0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Първолашко-септемврийска седмичка 15.09 – 21.09.2008
« Отговор #20 -: Септември 15, 2008, 16:25:21 pm »
Здравейте момичета, весела седмица и от нас.
Кристина проходи. Обикаля из нас. За говоренето не пиша, не спира. Като не може да каже някоя дума, вика Ъ-ъ-ъ-ъ-ъ-ъ........ужас  :o Като спре да ъ-ка ще направя купон. Ще направя и ремонт у нас, ще направя стаите кръгли, всичко кръгло, че квадратните имат ъгли, а ъгъл започва с Ъ  :x  :lol:  
Започва да проявява характер и да се инатосва...Майка ми е възмездена...детето се било метнало на мен, нека да ми е, вика тя.

Ултра, по подобен начин се заспива и у нас.  :?

Важното е да са здрави. Пожелавам го на всички вас и дечицата ви.

Поздрави на всички!
Re: Първолашко-септемврийска седмичка 15.09 – 21.09.2008
« Отговор #21 -: Септември 15, 2008, 16:26:46 pm »
Ултра, браво, :)
веднага  отбелязах на календара 29.09. - да гледам Часът на мама. Аз и без друго го гледам.

Пожелавам ти успешно справяне с протестиращия Симеон. За жалост, не мога да съм полезна с опит. :)
За сега само чета какво правят по-големичките ви дечица и се подготвям психически какво ми предстои.

Нина,
честито неа проходилата Кристина! Успех! :D
« Последна редакция: Септември 15, 2008, 16:29:23 pm от Милена Б »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Първолашко-септемврийска седмичка 15.09 – 21.09.2008
« Отговор #22 -: Септември 15, 2008, 16:30:07 pm »
Хихихи, Нинка, и ние ъ-къме за световно - просто е незабравимо, докато уцелим точно какво е това, което иска... и даже за песните има претенции и си търси точно определена - иди се сети коя е. Честито ви прохождане и да е безаварийно  :) Ема в момента експериментира с различни походки - с приклякане, на пръсти и танцувайки - нали сме вече ветерани в ходенето  :lol:
ние пък се отбиваме и със заспиването също сме интересни - въобще забавно ни е...
Стеф, като спомена за дъждъка - имало в Германия (сигурно и на други места, де) - цялостни дъждобрани заедно с ботушки - тъкмо за целта. Ама трябва и за нас да си вземем...
отдавна не бях писала толкоз, явно от дъжда ще да е  :D
« Последна редакция: Септември 15, 2008, 16:35:48 pm от Bora82 »
*
Re: Първолашко-септемврийска седмичка 15.09 – 21.09.2008
« Отговор #23 -: Септември 15, 2008, 16:30:28 pm »
хм, сега се сетих. това трудно приспиване го отдадох на факта, че децата порастват, имат повече енергия, ние не можем да им осигурим достътъчно забавления и разнообразия, за да си изразходват енергията и естествено се стига до трудно заспиване, защото не им се спи :?
период е, ще мине.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Първолашко-септемврийска седмичка 15.09 – 21.09.2008
« Отговор #24 -: Септември 15, 2008, 16:31:21 pm »
Честито на всички първолаци и на гордите им родители :) Да носят само шестички в къщи за радост на мама и тати.
На дечицата които почват градини и ясли, дано няма много плач и да не боледуват.
На болните бързо оздравяване. Много положителни тестове, много нови бебета и усмихнати бременелки.  :D
Та ние сме на антибиотик. С възпалени уши и гърло. Хубавото е че я хващаме в началото, поне така каза педиатърката. Та страшна ясла му ударихме. Цяла седмица ходихме и пак болни  :x Сега ще творя какво да давам за имунитета, щото така няма да я бъде много дълго  :)
ultra с удоволствие ще гледам предаването. По принцип не му отделям много време.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Първолашко-септемврийска седмичка 15.09 – 21.09.2008
« Отговор #25 -: Септември 15, 2008, 16:44:00 pm »
Стефи, много се кефя на речника на Деси :lol:
Нали щяхме да правим събиране с диванетата? Хайде да ги водим в клуба на Таласъмите докато не сме се забравили - хем е дъждовно и ще убием някой друг час, а и на Зори бяхме обещали една срещичка :D
За Ъ-кането - не се притеснявайте, Симеон цяла година го държи, ще свикнете :balk_70:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Първолашко-септемврийска седмичка 15.09 – 21.09.2008
« Отговор #26 -: Септември 15, 2008, 17:02:52 pm »
аз съм твърдо ЗА сбирка, ама трябва да е събота или неделя, че съм на бач :)

а иначе толкова е смешна, че понякога оставам безмълвна. като й се скараме нещо и съвсем разсеяно казва - мамо, мък (млък), е к'во го прайваш. а оня ден даваше акъл на баща си как да шофира - татееее, лекоо дуса :lol:
абе толкова бисери има, ама да не ви занимавам.
« Последна редакция: Септември 15, 2008, 17:05:33 pm от StefiZ »
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Първолашко-септемврийска седмичка 15.09 – 21.09.2008
« Отговор #27 -: Септември 15, 2008, 17:20:41 pm »
А, значи да не давам зор да проговаря, казваш :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Първолашко-септемврийска седмичка 15.09 – 21.09.2008
« Отговор #28 -: Септември 15, 2008, 17:21:47 pm »
хич не ти и требе :lol:
работата е сериозна :wink:
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Първолашко-септемврийска седмичка 15.09 – 21.09.2008
« Отговор #29 -: Септември 15, 2008, 17:30:08 pm »
а пък моя вместо Ъ-та все О-ка и У-ка, пък и ги редува...
За среща - много ми се иска да ви видя, но имам чувството, че кв. Изток е чак на морето!
 
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Първолашко-септемврийска седмичка 15.09 – 21.09.2008
« Отговор #30 -: Септември 15, 2008, 17:32:19 pm »
Лейди, и на мен ми е далече, ама ще се прежаля :P
Хубаво е да се преброим по-скоро желаещите, че може и да не е свободен клубът, докато се наканим :D


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Първолашко-септемврийска седмичка 15.09 – 21.09.2008
« Отговор #31 -: Септември 15, 2008, 17:32:52 pm »
аз съм твърдо ЗА сбирка, ама трябва да е събота или неделя, че съм на бач :)

 като й се скараме нещо и съвсем разсеяно казва - мамо, мък (млък)

твойта Деса ще ме умори, сериозно :lol:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Първолашко-септемврийска седмичка 15.09 – 21.09.2008
« Отговор #32 -: Септември 15, 2008, 17:57:11 pm »
Ани, ще гледам предаването!  :D
Стефи, давай бисерите на Деси насам, аз умирам за такива неща.  :D Мишо повтаря думи като папагал, как прави кончето, показва колко е голям, пляскат и двамата, това са такива готини неща. Сега се учим за годинката.
Ние също заспиваме след много игра, та онзи ден дори Хриси заспа на пода, както е правел баща му. :lol: Днес докато го храня пак и така.
Определено гледат един от друг, все са заедно, където единия се завре, веднага и другия след него, та и аз се надявам в яслата един ден да се приспособят по-добре.

От днес сме на кухня Ози, харесаха я, вземам една порция и два десерта.

Аз съм За детския клуб, ние и без това си ходим там.

Дайте акъл, да ги слагам ли на гърне момчетата. След храна ли, как?


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първолашко-септемврийска седмичка 15.09 – 21.09.2008
« Отговор #33 -: Септември 15, 2008, 18:07:58 pm »
като си говорим за ъ-кането, Мартин доста време ъкаше също. сега отдавна е преминал на по-досаден метод - забучва се пръст в нещото и се пита - "Какао?" (какво, демек). когато е много развълнуван от нещото или не му обърнем внимание, въпросът се излива водопадно - какао, какао, титям, титям, какам?

веднъж полудех, когато вървяхме по тротоар с колчета на бордюра и на всяко от стоте колчета се спираше и "КАКАО?" вече да не видя какао, честна дума ;)

хайде на клуб Таласъмчета, много е хубав, ние вече два пъти сме го посещавали, макар да не сме попадали на Цветелина досега. хубаво е да се уговорим отрано и да проверим в кой ден и час не е заето за рожден ден.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Първолашко-септемврийска седмичка 15.09 – 21.09.2008
« Отговор #34 -: Септември 15, 2008, 18:16:22 pm »
Юлия пък като и забраня нещо казва:"лоша мама" или пък, ако искам да и помогна за нещо а тя много държи да прави всичко сама,казва "мамо, мах (махай се). На нас пък "Талъсъми" ни е близо така че ако има среща този път може и ние да се включим.


Да се похвалим с новата си придобивка, особено пред mini, marmotche, gerry http://www.lascal.se/web/BuggyBoard_Maxi_product.aspx. Купихме я в събота от Хиполенд, а в неделя таткото ни смело излезе с двете деца за да мога аз да свърша нещо в къщи. Каза, че за сега се ползва с успех. Ще видим как ще е по-нататък. Недостатък на двуколката е, че ако е прикрепена към зимен кош, дръжките на количката малко "окъсяват". Про летния вариант на количката няма да го има този проблем, защото той е по-отдалечен от човека, който бута количката. Струваше 129 лв, имаше и по-евтин вариант, но ние се спряхме на този.

А пък Александра я хванало нещо като запек, поне така си мисля. Преди акаше ако не на всяко ядене поне по три пъти на ден. А преди два дена не можа да се изака повече от 24 ч и татко и след като я слуша 2 часа да се дере и да се напъва ама без резултат и помогна с термометъра. Днес историята се повтаря. Гладна, обаче като реши да яде почват едни напъни, резултата от които е само пръцкане обаче. В резултат на което отказва и да суче, и да яде от шишето. Ние се кърмим и обикновено давам добавка 30-50 мл. Давам инфакол за коликите,в последните дни почнах да го давам почти на всяко ядене, дали е от него?! Вече няколко пъи и сложим няколко гранули от чая Блевит Л в млякото, но за сега няма ефект. Да ме посъветвате нещо друго?


*
Re: Първолашко-септемврийска седмичка 15.09 – 21.09.2008
« Отговор #35 -: Септември 15, 2008, 19:41:41 pm »
Ох, момичета...такова ми е смотано и тъжно, преди броени часове разбрах, че наш приятел е бил в разбилия се руски самолет :(
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Първолашко-септемврийска седмичка 15.09 – 21.09.2008
« Отговор #36 -: Септември 15, 2008, 20:09:23 pm »
Ох, момичета...такова ми е смотано и тъжно, преди броени часове разбрах, че наш приятел е бил в разбилия се руски самолет :(
СЪБОЛЕЗНОВАНИЯ!
На мен ми е някак криво и за Китов - поне беше "иманяр" от класа.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Първолашко-септемврийска седмичка 15.09 – 21.09.2008
« Отговор #37 -: Септември 15, 2008, 21:56:18 pm »
Тъжно тема сте подхванали, за Китов и аз съм в потрес
Цвети, моите съболезнования за вашия приятел, сигурно е тежко да загубиш млад човек по този начин
Нинче, ай честито душата, квото било- било  :D ся почва йекшъна
Габи, добро предложение, ама нашите и двете колички триколки та не зная този борд може ли да им се инсталира на тях
Хубава седмица от нас, на болните бързо оздравяване, много нови майки и бременелки в редиците на Зачатие.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Първолашко-септемврийска седмичка 15.09 – 21.09.2008
« Отговор #38 -: Септември 15, 2008, 22:19:20 pm »
StefiZ , за заспиването май си права. Има енергия, хем и се доспива, хем не. В интерес на истината, тези дни сменихме режимът и мисля, че е по-добре. Вече спи по един път на ден, верно, последните 30 мин. преди обедното лягане е малко изнервена, но заспива по-бързо, спи си доста дълго. Вечер ляга по-рано и така. Но допреди седмица и нещо беше ад. По три приспивания на ден, цял час кандърми, на мен времето ми минаваше в приспиване.

jam, хаха и това с въпросите е страшно. Една колежка като говореше от службата с двегодишната си дъщеря, все едни и същи реплики - "Чешам се маменце"  :lol: и се приключваше. Нежели кажеше нещо друго и канонада от въпроси - какво, защо, кога, как. Като каже, че се чеше и край. Същтата колежка разправя, че не помни дъщеря й да не е можела да говори, горката  :lol:

Искам и аз да дойда на клубчето Таласъми. Много ще се радвам, Сватя и с вас да се запознаем фейс ту фейс дет се вика на нашенски, много ще ми е кеф.

Ооо, mini, благодаря за честитката, двойно ще ти се върне, а дано и тройно  :P

« Последна редакция: Септември 15, 2008, 22:24:08 pm от Nina »
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Първолашко-септемврийска седмичка 15.09 – 21.09.2008
« Отговор #39 -: Септември 15, 2008, 22:20:34 pm »
tzvetenze, моите съболезнования за вашия близък, да почива в мир.  :(