0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Как разбрахте,че е дошъл момента!
« -: Октомври 14, 2008, 12:15:15 pm »
Ние с моя съпруг сме заедно от почти 10години,6 от които искаме бебче но уви!
Финансово вече не мога да си позволя нови опити ин витро и от известно време си говорим за осиновяване-и двамата сме съгласни.Само,че милото иска да изчакаме още малко да видим-той горкичкия все си се надява!И аз разбира се се радвам,че е такъв оптимист.Но много искам вече да бъдем родители!Всяка вечер като седнем на масата да вечеряме се усеща липсата на дете(и не само тогава).Добре,че е Пухчо,че ни разсмива с неговите номерца!
Та искам да ви попитам,как разбрахте кога е точния момент и че наистина си готов да си осиновиш детенце!
Благодаря ви предварително!

*
Re: Как разбрахте,че е дошъл момента!
« Отговор #1 -: Октомври 14, 2008, 12:45:41 pm »
За всекиго момента е различен... Всеки има различен праг на търпимост...Има хора, които решават, че никога няма да могат да обичат дете, което не е тяхна плът и кръв и никога не осиновяват. Чест им прави, между другото!
Най-лошо, според мен, е да осиновиш дете, като утешителна награда... като последен влак, без да си убеден че го искаш... Тогава правиш нещастни и себе си и детето.
В очакване ....
*
Re: Как разбрахте,че е дошъл момента!
« Отговор #2 -: Октомври 14, 2008, 14:50:29 pm »
Фуси,аз съм наясно със себе си и знам,че ще мога да обичам това детенце,нищо че няма да съм го родила.В началото когато заговорихме за осиновяване и аз си зададох въпроса дали няма да е просто за да не останем без дете,но съм убедена че ще го обичам с цялото си сърце!А щом и мъжа ми е съгласен значи и той мисли така.
Защото според мен майка не се става когато родиш едно дете-за някои хора това е най-лесното.Майка си в сърцето си!
Но просто не знам дали да поизчакаме още малко или да оправяме адресните регистрации по-бързо и да задействаме нещата?!

*
Re: Как разбрахте,че е дошъл момента!
« Отговор #3 -: Октомври 15, 2008, 12:52:23 pm »
Искреният ми ПРАКТИЧЕКИ съвет е да си пуснете документите възможно най-бързо. Чакането е около година, година и нещо. На тези, които са подали документи този период им се вижда 10 години. А пък ако в рамките на тази година, промените становището си, можете спокойно да оттеглите документите си
В очакване ....
*
Re: Как разбрахте,че е дошъл момента!
« Отговор #4 -: Октомври 15, 2008, 12:54:09 pm »
Благодаря ти за съвета! :bighug:

*
Re: Как разбрахте,че е дошъл момента!
« Отговор #5 -: Октомври 15, 2008, 12:59:53 pm »
Винаги съм на линия ... особено да давам акъл  :lol:
Но, наистина - давай, не се моткай
В очакване ....
*
Re: Как разбрахте,че е дошъл момента!
« Отговор #6 -: Октомври 15, 2008, 17:01:54 pm »
Ами ние сега с това преместване сме на никъде още,но като се реши вече със сигурност дали оставаме тук и сменим адресните регистрации ще се ориентираме към подаване на документи!

*
Re: Как разбрахте,че е дошъл момента!
« Отговор #7 -: Октомври 15, 2008, 18:48:06 pm »
   Здравей! Фуси правилно е написала, че за всеки момента настъпва индивидуално.
   На нас ни отне една година. Правила съм само един опит ин витро. Мога да си позволя още един/имам едни ниви, които мога да продам :wink:/, но изпитвам страх от самата бременност. Родена съм с инстинкта да бъда майка, да обичам и да се отдам изцяло на едно дете /има жени, които не го притежават/. Разбира се аз по-бързо взех решение за себе си от моя съпруг, но изчаках и той да е сигурен и убеден.
  Събрахме документите за 3 дни с добра организация. Подадохме ги началото на януари и в края на май вече бяхме вписани в регистрите. Първоначално се въоръжих с търпение, че дълго ще чакаме, времето ми минава бързо, за мое учудване.
  Опити за наше дете ще правим докато можем. Ако Господ е решил ще ни дари, но съм щастлива, че имам съпруг, който ме подкрепя и обича, че ще имаме дете, което ще направя щастливо, че ще мога цялата събрана любов в сърцето си да я даря, защото ме изгаря и вече ме боли от нея :)
  Когато двама души се обичат, то рано или късно Господ изпраща тяхното СЛЪНЧИЦЕ у дома. Ние го чакаме...
*
Re: Как разбрахте,че е дошъл момента!
« Отговор #8 -: Октомври 15, 2008, 19:00:15 pm »
  Когато двама души се обичат, то рано или късно Господ изпраща тяхното СЛЪНЧИЦЕ у дома. Ние го чакаме...

Мисля,че си напълно права!

*
Re: Как разбрахте,че е дошъл момента!
« Отговор #9 -: Януари 15, 2009, 12:38:14 pm »
Мила Хриска, мисля,че почти всяка една от нас, която пише в тези теми е мислила по този въпрос. До преди няколко месеца ние бяхме в същото положение с разликата,че не постигнахме единодушие, но пък така е трябвало да стане и ето ...... Господ има! От много време и аз обмислях идеята да си осиновим детенце и дори преди няколко години имахме възможност да ни съдейтват за по-бързо осиновяване, но можеби не бяхме узряли! Фуси е права, че процедурите са дълги и тромави и ако наистина сте на едно мнение, а именно За, то не се колебайте! Много пъти след като осиновят детенце, семейството се успокоява и дори има и свои. Нима децата се различават?!! Според мен не- те са невинни създания, които имат нужда от обич и внимание и аз искрено се възхищавам на всички семейства, тръгнали или вървящи по пътя на осиновяването. За съжаление както всичко останало в България и този път е трънлив и пълен с трудности, но според мен целта си заслужава, защото всеки знае какво го чака в края на тунела, а именно частицата, която прави пъзелът семейтво цял! Успех и кураж!!!!!!!
*
Re: Как разбрахте,че е дошъл момента!
« Отговор #10 -: Януари 15, 2009, 12:58:02 pm »
 В моето сърце винаги е имало място за едно осиновено дете. Дори още когато отглеждах сама дъщеря си .
 Все още не съм запълнила тази празнота, защото не мога да убедя съпруга си /баща на дъщеря ми, за който се омъжих много по-късно/, че за нас не би трябвало да има значение дали аз ще съм родила второто ни дете.
 Мотивът ми да осиновя дете не е стерилитетът ми, а любовта, която искам да му дам.

П.П. Ако зависи от мен, повече няма да се кача на въртележката на ин витро процедурите...Хората казват, че ми е лесно , защото имам дете, което ми носи гените. Може и да са прави.
Както и да е , отдавна исках да споделя това.
« Последна редакция: Януари 15, 2009, 13:05:11 pm от Елфи »
*
Re: Как разбрахте,че е дошъл момента!
« Отговор #11 -: Януари 15, 2009, 13:05:35 pm »
Мда, и при нас положението е подобно. Аз винаги съм искала и съм се чувствала готова за такава стъпка, но през всичките години, в които се борехме така и не можах да убедя съпруга си. Дори сега когато вече имаме една дъщеря, втората е на път, на мен ми се ще малко като поотраснат да си осиновим едно детенце, но незнам как ще се преборя с половинката :?
Така, че ако и двамата го искате, действайте, няма място за притеснение :)
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Как разбрахте,че е дошъл момента!
« Отговор #12 -: Януари 15, 2009, 13:10:59 pm »

Както и да е , отдавна исках да споделя това.

Жеки, обичам те!!!

 :bighug:

Аз все още събирам смелост за разговор, но уви.... нещо не ми се получава.
Преди около 2 седмици имах неочаквано предложение, не от съпруга ми, разбира се.
Много се обърках и не знам какво да правя.
Дано скоро се осмеля да говоря с него за осиновяване или за раздяла.
Категорична съм, че повече опити няма да правим.
Какво да избера все още се чудя!?
« Последна редакция: Януари 15, 2009, 13:15:19 pm от eganeva »
Re: Как разбрахте,че е дошъл момента!
« Отговор #13 -: Януари 15, 2009, 13:29:33 pm »
Oоох!
Снощи, за пореден път водихме този тежък разговор.
Уж, имах обещание...
Предишният път като говорихме, уж се беше съгласил защото му поставих 24-часов ултиматум да реши какво иска или се разделяме...
Сега, исках да говорим по техническо-административните подробности /че ние и брак нямаме/, и се оказа, че се колебае.
Не стигнахме до никъде.
А не искам да избирам - "мъжът ми или дете".
И аз не знам какво да правя.
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Как разбрахте,че е дошъл момента!
« Отговор #14 -: Януари 15, 2009, 13:44:37 pm »
alia_alia, може да се преместиш тук: :wink:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=33172.msg524601#new
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Как разбрахте,че е дошъл момента!
« Отговор #15 -: Януари 15, 2009, 14:09:32 pm »
Ех момичета...:)на всички ви желая да сте здрави...всичко друго ще си дойде по местата когато трябва:)

Съпруга ми също се колеба, (и изплаши) макар той да беше инициатора за осиновяването:) Мина почти година за да се реши да пристъпим към действие. Сега е съгласен да осиновим каквото и детенце да е (от какъвто и произход да е). На някои им отнема повече време, има хора които май никога не се престрашават, но това е право на всеки разбира се.
Аз също имам много любов за раздаване и затова няма да се откажем от осиновяването дори и след процедурата сега март:)

*
Re: Как разбрахте,че е дошъл момента!
« Отговор #16 -: Януари 15, 2009, 22:14:45 pm »
Като чета написаното по-горе изплуват стари спомени, които се опитвам да забравя! От всичко най-трудно е да направиш първата крачка, но не мисля че тя трябва да бъде с улптиматом. Не осиновявайте дете, ако и двамата не сте готови да дадете всичко от себе си! Децата не бива да страдат за грешките на родителите си, особено точно тези! Несправедливо е а понякога и съсипващо за детската психика! Представете си да "Навиете" половинката си и тя в момент на безизходица да каже ДА, а после да осъзнае,че неможе да се справи с тази задача! Това не е нещо временно, с което да можеш да се примириш - то е за цял един живот и точно ние трябва да формираме една детска психика, която и без друго е вкусила от горчилката на живота в период, когато светът й трябва да бъде най-хубав! Не казвам, че всеки от нас е израснал в идеално семейтво, но там нещата са различни и дори и да се смятаме за готови за важната крачка, в последтвие всеки изживява депресията дали ще е добър родител, подобно на следродилната депресия. Според мен е важно и двамата родители да искат съзнателно детето, дори да имат и свои след това, без да ги разделят на наши и ваши, защото децата са едни, те не са се появили по различен начин едно от друго и заслужават равен шанс за развитие в живота!
Да, някои ще кажат, че сега вече ми е лесно да говоря, но всеки сам знае какво е срещнал по пътя,който върви, а моя никак не е бил лесен, а много често съм чувала и репликата: "За къде сте се разбързали, има време, Господ си знае работата!" В много случаи точно роднините са тези, които дават поводи за съмнение и затова трябва да сте заедно, да сте едно цяло, които се е устремило в крайната си цел, а именно да има свое дете, било то и осиновено! Любовта трябва да се дарява иначе се превръща в болка и омраза и животът изгубва смисъла си! Това е моето разбиране за нещата! Понякога, вкопчени в идеята за собствено дете, човек подминава границата на нормалното и губи представа за времето, а то си минава и минава и в един момент разбираш, че вече е късно! Стискам палци на всяка една от вас, защото знам как се чувствате, но дайте време и на половинките си да усмислят нещата, те са по-трудните според мен, макар че точно ние жените носим целия товар на семейството и пак ние трябва да бъдем по-търпеливи! Не изпадайте в крайности-те не са решение на проблема, а точно обратното, в много случаи го задълбочават още повече!
*
Re: Как разбрахте,че е дошъл момента!
« Отговор #17 -: Януари 19, 2009, 10:51:36 am »
Не осиновявайте дете, ако и двамата не сте готови да дадете всичко от себе си! Децата не бива да страдат за грешките на родителите си, особено точно тези! Несправедливо е а понякога и съсипващо за детската психика! Представете си да "Навиете" половинката си и тя в момент на безизходица да каже ДА, а после да осъзнае,че неможе да се справи с тази задача!

100 процента "за" написаното. Че съм свидетел на големи драми като последствие на "навиване"
В очакване ....
*
Re: Как разбрахте,че е дошъл момента!
« Отговор #18 -: Януари 23, 2009, 14:36:08 pm »
Ами да ви кажа ние още нищо не сме предприели точно поради тази причина,като започнахме да водим този разговор преди известно време мъжа ми ми каза че имаме време и да изчакаме,а сега и това с безплатните опити- иска да пробваме ин витро пак,а аз като че ли не мога да си представя да живея един месец с надеждата,че може скоро да имаме дете и в един момент всичко да се срине!Знам че трябва да гледам малко по-позитивно,но за момента съм на това мнение.Не знам утре като се събудя може сама да хукна към клиниката,но днес мисля така!
Свекърва ми и тя почна да звъни и да пита нямяли да кандидатстваме и като и казах,че не мисля за момента,че ще изчакам още малко и ще си осиновим детенце,тя млъкна и промени темета!
Какво като няма да съм го родила аз,майка не ставаш през бременноста,майка ставаш после!

*
Re: Как разбрахте,че е дошъл момента!
« Отговор #19 -: Януари 23, 2009, 14:53:29 pm »
Хммм - нещо не ръзбрах съвсем... ама аз съм блондинка под прикритие де :wink:

Ти искаш да кандидатствате за осиновяване и не ти се правят повече процедури, така ли
В очакване ....