0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #40 -: Септември 04, 2008, 10:23:14 am »
Лиде, няма правило за колко време свикват. Някой деца свикват за 2 дни, други за 2 седмици, а на някой им отнема и месец. Ще свикне, няма начин, но подхода на тая градина малко ми е странен. По принцип в началото децата се водят за 2-3 часа, дори 1-2 ден и не обядват там, а какво остава да стоят цял ден. Просто поговори с лелките, ако много плаче да си я взимаш няколко дни на обед. Все пак стреса е много по-малък ако стои там 2 часа, а не 6-7. Нормално е да се стресира повече детето, егати, то не се е отделяло от теб, а сега изведнъж цял ден сама...

Ние се завърнахме от пътешестивие, бяхме на село, на море, после в Стара загора за малко, днес заминаваме и на планина за няколко дни. На морето беше повече от прекрасно, препоръчвам с две ръце за семейства с малки деца станцията на МС, чудно е, спокойно, обширно, със собствен плаж, хубава и евтина храна, абе с две думи идеално, на фона на другата ни черноморска простотия и навалица :lol:

Деси е неузнаваема, станала е един малък дървен философ, няма нещо което да не знае, не млъква дори и за секунда, обяснява, командори ни, абе купон :lol:
Знае няколко песнички и е много сладка, защото вика с цяло гърло да пее, но факт е че нацелва мелодията (за разлика от мен :lol:). Порастнало ми е момиченето 8)
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #41 -: Септември 04, 2008, 11:23:03 am »
Стефунче, браво на Деската, да я цункаш от нас!

Милена Б, много, ама много се радвам за Миша, само така!

Лидка, и в нашата ясла си ги вземаме преди да са яли наобяд, а ги водим, когато се наспят и закусят у дома. Аз го водя около 9:30 и го вземам в 11:30-11:45 и пак плаче :( Лелите са мили, сега са около 12-13 деца, ама ще си иска време явно да се адаптира. Дано свикнат бързо всички мъничета,
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #42 -: Септември 04, 2008, 11:24:59 am »
Ние също всяка година ходим на тази станция на МС в Слънчев бряг.Няма по добро място за малки деца.Или поне ние не сме попадали до сега на друго подобно.
Ели, си има цяла библиотека с поредици - Непослушковци,Дребосъчета и почти целия асортимент приказки от книжарница Пингвини.Всеки ден учим стихчета, песни,имаме и тетрадка за чертички и ченгелчета  :lol: и цифри.Всеки обед ляга с книжка и имитира четене, а всъщност преразказва по картинките.Направо е за скрита камера :lol:.Растат си децата.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #43 -: Септември 04, 2008, 12:06:30 pm »
Ами не ми е трябвало стерилизатор. Ели залъгалка и вода неискаше до 4-5 месец, а тогава вече се лапаше всичко. Помпа съм ползвала 1-2 пъти и то не с цел да и дам изцедената кърма, а ако нещо чак толкова е трябвало да стерилизирам - тенджерата с вода и на котлона (аз нямам микровълнова, но това е друга тема). То всъщност и доста други неща от оня списък не съм купувала, тъй че мен не ме гледайте.

lidia, каква е тая ясла, на мен ми казаха, че 2 седмици ще си я вземам на обяд което вероятно е в 12 часа, а не в 15.30, да не говорим, че после няма да я водя повече за деня. Да не говорим, че си мисля, че ако се дере много и немогат да я успокоят, сигурно ще ми звъннат да си я прибера. А свикването си е до детето, едни се адаптират по-лесно други по-трудно, предполагам че и учителките играят голяма роля...

Пожелавам на всички "ученици" бързо да свикнат с яслата!



Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #44 -: Септември 04, 2008, 13:44:16 pm »
Значи увеличили са персонала в яслата докато децата се адаптират. Но за взимането на обяд ни казаха, че тази практика вече я няма, защото те свикват да си ги взимаме на обяд и после старата песен с рева на нов глас. Няма лошо, но с тези осем новички вчера стана белята. Тъкмо ще свикнат и те и в понеделник още 7 нови, които ще плачат цял ден. Иначе жените са много внимателни. Казват, че са на вълни. Играят, папкат, едно се присети и всички започват в тон. След десетина минути се заиграят и така.Не са плакали цял ден категорично, в противен случаи биха се обадили.
marmotche щеше ми се да е като при вас, мисля си че ще е по добре за детето и шока ще е по малък. Знам ли вече, много труден период.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #45 -: Септември 04, 2008, 15:43:53 pm »
Мда, и аз съм си го мислела това, че ако свикне да го взимаш на обед детето, след това наново трябва да свиква, че ще седи цял ден. Затова и тази практика да го водиш 2 седмици само до обед ми се струва неефективна, за мен 4-5 дни до обед е максимума, след това по цял ден. Деси ходи 3 дни до обед и на 4-я я оставих да спи.
Хайде, бързо да свикват дечицата и да се забавляват :D
Ще я видя и Деси как ще се държи като не е ходела 2 м.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #46 -: Септември 04, 2008, 20:23:56 pm »
Стефи, добре дошли
Мармотче, успех на ученика Дани, Лиде и на вас
дано безболезнено приемат новата ситуация
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #47 -: Септември 05, 2008, 12:15:16 pm »
И Юлия тръгва най-вероятно другия четвъртък на ясла. Аз и без туй съм притеснена ама като ви чета още по-притеснено ми става. Дано бързо да се адаптира. Тя за сега твърди, че иска да ходи ама като тръгне може да се смени мнението. Разчитам най-вече на майка ми, която за да вземат детето на ясла започна работа като лелка в детската градина и въпреки че няма да са в една група все пак ще я наглежда. На мен ми се щеше да си остане още една година в къщи, но  мъжа ми много настояваше за ясла, защото баба наистина се грижи добре за нея, та чак прекалява. Освен това откакто се появи бебето в къщи ситуацията става неудържима. Все иска внимание точно когато храня бебето, започна да реве истерично нощем и др. Голяма картинка сме когато аз се опитвам да кърмя бебето, а Юлия е качена на врата ми, или като заспим на спалнята с двете деца и аз помежду им.
Дано бързо свикнат Дани и Мони, а на Стефи и Деската приятно прекарване на планината!


*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #48 -: Септември 05, 2008, 17:36:54 pm »
Днес в един магазин тук видях това :http://www.topcom.net/en/babycare/product/124/Sweetheart100(2).html.Някой знае ли дали има такова нещо и в България.Толкова притеснения и паранои щеше да ми спести,ако го имах през бременността.
<br />
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #49 -: Септември 05, 2008, 20:01:29 pm »
Днес в един магазин тук видях това :http://www.topcom.net/en/babycare/product/124/Sweetheart100(2).html.Някой знае ли дали има такова нещо и в България.Толкова притеснения и паранои щеше да ми спести,ако го имах през бременността.

И колко ли ще струва това удоволствие. Макар че си мисля, че това би ми докарало по-голяма параноя, отколкото успокоение  :wink:
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #50 -: Септември 05, 2008, 20:11:29 pm »
Днес не сме на ясла, със сополи сме. Цели 4 дни и болни  :x
Днес пък като отидохме да си занесем бележката от лекарката, взе че си гушна лелята и искаше да си влезе при децата  :lol:
Ще видим в понеделник как ще сме.
Габи приемаш, че ще се плаче и това е. Няма дете което не е плакало, но няма и дете което не е свикнало.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #51 -: Септември 05, 2008, 20:22:51 pm »
lidia ,да минават бързо тия сополи.
wassilena ,63 евро е.Аз ако го имах,сигурно през 5 мин. щеше да влиза в употреба.
<br />
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #52 -: Септември 05, 2008, 22:15:54 pm »
...wassilena ,63 евро е.Аз ако го имах,сигурно през 5 мин. щеше да влиза в употреба.[/color]

100% и при мен щеше да е така  :lol:
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #53 -: Септември 05, 2008, 23:21:25 pm »
сладурки,нали щяхте да правите среща на зачатските хлапена. :DРешихте ли кога или се отказахте.Аз понеже ще си идвам от 14-ти до 30-ти , та ако е в този период,да дойдем и ние с Жораче щураче.
<br />
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #54 -: Септември 05, 2008, 23:43:20 pm »
Ехааааааааа  :smiley_abxb:Зори, ако няма официална, неофициална има.
Групата на "Зачатие" в квартала се събира, ако не всеки ден,то веднъж седмично обезателно.
Ще ви чакаме с Жори с най-голямо удоволствие!
Ще ти пратя  :phone: и Скайп на лични!
« Последна редакция: Септември 05, 2008, 23:53:27 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #55 -: Септември 05, 2008, 23:47:06 pm »
ихаа,много се радвам,че ще ви видя!Нямам търпение!
<br />
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #56 -: Септември 06, 2008, 08:39:15 am »
Зори, със сигурност производителите на това чудо щяха да са на далаваре от нас :lol: Абе ако го има тук за 2-рото със сигурност ще си го купя :P