0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #20 -: Септември 02, 2008, 22:58:33 pm »
Джази,
и на Миша много често ходилата и дланите са мокри от студена пот. Не е сигнал за нищо, просто така се охлажда детето.

Мини, браво на Стефи!  :D
И аз се радвам на мъничките подвизи на детето си.

Миша днес стана на 6 месеца. Бяхме на преглед. Докторката беше много впечатлена от напредъка в развитието и. (Само напомням, че е недоносена, родена в осми месец.) Тя до преди два месеца изоставаше във физическото и в нервно-психичното си развитие, а сега дори има известно избързване.Стои изправена на крачета и опитва да прави крачки, разбира се, като я придържам. Щом и подам ръце, веднага ги хваща и започва да се набира да се изправя. Не иска да стои легнала - плаче, все иска да я взема и да стои изправена на крачетата си.
На тегло е 5 230г, ръст - 63см.

В четвъртък заминаваме за Албена за 3 нощувки и малко се притеснявам как ще и понесе на Мишка, а и как ще се справя с храненето. До сега беше само на кърма, а сега ще трябва да я дохранвам с АМ, защото кърмата ми намаля.

Момичета, ще ви питам и тук:
Някой да е ползвал АМ Лактана Био? Искам някакви мнения.

Благодаря.
« Последна редакция: Септември 02, 2008, 23:05:56 pm от Милена Б »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #21 -: Септември 02, 2008, 23:04:02 pm »
браво на малката Миша,все така да напредва.Весело изкарване на морето.А за Лактан Био - няколко мами от мартенската отчетна в бг.мама са на него и са много доволни,но аз нямам личен опит.
<br />
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #22 -: Септември 03, 2008, 08:18:29 am »
Момичета, ще ви питам и тук:
Някой да е ползвал АМ Лактана Био? Искам някакви мнения.


Моя приятелка го ползва и е много доволна.
Лейди, дано да е адаптация. При мен беше сигнал за проблем с щитовидната, та се шашнах малко  :? И аз се чудя къде изчезна Бърди. Дано да е на почивка  :D

lb2f
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #23 -: Септември 03, 2008, 09:01:41 am »
Момичета, искам да попитам нормално ли е на бебенца да им се появяват бенки?
Мира се сдоби с една много мъничка такава /1 мм/ когато беше на 3-4 мес. ...
Не знам защо точно сега ми хрумна да питам.
*
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #24 -: Септември 03, 2008, 09:08:31 am »
Да не е хемангиом това което се е появило? Алекс имаше един малък червен, подобен на леко изпъкнала бенка под гърдичките, но след това регресира и се скри съвсем. Най-добре я заведи на кожен лекар, за да се консултираш. Не мисля, че е нещо страшно.
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #25 -: Септември 03, 2008, 09:18:45 am »
Не, не.
Най-обикновена бенка. Като точица от химикал /толкова голяма/... Не е хемангион, виждала съм.
Просто се замислих дали някои бебенца се раждат с бенки и въобще нормално ли е да се появят докато са още малки? 8O
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #26 -: Септември 03, 2008, 10:01:03 am »
 pgzenga,
аз съм такъв пример. Родила съм се с чиста кожа, но постепенно започнали да ми се появяват бенки. В началото били много мънички, но с годините самото петно нараства, а някои стават и релефни. Сега по целия гръб имам доста бенки, някои релефни, отпред по гърдите имам по-малко. Е, не, не ги харесвам, но това е положението. Мислила съм поне тези релефните да ги отстраня хирургически, защото при закачане с гъбата в банята са болезнени. Но до сега не съм се занимавала. И майка ми е така, даже имаме на едни и същи места. Но тя пък се била родила с бенчици.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #27 -: Септември 03, 2008, 10:25:48 am »
На Стилияна от около месец също й се появи съвсем малка бенка под пъпа.
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #28 -: Септември 03, 2008, 10:48:37 am »
jazzy, най-добре се консултирай с ендокринолог. Твърде специфично е това нещо с ръцете, вероятно е нормално за бебетата, но ти пък може да имаш фамилна обремененост, така че не разчитай на форума. Ти това си го знаеш де :-)

Мацки, Дани е на ясла от вчера, засега по 2ч на ден. Вчера се заигра и хич не ме видя как тръгвам, но днес знаеше къде отиваме и като влезе, се разплака много. Аз седях отвън 15 мин, докато спря да плаче, но на мен сърцето ми се къса... Знам, че е рано за заключения дали ще се адаптира, но ми е много криво тези дни.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #29 -: Септември 03, 2008, 13:09:30 pm »
Момичета, искам да попитам нормално ли е на бебенца да им се появяват бенки?
Мира се сдоби с една много мъничка такава /1 мм/ когато беше на 3-4 мес. ...
Не знам защо точно сега ми хрумна да питам.


и на Жори точно тогава му се появи същата на крачето - близо до стъпалото.Аз съм пълна,баща ми също.
<br />
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #30 -: Септември 03, 2008, 13:57:29 pm »
Момичета, извинявайте, че се намесвам в темичката, но искам да ви попитам нещо...
Какво ви е мнението за стерилизаторите за микровълнова печка, че умувам за подарък. Чувам доста противоречиви мнения и не искам да купувам нещо безмислено.
Благодаря ви, предварително!
« Последна редакция: Септември 03, 2008, 14:04:10 pm от НаНаскоПерчАма »
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #31 -: Септември 03, 2008, 15:15:34 pm »
Благодаря ви много за отговорите! :thankyousign: :flower:
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #32 -: Септември 03, 2008, 16:14:01 pm »
Слънчице,
да, добър избор е. Аз ти препоръчвам стерилизатора за микровълнова на Чико. виж в темата с нужните неща за бебето и майката. Там ги бяхме коментирали стерилизаторите. май като цяло повечето мнения бях в подкрепа точно на този стерилизатор.
Пожелавам ти скоро да го купиш, но не за подарък, а за теб. :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #33 -: Септември 03, 2008, 16:35:38 pm »
Браво на Миша, нека все така да напредва!

Мармотче, дано Дани свикне бързо с яслата! И на нас ни предстои това изживяване, но Ели трябва да проходи преди това, а и както се очертава операцията на устната да е към средата на октомври, сигурно по рано от ноември няма да тръгне на ясла.

За бенките, аз имам страшно много, имах и големи релефни на гърба, майка ми има същите и предполагам че са си наследствени. Тия големите ги изгорих с лазер преди няколко години. Ели за сега не виждам да има, но вероятно няма да я подминат.

Слънчице, стерилизатор сигурно не е лош подарък, но при условие, че майката не кърми. Аз такова чудо у дома нямам. Ели беше само на кърма, а сега когато давам АМ вече не виждам смисъл от стерилизация при условие, че пълзи навсякъде и всичко се слага в устата, при това от доста отдавна е така. Според мен е най-добре да попиташ, от какво имат нужда, така няма опасност подаръка да е безмислен или да го дублираш.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #34 -: Септември 03, 2008, 16:43:42 pm »
Момичета, споделете, какъв илач мога да давам за стомашни колики, предизвикани от храни, различни от мляко. Калоян на два пъти ми прави страхотни изпълнения след пюре от ябълка. Приготвям си сама пюретата, смених вида на ябълките, но няколко нощи беше страшно. буди се през 1-1.5 ч. с рев и присвиване.
Тръгваме на море и искам да имам нещо под ръка за спешни случаи. Освен основните за температура, хрема, слънце, повръщане, нещо трябва ли ми?
На *учениците* желаем лека адаптация и веселби.
На останалите - здраве и прохлада.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #35 -: Септември 03, 2008, 17:07:36 pm »
аа, Гери, има си нужда
като кърми не ползва ли помпа за кърма, витамин Д не дава ли с лъжичка, залъгалка биберон- всичко това изисква стерилизация
аз и вода редовно си й предлагах на Стефания, нищо че тя не я искаше докато не отбих
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #36 -: Септември 03, 2008, 18:11:05 pm »
Благодаря ви, момичета за отговорите!
Засега мамчето кърми, но нали все пак се стерлилизира и друго - биберонки, шишета за вода, лъжички после за дохранване и прочие! Ще разгледам из магазините!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #37 -: Септември 03, 2008, 19:20:01 pm »
според мен е екстра подарък и ще и върши работа.
 Аз съм чела,че ги използват после и за готвене на пара.
<br />
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #38 -: Септември 03, 2008, 20:11:20 pm »
Има една подробност - рамера.
Понякога идват малко по-големи за някои микровълнови
и няма как да се ползват.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #39 -: Септември 04, 2008, 09:54:51 am »
Тръгваме на море и искам да имам нещо под ръка за спешни случаи. Освен основните за температура, хрема, слънце, повръщане, нещо трябва ли ми?
От моя горчив опит, нещо противоалергично. С пожелание никога да не го ползваш :)


И ние сме на ясла от понеделник. Положението е страшно. Сърцето ми се къса. В понеделник стартираха 12 деца. Дадоха ни ги чак в 15:30, нито минутка по рано и категорично ни предупредиха да не се и пробваме да си ги взимаме по рано. Няма да ни ги дадат  8O :(. Първите 3 дни уж добре, плакали са, но са и яли и спали. Мони обаче започна да плаче през ноща. Плаче и спи. В сряда тъкмо нещата се подобриха и те вкараха нови 8 деца. Вчера беше кошмар. Още като ме видя и ревна Хляб, вода(хап и оуа)
 Прибрахме се и тя и двете съседчета които са с нея са прегракнали, не са спали, не са яли. Направо полудях. Цяла нощ пак плака и сутринта вече беше страшно изтормозена. Сутринта тръгнах уж само да говоря с лелките и да си я прибера, на ръба бях, но жената ми каза, че там тя не плаче а новичките плачат, да не се притеснявам и да си я оставя. На вратата ревнахме и двете, щото вече много ни дойде. Да минава и утре и да се гушкаме събота и неделя, защото вече място не мога да си намеря. То верно адаптационен период, дъра бъра, обаче на моменти не се издържа и ми идва с глас да зарева:( А утре пък съм на работа, тоя номер как ще стане изобщо не ми е ясно. Само до това ми е.
Кой има идея, за колко време посвикват с градините и яслите. Тая дълго няма да я изтърпя.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0