0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« -: Септември 01, 2008, 10:07:21 am »
Да е весела и ползотворна  :D
Добре дошли на завърналите се от почивка :D Лека работа и лесна адаптация на тръгващите на работа  :D

Да са ни много здрави дечицата и да има много нови попълнения в дългоочакваната  :D


lb2f
*
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #1 -: Септември 01, 2008, 11:21:23 am »
Здрава и весела седмичка на всички!
Хайде, кога ще броим пилците  :wink: То си е направо есен...
Момичета, кажете колко време може да се съхраняват в хладилник готовите зеленчукови пюрета? От днес започваме да се захранваме, но стартираме само с 4-5 лъжички, не ми се иска хвърля  остатъка :?
*
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #2 -: Септември 01, 2008, 11:26:46 am »
Весела и изпълнена с положителни емоции седмица и от нас! :) Много нови бременни момичета и здрави бебета! Бързо оздравяване на болните!

Ние се завърнахме от морето и от Търново. Имам много страхливо дете - страх от морето и от пясъка. Е това с пясъка го преодоля на втория ден, но до морето не искаше да я приближавам. Това с морето основно го отдавам на факта, че имаше вълни, защото от собствения и басейн надут на плажа, трудно можех да я изкарам. Иначе се прибрахме и с два пробили горни зъба, изникнали без да разберем... Пожелавам на всички бебчета такова леко никнене на зъбките!

Mary_Pz, видях че си писала че малката не иска да се къпе и при нас е така от около 10 дена, преди толкова и харесваше сега са едни ревове едни чудеса и се надявам да е само период. То и за храненето минаваме през нещо такова, моето ящно и послушно дете, което в мига в който видеше лъжица и си отваряше широко устата, сега трябва да има някаква занимавка в ръцете за да яде, като неможе да се каже, че не е гладна или, че не и харесва яденето.

Момичета, кажете колко време може да се съхраняват в хладилник готовите зеленчукови пюрета? От днес започваме да се захранваме, но стартираме само с 4-5 лъжички, не ми се иска хвърля  остатъка :?
Ами ани4ка, днес готвиш или отваряш готово пюре, даваш от него и на другия ден пак и толкова, после хвърляш или ти ядеш.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #3 -: Септември 01, 2008, 11:36:32 am »
весела седмица и от нас!
 От кога мога да слагам Жори в столче за кола от 9 до 18кг.?Вчера му купихме,защото другото му е много малко вече,но се колебая още дали не е рано.Той има 9 кг.,но е на 6м. още и не седи стабилно - за по 1-2 мин. и пада.
<br />
*
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #4 -: Септември 01, 2008, 11:48:28 am »
z22, до колкото знам детето до годинката трябва да се вози с гръб към движението, а тия столчета от 9 кг. не винаги могат да се монтират обратно  (незнам какво е вашето). Ели и излизат краката от столчето, но ще потрае още един месец преди да седне в голямото столче, тя не че има 9 килограма, но то и ръста се гледа до колкото знам.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #5 -: Септември 01, 2008, 12:38:11 pm »
на Макси Кози е някакво,а сегашното е на Джейн.То не е до краката - много му е тясно настрани.Едва седи в него и само се дърпа напред,защото му е много жега така.Като го изкарам от столчето и направо е вир вода.Ако трябва,ще го мъчим още,хем че не знам дали скоро изобщо ще влиза вътре.

Честит имен ден на Симеон на Ани - да е здрав и много щастлив щурчо
<br />
*
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #6 -: Септември 01, 2008, 13:01:13 pm »
Зори, аз слагам възглавничката на кошницата (и ние сме с Джейн) в памучна калъфка. Така се поти много по-малко. А сега се замислям даже въобще да я махна тази възглавничка. За столчето трябва да седите стабилно, иначе е опасно.
Хубава седмица от нас с Ян.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #7 -: Септември 01, 2008, 14:13:07 pm »
Здравейте момичета. И ние се върнахме от отпуск. Прекарахме една ужасно гореща седмица в Бяла -до Русе и направо не знам как оцеляхме. Но пък Мия се чувстваше прекрасно там, толкова беше доволна и щастлива, че само заради нея и ние успяхме да издържим на жегата. Незнайно защо там тотално отказваше да сяда на гърнето, та както бяхме напреднали преди да заминем, сега пак сме в изходна позиция. Но пък се научи да казва -деде на дядо си и бебе. Вече имам племенница -Александра :D. И двете със сестра ми са добре, гледат се вече вкъщи. Мия беше много сладка, галеше я по главичката и казваше: бебе, бебе, ухилена до ушите. В момента, в който обаче аз гушнах бебето и веднага се разплака. Ходихме до Преображенския манастир -много красиво място и даже Мия не искаше да си тръгва оттам, та на фона на тишината и спокойствието, се чуваше само моя и нейния глас :lol:.
<br />[link=http:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #8 -: Септември 01, 2008, 15:11:45 pm »
Привет и от нас!
Митака няма температура вече, но разстройството и повръщането го изцедиха!
От пухкаво бебе, озъбеното ми Зайче, вече прилича на момченце.

Да са здрави децата, другото е вятър и мъгла!

Мешко, честита ти племенница, да расте здрава и усмихната, като  :balk_101:Кака си!

Честит Имен Ден на  :balk_16:Мони!

Зори ние сложихме Митака в стол 9-18кг, когато стана на 8м.
Той самия беше 9.5 кг и в кошницата му беше тясно.
Краката му бяха на самия край, а малко оставаше и главата му да е отвън!
Предстоеше ни пътуване и нямаше как....
В новия стол му е много удобно, има позиция седнал и леко полегнал.
Коланите много здраво захващат детето, спи си вътре и досега не се е оплакал.

Аничко и домашно приготвено пюре и купено такова, както Гери :hug2: ти написа, днес и утре!
Успех със захранвамето, да папка Вики и голяма да порасне!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #9 -: Септември 01, 2008, 15:48:29 pm »
Прохладна и здрава седмица и от нас.

Браво на Митаче-юначе.  :D Да няма повече такива проблеми и да тревожи мама.
 
Ние утре рано, рано пътуваме за Созопол с малките, очаква ни голямо приключение, стискайте ни палци.  :D Там ни чакат три зачатски бебета, и съм много щастлив и не търпелива.  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #10 -: Септември 01, 2008, 18:25:52 pm »
Благодаря за отговорите! Морковите добре ни понасят :)Пожелавам на всички мами лакомници като моята (само дето не ни личи на килограми  :lol: )
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #11 -: Септември 01, 2008, 21:00:26 pm »
Хубава и прохладна седмица от нас.
Касита, весело изкарване и мишоците да слушат много.
Да ви похваля Стефания, има едно кубче, което на всяка страна има по два различни отвора /къщичка, звезда, квадрат, сърце и т.н/ и вече от няколко дни успешно ги нарежда всичките 12 елемента и даже и сама си пляска и си вика Бавоооо!
Зет-че, според мен ако е достигнал кг трябва да го смените, дадените размери не трябва да са спазени от до, а в зависимост от този, който първи достигне детето. Само го обърнете в посока обратна на посоката на движение.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #12 -: Септември 01, 2008, 23:27:12 pm »
Зори, най-малкото трябва да стои стабилно седнал сам. Другото е, че до годинаката е желателно да се вози обратно на движението.

Аничка, можеш да съхраняваш като за начало до 24 часа. Но съхраняваш пюре, от което не е ядено. Т.е. отделяш количество, колкото за ядене и другото го прибираш стерилно.

Каси, успешно пътуване ви желая.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #13 -: Септември 01, 2008, 23:51:20 pm »
Благодаря ви!  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #14 -: Септември 02, 2008, 18:19:02 pm »
Лека и ползотворна седмица момичета,

Ние започнахме да стягаме кашоните лека полека защото скоро се местим и се подготвяме от рано, че с бебо трудно ще стане наведнъж да прибирам всичко.
Момичета да ви питам, от едно известно време зад гънката на едното уше на бебо се появи нещо като раничка ли незнам точно. От начало си мислех че се събира мръсно, но явно не е защото го чистя постоянно и пак се появява. Прилича на засъхнала жълта коричка и като я махна и изчистя отдоло под нея е зачервено мястото и влажно като че ли сълзи от там и тече и се образува пак тази жълта коричка като засъхнала гной. Незнам какво ли може да бъде, но не ми харесва и ме притеснява, а сме на Док чак в края на месеца. Някой има ли напредстава какво може да е?
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #15 -: Септември 02, 2008, 20:13:52 pm »
Каси, лек път  :D
Мише, бързо да се оправя Митака  :D
Момичета, последните дни забелязвам, че дланите и ходилата на децата са влажни и студени. При мен това беше сигнал за проблем с щитовидната жлеза. При децата сигнализира ли за нещо нередно?

lb2f
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #16 -: Септември 02, 2008, 21:08:53 pm »
Съни, може би е подсичане? Изпрати снимка на д-р Бърди най - добре да чуеш неговото мнение;

Джази, според мен е адаптация от топлото време преди седмица към по-студеното, което ни връхлетя.

Някой да знае къде изчезна д-р Бърди?
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #17 -: Септември 02, 2008, 22:32:50 pm »
sunnyflower при нас все още понякога се получава така. Оправя се като преди баня намажа с вазелин, бебешко олио или мазно кремче. Да постои така десетина минути. После при къпането много лесно пада. Като структура на мен ми прилича на крусти.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #18 -: Септември 02, 2008, 22:42:39 pm »
Съни, а попиваш ли добре зад ушичките след баня?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Септемврийска седмична тема 01.09 - 07.09
« Отговор #19 -: Септември 02, 2008, 22:53:26 pm »
Мини попивам след баня много добре навсякаде, ще пробвам с бебешко олио преди баня както ме посъветва Василена и ще видя какво ще стане, но постоянно се появява на всеки 2 дни и е там и под коричката влажно и зачервено после пак хваща тази жълта коричка.