0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Първолашко-септемврийска седмичка 15.09 – 21.09.2008
« Отговор #140 -: Септември 19, 2008, 09:38:05 am »
Зори, магазина е на пазара СМ в М3, обади се да се видим.  :D
И при нас на Хриси крачето е по-дебеличко и трудно обувам.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Първолашко-септемврийска седмичка 15.09 – 21.09.2008
« Отговор #141 -: Септември 19, 2008, 09:56:07 am »
каси, на тях все още са им бебешки, пухкави крачетата, нормално е да обуваш трудно. После се обува лесно, но пък всяко краче си е с особеностите :)
Re: Първолашко-септемврийска седмичка 15.09 – 21.09.2008
« Отговор #142 -: Септември 19, 2008, 10:06:33 am »
Здравейте!
За среща в Таласъмчетата приемате ли и една редовно четяща Ви, но не пишеща мама? :oops: Бих искала да се запозная на живо с Вас, защото благодарение на Зачатие и аз сбъднах мечтата си за едно малко ангелче!
Добре сте ни дошли, разбира се!

Цветенце и Стефи, deFonseca пантофките в Runners срещу Универсиада сега са 19 до 22 лв, аз купих на батенцето за яслата, много са удобни. Сега ще ходя пак, за Дани у дома, и за Диманка тоже. 
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Първолашко-септемврийска седмичка 15.09 – 21.09.2008
« Отговор #143 -: Септември 19, 2008, 10:17:17 am »
ооо мерЦи, утре сме там да си закупим и ние :D
факт е че са прекрасни, за 2-3 лв. разлиа нЕма да купя К&К :P
*
Re: Първолашко-септемврийска седмичка 15.09 – 21.09.2008
« Отговор #144 -: Септември 19, 2008, 10:19:27 am »
Хайде и аз да питам за обувките по-опитните. Александра в момента е с маратонки на Геокс №18. Взех ги преди месец и вече са и таман. Ако сега взема 20 и 21 дали ще ни оправят за зимата? И по колко чифта трябва да имат дечицата, достатъчен ли е един чифт или да заложа на два направо?
*
Re: Първолашко-септемврийска седмичка 15.09 – 21.09.2008
« Отговор #145 -: Септември 19, 2008, 11:11:17 am »
Сиа, щом 18 са и добре, не по-големи от 19-20, обувката трябва да има около 0.5-1 см. разстояние отпред, иначе ако са й много големи може да й е трудно да ходи. А аз знам, че е хубаво зимната обувка-ботуш да са по-топли и да се носят с едно чорапче и то не термо, обикновено.
Иначе Деси миналата зима си изкара с един чифт ботуши, май 22 бяха и вече към края на зимата й омаляха, но не беше фатално, минахме на маратонки.

Геокса имаха много сладки ботушки за момиченца, точно като за вас, иди провери, дано да има останали, ние взехме единствените останали от нашия номер, имат малко лъскавко ама от мен да мине :lol:
*
Re: Първолашко-септемврийска седмичка 15.09 – 21.09.2008
« Отговор #146 -: Септември 19, 2008, 11:47:42 am »
И ние пъхахме крачето, не сме мерили само по стелки, но първо е добре да е по стелка, защото ние се опитахме да я вкараме в 18 номер  :oops: (по една формула в нета излезе, че трябва да носи 18).

Ако и омалеят до напролет ще купим нови, само да е жива и здрава, да расте, това и е работата :). А дали ще и е студено с тия ще видим, ако се е метнала на баща си няма да имаме проблем, ако е на мен, аз и на 30 градуса съм с ледени крака...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Първолашко-септемврийска седмичка 15.09 – 21.09.2008
« Отговор #147 -: Септември 19, 2008, 15:54:38 pm »
:hello:Привет и от нас!

Първо по-пантофенообувната тема....

"Мишанка се прецака  :BangHead: 1ва серия"- вчера купих пантофи на Митака "Денди"!
Пухени, с подметка,като терлик.Мерих ги даже, той спеше, но мерих...и хоп у нас каква изненада,
като ходи с проходилката ги събува!

ИЗВОД: пантофите и обувките трябва да са с лепенки, цип или връзки, за да не се събуват.
Поне докато още не се е сетил, и с ръцете да го прави :D!

За обувки и ботушки още умувам, пратих Тате да види в Геокс какво има, и да организираме ходене!

Днес боцнахе Превенара, проплака на боцването и толко....
Дудна пред кабинета, пя,после и поспа, пълна програма...
Освен евентуално леко завишаване на температурата,
 за което д-р Масларска ме предупреди, друго да очаквам ли?

 :ask:Има ли час за понеделник в "Таласъмите"?
« Последна редакция: Септември 19, 2008, 15:56:28 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Първолашко-септемврийска седмичка 15.09 – 21.09.2008
« Отговор #148 -: Септември 19, 2008, 16:01:15 pm »
Мише, моя съвет е да са даже с цип, защото Деси миналата година не търпеше и 2 сек. пантофите с лепки, на ципа не можа да му хване цаката :wink:

От превенара Деси не е имала никакви странични реакции, но всъщност тя не е правила от нито една ваксина, изключая, че след първия пентаксим на следващия ден беше невъзможна, рева, мрънка цял ден...
*
Re: Първолашко-септемврийска седмичка 15.09 – 21.09.2008
« Отговор #149 -: Септември 19, 2008, 16:04:17 pm »
Ох, как се процедира с тоя превенар, ако личната не иска да го сложи? Ходи се на лекар, който иска, хубо, ама трябва да й взема картона ли, къде се отразява?
*
Re: Първолашко-септемврийска седмичка 15.09 – 21.09.2008
« Отговор #150 -: Септември 19, 2008, 16:08:09 pm »
Цвети, ако личната неще, д-р Масларски няма да откаже да го бие, аз лично бях говорила с него и той каза, че няма проблем да го бие. Но тя пък наща е печена и веднага се нави, даже каза че ще я препоръчва и на други майки, нищо че не я беше чувала :lol:
Предполагам ще даде някаква бележка, на база на която да я впишат в картона на детето.
*
Re: Първолашко-септемврийска седмичка 15.09 – 21.09.2008
« Отговор #151 -: Септември 19, 2008, 16:10:24 pm »
За Geox-a и аз да потвърдя - много са сладурски ботушките за момиченца, само дето на Ронката и е рано за пътъчки :(
Мише, от Преванара при нас нямаше никакви реакции, също като вас - само при боцването изпискахме и това беше...

Да питам и аз за понеделнишката среща - има ли някакво развитие по въпроса, час...нещо?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първолашко-септемврийска седмичка 15.09 – 21.09.2008
« Отговор #152 -: Септември 19, 2008, 16:14:40 pm »
участниците в срещата в Таласъмите - хайде вече да си определим началния час.
напишете всеки от вас кога предпочита или му е все едно (само мармотчето е казала кога предпочита), да оформим общо мнение и да се обадя на Цветелина.

ние можем по всяко време, като ми се струва, че сутринта от 10 до към обяд е по-подходящо.

айде, давайте.

реакциите от листовката на Превенар са същите, като Пентаксим. при нас бяха никакви.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Първолашко-септемврийска седмичка 15.09 – 21.09.2008
« Отговор #153 -: Септември 19, 2008, 16:26:28 pm »
Ох, как се процедира с тоя превенар, ако личната не иска да го сложи? Ходи се на лекар, който иска, хубо, ама трябва да й взема картона ли, къде се отразява?

Цвети и ние сме такъв случай, личната се опъна, и аз се отказах да я убеждавам!
Д-р Масларска му я сложи и му направи отделна Имунизационна книжка в която ще вписваме само Преванара!


За часа на срещата, ще се съобразя с общото мнение, щото сме с гости!
И ще видим как ще стане!Надявам се да съчетаем и Купон, и Баба!
« Последна редакция: Септември 19, 2008, 16:29:18 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Първолашко-септемврийска седмичка 15.09 – 21.09.2008
« Отговор #154 -: Септември 19, 2008, 16:33:37 pm »
аха, разбрах.
д-р МасларскИ и д-р МасларскА са съответно от Вита и Токуда, нали?
а я да излюбопитствам - мъж и жена ли са?
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Първолашко-септемврийска седмичка 15.09 – 21.09.2008
« Отговор #155 -: Септември 19, 2008, 16:43:44 pm »
:lovedock: :lovedock: Да, намерили са се!
Прекрасни хора и професионалисти!
Днес се убедих за пореден път!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Първолашко-септемврийска седмичка 15.09 – 21.09.2008
« Отговор #156 -: Септември 19, 2008, 16:59:17 pm »
В тази връзка за съпружеството им: една позната ходи при Масларски и е много доволна, но лятото той беше в отпуска и тя се чудеше къде да заведе детето си на преглед, а аз с цялата си съобразителност и казвам: " А защо не отидеш при Масларска?"  :lol: все едно човекът сам е отишъл на почивка  :lol:

За Таласъмчетата - ако може към 10ч. ще е по-добре, но ив друг час да е, няма да е фатално.
Re: Първолашко-септемврийска седмичка 15.09 – 21.09.2008
« Отговор #157 -: Септември 19, 2008, 17:03:55 pm »
Ох, как се процедира с тоя превенар, ако личната не иска да го сложи? Ходи се на лекар, който иска, хубо, ама трябва да й взема картона ли, къде се отразява?
Цвети, лекарят, който ще бие ваксината, ти дава бележка, в която е отразено името на ваксината, дата на имунизация и партиден номер. После ти я предоставяш на личната лекарка и тя я отразява в картона на детето.

В тази връзка, нашите прословути генетични изследвания най-накрая са готови след като ме побъркаха с чакане от почти 3 месеца. Слава Богу, всичко е наред и на сладкото ми бонбонче му няма нищо. :D Не мога да ви опиша колко съм щастлива. Получава се точно като с проблемното ни забременяване -след многото изследвания, пак в изходна позиция и липса на каквото и да е обяснение. И при Мия се получава същото -има нещо, което лекарите не могат да обяснят, но безбройните изследвания, които направихме не откриват какъвто и да било проблем.
<br />[link=http:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Първолашко-септемврийска седмичка 15.09 – 21.09.2008
« Отговор #158 -: Септември 19, 2008, 17:06:57 pm »
За Таласъмчетата, и ние ще пробваме да дойдем, аз ще уреждам рождения ден, ако може към 11.00.  :D

Добре де, гледам за пантофи... Ама моите си ядат обувките, свалят ги, развръзват ги. Сигурна съм, че и на пантофите ще им видят сметката с цип, без цип, връзки-дръзки.  :?


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Първолашко-септемврийска седмичка 15.09 – 21.09.2008
« Отговор #159 -: Септември 19, 2008, 17:28:41 pm »
Мешко,много се радвам за резултатите!

Много исках да дойдем с Вики на срещата в понеделник /макар че не съм сигурна дали ме искате :oops: :D такваз една вещица с метла/, обаче тати е дневна смяна, а баба е с кератит на ретината на окото. Не мога да рискувам с колата  да карам през цяла София сама с детето.
Отделно на това, ако сте чели темата на Бърди снощи вдигнахме температура. Страхувам се да не е нещо вирусно и да не заразим някое дете.