0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #380 -: Януари 30, 2009, 22:18:26 pm »
А сиренце от кога мога да дам? Тук в Канада се предлага само Гръцко Фета сирене, което е най близко по вкус до нашето. Ако го изкисна да се обезсоли от кога мога да давам?

Сирене дадох на 11 месеца. Ако нямаш избор, пробвай с това като го обезсолиш.
Вечеря също на тази възраст, давах супи, зеленчукови пюрета, с месо или жълтък.
Всичко това домашно приготвено докато не я записах на кухня след годинката.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #381 -: Януари 30, 2009, 23:00:00 pm »
И пак си е до дете. Тодор днеска яде каша в 9ч сутринта и в 13ч вече приплакваше от глад, представям си, ако беше ял само плод.

О, не говоря за такъв голям интервал и това да е закуската. Мисълта ми е за схемата на sunnyflower, когато имат сукане в 7, спокойно може да даде в 10:30-11 плод, вместо кашата и така ще огладнеят за 12-13 часа, за да им предложи обед.

Вечерите бяха нещо като супички или по-скоро зеленчукови пюрета.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #382 -: Януари 31, 2009, 12:53:37 pm »
И пак си е до дете. Тодор днеска яде каша в 9ч сутринта и в 13ч вече приплакваше от глад, представям си, ако беше ял само плод.

О, не говоря за такъв голям интервал и това да е закуската. Мисълта ми е за схемата на sunnyflower, когато имат сукане в 7, спокойно може да даде в 10:30-11 плод, вместо кашата и така ще огладнеят за 12-13 часа, за да им предложи обед.

Вечерите бяха нещо като супички или по-скоро зеленчукови пюрета.

wassilena, пропуснала съм да пиша, че преди кашата в 9, беше сукал в 6,30. Но сега виждам, че детето на sunnyflower е на 8 месеца и всъщност на тази възраст и Тодор не закусваше - след кърменето към 10ч направо обядваше, най-често и без междинен плод, така че - права си.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #383 -: Януари 31, 2009, 16:07:21 pm »
Аз ще замоля маките на 2-3 годишните, да метнат едно примерно меню на децата им.
Огромно мерси за което  :D
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #384 -: Януари 31, 2009, 17:54:05 pm »
2г. и 3м.
- 6-7 часа сутринта АМ-180 гр. /да поясня, че вече не го пие всяка сутрин, може би 2-3 пъти в седмицата/;
- 8.30-9.00 - филийка с масло, шунка и сварено яйце, и 250 гр. чай с мед /филия с лютеница-домашна, филия със сиренце, филия с яйце и сирене, принцеса с кайма, маслини и т.н./;
- 12.30 - супа и манджа с месо, около 400 гр. общо и филийка хляб, ако иска
- 16.00 - в градината ядат кремчета, аз като я взимам в 5 й нося банан, портокал, мандарина, грозде-изчистени в кутийка / в къщи закусва кисело мляко, филийка с нещо, абе общо взето тя си казва какво иска и плод;
- 19.30 - супа или друго постно ядене около 300 гр. с филийка хляб, за десерт плодово кисело мляко, ако иска. понякога вечеря кьофте със салата, пържола със салата, зависи какво съм сготвила.
- 20.30-21.00 - 300 гр. АМ

в общи линии това е :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #385 -: Януари 31, 2009, 22:18:40 pm »
ще ти дам менюто за дните, когато Мартин (2 г. 7 мес.) си е у дома, защото в яслата не знам какво изяжда.

1. сутрин при събуждане (напоследък взе и посред нощ пак да иска) - 200 АМ

2. към 8:30 - 9:00 - попара със сирене, масло, сухар, чай / кус-кус със сирене и масло / баница / рядко иска да яде филия, намазана със сирене тип крема.

3. към 10:30 - 11:30 - 1 ябълка или друг плод

4. към 12:30 - 13:00 - обяд от 250 грама готвено ястие с месо и малко салата от сурови зеленчуци - основно краставици, домати, червени чушки. хляб рядко давам.

5. следобяд към 16:30 - 17:00 - следобедна закуска. 200 грама кремче на Нестле Алете / 200 гр. Данонино или обикновено кисело мляко / кекс / кифла / банан, ябълка

6. към 20:30 - вечеря от 250 супа или постно ядене, рядко давам хляб. понякога иска да яде само маслини, тогава прибутвам към тях сирене, хляб, сурови зеленчуци.

7. при лягане - 200 АМ
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #386 -: Януари 31, 2009, 23:16:44 pm »
Мисля, че имаше тема за дневното меню на децата. И там може да прочетеш, Перденце.
Но май пък скоро не се е писало там и няма актуално инфо за вашата възраст.

Иначе е супер така като се сподели за менюто, малко сверка на часовника.

 
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #387 -: Февруари 01, 2009, 01:10:43 am »
абе Стефи, Десислава като изяде кремчето в 4, киселото мляко, плодовете и филийката в 5, как има апетит да вечеря в 7 и половина?

на мен в делнични дни ми се обърква постановката, щото често Мартин не яде следобедната закуска в яслата, която е и доста рано, в 5 часа като го взема е гладен и като хапне нещо, после не се навива лесно да вечеря...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #388 -: Февруари 01, 2009, 08:19:36 am »
ами те в градината ядат към 4, 4 без нещо едно бурканче кремче, от тия малките 180-200 гр., а аз като я взема в 5 не й давам филия, нося само плодове. Другото е събота и неделя, като си е в къщи, тя си избира следобедната закуска. Която е едно от изброените неща. Вчера например изяде една филийка с малко и парченце шунка и си посика портокал, изяде го почти целия. За вечеря изяде една купичка супа без хляб и половин кофичка кисело мляко :oops:
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #389 -: Февруари 01, 2009, 10:24:02 am »
А ние определено пропускаме закуската - пие мляко в 3-3,15 през нощта и после не иска нищо до 12,30 - 13 ч. Не знам, дали това е проблем, ама пък нямам никакво намерение да прекарам нощта до ревящо от глад дете, само и само да закуси.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #390 -: Февруари 01, 2009, 11:14:08 am »
оо Фокси, Деси до скоро си търсеше и тя мляко по нощите, споко, давай на детето няма лошо :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #391 -: Февруари 01, 2009, 14:16:04 pm »
Фокси в един филм играем 8)...направо ме е срам да ти напиша колко мляко е изпил нощес.
И ако предложа друго за какво става дума, будим послушните Рая и Мико през 2 спирки! :lol:
Излизат му няколко зъба заедно и вече 4 дни почти не е ял друго освен АМ!
Но и да не е период на зъбоникнене и се храни нормално с вечеря в 18.30-19 часа, пак пие мляко преди сън задълже.
Нощем или ранно сутрин пак и почти не закусва.
Предлагам винаги към 9-10, ако иска хапва, ако не обядва в 12.30-13ч.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #392 -: Февруари 01, 2009, 15:18:03 pm »
Абе ящните деца да ти е кеф да ги храниш. При злоядите пък се изисква изкуство и здрави нерни за да ги нахраниш. Някоя мама на злоядо дете, няма ли да сподели менюто на детето си  :oops:.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #393 -: Февруари 01, 2009, 17:06:42 pm »
Абе ящните деца да ти е кеф да ги храниш. При злоядите пък се изисква изкуство и здрави нерни за да ги нахраниш. Някоя мама на злоядо дете, няма ли да сподели менюто на детето си  :oops:.

амче Перде, моето меню е на злоядо дете. по-точно, не знам дали е точен терминът, но дете, което само не проявява инициатива да се нахрани и не си иска ядене.
като изключим АМ, огромната част от останалото цитирано меню я вкарвам в устата му аз, с различни военни хитрости и тактики. сам вкарва само маслини, краставици, понякога хляб и сирене. даже любимите ябълки понякога трябва аз да му бутам в устата. то, аслъ, затова и още не яде сам с лъжица. ако го оставя сам да се бори с лъжицата, както другите деца - няма да изяжда и една десета от дневното количество.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #394 -: Февруари 01, 2009, 18:00:06 pm »
Дъщеря ми е на шест месеца и се захранваме по малко, но не мога да преценя колко е количеството като грамаж, което й давам! Вие как преценяте? Може би не е толкова важно, но не сме от много ящните и ми трябва да знам какво количество би било достатъчно, за да заменим АМ!?
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #395 -: Февруари 01, 2009, 18:14:06 pm »
Дъщеря ми е на шест месеца и се захранваме по малко, но не мога да преценя колко е количеството като грамаж, което й давам! Вие как преценяте? Може би не е толкова важно, но не сме от много ящните и ми трябва да знам какво количество би било достатъчно, за да заменим АМ!?

Не и под 120 гр. пюре, за да замените, но това не пречи да дохранваш с АМ, ако детето иска.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #396 -: Февруари 01, 2009, 20:51:45 pm »
Наде, аре малко от твоята партия - 1 год и 10 месеца

През нощта едно сукане, което вече е около 3-5 дръпвания.
Закуска 10 (събужда се към 9:30) - попара с три сухара + сирене+масло+захар/ кус-кус със същите съставки/ домашна юфра със същите съставки/ Нестле Чириос+прясно мляко

Обед 12:30-13 - около 5-10 лъжици манджа с месо от кухнята, рядко стига до 100 грама без хляб

Следобед.закуска 16:30 - филия с кашкавал запечена/ с пастет/ лютеница/ баница/ банан

Вечеря 19 - около 150-200 грама супа от кухнята с добавено масло и половин до един сухар вътре (рядко изяжда около 250-300 гр супа, два пъти в месеца, често яде като обед до 10 лъжички  :D  )


През другото време около 1 - 1 1/2 Нуковско шише сок.
Малко солети/мечета/зрънчо просейки от другите майки и деца около 11-11:30
« Последна редакция: Февруари 01, 2009, 20:55:16 pm от wassilena »
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #397 -: Февруари 01, 2009, 21:07:37 pm »
Васе, а какво е това Нестле Чириос?
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #398 -: Февруари 01, 2009, 22:02:02 pm »
Зърнена закуска, като корнфлейкс. Аз не съм им фен.

lb2f
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #399 -: Февруари 01, 2009, 22:26:10 pm »
Зърнените закуски тип корнфлейкс са за деца над 3 год., незнам как я яде Андрея, ама щом нямате проблем ОК. Васе ще прояде, незнам как ти е нервната система, обаче аз отдавна се предадох. Е все пак гледам да пробутвам нещо, за да не изнемощее съвсем, не насилвам, но ми е болно като го гледам , как слабее например. А рядко педиатрите ми обръжат внимание. :wink:

Джам, като гледам дори и след твоите инициативи и военни тактики, Мартинчо доста добре, даже супер си хапва. То е ясно, че и ние се храним по този начин, но всичко мога да пробутам в устата му, както вие например. Друг е въпроса, че аз все пак внимавам какво яде и заради честите проблеми с червата се налага да ограничавам пресни плодове и зеленчуци.Напоследък диването въобще не иска готвено, дай му печен кренвирш с хляб или филия запечена с шунка и кашкавал.Тази храна обаче не ни е препоръчителна все още.

Тони все още яде каши, гледам другите връстници са ги изключили вече от менюто, но щом все още се харесват ще си ги ядем.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!