0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #280 -: Декември 11, 2008, 19:47:05 pm »
Миленче и при нас е така .Аз правя кашата също със 180мл. и след максимум 3 часа,яде следващото хранене.Но неговият режим си е на 3 часа попринцип.
<br />
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #281 -: Декември 20, 2008, 17:26:31 pm »
Мерси за отговора, малко се успокоих на тази тема. Говорих с педиатъра и тя каза, че грешката ми е в това, че правя кашата с вода. Според нея е по-добре да я правя с мляко. Аз от 2 дни пробвам и е доста по-добре положението с глада. Само че намалих с една лъжица дозата, че иначе ми се струва че ще стане доста тежка храна. И така излиза, че нямаме немлечно хранене, понеже на обяд и картофеното пюре го правя с малко мляко. Но това според педиатъра не било проблем, понеже до 1 година млякото е основната храна на бебето.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #282 -: Декември 27, 2008, 14:36:11 pm »
Здравейте моми4ета искам да се включа и аз в тази тема и да ви попитам нещо. НИе започнахме захранването преди 2 седмици с оризова каша понеже не живея в България  тук така ми каза педиатъра, но малката се запече много и се наложи да и давам известно време пюре от сини сливи ( пак по препоръка на док) и така успяхме , но оттогава насам когато и да и дам каша даже и овесена пак не ака и пак се налга да спирам кашата и да давам пюрета от круши или сливи. Мислих си колко като количество триава да изяжда каша?и дали може въобще да не и давам каша? Макар  че незнам какво друго  може да яде като заместител на каша за да не я запича.
« Последна редакция: Декември 27, 2008, 14:39:53 pm от sany »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #283 -: Декември 28, 2008, 18:28:20 pm »
май ви е рано за овесена каша, или само така си мисля
аз захраних със зеленчуково пюре, после плодово, чак след 2 месеца почнах да давам каша
зависи от самото дете и от твоите разбирания за захранването
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #284 -: Декември 29, 2008, 02:17:32 am »
благодаря ти за отговора.  аз захранвам така както ми каза тук педиатъра.засега мисля да спра каквито и да е каши и да давам само пюрета, дано да е правилно, но вече ме е страх да давам пюрета.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #285 -: Декември 29, 2008, 15:09:06 pm »
Кивито със семките ли го давате или без тях?

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #286 -: Декември 29, 2008, 23:21:27 pm »
mariposa, аз бях в пълна чуденка как и кога да давам кивито!?
Исках да питам тук по-старшите, но нямаше форум и дадох със семките барабар!
В схемата на д-р Бърди няма киви, а цитрусите се дават на 11 месеца!
Ягодите, малините и горските плодове на 10 м.
Аз го дадох в домашно приготвено плодово пюре с каша!
1 ябълка + 1 киви в пасатора с малко водичка, после каша колкото поеме!
Много  :balk_53:вкусно става и се омита безапелационно!
Реших и дадох, ако е неправилно, нося и на  :balk_198: 


 
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #287 -: Декември 30, 2008, 00:18:58 am »
И аз със семките давам кивито, да чукам на дърво, добре сме :D


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #288 -: Декември 30, 2008, 10:26:51 am »
Аз пък си мислех, че кивито е алерген и се дава доста по-късно :oops: Да взема и аз да я пробвам тогава?
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #289 -: Декември 30, 2008, 10:37:57 am »
Момичета,
я кажете тиквата с какво я комбинирате? Тя си е плод. Но ако правилно съм разбрала, може да се смеси и с плодове, и със зеленчуци. Така ли е?

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #290 -: Декември 30, 2008, 11:49:37 am »
Аз сега я давам с картофи за обяд. Да им подслажда малко картофа, но после смятам и с плодовите да я смесвам.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #291 -: Декември 30, 2008, 12:36:06 pm »
Благодаря ти, Мими. :) И Михаела ще опита от вшия обяд. :wink:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #292 -: Декември 30, 2008, 12:36:19 pm »
Днеска ще въвеждам киви значи. Мише, благодаря за рецептата :)

Не мисля, че има проблем да се смесват плодове със зеленчуци. То кой ли яде и тиква с пуйка, например, ама го има това пюре и поне моето дете много го ядеше. Гледам като му готвя да е полезно, разнообразно и да го яде, пък какво съм смесила вътре... :D

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #293 -: Януари 03, 2009, 14:22:37 pm »
neznam ot koga da si zaxranq deteto
i da pochna s pure ili plodovo ili zelenchukovo
pomognete
 
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #294 -: Януари 04, 2009, 10:58:13 am »
Я да питам и тук - току що прочетох в мамата, че бисквитената каша на Милупа, която давам от два месеца горе долу на 4-5 дена, съдържа яйца. На детето нищо му няма от нея, но се чудя, това значи ли, че съм захранила с белтък според вас?
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #295 -: Януари 07, 2009, 09:43:09 am »
Има ли някой, който дава Хумана 2?
Въпроса ми е, че новата Хумана 2, на която пише след 6 месеца, не се разбива добре, става на бучици и е доста по-гъста, има ли някой забелязал подобно нещо? Да не би всички млека, които са за след 6 месеца да са по-гъсти или нещо при нас не е наред?
 От тази на която пише след 4 месец не съм пробвала.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #296 -: Януари 07, 2009, 10:31:19 am »
Я да питам и тук - току що прочетох в мамата, че бисквитената каша на Милупа, която давам от два месеца горе долу на 4-5 дена, съдържа яйца. На детето нищо му няма от нея, но се чудя, това значи ли, че съм захранила с белтък според вас?
Аз също съм давала,но и при нас нямаше никаква реакция.В кашата пише,че има яйчни бисквити 2.4% и в тия бисквити има яйчен прах.На общото количество е съвсем минимално,поне според мен.

Искам да питам мисля да започвам захранвеането с риба.Чуденката ми е с треска или сьомга и на коя марка ? Дребното обожава пюретата на гербер,но и от другите си похапва добре.Повечето и готвя,но за захранване предпочитам готовите пюрета.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #297 -: Януари 07, 2009, 11:05:21 am »
Я да питам и тук - току що прочетох в мамата, че бисквитената каша на Милупа, която давам от два месеца горе долу на 4-5 дена, съдържа яйца. На детето нищо му няма от нея, но се чудя, това значи ли, че съм захранила с белтък според вас?
Аз лично не бих приела,че съм захранила с белтък.Както и Марби е написала количеството е много малко.

Марби,мисля че можеш да дадеш риба вече,но внимателно като с всяко ново нещо.Аз съм купувала на Хип пюрето с треска.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #298 -: Януари 07, 2009, 13:16:39 pm »
Има ли някой, който дава Хумана 2?
Въпроса ми е, че новата Хумана 2, на която пише след 6 месеца, не се разбива добре, става на бучици и е доста по-гъста, има ли някой забелязал подобно нещо? Да не би всички млека, които са за след 6 месеца да са по-гъсти или нещо при нас не е наред?
 От тази на която пише след 4 месец не съм пробвала.

Аз давах Хумана 2. По-гъста е, вярно е. Рещението е биберон Авент с трите позиции І, ІІ и ІІІ. Аз я правех с вода на стайна температура и нямах проблем с бучките, разбиваше си се супер. Но с топла вода и на мен ми е ставала на бучки.
Вече сме на Хумана 3 и пак с тези биберони си я ползвам.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #299 -: Януари 09, 2009, 18:28:22 pm »
И ние сме на Хумана 2. Гъстичка е. И аз ползвам авентските биберони с позициите.
За бучките, случва ми се от време на време  :? А винаги ползвам хладка вода. С единицата не съм имала такъв проблем.

lb2f