ли да направим някаква подписка ,всички които имат репродуктивни проблеми,не само тези които са правили инвитро и икси,ами всички и по някакъв начин това да стигне до членовете на ЕВРОПЕЙСКИЯ СЪЮЗ.След като на нашите собствени,"любящи" депутати не им пука за нас,то знаеш ли при чужди може да не е така.
Също подкрепям идеята да се вдигне шум в някоя медия,въпреки че БТВ,правят каквото могат
Но тези депутати сме ги избирали ние,и мисля че като такива можем и да поискаме обратното,т.т ОСТАВКАТА НА ПЛОДОВИТИЯ.
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #86 -: Декември 07, 2008, 18:53:51 pm »
Цитат
.

Но тези депутати сме ги избирали ние,и мисля че като такива можем и да поискаме обратното,т.т ОСТАВКАТА НА ПЛОДОВИТИЯ.

Подкрепям! :balk_88:
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #87 -: Декември 07, 2008, 20:08:14 pm »
Момичета нямам думи с които да опиша как се чувставам,то е направо гавра с нас.Мисля че е добра идея за предаването на Милен Цветков,а също мисля че може и в Шоуто на Слави Трифонов,гледа се от доста хора.Но каквото и да решите аз съм с вас и ви подкрепям.

Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #88 -: Декември 07, 2008, 23:30:29 pm »
отново отзвук от нета:
свинско поведение от страна на български депутат
http://girlsgonewise.wordpress.com/2008/12/07/svinsko-povedenie-ot-strana-na-bylgarski-deputati/

Уволнете ги!
http://kaknese.blogspot.com/2008/12/deputat-za-uvolnenie.html

Не мога повече
http://epistemicmurk.blogspot.com/2008/12/blog-post_07.html

Прави ми впечатление , че има критики  към журналистката.
Кого и защо крие?
Защо публикацията е съботна , а събитието от четвъртък?
Защо са отделени само няколко реда?
« Последна редакция: Декември 07, 2008, 23:37:30 pm от Eфирче »
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #89 -: Декември 08, 2008, 07:09:06 am »
Още не мога да повярвам на всичко, което изчетох в тази тема. Ети, възхищавам ти се на куража!


*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #90 -: Декември 08, 2008, 08:58:28 am »
току що научих, какво е станало в петък и съм потресена, нямам думи да изразя възмущението си...
просто не мога да повярвам...
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #91 -: Декември 08, 2008, 09:48:15 am »
И аз съм отвратена,толкова низка постъпка!Аз съм ЗА всякакви действия от наша страна.Стига с тази философия на раболепието,стига с това "преклонена главица сабя не я сече"!
*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #92 -: Декември 08, 2008, 09:54:27 am »
Потресена съм!
Да го коментирам не искам!
Кажете какво можем да направим - ще се включа с всички сили и средства!
*
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #93 -: Декември 08, 2008, 10:04:08 am »
Направо нямам думи......защо ли го очаквах това нещо....
Винаги преди избори става така, замазват се очите на избирателите с обещания, а после нищо не се изпълнява, обикновено се правят сделки аз на теб, ти на мен и така до безкрайност...
Предлагам освен протестите все пак да вземем да се преброим.....Тъй като никой не вярва, че в България има вече над 270 000 семейства с репродуктивни проблеми, смятам че може да се направи нещо като електронен регистър. По този начин дори и хора, които не искат да излязат от анонимност или не обичат да пращат писма примерно, ще могат да се регистрират. Може да се обяви в медиите нещо от рода на : всеки който има репродуктивен проблем да се регистрира на интернет адрес www.....


Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #94 -: Декември 08, 2008, 10:16:08 am »
отново отзвук от нета:
свинско поведение от страна на български депутат
http://girlsgonewise.wordpress.com/2008/12/07/svinsko-povedenie-ot-strana-na-bylgarski-deputati/

Уволнете ги!
http://kaknese.blogspot.com/2008/12/deputat-za-uvolnenie.html

Не мога повече
http://epistemicmurk.blogspot.com/2008/12/blog-post_07.html

Прави ми впечатление , че има критики  към журналистката.
Кого и защо крие?
Защо публикацията е съботна , а събитието от четвъртък?
Защо са отделени само няколко реда?

Последният блог вече го няма  :?
Цитат
Блогът бе премахнат
За съжаление блогът на адрес epistemicmurk.blogspot.com е премахнат. Този адрес не може да се използва за нови блогове.


Бързо действат !
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #96 -: Декември 08, 2008, 10:35:28 am »
Момичета, кой ще обърне внимание на картички със емоционален текст - тези с мисленето на "оплодителя" ли?
Я погледнете кои са в парламента и във висшата държавна администрация - коримпирани, безсърдечни, цинични индивиди, които отдавна са забравили същността на понятия като чест, достойнство, човечност, състрадание...
Свестни хора в парламента явно има, но са малко и са попаднали там по-скоро случайно. Те са прецедент. А за останалите, единственият начин да им обърнеш вниманието върху нещо или да им повлияеш е СИЛОВИЯТ
Затова, смисъл има от съдебни искове, медийно внимание върху подобни скандални изказвания и по-малко влагане на емоциоции от наша страна.
Защото, който не се е сблъскал със стерлитета, смята по презумпция, че това не е никакъв проблем.
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #97 -: Декември 08, 2008, 11:35:18 am »
Не мога да си влезна в стария пост , ще ме извините, но отново ще пускам линкове...

http://forum.uni-sofia.bg/forum/viewtopic.php?f=137&t=13263
http://www.hardwarebg.com/forum/showthread.php?p=1720931



Последният блог вече го няма  :?
Цитат
Блогът бе премахнат
За съжаление блогът на адрес epistemicmurk.blogspot.com е премахнат. Този адрес не може да се използва за нови блогове.


Бързо действат !
Да , Розичке , в това са бързи....
*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #98 -: Декември 08, 2008, 11:44:59 am »
Това е линк към стенограмата от въпросното заседание, има имена и т.н.
Още не съм я прочела до края защото е доста дълга, но все пак, който желае да се информира: (текста който ни интересува нас е горе-долу посредата)
http://www.parliament.bg/?page=ns&lng=bg&nsid=5&action=show&Type=cmSteno&SType=show&gid=164&id=1132
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #99 -: Декември 08, 2008, 11:45:54 am »
И аз тъкмо го видях, да видим дали го има този "оплодител"
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!