0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Кръвни изследвания от Бургас за Плевен
« -: Септември 21, 2008, 12:07:26 pm »
Здравейте, момичета! Моля за малко помощ!
Вчера бях на консултация с доц. Конова и д-р Тодорова в Бургас. Препоръчаха ми кръвни  изследвания на 3-4 ден от цикъла, а днес ми дойде и тъй като нямам много време, трябва бързо да се организирам. Та, въпросите са ми свързани с Бургас:       1. В коя лаборатория да отида? До сега ходех в "Лина", но там ми казаха, че не могат да ми помогнат в случая. Секретарката на доц. Конова каза, че във вторник ще ми изпрати подробна инсрукция за лабораторията, но май ще е късно.
2. Как да организирам нещата с куриер? Ако някой е пращал, коя фирма ще ми препоръчате и първо с тях ли да се уговоря?
Малко ми е объркано, но се оказа, че трябва да изследвам много неща.
Предварително благодаря!
« Последна редакция: Септември 21, 2008, 12:10:36 pm от du6ka »

*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Кръвни изследвания от Бургас за Плевен
« Отговор #1 -: Септември 21, 2008, 12:19:59 pm »
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=26865.0
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=30230.0
Душе, имаше доста темички тук в имунологични!!! Първо, трябва да говориш с КИРМ Плевен, да намериш лаборатория, в която да ти направят кръвен серум и куриерска фирма с хладилна чанта!!! Дано съм била полезна!!!
« Последна редакция: Септември 21, 2008, 12:27:42 pm от kiara »


*
Re: Кръвни изследвания от Бургас за Плевен
« Отговор #2 -: Септември 21, 2008, 12:29:53 pm »
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=26865.0
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=30230.0
Душе, имаше доста темички тук в имунологични!!! Първо, трябва да говориш с КИРМ Плевен, да намериш лаборатория, в която да ти направят кръвен серум и куриерска фирма с хладилна чанта!!! Дано съм била полезна!!!
Благодаря, Киара, но тъй като нямам време, молбата ми беше към момичетата от Бургас, които са пращали вече по този начин и могат да ме насочат към правилното място.

*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Кръвни изследвания от Бургас за Плевен
« Отговор #3 -: Септември 21, 2008, 12:34:42 pm »
 Дано се включи някоя мацка от Бургас, макар че с тези почивни дни няма много като нас на нета!!! :lol: Дано резултатите бъдат добри, пък ще намериш начин да ги изпратиш!!!


*
Re: Кръвни изследвания от Бургас за Плевен
« Отговор #4 -: Септември 22, 2008, 16:51:00 pm »
Изпращала сьм точно такива изследвания от Несебьр.Дадох крьв в "здравната кьща".До половин час бе отделен крьвния серум.Изпратих пробите в Плевен чрез
"еконт".Не се наложи да ги слагат в хладилна чанта,защото беше хладно.
Можеш да се уговориш с клиниката за начина на плашане.Аз лично им ги изпратих с "еконт" заедно с епруветките.
DU6KA-кураж!Ще успееш,сигурна сьм.
*
Re: Кръвни изследвания от Бургас за Плевен
« Отговор #5 -: Септември 22, 2008, 17:53:52 pm »
Благодаря ти, Аny!
Ще се наложи да звъня утре сутринта до "Еконт" и до лабораторията май?!  :(

*
Re: Кръвни изследвания от Бургас за Плевен
« Отговор #6 -: Септември 23, 2008, 00:02:31 am »
Здравей,

аз съм пращала много пъти серум до плевен,но преди 1 година.Надявам се моя опит ти е полезен и в случая.На мен серум ми отделяха в лаболаторията на д-р Тошкина до 1-во РПУ и после пращах серума с ИнТайм.Никога проблем не е имало.
Успех!
Re: Кръвни изследвания от Бургас за Плевен
« Отговор #7 -: Септември 23, 2008, 06:59:35 am »
Привет, du6ka!

Надявам се да не е късно да споделя перипетиите през които минах докато изпратя кръвта от Бургас до Плевен (през август)! Момичетата ор форума знаят, че разполагах с много малко време, и идвайки от чужбина, бях изправена пред множество "изненди", като например: правило номер едно - уговори работата, а после дай кръвта! Аз дадох кръв в една нова лаборатория, зад строителния техникум, на Демокрация. Отделиха серум момичетата, нямаше проблем. Обаче, като отидох да търся спедитор, се оказа, че единствено Ди Ейч Ел имат охладители. Но, без хладилна чанта. От 10-тина фирми на които позвъних, още щом чуеха за кръв, забрави! Та, Ди Ейч Ел се наеха, но охладителите им тежаха по 1 кг всеки, разбирай комплект от два! В резултат на което пратката ми стана много тежка, но нямах избор! Доставиха ги в срок, имах дори време да ида и на преглед след получаването на резултатите!
Та, уговори работата предварително, за жалост Бургас си остава дълбока провинция, както в сферата на здравеопазването, така и в тази на услугитеее ...
Както и да е, успех! И да споделиш как мина при теб! Искрено се надявам да не минеш през същите разочарования!
*
Re: Кръвни изследвания от Бургас за Плевен
« Отговор #8 -: Септември 23, 2008, 12:11:47 pm »
Благодаря ви, момичета! la bamba, vkas -  :thankyousign:!
След малко ще отивам да ми вземат кръв, ама то наистина стана цяла одисея!  :lol: Обаждам се в куриерска фирма - искали хладилна чанта, ами добре - викам - ще помъкна моята. След това се обадих в Плевен - вече не била необходима такава чанта, времето било достатъчно студено. После звъня в куриерската фирма пак, не можели да дойдат да ми вземат кръвта, а трябвало да им я занеса до офис на адрес... а бе загубена работа. Наистина сме дълбока провинция, най-вече относно здравеопазването, лечението и услугите, но какво да се прави... Тръгвам - пожелайте ми късмет! И после ще пиша!

Re: Кръвни изследвания от Бургас за Плевен
« Отговор #9 -: Септември 23, 2008, 19:00:30 pm »
Пожелахме ти, и пак ти желаем! Всичко ще бъде наред, при това тичане, си го заслужаваме!  :lol: Пиши какво става като приключи маратона!
*
Re: Кръвни изследвания от Бургас за Плевен
« Отговор #10 -: Септември 28, 2008, 12:14:24 pm »
Обещах да пиша, а забравих!  :oops:  След дълго четене на инструкциите и обяснения от моя страна ми взеха 4 епруветки кръв. По едно време им казах, ако не са сигурни какво и колко трябва да вземат, да ме оставят и ще отида другаде. Ама съм свикнала там в "Лината", момичетата леко вземат кръв и не ми пукат вените. Та, така, взех епруветките и бегом до офиса на "Еконт", платих 6,50 + 2,40 за приоритетен час и на другата сутрин рано ми звъннаха от Плевен, че са ми получили кръвта и познайте.... не стигала за изследването за тромбофилия - 7-8 мм??? Та, пак на ново, пак бучкане, пак пращане и така.... сега си чакам резултатите...

Re: Кръвни изследвания от Бургас за Плевен
« Отговор #11 -: Септември 28, 2008, 22:03:42 pm »
Ех,du6ka, все по нещо да има! Ама важното е, че приключи с вземането на кръвта и изпращането! Че и на добра цена, можеш да си опростиш "разкарването" и второто бодене!  :D
Хайде сега, дано са ти хубави резултатите! Пиши като излязат!  :book: :hello:
*
Re: Кръвни изследвания от Бургас за Плевен
« Отговор #12 -: Септември 29, 2008, 00:14:05 am »
Ех,du6ka, все по нещо да има! Ама важното е, че приключи с вземането на кръвта и изпращането! Че и на добра цена, можеш да си опростиш "разкарването" и второто бодене!  :D
Хайде сега, дано са ти хубави резултатите! Пиши като излязат!  :book: :hello:
:hug2: :thankyousign: :bighug:

Re: Кръвни изследвания от Бургас за Плевен
« Отговор #13 -: Октомври 01, 2008, 01:53:58 am »
Само да ви кажа за ваше успокоение, du6ka и la bamba, че и от София преживях през май същите перипетии. казаха ми от Плевен, че работят с Еконт. Обадих им се веднага щом си взех кръвта, те потвърдиха и, понеже живея в "Младост", ги питах ще стане ли в тамошния им офис.Любезно потвърдиха и помолиха да звънна там, та да си поръчат хладилна чанта и докато отида да им я доставят от централата. Спокойно отидох там към 4 следобед, където един арогантен дебил ми заяви, че хич не го интересува какво са ми казали от централата, той чанти нямал и нямяло откъде да вземе нито този ден, нито на другия. След грандиозен скандал, ме прати да съм отидела в централата на "Резбарска"(което е до гробищата, има-няма 20-25 км. в софийски час пик!).Накрая си се прибрах(след като поразходих кръвта има-няма три часа по жегата, а денят беше необичайно горещ!) и се обадих на DHL, които дойдоха на сутринта и до обед работата беше свършена. Ааа, през нощта кръвчицата ми (6 епруветки)се мъдреше между сиренето и кашкавала в хладилника. Като в истински вампирски филм! Така че не е само до Бургас, провинция и прочее...Просто България е страната на услугите! :lol: :lol: :lol:
Горе главата и успех! :bighug:

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Кръвни изследвания от Бургас за Плевен
« Отговор #14 -: Октомври 01, 2008, 17:35:36 pm »
Inke Tinke, съжалявам за перипетиите ти! :(  Явно, наистина България е страната на услугите!  :( На мен днес ми се обадиха, че са ми готови изследванията и ще ми ги изпратят по ел. поща.

Re: Кръвни изследвания от Бургас за Плевен
« Отговор #15 -: Октомври 01, 2008, 23:22:31 pm »
Стискам палци да са на шест! Ама щом ще ти ги пращат, а не те викат на консултация, значи са ОК.Още веднъж,  :goodluck: :bighug:

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Кръвни изследвания от Бургас за Плевен
« Отговор #16 -: Октомври 02, 2008, 20:22:02 pm »
Днес си получих резултатите - не са хубави... :( Ще изчакам и другите, които ще са готови след 2 седмици(нещо за тромбофилия май беше) и заключението на доц. конова и д-р тодорова и тогава ще мислим какво да правим. Благодаря ви за съпричастието!

Re: Кръвни изследвания от Бургас за Плевен
« Отговор #17 -: Октомври 03, 2008, 00:50:32 am »
Горе главата! В добри ръце си (доц. Конова и д-р Тодорова). Както казва един доктор нутриционист, при когото ходя за хранителни режими, няма човек с пирфектен генитичен материал(относно тромбофилиите), а пък имунологичните проблеми се преодоляват по много начини. И аз си имам и от двете, и инсулинова резистентност, и аденом на хипофизата, но не се предавам. Щом е ясен проблемът, ще се изнамери и решение!Само не се отчайвай! Важното е, че ще знаеш с какво се бориш, а най-страшни са неизвестните неща, нали?Пиши щом разбереш какви са ти проблемите и ще умуваме как да се измъкнем. :cat3: :bighug: :bighug: :bighug:

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Кръвни изследвания от Бургас за Плевен
« Отговор #18 -: Октомври 03, 2008, 15:10:01 pm »
Душе, съжалявам ако са ти лоши изследванията, но така е по-добре да знаеш срещу какво се бориш.
Успех с борбата. Много се моля да стане и при вас, ти си ми много скъпа.
*
Re: Кръвни изследвания от Бургас за Плевен
« Отговор #19 -: Октомври 03, 2008, 19:32:18 pm »
Горе главата! В добри ръце си (доц. Конова и д-р Тодорова). Както казва един доктор нутриционист, при когото ходя за хранителни режими, няма човек с пирфектен генитичен материал(относно тромбофилиите), а пък имунологичните проблеми се преодоляват по много начини. И аз си имам и от двете, и инсулинова резистентност, и аденом на хипофизата, но не се предавам. Щом е ясен проблемът, ще се изнамери и решение!Само не се отчайвай! Важното е, че ще знаеш с какво се бориш, а най-страшни са неизвестните неща, нали?Пиши щом разбереш какви са ти проблемите и ще умуваме как да се измъкнем. :cat3: :bighug: :bighug: :bighug:
Inke Tinke, благодаря ти, мила! Желая ти успешно преборване с проблемите!