0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Eti76

  • ***
  • 158
  • Координатор на Фондация Искам бебе за Пловдив
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #40 -: Декември 06, 2008, 12:20:28 pm »
Ох, Ефирче, честно да ви кажа добре, че сме силни и търпеливи. Че иначе нямаше да можем да изтърпим в съзнание това унижение! Не съм предполагала, че може така да се подиграват с нас, пред очите ни!!! Да не говоря колко сили ми бяха необходими да не плача, да си подготвя словото за пред Комисията и да съм готова да се изправя пред тях след седмица и нещо от загубата на ЕДИНСТВЕНАТА си бременност...
Ооооох, нищо, ние знаем какво и защо го правим!
За изпращането на писма до някоя голяма медия, която да ни посредничи, ми звучи логично!
Сетих се, искате ли да използваме Господари на ефира? Те обикновено са доста нетърпими към подобни простотии. Даже ние с Ани съжалихме, че не сме ги записали тези "слова", на които станахме свидетелки.
Ще мислим всички заедно, все ще се роди някаква добра идея!
Не губете ВЯРА, НАДЕЖДА винаги има, докато е жива ЛЮБОВТА:)
*
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #41 -: Декември 06, 2008, 12:25:05 pm »
По принцип медиите не обръщат внимание на проблем, ако няма скандал.
Например позитивни инициативи като ежегодно организираният от "Зачатие" ДРЗ /Ден на репродуктивното здраве/, се подминават точно заради това.
Но този път поне се сдобихме със скандала "Депутат предлага ин виво оплождане на пациентка със стерилитет"/прощавайте за грубия израз/, та вече може и да ни обърнат внимание.
Сега е моментът да се вдигне шум. Сещам се за случая с Даниел Вълчев и "седянката".Доста време го дъвкаха.
Нека  се възползваме от ситуацията.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #42 -: Декември 06, 2008, 12:31:13 pm »
а знае ли се кой точно е бил кандидат-оплодителят?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #43 -: Декември 06, 2008, 12:35:19 pm »
Сетих се,че Боряна Гидикова може да се съгласи да съдейства.Нали веднъж вече е правила предаване по въпроса,поне е запозната с проблема и ако не друго ще ни свърже с журналист,който да се заеме по сериозно с този скандал.Защото за мен това освен всичко друго,което е безкрайно гадно, си е и жив политически скандал!!! :x
И,да,наистина как му е името на тоя плодовит депутат? :x
Момичета,слагайте картите и имената на масата,тия не заслужават вашата тактичност и трябва да бъдат публично изобличени,показани и наругани(най-малко)!
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #44 -: Декември 06, 2008, 12:54:43 pm »
ако искате още в понеделник да запо4нем да звьним в предаването на милин цветков за6тото то е ефирно и ще ни 4уят много хора.колкото пове4е се обадим толкова пове4е гласност ще се даде.и ще дадем предложение вси4ки да по4нат да изпращат молби и изследванията си до министерския сьвет.
който пее зло не мисли
*

    Eti76

  • ***
  • 158
  • Координатор на Фондация Искам бебе за Пловдив
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #45 -: Декември 06, 2008, 12:58:18 pm »
Аз лично не съм сигурна, че искам да си общувам с Милен Цветков на тази тема... Ходих в един Лайф на Биг Брадър и вместо да ми дадат думата, стоях в публиката - ако се сещате дадоха думата само на Радина (а трябваше и на двете)само за 2 минути и то така я настъпа Миленчо, че милата не и завиждам и бях доволна, че не съм на нейно място!
Не губете ВЯРА, НАДЕЖДА винаги има, докато е жива ЛЮБОВТА:)
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #46 -: Декември 06, 2008, 13:06:29 pm »
aз сам малко непокис и ще се опитам да обясня вси4ко.само да мога да се сваржа.о4аквам да ме подкрепите.
който пее зло не мисли
*

    Eti76

  • ***
  • 158
  • Координатор на Фондация Искам бебе за Пловдив
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #47 -: Декември 06, 2008, 13:42:06 pm »
Даниела, гласност е необходима, ама да не станем пак маша в нечии ръце, т.е. да се изопачат нещата. Не знам до колко имаш доверие на точно този журналист, че ще представи нашата болка по правилния начин. Това не ти пречи да опиташ, все пак всеки може да направи каквото сметне за добре. И аз го мисля, дано скоро да стане нещо, че часовника цъка...
Не губете ВЯРА, НАДЕЖДА винаги има, докато е жива ЛЮБОВТА:)
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #48 -: Декември 06, 2008, 14:03:25 pm »
Между друго сме чудесна предизборна кауза!
Я да видим сега кой  ще застане зад нас като наближат избори?
Все ще се намери някой,гарантирам.
Кой бяга от едни близо 300 000 гласа?


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #49 -: Декември 06, 2008, 14:04:09 pm »
Не разбирам как е възможно дупутати да се държат по този начин без да се замислят.
Цитат
Вместо да се чуе думата им обаче и трите жени станаха жертви на неприлични подмятания.

Просто нямам думи! Трябва да се даде гласност на това безобразие. Подкрепям продложението за предаване, в което да се разкаже за случая и да се посочат депутатите. Това за пореден път показва, че тези хора са толкова далече от проблемите  на обществото, сякаш гледат отстрани за нечии проблеми които не ги касаят и не ги интересува и нямат и намерение да ги рашават. Но трябва да им е ясно, че подигравките им няма да се търпят.
Съгласна съм и с предложението да се попълва някакъв вид декларация и да се изпраща някъде където се реши.
Eti76, прочетох изказването ти. Жалко, че не си могла да се изкажеш макар, че доколкото разбирам комисията нямаше да се трогне особено. В част от него е и нашата история, нашите чувства и емоции.
*
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #50 -: Декември 06, 2008, 14:43:13 pm »
Ети, знаеш ли дали има стенограма от заседанието? Присъстваха ли журналисти? Дали обидните реплики са записани някъде? Защо колективно не заведем дело за обида?
     
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #51 -: Декември 06, 2008, 15:02:30 pm »
И като сме почнали със скандала...
Бих искала публично да му връча на този примитив стотина лева , публично да си направи спермограма ,публично да огласи резултата , щото може и за TESE да не става.

Странно защо и журналистката не е упоменала името му?
*
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #52 -: Декември 06, 2008, 15:05:51 pm »
И като сме почнали със скандала...
Бих искала публично да му връча на този примитив стотина лева , публично да си направи спермограма ,публично да огласи резултата , щото може и за TESE да не става.

Странно защо и журналистката не е упоменала името му?
А напълно подкрепям!

Момичета,четох,четох и думи не мога да намеря...
Благодаря ви че се изправяте смело и достойно срещу тези "хора"
Дали е удачно да се направи петиция?
Ети,пожелавам ти скорошно сбъдване на мечтата!
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #53 -: Декември 06, 2008, 15:14:27 pm »
Момичета и аз съм потесена от това, което е станало на тази комисия. Смятам, че всички с общи усилия тябва да решим, как по най-добрия начин да се даде гласност на това, което се е случило. Предстоят избори и такива безскруполни и дебилни хора нямат място там.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #54 -: Декември 06, 2008, 16:37:00 pm »
помислете си дали не искате да станете едни много ядосани млади жени, след като разберете какво е истинското отношение на управляващите към вашия проблем. помислете си как бихте искали да изразите своя гняв.

Искам, искам.И гнева си знам как да изразя. И от Варна ще се вдигна и ще застана с лицето си срещу безграничната простотия.
По принцип медиите не обръщат внимание на проблем, ако няма скандал.
Но този път поне се сдобихме със скандала "Депутат предлага ин виво оплождане на пациентка със стерилитет"/прощавайте за грубия израз/, та вече може и да ни обърнат внимание.
Сега е моментът да се вдигне шум. Сещам се за случая с Даниел Вълчев и "седянката".Доста време го дъвкаха.
Нека  се възползваме от ситуацията.

Напълно съм съгласна.Нека действаме.

И като сме почнали със скандала...
Бих искала публично да му връча на този примитив стотина лева , публично да си направи спермограма ,публично да огласи резултата , щото може и за TESE да не става.

Странно защо и журналистката не е упоменала името му?
И аз "ще даря" за неговата спермограма.
Боже пази България от такива влечуги.

Искам да ви кажа нещо.Не е вярно, че сам човек неможе да направи нищо, защото сам човек със запалена свещ в тъмното се вижда отдалече.И нека наистина не ни мине след 2 дни писане във форума а да бъдем САМИ НО ДА НИ ВИДЯТ.
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #55 -: Декември 06, 2008, 16:43:10 pm »
коментари из мрежата:
Скрити зад имунитета си, депутати се държат като каруцари, или О темпора, о морес, о ин виво

By admin | декември 6, 2008

Старите софиянци казват, че навремето дори каруцарите знаели къде могат да се държат „като каруцари” и псували само на гарата. А като пренасяли нещо в центъра на града, не си позволявали грубости – демек, траели си, затваряли си устата, не се намесвали много-много в разговора.

Но днешният български депутат няма този елементарен усет за това къде и какво може, и къде и какво не може. Когато с приятели на маса след четвъртата мастика се правиш на „маж” е едно, а когато на заседание на здравната комисия си позволяваш да подсвиркваш и да викаш: „Ей, чшш, маце, Ела да те сцепя!”, това е недопустимо и подсъдно. (Подробности по гнусната случка – в текста на Стандарт” по-долу, който не мога да преразкажа поради факта, че повръщам след прочитането му.)

Само заради тази случка въпросните герои трябва да бъдат „раз-депутатени”!

Освободени, разпълтени, изгубили пусулата, завинаги. Това са нашите „избраници” в края на мандата си.

Ще кажете – дребен щрих от днешния ден на родината. Хм, наистина, защо да ни учудва простотията по градския транспорт, силикономанията, бабаитлъкът и другите характеристики на простака, я научил буквите, я не, след като политическият „елит” е на нивото на „пияни каруцари отпълзяват към копторите си от кръчмата на женския пазар”. Да, хероите наистина са еманация на днешния български дух.

И как, господа, се чувствате като еманация?*

Алоооу, като си толкоз мъж, що не се репчиш на някой, голям поне колкото теб? Много е лесно да си бабаит пред жени и деца, а?

Както казваше баба ми: Да го биеш, додека ти се посе.е У ръце.

източник:
http://wp.flgr.bg/2008/12/

........................................................

Всички народни представители подкрепят идеята за създаване на Фонд „Асистирана репродукция”, но не и начина, по който това се предлага в момента. Така председателят на парламентарната здравна комисия Борислав Китов обобщи мненията на колегите си по предлаганите промени в Закона за здравето. Те бяха внесени от депутатите Антония Първанова и Ива Станкова, за да уредят създаването на фонд, който да разпределя 10-те милиона лева за ин-витро процедури, които бяха отпуснати от бюджетния излишък тази година. В противен случай парите ще трябва да се върнат в бюджета след края на 2008 г., посочиха вносителите.

източник:
http://www.zdrave.net/Portal/News/Default.aspx?evntid=na8ER2%2FR2mM%3D
п.п. обърнете внимание на коментарите
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #56 -: Декември 06, 2008, 16:55:16 pm »
Здравейте,
много се трогнах от случилото се...много се ядосах....и докато вие се чудите какво да направите...аз уведомих...Календар по НОВА тв....изпратих им статията от вестника като сложих заглавие "Депутат предлага ин виво оплождане на пациентка със стерилитет"
Писах също и до Господари на Ефира....пратих Е-маил със статията...заглавието и мненията на потребителите от Зачатие и Бгмама.....
искам да призова всички,които се чувстват лично засегнати направете нещо подобно

ето ви линк към Календар на Нова тв http://kalendar.novatv.bg/ ....може да ползвате Вашият репортаж
 Господари на Ефира http://www.gospodari.com/?go=report&p=agreement&file=reportage
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #57 -: Декември 06, 2008, 17:02:24 pm »
БТВ е по-добрия избор!
Ани Цолова би била идеалния партньор, информирана е по темата, но е в майчинство.
Да направим връзка с Петя Стефанова, новата водеща на сутрешния блок!
Милен Цветков вече един път ме вбеси в ефир с просташки коментари.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #58 -: Декември 06, 2008, 17:19:46 pm »
*

    Eti76

  • ***
  • 158
  • Координатор на Фондация Искам бебе за Пловдив
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #59 -: Декември 06, 2008, 17:28:03 pm »
Ей, момичета, страхотни сте! Единственият проблем в момента е, че нямаме техническо време да реагираме. Всъщност нещата се случват не с дни, а с часове... Има една статия в сайта на Фондация Искам бебе, която е добре да погледнете, ако ви интересува. Доста въпроси са засегнати, има информация как се развиват нещата в почледните часове след Заседанието.
http://www.iskambebe.bg/article_details.php?id=164&c=3&sc=2&show=false
А за кофтито поведение на членовете на комисията, моля ви, аз в момента нямам желание за лични саморазправи. Трябва по-едро да гледаме на нещата. Не бива да падаме на тяхното ниво. Дори не съм толкова обидена от думите, а по-скоро от цялостното късогледство на политиците (или от желанието им за лични облаги и интереси, не знам всъщност какво ги кара да са против...)
Не губете ВЯРА, НАДЕЖДА винаги има, докато е жива ЛЮБОВТА:)