0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #20 -: Декември 05, 2008, 23:48:27 pm »
Ясно е  че всички сме възмутени, то и няма как след като сме пряко засегнати.Как ще ни обърнат внимание ???Ами предлагам да ходим пред парламента....1/3 от нас да присъства повярвайте ще ни обърнат и още как.Така мисля аз-надявам се да не ме баннете :wink:
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #21 -: Декември 06, 2008, 00:06:57 am »
от всички членове на комисията само г-жа Първанова е наясно защо е в нея. д-р Щерев от части, същото важи и за Гайдарски...............останалите са само да взимат заплатки и хонорари от извънредни заседаня. как ще ни рещат проблемите, като те нямат представа за какво говорим, т.е. с част от тях не можем и да говорим, но това е друга тема. :x
никога не отстъпвай на принципите си!
*

    Eti76

  • ***
  • 158
  • Координатор на Фондация Искам бебе за Пловдив
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #22 -: Декември 06, 2008, 01:15:32 am »
от всички членове на комисията само г-жа Първанова е наясно защо е в нея. д-р Щерев от части, същото важи и за Гайдарски...............останалите са само да взимат заплатки и хонорари от извънредни заседаня. как ще ни рещат проблемите, като те нямат представа за какво говорим, т.е. с част от тях не можем и да говорим, но това е друга тема. :x
Джоли, не искам да те разочаровам лично, но голяма част от нашите беди всъщност идват и от д-р Щерев. Много се чудех дали да го напиша конкретно, не не можах да се стърпя. Защото сигурно има и негови пациентки във форума. Не мога да си обясня позицията на този човек и как е възможно подобно отношение на единствения представител на тази гилдия в Парламента. И то вече втори мандат е там. Не мога да проумея...
Другите, да речем, не разбират за какво става въпрос - не са се сблъскали хората, как да им се сърдим... Та то на родната ми майка (която е родила 3 деца и сама ги е изгледала, но е ходила на гинеколог само, когато да ражда) и отне 4-5 години, докато проумее, че проблема на дъщеря и е реален, сериозен и трудноразрешим. И че не идва от главата, а има здравословен характер. Та така, за другите НЯКАК си да приемем, че не са наясно, но за д-р Щерев, дето от това си вади хляба????!!!!
Нямам думи, аз още в темата за Кръглата маса в Пловдив съм написала с какво отношение от негова страна се сблъсках. Още тогава той ми обеща пред всички, че ако закона стигне до Парламента, ще се изказва против и ще направи всичко, което зависи от него ДА НЕ СЕ ПРИЕМЕ!!! Ако искате ми се сърдете, ако искате ме наругайте, но аз съм възпитана на честност и това е голата и горчива истина! За съжаление!
Искам да ви кажа, че вчера имаше още един човек, който ни подкрепи, освен д-р А.Първанова. Това е Борислав Великов. Този човек лятото присъства на Обществения симпозиум, когато Луиз Браун беше в София. Тогава се изказа с разбиране, остана до края и след като чу всички други изказвания (включително и моето), дойде да си поговори с нас - пациентите и да чуе и нашата гледна точка. Още тогава, въпреки, че беше малко резервиран, демонстрира разбиране към нашата болка. А вчера, взе думата и се опита да обясни на всички, че тези пари трябва да се дадат за инвитро. И като "гракнаха" срещу него, че това било и технически невъзможно, че Орешарски нямало да позволи пари от таз годишния излишък да се задепят за догодина, той им отговори следното (в общи линии): "Нали ние - Народните представители, сме тук в Парламента за това, да направим законите и правилата да работят за хората! Ако ние искаме тези пари да се заделят за инвитро, ще кажем на Орешарски, да НАМЕРИ НАЧИН това да стане, а не да се подчиняване на неговото - няма да стане!" Та в този дух говори човека, евала и на него! За разлика от другите, дето казваха няколко пъти, че били пристрасни и уж имали интерес този закон да се гласува, но според тях, не трябвало... Имало толкова по-важни и наболели проблеми в здравеопазването. Та те тези 10 милиона нямало да разрешат проблема на бездетните семейства! И т.н.....
Не губете ВЯРА, НАДЕЖДА винаги има, докато е жива ЛЮБОВТА:)
*
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #23 -: Декември 06, 2008, 01:24:46 am »
Просто нямам думи да изразя възмущението си.  :bonk: 
Както е казала Counterfeit, ситият на гладния не вярва.  :( 

Вчера гледах един господин от въпросната комисия, Адемов, в "Тази сутрин" по БТВ и направо ми идваше да почна да стрелям.  :x  Ще ми обяснява той, че развитите страни имали ниска раждаемост, като дава за пример Швеция, Дания и не помня кои още. Дори една статистика не е прочел. Най-висока раждаемост в Европа имат Франция и Ирландия, а те не са никак изостанали. А с най-ниската сме ние. Да не коментирам детските в Западна Европа, че вече съвсем ще "яхна метлата"!  :x

Дано има повече разумни политици като г-жа Първанова!

Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #24 -: Декември 06, 2008, 09:28:11 am »
моми4ета имам идея.нека вси4ки да запо4нем да си пращаме документите и молба до министерството или до президента,като описваме кой какво са му правили и цената.и молба да ни отпуснат сумата за инвитро.така хем ще разберат колко сме и 4е проблема е много сериозен това трябва да по4не преди коледа и да оведомим пресата,защото ако само си приказваме пак нищо няма да стане.нека ве4е да спрем да ни правят да глупави.
който пее зло не мисли
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #25 -: Декември 06, 2008, 10:30:27 am »
Здрасти мила Ети. Благодарим ти, че си толкова борбена не само за себе си, но и за всички нас. Това значи много за нас. Ти знаеш колко много те обичам, но да ти го кажа и тук
*
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #26 -: Декември 06, 2008, 10:30:54 am »
Ох, и мен ме хванаха дяволите преди да изчета всичко още!

Но направо бях втрещена, как някои други депутати от комисията, хора, които са лекари, се отнасят към проблема безплодие! Не мога да ви кажа за какво отношение става дума!!!
Да, има го. Не ми се иска да го коментирам, че...

А по отношение на това какво правят господата народни представители - за мен е повече от ясно, че те са там само да уреждат собствените си сделки! Обърнали са го на бит пазар и ни чувство за мярка имат, ни срам, и със сигурност глави нямат, за да решават държавните въпроси и проблемите на населението...
И няма какво да се оправдават, затова че парите не стигали за онкоболните, децата и прочее, не стигат заради тях, да започнат да работят, да харчат по-малко, да не присвояват и отклоняват парични потоци,  може да стане да има повече средства. Плюс това НЗОК е абсолютно тромава, неадекватна и неефективна структура, където също потъват много средства. Ама че хора! Македония вече има безплатни инвитро, ние ... Ама скоро май ще дишаме прахта не само на Румъния, ами и на държави като Македония.
Колкото до господин Щерев, и моите впечатления се покриват с вашите - ще саботира, що да не саботира, човекът се смята за родоначалника на инвитрото у нас, а в настоящето повечето младоци, които е обучавал един вид постигат по-високи успехи, по-отдадени са и по-почитани! И колко години този човек е в народната власт и какво направи за хората със стерилитет?!

Важното е, че гласуването е минало засега! Така ще е стъпка  по стъпка...

Цитат
Моля ви, от все сърце, дайте да направим нещо!!! Помислете всички какво, моля ви! За нашето добро е! Трябва да намерим начин да вдигнем шум около този въпрос, замълчим ли си, отново ще ни пренебрегнат!

Да, трябва да се прави нещо! Но си нямам понятие какво! Да е обществена организация - има я. Да се следи работа на Здравната комисия и други по засягаща ни проблематика и веднага да се показва отношение в публичното пространство. Да се потърят примери за подобно отстояване на права в Европейските държави... То си е работа на повече от пълен работен ден! Да се привличат още хора към идеята. Неща, които са ви ясно и правите. Наистина си нямам предства как може да стане. Но съм ЗА и ми се иска да стане...
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #27 -: Декември 06, 2008, 10:51:18 am »
моми4ета имам идея.нека вси4ки да запо4нем да си пращаме документите и молба до министерството или до президента,като описваме кой какво са му правили и цената.и молба да ни отпуснат сумата за инвитро.така хем ще разберат колко сме и 4е проблема е много сериозен това трябва да по4не преди коледа и да оведомим пресата,защото ако само си приказваме пак нищо няма да стане.нека ве4е да спрем да ни правят да глупави.

Браво , Даниела!
Най-после предложение за общо действие.
Ако позволиш да допълня и ако намери отзвук може пък да стане нещо...

Може да се помисли върху написването на някакъв вид декларация , унифицирана с едни и същи данни за всички , които ще я подпишат и изпратят.
За да се обърне внимание е нужно да не се набляга  много на емоциите , политиката не вярва на сълзи.

Нещо от рода на

Ние........................................имена , ЕГН-та , адреси , професии ,дрън-дрън...
Желаем да създадем и отгледаме български гражданини и бъдещи данъкоплатци!
Диагноза-стерилитет
Прогноза-добра ,след ин витро оплождане
Самофинансирано лечение до тук на стойност......
(прилагаме копия на всички изследвания които сме правили-остойностени)
изплащане на кредити месечно по.....лв.
Дължими кредити за.....години.
Помощ от държавата....лв

Настояваме .........изброяваме си исканията....
вмъкваме примери от близки по развитие държави

Подписваме се!


Нещо такова , запечатано в плик , изпратено някъде , където да се съберат хиляди такива пликове , а в последствие шумно връчени на ....когото си решим.

Това е начин и то добър , хем да си запазим изключително важната анонимност , хем всеки да даде принос в каузата.
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #28 -: Декември 06, 2008, 11:10:25 am »
Ясно е  че всички сме възмутени, то и няма как след като сме пряко засегнати.Как ще ни обърнат внимание ???Ами предлагам да ходим пред парламента....1/3 от нас да присъства повярвайте ще ни обърнат и още как.Така мисля аз-надявам се да не ме баннете :wink:
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #29 -: Декември 06, 2008, 11:16:39 am »
Ако се пращат писма или нещо подобно може да помолим някоя голяма медия(БТВ имам впредвид) да посредничат като независим наблюдател и обективен неутрален посредник.
Например пращаме писма-декларации до БТВ,те ги събират и после ги предават на когото трябва.Така от една страна ще има постоянен шум и новини около събитието,а от друга ще узнаят и много хора,които нямат достъп  до интернет ,а са засегнати от проблема.
Тънкият момент е,че БТВ(например)трябва да се съгласят да ни сътрудничат.Но с оглед на това,че каузата е благородна и си заслужава,а и защото ще им осигури доста материал за новини и предавания ,си мисля че има надежда да се ангажират.
*
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #30 -: Декември 06, 2008, 11:19:17 am »
А дали да не им изпратим картички с коледните желания, които участват в конкурса. Макар, че ме съмнява да им подействат, след всичко това оставам с впечатление, че тези хора нямат чуства,
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #31 -: Декември 06, 2008, 11:21:19 am »
И аз мисля, че е най-добре всички са се вдигнем и пред Парламента! Сигурна съм, че много хора ще се съберат. Всички имаме достатъчно близки и приятели, които ни подкрепят.Толкова съм възмутена от поведението на депутатите, че ми идва да изредя всички обидни думи, които знам! :x
Ети,благодаря на теб и останалите,които се борите за успеха на всички ни!
 
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #32 -: Декември 06, 2008, 11:21:27 am »
още в понеделник пускам пакета по пощата.само да уто4ним до кого.ще използваме за образец твойта публикация.след като пусна писмото звьня на пресата.амбицирайте се моми4ета.помогни си сам за да ти помогне и господ
който пее зло не мисли
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #33 -: Декември 06, 2008, 11:25:30 am »
Момичета, за първи път пиша тук, но пуснах това в БГМАМА (прочетох го в Стандарт, днешния брой):
Депутати разплакаха бъдеща майка
Дайте да ви направя едно in vivo (на живо), като не можете ин витро. С тези думи депутат успя да разплаче една млада жена на заседанието на здравната комисия в четвъртък вечер. Само преди седмица тя е загубила детето си при поредния опит ин витро.
На заседанието се разискваха преимуществата и недостатъците на новия фонд, който трябва да подпомага финансово бездетните двойки у нас. Младата жена е председател на една от трите пациентски организации, които защитават правата на жените с репродуктивни проблеми. Тя заедно с другите две председателки бе седнала на масата на депутатите, за да изкаже становището на потърпевшите.
Вместо да се чуе думата им обаче и трите жени станаха жертви на неприлични подмятания. Ама ние можем да ви направим бебета, след като имате проблеми, беше друга от репликите към тях. Тези словесни изблици накараха председателя на здравната комисия доц. Борислав Китов да каже: "Стига най-накрaя с това ин виво."

Този вестник според мен би подхванал темата, вижте статията колко е критична!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #34 -: Декември 06, 2008, 11:33:35 am »
Момичета, за първи път пиша тук, но пуснах това в БГМАМА (прочетох го в Стандарт, днешния брой):
Депутати разплакаха бъдеща майка
Дайте да ви направя едно in vivo (на живо), като не можете ин витро. С тези думи депутат успя да разплаче една млада жена на заседанието на здравната комисия в четвъртък вечер. Само преди седмица тя е загубила детето си при поредния опит ин витро.
На заседанието се разискваха преимуществата и недостатъците на новия фонд, който трябва да подпомага финансово бездетните двойки у нас. Младата жена е председател на една от трите пациентски организации, които защитават правата на жените с репродуктивни проблеми. Тя заедно с другите две председателки бе седнала на масата на депутатите, за да изкаже становището на потърпевшите.
Вместо да се чуе думата им обаче и трите жени станаха жертви на неприлични подмятания. Ама ние можем да ви направим бебета, след като имате проблеми, беше друга от репликите към тях. Тези словесни изблици накараха председателя на здравната комисия доц. Борислав Китов да каже: "Стига най-накрaя с това ин виво."

Този вестник според мен би подхванал темата, вижте статията колко е критична!

да. поздравления за журналистката от Стандарт, че се осмели да пусне това нещо. нашата председателка ни разказа за този умопомрачителен момент, когато един от депутатите предложил да оплоди представителката на пациентската организация, щом имала репродуктивни проблеми. ultra каза, че не е могла да реагира от огромния шок, получен при чуването на това изказване. такова нещо човек би очаквал да прочете в нецензурен анонимен форум или в кръчмата на циганската махала, а не да чуе от устата на депутат!

помислете си дали не искате да станете едни много ядосани млади жени, след като разберете какво е истинското отношение на управляващите към вашия проблем. помислете си как бихте искали да изразите своя гняв.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #35 -: Декември 06, 2008, 11:36:12 am »
А по отношение на това какво правят господата народни представители - за мен е повече от ясно, че те са там само да уреждат собствените си сделки! Обърнали са го на бит пазар и ни чувство за мярка имат, ни срам, и със сигурност глави нямат, за да решават държавните въпроси и проблемите на населението...
това е голата истина за съжаление.......... :(


момичета и да пишем до министерство на здравеопазването и за НЗОК все тая. работя в министерство и такива молби за съжаление се премятат от бюро на бюро и така. през мен минават всички проекти на закони за съгласуване относно бюжетната рамка и съм се начела на какви ли не прости и безрасъдни становища от "компететни лица". но спирам до тук. бих се присъединила към инициатива под каквато и да е форма.

днес повече няма да си развалям настроението. честит празник на всички именници и рожденници.
никога не отстъпвай на принципите си!
*
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #36 -: Декември 06, 2008, 11:40:08 am »
Много жени разплака вчера тази реплика... Поздравление на журналистката за смелостта!
Ети, ти със сигурност ще станеш майка скоро! Благодаря ви и на теб, и на Ани и на Радина и на всички, които трябваше да понесете този фарс вчера!
« Последна редакция: Декември 06, 2008, 12:01:22 pm от cygnus »
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #37 -: Декември 06, 2008, 11:44:49 am »
Депутати разплакаха бъдеща майка
Дайте да ви направя едно in vivo (на живо), като не можете ин витро. С тези думи депутат успя да разплаче една млада жена на заседанието на здравната комисия вчетвъртък вечер. Само преди седмица тя е загубила детето си при поредния опит ин витро.

Кой е този депутат , някой може ли да каже?


днес повече няма да си развалям настроението. честит празник на всички именници и рожденници.
Да , не си го разваляй , какво че някой който пое общият ни кръст бе унизен и оскърбен безгранично...
*

    madam_Stasita

*
Re: За 3-те безплатни инвитро опита - Новини!
« Отговор #39 -: Декември 06, 2008, 12:07:05 pm »
Единственото ,което мога да кажа е ,че за  стотен път се убеждавам,че за съжаление по-голяма част от нашите депутати са корумпирани и безсърдечни хора!