0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #400 -: Февруари 02, 2009, 01:06:44 am »
Ей, Наде, това не го знаех че е за деца над 3 години зърнената закуска. И защо? Аз верно рядко й давам, ама все пак сподели.
Аз иначе й давам основно не от този, който се продава в Бг, а от този http://www.wilkinsonplus.com/content/ebiz/wilkinsonplus/invt/0251372/0251372_m.jpg. Той не е толкова сладък, колкото този с меда, даже по-скоро може да мине за неподсладен. Попринци и аз съм против зърнените закуски, но това ми хареса че е с четири вида зърно, а и като имаш едно човече дето почти не яде, правиш малки компромиси. Както правя малък компромис със солта, малко и подсолявам храната, иначе отказва да я яде. Или по-точно започна да яде тези количества след като започнах да й добавям сол, иначе плюеше. Както е и компромиса със захарта в закуската.

Нерви имам в изобилие. Просто вече хич не се ядосвам като не яде. Като не иска слиза от стола и точка по въпроса. Без да й се моля, без да й се карам, без да й предлагам други храни и прочие, без да пробутвам, залъгвам, подлъгвам, набутвам и прочие Издевателствания. Защото съм забелязала, че щом не иска и пет работи да й предложа - отказва (освен разни неща от рода на шоколад, тях не отказва, ама аз и не предлагам почти  :wink:). Просто си наложих да не се притеснявам и най-вече да си преставя как не ми се яде нещо и един човек четири пъти по-голям от мен да е застанал насреща и безмилостно да ми тъпче неща, които не ми се ядат. Така ми даваха супа по лагерите, докато не я повърнах в чинията един път.
« Последна редакция: Февруари 02, 2009, 01:24:29 am от wassilena »
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #401 -: Февруари 02, 2009, 09:10:29 am »
Аха, разбрах, мерси :)
аз такива неща не съм предлагала още, но и ние не ядем с баща й. По принцип не съм фен на такъв тип закуски, както и на разните му там овесени ядки и подобни :wink:

пп. сега Фусинда ще ме изяде :P
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #402 -: Февруари 02, 2009, 09:18:12 am »
апропо, снощи гледах реклама, че всички зърнени закуски на Нестле ставали пълнозърнести, ако това има значение за някой.

Перде, Мартинчо изглежда слабичък, 14.5 кг е. ако се зачетеш внимателно, ще видиш, че Деси на СтефиЗ, например, изяжда двойно повече храна от него. ето снощи, например, изяде точно 100 грама манджа и толкоз. за сметка на това пихме АМ в 22 часа, в 03 часа и в 7 часа...

а за кашите - аз не бях давала отдавна, просто забравям вече за тях, но наскоро дадох веднъж и човека си я изяде. то си е зърнена храна, а от нея има нужда - дали ще даваш зърненото под формата на филия или каша - все тая. важното е да присъства.
а кремвирши, душата... не бива. никак не бива.

п.п. и аз като Стефи не мисля, че овесени ядки са подходяща храна за малки деца.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #403 -: Февруари 02, 2009, 09:39:31 am »
ами да, Деси си хапва, а като я види човек е една кльощавичка горката, ребрата й се четат, а иначе е 13.5 кг. Но аз съм доволна, може пък поне по това да прилича на мен :lol:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #404 -: Февруари 02, 2009, 09:49:24 am »
ами да, Деси си хапва, а като я види човек е една кльощавичка горката, ребрата й се четат, а иначе е 13.5 кг. Но аз съм доволна, може пък поне по това да прилича на мен :lol:

Сори за спама, ами Чеф на кой да прилича Десита, на мен ли  :D

Васе, като изнамеря информацията ще я пусна и тук, че нали по едно време преинсталирах всичко и незнам дали се пази някъде на компа.

А за кренвиршите не съм аз виноват, нали бабите са ми "умници" големи и им е жал за горкото ми дете, чеяде само едно и също, така за разнообразие, да опита са давали и дават разни други боклуци. без мое знание разбира се.
« Последна редакция: Февруари 02, 2009, 09:53:19 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #405 -: Февруари 02, 2009, 13:32:55 pm »
сори за спама, ама и Деси омете в събота половин кренвирш, ама аз съм виновна, щото го видя на масата, аз много обичам :( не че й стана нещо де :lol:
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #406 -: Февруари 02, 2009, 19:27:43 pm »
Е, вие сега за едни кренвирши. Елата да видите пред каква война съм всеки път като ходим при дядо й на другото село. Вчера таман преди обяда наряза луканка домашна, която даже още не е изсъхнала и рибица (бон филе сушено, за който не знае). Нашата като невидяла. Тъпче, нищо друго не иска да яде, само върви и вика "ибица, ибица". Да, ама тя адски солена едно, ами тези сурови мръвки. Но иди му обяснявай на него. И само й реже и дава и аз повтарям, повтарям, повтарям...
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #407 -: Февруари 02, 2009, 20:23:20 pm »
Айде и аз в отбора на "грешните" мами. Стилияна умира за кИфтета и кЕбапчета. Правя с домашна кайма предимно телешко. Обаче се случва и друга естествено. Като види някой и край с другото ядене. За кренвиршите и аз като Стефи. Купувам си и се крия. Обаче веднъж ме хвана и няма накъде дадох. Ами кво да ви кажа, натъпча си цялото парче в устата и питаше за още. Направо ужас!
Любимата зауска е филия с масло и пражка шунка. Може да го яде сутрин, обед и вечер. Тва е поШението...
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #408 -: Февруари 02, 2009, 22:05:40 pm »
Аз съм на мнение, че не трябва толкова да се взираме в изключенията, щом децата си имат един стабилен хранителен режим. Няма лошо да ядат от време на време кюфтета, кремвирши (стига да не са блъскани със соя), кебапчета.
Моето дете, например, яде еклер за следобедна закуска веднъж в седмицата. И след това и пръстите си облизва, и ако можеше да пише и благодарствено писмо би ми написала. До нас ги правят и всеки ден са пресни.
Яде също филии с лютеница, с щунка.
Но е факт, че най- обича плодове. Само да види портокал, мандарина или ябълка и ще направ всичко за теб стига да си го разделиш с нея. Важно е да даваме пример кое е полезно, а че има забежки то е ясно.
Не мисля, че има лошо детето да яде неполезни храни. Всяко нещо в определена доза помага, а предозирано вреди. Ключът е в мярката и в контрола - така си мисля аз.
« Последна редакция: Февруари 02, 2009, 22:07:48 pm от sia »
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #409 -: Февруари 02, 2009, 23:46:18 pm »
Сиа, много съм съгласна с теб.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #410 -: Февруари 03, 2009, 08:03:24 am »
Сиа, много съм съгласна с теб.

:good_post: Сия, и аз!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #411 -: Февруари 03, 2009, 16:35:52 pm »
Абе така си е, обаче Тонино като яде от забранените се подрисква. Реакция прави явно с някои консерванти или разните им добавки. Днес гасторото на Тони, категорично изключи лютеницата за деца под 3 годишна възраст, не само за моето дете.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #412 -: Февруари 03, 2009, 20:38:08 pm »
Наде, включително и домашната ли?
Ей, ти разби всичко в мен. Нашата само върви и си проси филийка с лютеница и маслини  :?
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #413 -: Февруари 03, 2009, 20:43:06 pm »
Хм, и Деси си хапва домашна, която не е пържена а печена във фурна, специално за нея баба й я направи :?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #414 -: Февруари 03, 2009, 21:12:12 pm »
е стига па и вие - очевидно за купешка лютеница става дума. както и за всякакви купешки консерви.
апропо, по нашия край домашна лютеница не се пържи, а се вари.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #415 -: Февруари 03, 2009, 21:23:43 pm »
абе тя се вари, ама чисто си се пържи на края :wink:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #416 -: Февруари 03, 2009, 21:33:07 pm »
За купешките лютеници предполагам става въпрос, защото коментирахме и пастета, който трябва да е от оня детския и рядко. Общо взето храни с възможно най малко консерванти и т.н. Шунка само прясна  8O, аз за такава незнам, някой ако има идея да каже.

Компоти давате ли?Как се приемат, нарязвате плодовете или ги давате цели?
Какво марка крема сирене давате, имаме одобрение за Филаделфия, споделете за други марки?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #417 -: Февруари 03, 2009, 21:46:36 pm »
- шунка и филе купувам за нея само на тандем;
- крема сирене не съм се сетила да дам;
- топено сирене на президент, това което е в кутийки на триъгълничета мажем на филия, рядко;
- за пастета, свекъра много обича обаче му прави киселини когато е с консерванти, та той беше опитното зайче и тества де що има пастет на пазара. Става детския на янев - макс и мориц се казва в метални кутии, давала съм от него, няма проблем;
- компоти миналата зима мам беше направила специално за нея без захар, слагах плодчетата в каша, а сока го пиеше ако иска (не е фен на сокове). Сега ако поиска й давам компот, но това е много рядко, да е искала 2-3 пъти само.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #418 -: Февруари 03, 2009, 21:50:40 pm »
Благодаря Чеф, но топеното сирене също ни е забранено. Всъщност и това не е подходяща храна за деца :wink:, според гастрото, ама спирам , че ... то не остана за ядене. :?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #419 -: Февруари 03, 2009, 23:07:56 pm »
Наде, да, най-добре да не се впускаш в още разкрития, че направо наистина няма да остане нищо за ядене.

Стефи, а на Янеф Трите прасенца, опитвало ли ги е "опитното зайче"?
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!