0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« -: Септември 01, 2008, 10:07:21 am »
Да е весела и ползотворна  :D
Добре дошли на завърналите се от почивка :D Лека работа и лесна адаптация на тръгващите на работа  :D

Да са ни много здрави дечицата и да има много нови попълнения в дългоочакваната  :D


lb2f
*
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #1 -: Септември 01, 2008, 11:21:23 am »
Здрава и весела седмичка на всички!
Хайде, кога ще броим пилците  :wink: То си е направо есен...
Момичета, кажете колко време може да се съхраняват в хладилник готовите зеленчукови пюрета? От днес започваме да се захранваме, но стартираме само с 4-5 лъжички, не ми се иска хвърля  остатъка :?
*
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #2 -: Септември 01, 2008, 11:26:46 am »
Весела и изпълнена с положителни емоции седмица и от нас! :) Много нови бременни момичета и здрави бебета! Бързо оздравяване на болните!

Ние се завърнахме от морето и от Търново. Имам много страхливо дете - страх от морето и от пясъка. Е това с пясъка го преодоля на втория ден, но до морето не искаше да я приближавам. Това с морето основно го отдавам на факта, че имаше вълни, защото от собствения и басейн надут на плажа, трудно можех да я изкарам. Иначе се прибрахме и с два пробили горни зъба, изникнали без да разберем... Пожелавам на всички бебчета такова леко никнене на зъбките!

Mary_Pz, видях че си писала че малката не иска да се къпе и при нас е така от около 10 дена, преди толкова и харесваше сега са едни ревове едни чудеса и се надявам да е само период. То и за храненето минаваме през нещо такова, моето ящно и послушно дете, което в мига в който видеше лъжица и си отваряше широко устата, сега трябва да има някаква занимавка в ръцете за да яде, като неможе да се каже, че не е гладна или, че не и харесва яденето.

Момичета, кажете колко време може да се съхраняват в хладилник готовите зеленчукови пюрета? От днес започваме да се захранваме, но стартираме само с 4-5 лъжички, не ми се иска хвърля  остатъка :?
Ами ани4ка, днес готвиш или отваряш готово пюре, даваш от него и на другия ден пак и толкова, после хвърляш или ти ядеш.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #3 -: Септември 01, 2008, 11:36:32 am »
весела седмица и от нас!
 От кога мога да слагам Жори в столче за кола от 9 до 18кг.?Вчера му купихме,защото другото му е много малко вече,но се колебая още дали не е рано.Той има 9 кг.,но е на 6м. още и не седи стабилно - за по 1-2 мин. и пада.
<br />
*
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #4 -: Септември 01, 2008, 11:48:28 am »
z22, до колкото знам детето до годинката трябва да се вози с гръб към движението, а тия столчета от 9 кг. не винаги могат да се монтират обратно  (незнам какво е вашето). Ели и излизат краката от столчето, но ще потрае още един месец преди да седне в голямото столче, тя не че има 9 килограма, но то и ръста се гледа до колкото знам.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #5 -: Септември 01, 2008, 12:38:11 pm »
на Макси Кози е някакво,а сегашното е на Джейн.То не е до краката - много му е тясно настрани.Едва седи в него и само се дърпа напред,защото му е много жега така.Като го изкарам от столчето и направо е вир вода.Ако трябва,ще го мъчим още,хем че не знам дали скоро изобщо ще влиза вътре.

Честит имен ден на Симеон на Ани - да е здрав и много щастлив щурчо
<br />
*
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #6 -: Септември 01, 2008, 13:01:13 pm »
Зори, аз слагам възглавничката на кошницата (и ние сме с Джейн) в памучна калъфка. Така се поти много по-малко. А сега се замислям даже въобще да я махна тази възглавничка. За столчето трябва да седите стабилно, иначе е опасно.
Хубава седмица от нас с Ян.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #7 -: Септември 01, 2008, 14:13:07 pm »
Здравейте момичета. И ние се върнахме от отпуск. Прекарахме една ужасно гореща седмица в Бяла -до Русе и направо не знам как оцеляхме. Но пък Мия се чувстваше прекрасно там, толкова беше доволна и щастлива, че само заради нея и ние успяхме да издържим на жегата. Незнайно защо там тотално отказваше да сяда на гърнето, та както бяхме напреднали преди да заминем, сега пак сме в изходна позиция. Но пък се научи да казва -деде на дядо си и бебе. Вече имам племенница -Александра :D. И двете със сестра ми са добре, гледат се вече вкъщи. Мия беше много сладка, галеше я по главичката и казваше: бебе, бебе, ухилена до ушите. В момента, в който обаче аз гушнах бебето и веднага се разплака. Ходихме до Преображенския манастир -много красиво място и даже Мия не искаше да си тръгва оттам, та на фона на тишината и спокойствието, се чуваше само моя и нейния глас :lol:.
<br />[link=http:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #8 -: Септември 01, 2008, 15:11:45 pm »
Привет и от нас!
Митака няма температура вече, но разстройството и повръщането го изцедиха!
От пухкаво бебе, озъбеното ми Зайче, вече прилича на момченце.

Да са здрави децата, другото е вятър и мъгла!

Мешко, честита ти племенница, да расте здрава и усмихната, като  :balk_101:Кака си!

Честит Имен Ден на  :balk_16:Мони!

Зори ние сложихме Митака в стол 9-18кг, когато стана на 8м.
Той самия беше 9.5 кг и в кошницата му беше тясно.
Краката му бяха на самия край, а малко оставаше и главата му да е отвън!
Предстоеше ни пътуване и нямаше как....
В новия стол му е много удобно, има позиция седнал и леко полегнал.
Коланите много здраво захващат детето, спи си вътре и досега не се е оплакал.

Аничко и домашно приготвено пюре и купено такова, както Гери :hug2: ти написа, днес и утре!
Успех със захранвамето, да папка Вики и голяма да порасне!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #9 -: Септември 01, 2008, 15:48:29 pm »
Прохладна и здрава седмица и от нас.

Браво на Митаче-юначе.  :D Да няма повече такива проблеми и да тревожи мама.
 
Ние утре рано, рано пътуваме за Созопол с малките, очаква ни голямо приключение, стискайте ни палци.  :D Там ни чакат три зачатски бебета, и съм много щастлив и не търпелива.  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #10 -: Септември 01, 2008, 18:25:52 pm »
Благодаря за отговорите! Морковите добре ни понасят :)Пожелавам на всички мами лакомници като моята (само дето не ни личи на килограми  :lol: )
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #11 -: Септември 01, 2008, 21:00:26 pm »
Хубава и прохладна седмица от нас.
Касита, весело изкарване и мишоците да слушат много.
Да ви похваля Стефания, има едно кубче, което на всяка страна има по два различни отвора /къщичка, звезда, квадрат, сърце и т.н/ и вече от няколко дни успешно ги нарежда всичките 12 елемента и даже и сама си пляска и си вика Бавоооо!
Зет-че, според мен ако е достигнал кг трябва да го смените, дадените размери не трябва да са спазени от до, а в зависимост от този, който първи достигне детето. Само го обърнете в посока обратна на посоката на движение.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #12 -: Септември 01, 2008, 23:27:12 pm »
Зори, най-малкото трябва да стои стабилно седнал сам. Другото е, че до годинаката е желателно да се вози обратно на движението.

Аничка, можеш да съхраняваш като за начало до 24 часа. Но съхраняваш пюре, от което не е ядено. Т.е. отделяш количество, колкото за ядене и другото го прибираш стерилно.

Каси, успешно пътуване ви желая.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #13 -: Септември 01, 2008, 23:51:20 pm »
Благодаря ви!  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #14 -: Септември 02, 2008, 18:19:02 pm »
Лека и ползотворна седмица момичета,

Ние започнахме да стягаме кашоните лека полека защото скоро се местим и се подготвяме от рано, че с бебо трудно ще стане наведнъж да прибирам всичко.
Момичета да ви питам, от едно известно време зад гънката на едното уше на бебо се появи нещо като раничка ли незнам точно. От начало си мислех че се събира мръсно, но явно не е защото го чистя постоянно и пак се появява. Прилича на засъхнала жълта коричка и като я махна и изчистя отдоло под нея е зачервено мястото и влажно като че ли сълзи от там и тече и се образува пак тази жълта коричка като засъхнала гной. Незнам какво ли може да бъде, но не ми харесва и ме притеснява, а сме на Док чак в края на месеца. Някой има ли напредстава какво може да е?
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #15 -: Септември 02, 2008, 20:13:52 pm »
Каси, лек път  :D
Мише, бързо да се оправя Митака  :D
Момичета, последните дни забелязвам, че дланите и ходилата на децата са влажни и студени. При мен това беше сигнал за проблем с щитовидната жлеза. При децата сигнализира ли за нещо нередно?

lb2f
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #16 -: Септември 02, 2008, 21:08:53 pm »
Съни, може би е подсичане? Изпрати снимка на д-р Бърди най - добре да чуеш неговото мнение;

Джази, според мен е адаптация от топлото време преди седмица към по-студеното, което ни връхлетя.

Някой да знае къде изчезна д-р Бърди?
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #17 -: Септември 02, 2008, 22:32:50 pm »
sunnyflower при нас все още понякога се получава така. Оправя се като преди баня намажа с вазелин, бебешко олио или мазно кремче. Да постои така десетина минути. После при къпането много лесно пада. Като структура на мен ми прилича на крусти.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #18 -: Септември 02, 2008, 22:42:39 pm »
Съни, а попиваш ли добре зад ушичките след баня?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #19 -: Септември 02, 2008, 22:53:26 pm »
Мини попивам след баня много добре навсякаде, ще пробвам с бебешко олио преди баня както ме посъветва Василена и ще видя какво ще стане, но постоянно се появява на всеки 2 дни и е там и под коричката влажно и зачервено после пак хваща тази жълта коричка.
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #20 -: Септември 02, 2008, 22:58:33 pm »
Джази,
и на Миша много често ходилата и дланите са мокри от студена пот. Не е сигнал за нищо, просто така се охлажда детето.

Мини, браво на Стефи!  :D
И аз се радвам на мъничките подвизи на детето си.

Миша днес стана на 6 месеца. Бяхме на преглед. Докторката беше много впечатлена от напредъка в развитието и. (Само напомням, че е недоносена, родена в осми месец.) Тя до преди два месеца изоставаше във физическото и в нервно-психичното си развитие, а сега дори има известно избързване.Стои изправена на крачета и опитва да прави крачки, разбира се, като я придържам. Щом и подам ръце, веднага ги хваща и започва да се набира да се изправя. Не иска да стои легнала - плаче, все иска да я взема и да стои изправена на крачетата си.
На тегло е 5 230г, ръст - 63см.

В четвъртък заминаваме за Албена за 3 нощувки и малко се притеснявам как ще и понесе на Мишка, а и как ще се справя с храненето. До сега беше само на кърма, а сега ще трябва да я дохранвам с АМ, защото кърмата ми намаля.

Момичета, ще ви питам и тук:
Някой да е ползвал АМ Лактана Био? Искам някакви мнения.

Благодаря.
« Последна редакция: Септември 02, 2008, 23:05:56 pm от Милена Б »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #21 -: Септември 02, 2008, 23:04:02 pm »
браво на малката Миша,все така да напредва.Весело изкарване на морето.А за Лактан Био - няколко мами от мартенската отчетна в бг.мама са на него и са много доволни,но аз нямам личен опит.
<br />
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #22 -: Септември 03, 2008, 08:18:29 am »
Момичета, ще ви питам и тук:
Някой да е ползвал АМ Лактана Био? Искам някакви мнения.


Моя приятелка го ползва и е много доволна.
Лейди, дано да е адаптация. При мен беше сигнал за проблем с щитовидната, та се шашнах малко  :? И аз се чудя къде изчезна Бърди. Дано да е на почивка  :D

lb2f
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #23 -: Септември 03, 2008, 09:01:41 am »
Момичета, искам да попитам нормално ли е на бебенца да им се появяват бенки?
Мира се сдоби с една много мъничка такава /1 мм/ когато беше на 3-4 мес. ...
Не знам защо точно сега ми хрумна да питам.
*
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #24 -: Септември 03, 2008, 09:08:31 am »
Да не е хемангиом това което се е появило? Алекс имаше един малък червен, подобен на леко изпъкнала бенка под гърдичките, но след това регресира и се скри съвсем. Най-добре я заведи на кожен лекар, за да се консултираш. Не мисля, че е нещо страшно.
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #25 -: Септември 03, 2008, 09:18:45 am »
Не, не.
Най-обикновена бенка. Като точица от химикал /толкова голяма/... Не е хемангион, виждала съм.
Просто се замислих дали някои бебенца се раждат с бенки и въобще нормално ли е да се появят докато са още малки? 8O
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #26 -: Септември 03, 2008, 10:01:03 am »
 pgzenga,
аз съм такъв пример. Родила съм се с чиста кожа, но постепенно започнали да ми се появяват бенки. В началото били много мънички, но с годините самото петно нараства, а някои стават и релефни. Сега по целия гръб имам доста бенки, някои релефни, отпред по гърдите имам по-малко. Е, не, не ги харесвам, но това е положението. Мислила съм поне тези релефните да ги отстраня хирургически, защото при закачане с гъбата в банята са болезнени. Но до сега не съм се занимавала. И майка ми е така, даже имаме на едни и същи места. Но тя пък се била родила с бенчици.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #27 -: Септември 03, 2008, 10:25:48 am »
На Стилияна от около месец също й се появи съвсем малка бенка под пъпа.
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #28 -: Септември 03, 2008, 10:48:37 am »
jazzy, най-добре се консултирай с ендокринолог. Твърде специфично е това нещо с ръцете, вероятно е нормално за бебетата, но ти пък може да имаш фамилна обремененост, така че не разчитай на форума. Ти това си го знаеш де :-)

Мацки, Дани е на ясла от вчера, засега по 2ч на ден. Вчера се заигра и хич не ме видя как тръгвам, но днес знаеше къде отиваме и като влезе, се разплака много. Аз седях отвън 15 мин, докато спря да плаче, но на мен сърцето ми се къса... Знам, че е рано за заключения дали ще се адаптира, но ми е много криво тези дни.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #29 -: Септември 03, 2008, 13:09:30 pm »
Момичета, искам да попитам нормално ли е на бебенца да им се появяват бенки?
Мира се сдоби с една много мъничка такава /1 мм/ когато беше на 3-4 мес. ...
Не знам защо точно сега ми хрумна да питам.


и на Жори точно тогава му се появи същата на крачето - близо до стъпалото.Аз съм пълна,баща ми също.
<br />
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #30 -: Септември 03, 2008, 13:57:29 pm »
Момичета, извинявайте, че се намесвам в темичката, но искам да ви попитам нещо...
Какво ви е мнението за стерилизаторите за микровълнова печка, че умувам за подарък. Чувам доста противоречиви мнения и не искам да купувам нещо безмислено.
Благодаря ви, предварително!
« Последна редакция: Септември 03, 2008, 14:04:10 pm от НаНаскоПерчАма »
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #31 -: Септември 03, 2008, 15:15:34 pm »
Благодаря ви много за отговорите! :thankyousign: :flower:
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #32 -: Септември 03, 2008, 16:14:01 pm »
Слънчице,
да, добър избор е. Аз ти препоръчвам стерилизатора за микровълнова на Чико. виж в темата с нужните неща за бебето и майката. Там ги бяхме коментирали стерилизаторите. май като цяло повечето мнения бях в подкрепа точно на този стерилизатор.
Пожелавам ти скоро да го купиш, но не за подарък, а за теб. :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #33 -: Септември 03, 2008, 16:35:38 pm »
Браво на Миша, нека все така да напредва!

Мармотче, дано Дани свикне бързо с яслата! И на нас ни предстои това изживяване, но Ели трябва да проходи преди това, а и както се очертава операцията на устната да е към средата на октомври, сигурно по рано от ноември няма да тръгне на ясла.

За бенките, аз имам страшно много, имах и големи релефни на гърба, майка ми има същите и предполагам че са си наследствени. Тия големите ги изгорих с лазер преди няколко години. Ели за сега не виждам да има, но вероятно няма да я подминат.

Слънчице, стерилизатор сигурно не е лош подарък, но при условие, че майката не кърми. Аз такова чудо у дома нямам. Ели беше само на кърма, а сега когато давам АМ вече не виждам смисъл от стерилизация при условие, че пълзи навсякъде и всичко се слага в устата, при това от доста отдавна е така. Според мен е най-добре да попиташ, от какво имат нужда, така няма опасност подаръка да е безмислен или да го дублираш.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #34 -: Септември 03, 2008, 16:43:42 pm »
Момичета, споделете, какъв илач мога да давам за стомашни колики, предизвикани от храни, различни от мляко. Калоян на два пъти ми прави страхотни изпълнения след пюре от ябълка. Приготвям си сама пюретата, смених вида на ябълките, но няколко нощи беше страшно. буди се през 1-1.5 ч. с рев и присвиване.
Тръгваме на море и искам да имам нещо под ръка за спешни случаи. Освен основните за температура, хрема, слънце, повръщане, нещо трябва ли ми?
На *учениците* желаем лека адаптация и веселби.
На останалите - здраве и прохлада.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #35 -: Септември 03, 2008, 17:07:36 pm »
аа, Гери, има си нужда
като кърми не ползва ли помпа за кърма, витамин Д не дава ли с лъжичка, залъгалка биберон- всичко това изисква стерилизация
аз и вода редовно си й предлагах на Стефания, нищо че тя не я искаше докато не отбих
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #36 -: Септември 03, 2008, 18:11:05 pm »
Благодаря ви, момичета за отговорите!
Засега мамчето кърми, но нали все пак се стерлилизира и друго - биберонки, шишета за вода, лъжички после за дохранване и прочие! Ще разгледам из магазините!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #37 -: Септември 03, 2008, 19:20:01 pm »
според мен е екстра подарък и ще и върши работа.
 Аз съм чела,че ги използват после и за готвене на пара.
<br />
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #38 -: Септември 03, 2008, 20:11:20 pm »
Има една подробност - рамера.
Понякога идват малко по-големи за някои микровълнови
и няма как да се ползват.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #39 -: Септември 04, 2008, 09:54:51 am »
Тръгваме на море и искам да имам нещо под ръка за спешни случаи. Освен основните за температура, хрема, слънце, повръщане, нещо трябва ли ми?
От моя горчив опит, нещо противоалергично. С пожелание никога да не го ползваш :)


И ние сме на ясла от понеделник. Положението е страшно. Сърцето ми се къса. В понеделник стартираха 12 деца. Дадоха ни ги чак в 15:30, нито минутка по рано и категорично ни предупредиха да не се и пробваме да си ги взимаме по рано. Няма да ни ги дадат  8O :(. Първите 3 дни уж добре, плакали са, но са и яли и спали. Мони обаче започна да плаче през ноща. Плаче и спи. В сряда тъкмо нещата се подобриха и те вкараха нови 8 деца. Вчера беше кошмар. Още като ме видя и ревна Хляб, вода(хап и оуа)
 Прибрахме се и тя и двете съседчета които са с нея са прегракнали, не са спали, не са яли. Направо полудях. Цяла нощ пак плака и сутринта вече беше страшно изтормозена. Сутринта тръгнах уж само да говоря с лелките и да си я прибера, на ръба бях, но жената ми каза, че там тя не плаче а новичките плачат, да не се притеснявам и да си я оставя. На вратата ревнахме и двете, щото вече много ни дойде. Да минава и утре и да се гушкаме събота и неделя, защото вече място не мога да си намеря. То верно адаптационен период, дъра бъра, обаче на моменти не се издържа и ми идва с глас да зарева:( А утре пък съм на работа, тоя номер как ще стане изобщо не ми е ясно. Само до това ми е.
Кой има идея, за колко време посвикват с градините и яслите. Тая дълго няма да я изтърпя.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #40 -: Септември 04, 2008, 10:23:14 am »
Лиде, няма правило за колко време свикват. Някой деца свикват за 2 дни, други за 2 седмици, а на някой им отнема и месец. Ще свикне, няма начин, но подхода на тая градина малко ми е странен. По принцип в началото децата се водят за 2-3 часа, дори 1-2 ден и не обядват там, а какво остава да стоят цял ден. Просто поговори с лелките, ако много плаче да си я взимаш няколко дни на обед. Все пак стреса е много по-малък ако стои там 2 часа, а не 6-7. Нормално е да се стресира повече детето, егати, то не се е отделяло от теб, а сега изведнъж цял ден сама...

Ние се завърнахме от пътешестивие, бяхме на село, на море, после в Стара загора за малко, днес заминаваме и на планина за няколко дни. На морето беше повече от прекрасно, препоръчвам с две ръце за семейства с малки деца станцията на МС, чудно е, спокойно, обширно, със собствен плаж, хубава и евтина храна, абе с две думи идеално, на фона на другата ни черноморска простотия и навалица :lol:

Деси е неузнаваема, станала е един малък дървен философ, няма нещо което да не знае, не млъква дори и за секунда, обяснява, командори ни, абе купон :lol:
Знае няколко песнички и е много сладка, защото вика с цяло гърло да пее, но факт е че нацелва мелодията (за разлика от мен :lol:). Порастнало ми е момиченето 8)
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #41 -: Септември 04, 2008, 11:23:03 am »
Стефунче, браво на Деската, да я цункаш от нас!

Милена Б, много, ама много се радвам за Миша, само така!

Лидка, и в нашата ясла си ги вземаме преди да са яли наобяд, а ги водим, когато се наспят и закусят у дома. Аз го водя около 9:30 и го вземам в 11:30-11:45 и пак плаче :( Лелите са мили, сега са около 12-13 деца, ама ще си иска време явно да се адаптира. Дано свикнат бързо всички мъничета,
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #42 -: Септември 04, 2008, 11:24:59 am »
Ние също всяка година ходим на тази станция на МС в Слънчев бряг.Няма по добро място за малки деца.Или поне ние не сме попадали до сега на друго подобно.
Ели, си има цяла библиотека с поредици - Непослушковци,Дребосъчета и почти целия асортимент приказки от книжарница Пингвини.Всеки ден учим стихчета, песни,имаме и тетрадка за чертички и ченгелчета  :lol: и цифри.Всеки обед ляга с книжка и имитира четене, а всъщност преразказва по картинките.Направо е за скрита камера :lol:.Растат си децата.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #43 -: Септември 04, 2008, 12:06:30 pm »
Ами не ми е трябвало стерилизатор. Ели залъгалка и вода неискаше до 4-5 месец, а тогава вече се лапаше всичко. Помпа съм ползвала 1-2 пъти и то не с цел да и дам изцедената кърма, а ако нещо чак толкова е трябвало да стерилизирам - тенджерата с вода и на котлона (аз нямам микровълнова, но това е друга тема). То всъщност и доста други неща от оня списък не съм купувала, тъй че мен не ме гледайте.

lidia, каква е тая ясла, на мен ми казаха, че 2 седмици ще си я вземам на обяд което вероятно е в 12 часа, а не в 15.30, да не говорим, че после няма да я водя повече за деня. Да не говорим, че си мисля, че ако се дере много и немогат да я успокоят, сигурно ще ми звъннат да си я прибера. А свикването си е до детето, едни се адаптират по-лесно други по-трудно, предполагам че и учителките играят голяма роля...

Пожелавам на всички "ученици" бързо да свикнат с яслата!



Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #44 -: Септември 04, 2008, 13:44:16 pm »
Значи увеличили са персонала в яслата докато децата се адаптират. Но за взимането на обяд ни казаха, че тази практика вече я няма, защото те свикват да си ги взимаме на обяд и после старата песен с рева на нов глас. Няма лошо, но с тези осем новички вчера стана белята. Тъкмо ще свикнат и те и в понеделник още 7 нови, които ще плачат цял ден. Иначе жените са много внимателни. Казват, че са на вълни. Играят, папкат, едно се присети и всички започват в тон. След десетина минути се заиграят и така.Не са плакали цял ден категорично, в противен случаи биха се обадили.
marmotche щеше ми се да е като при вас, мисля си че ще е по добре за детето и шока ще е по малък. Знам ли вече, много труден период.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #45 -: Септември 04, 2008, 15:43:53 pm »
Мда, и аз съм си го мислела това, че ако свикне да го взимаш на обед детето, след това наново трябва да свиква, че ще седи цял ден. Затова и тази практика да го водиш 2 седмици само до обед ми се струва неефективна, за мен 4-5 дни до обед е максимума, след това по цял ден. Деси ходи 3 дни до обед и на 4-я я оставих да спи.
Хайде, бързо да свикват дечицата и да се забавляват :D
Ще я видя и Деси как ще се държи като не е ходела 2 м.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #46 -: Септември 04, 2008, 20:23:56 pm »
Стефи, добре дошли
Мармотче, успех на ученика Дани, Лиде и на вас
дано безболезнено приемат новата ситуация
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #47 -: Септември 05, 2008, 12:15:16 pm »
И Юлия тръгва най-вероятно другия четвъртък на ясла. Аз и без туй съм притеснена ама като ви чета още по-притеснено ми става. Дано бързо да се адаптира. Тя за сега твърди, че иска да ходи ама като тръгне може да се смени мнението. Разчитам най-вече на майка ми, която за да вземат детето на ясла започна работа като лелка в детската градина и въпреки че няма да са в една група все пак ще я наглежда. На мен ми се щеше да си остане още една година в къщи, но  мъжа ми много настояваше за ясла, защото баба наистина се грижи добре за нея, та чак прекалява. Освен това откакто се появи бебето в къщи ситуацията става неудържима. Все иска внимание точно когато храня бебето, започна да реве истерично нощем и др. Голяма картинка сме когато аз се опитвам да кърмя бебето, а Юлия е качена на врата ми, или като заспим на спалнята с двете деца и аз помежду им.
Дано бързо свикнат Дани и Мони, а на Стефи и Деската приятно прекарване на планината!


*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #48 -: Септември 05, 2008, 17:36:54 pm »
Днес в един магазин тук видях това :http://www.topcom.net/en/babycare/product/124/Sweetheart100(2).html.Някой знае ли дали има такова нещо и в България.Толкова притеснения и паранои щеше да ми спести,ако го имах през бременността.
<br />
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #49 -: Септември 05, 2008, 20:01:29 pm »
Днес в един магазин тук видях това :http://www.topcom.net/en/babycare/product/124/Sweetheart100(2).html.Някой знае ли дали има такова нещо и в България.Толкова притеснения и паранои щеше да ми спести,ако го имах през бременността.

И колко ли ще струва това удоволствие. Макар че си мисля, че това би ми докарало по-голяма параноя, отколкото успокоение  :wink:
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #50 -: Септември 05, 2008, 20:11:29 pm »
Днес не сме на ясла, със сополи сме. Цели 4 дни и болни  :x
Днес пък като отидохме да си занесем бележката от лекарката, взе че си гушна лелята и искаше да си влезе при децата  :lol:
Ще видим в понеделник как ще сме.
Габи приемаш, че ще се плаче и това е. Няма дете което не е плакало, но няма и дете което не е свикнало.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #51 -: Септември 05, 2008, 20:22:51 pm »
lidia ,да минават бързо тия сополи.
wassilena ,63 евро е.Аз ако го имах,сигурно през 5 мин. щеше да влиза в употреба.
<br />
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #52 -: Септември 05, 2008, 22:15:54 pm »
...wassilena ,63 евро е.Аз ако го имах,сигурно през 5 мин. щеше да влиза в употреба.[/color]

100% и при мен щеше да е така  :lol:
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #53 -: Септември 05, 2008, 23:21:25 pm »
сладурки,нали щяхте да правите среща на зачатските хлапена. :DРешихте ли кога или се отказахте.Аз понеже ще си идвам от 14-ти до 30-ти , та ако е в този период,да дойдем и ние с Жораче щураче.
<br />
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #54 -: Септември 05, 2008, 23:43:20 pm »
Ехааааааааа  :smiley_abxb:Зори, ако няма официална, неофициална има.
Групата на "Зачатие" в квартала се събира, ако не всеки ден,то веднъж седмично обезателно.
Ще ви чакаме с Жори с най-голямо удоволствие!
Ще ти пратя  :phone: и Скайп на лични!
« Последна редакция: Септември 05, 2008, 23:53:27 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #55 -: Септември 05, 2008, 23:47:06 pm »
ихаа,много се радвам,че ще ви видя!Нямам търпение!
<br />
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #56 -: Септември 06, 2008, 08:39:15 am »
Зори, със сигурност производителите на това чудо щяха да са на далаваре от нас :lol: Абе ако го има тук за 2-рото със сигурност ще си го купя :P