0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #160 -: Септември 10, 2008, 17:09:22 pm »
Момичета, благодаря за пожеланията!
Да ви се връща!

Мен напоследък такава паника ме обзема. Хем зная, че това, което се е случило първия път няма да се случи и сега. Хем неща, които и сама не зная как съм била забравила преди сега изпонаизкачаха от всякъде. Даже и неща, които не са се случили на мен, а на други.

Ходих, преди време, на една лекция на "9 месеца" за следродилната депресия. Не че много ме интересуваше точно това, за друго исках да питам...
Но там една жена беше пред термин и с едно дете. Та тя попита дали може тази следродилна депресия да се появи при второ дете и още повече преди раждането на второ. Психоложката каза, че това е много типично български синдром. Минавало след раждането.
Тогава ми се стори странен въпросът. Ама сега ми се иска да взема и да му дръпна кабела на тоя мой мозък за няколко дни.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #161 -: Септември 10, 2008, 20:33:37 pm »
Цитат
Ама сега ми се иска да взема и да му дръпна кабела на тоя мой мозък за няколко дни.
 
И аз.



Това направо не съм аз.
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #162 -: Септември 10, 2008, 21:39:58 pm »
Момичета нормално ли е -аз съм в началото на 7-ми месец и да съм качила 11 килограма?
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #163 -: Септември 10, 2008, 21:43:07 pm »
Момичета нормално ли е -аз съм в началото на 7-ми месец и да съм качила 11 килограма?

Защо да не е нормално.Има хора ,които качват по 30 кг на бременност
Мпиа и Тамара леко и успепно раждане Ви желая !
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #164 -: Септември 10, 2008, 21:48:48 pm »
marinalz, не са много, не са и малко. Аз например по това време
бях качила около 15. Лошото е, че сега се свалят трудно :D

Мпиа, Тамара, леко раждане момичета! Успех на финала!
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #165 -: Септември 10, 2008, 22:49:17 pm »
mpia, много съжалявам, че трябва да преживяваш този кошмар :( Дано се намери някакъв лек за болките преди раждането, а след раждането да изчезнат от самосебе си :crossfingers: Желая ти безпроблемна среща с малкото човече и дано всичко върви като по вода :bighug:

Tamara, дано излезеш бързо от това състояние и оставащите дни до раждането минат по-бързо и леко! Безпроблемно и успешно раждане и на теб!
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #166 -: Септември 11, 2008, 01:16:08 am »
Mpia, Tamara, пожелавам ви леко и безпроблемно раждане  :crossfingers:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #167 -: Септември 11, 2008, 07:43:51 am »
marinalz, всичко зависи от базовото тегло преди забременяване. Аз със Стефания забременях на 50-51 и в началото на 7-я бях вече 15-16 кг отгоре като Надето. Сега забременях на 58, другата седмица влизам в 6-я и съм качила 2-3 килограма. Но като се замислиш, теглото тогава и сега ми е почти еднозначно /има няколко кг разлика, но сега се качва по-малко предполагам заради по-високото ми телесно тегло спрямо предишната бременност/.
Успех и леко раждане на момичетата с наближил терминн.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #168 -: Септември 11, 2008, 10:17:12 am »
Момичета нормално ли е -аз съм в началото на 7-ми месец и да съм качила 11 килограма?

И аз съм качила точно толкова. А започнах от 49 кг  :oops: .Наистина,както казва Мини, важно е от колко започваш. Реално, при мене качването започна след 5 месец, преди това бях качила 2-3 кг. всички ми казват, че голямото "угояване" започва от 8 месец. ще видим.. :lol:
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #169 -: Септември 11, 2008, 10:46:39 am »
Здравейте момичета,
 Аз се завърнах от почивка. Бях и на море и на балкан. Мъж ми най накрая купи кола и си направихме доста голяма екскурзия. Че дори и на бебка и хареса.  :D
Мъжът ми е от Габрово и за мое щастие пътуването до морето и в двете посоки беше на части. И не ми се отрази зле. Ходихме в Габрово, Царева Ливада, Дряново, Боженци, Купен, Варна, Албена и Кранево. Посетихме Етъра, много ми харесва това местенце. На връщане от Варна объркахме пътя и не се качихме на магистралата, тръгнахме по стария път и видяхме месността с Побити Камъни и естествено спряхме да ги разгледаме в най-голямата жега  :lol:

Чета че има няколко нови бременелки, лека и безпроблемна бременност.

Тамара, Мпиа, леко и безпроблемно раждане.

Относно кг-те в месеца в който забременях правих плодуване 12 дни и свалих 7 кг.
Естествено като разбрах че съм бременна почнах да се храня и до там с диетите.
Върнах ги тези 7 кг за около 2 месеца. И сега освен тези 7кг имам и още 15кг отгоре а съм в началото на 8 лунарен месец.  :(
Както и да е ще ги свалям после не ми е за 1-ви път.


*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #170 -: Септември 11, 2008, 11:30:38 am »
Малина, миналата година и аз в най-големите жеги разглеждах побитите камъни и Преслав и незнам още какво, при това нарочно, защото с мъжа ми събираме печати от "100 национални туристически обекта". А сега преди месец наистина в голяма жега сигурно беше 40 градуса заради напечените камъни, с кенгуру и малко бременна ходихме на Перперикон, тогава си бях за убиване.

Момичета нормално ли е -аз съм в началото на 7-ми месец и да съм качила 11 килограма?
За килограмите, според мен си зависи и сезона през който почва и свършва бременността, лятото се движиш повече ядеш повече плодове и зеленчуци и евентуално се качва по малко, а зимата обратно. Предната бременност стартирах от 55 килограма и качих 10-11, сега стартирам от 51 и не съм убедена че съм качила и 1 килограм. Иначе като ям и корема ми така се надува, слагам поне 2 месеца отгоре и приличам на сомалийче, кльощаво и с надут корем. Майка ми с мен е качила 20 килограма, а с брат ми 25, така че си е и до човек и структура. Важното е и ти и бебето да се чуствате добре.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #171 -: Септември 11, 2008, 11:38:19 am »
И аз се включвам в темата за килограмите. До края на 5 месец бях качила 3-4, но сега съм почти накрая на 6 и вече килограмчетата са +8 отгоре. 8O Започна се лепенето по кило на седмица. :D Важното е бебките да са добре.

*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #172 -: Септември 11, 2008, 13:09:13 pm »
Доре, затъжих се за теб  :bighug:
Момичета, не ги мислете килограмите. Аз забременях 59, отидох да раждам 88, а сега вече паднах на 58  :wink: Така че като дойдат бебетата, ще ги смъкнете набързо.
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #173 -: Септември 11, 2008, 15:32:37 pm »
Мацки, незнам дали тук му е мястото, но Mary ме помоли да предам, че има час за д-р Марков на 16.09. (вторник) от 14.20 часа на името на Мери Чалова.Ако някой иска да го ползва.
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #174 -: Септември 11, 2008, 16:07:49 pm »
Мимка, а тя как е? Все търся новини за нея, но няма нищо.
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #175 -: Септември 11, 2008, 16:15:36 pm »
По въпроса с килограмите-имаше една друга тема и там писахме за тревоги ако не си наддал. Май е относително. Днес бяхме на преглед-аз съм си същата в гръб, общо съм наддала 6 или 9 (ако се смятат -3те килограма от първите 3 месеца като ми прилошаваше), имам само корем, но бебето е в норма-около 1.400 кг. Това много ме облекчи, защото се тревожех, че може да не се развива добре аз като не наддавам много. Не че се ограничавам, но вече каквото хапна и ме подпира-на бебето дупето е подложено точно под стомаха ми :D, а главата му е върху пикочния мехур. Как човек да се отпусне на хапка и пийка! :D
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #176 -: Септември 11, 2008, 16:20:48 pm »
Мимка, а тя как е? Все търся новини за нея, но няма нищо.

Днес говорих 25 минути с нея по телефона  :oops:
Добре е.Пази леглото.Доктора си направил устата да я пусне, ама нея я е страх и иска да си стои там до края.
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #177 -: Септември 11, 2008, 16:25:19 pm »
Мимка, благодаря за добрите новини. И аз се питах как е Mary. Дано да може да остане до края, а не само да я разкарват.
Бубе, аз докато разбера, че ме подпира главата му, вече си бях втълпила, че съм хванала цистит  :lol: . А иначе може да се отпуснеш - по малко, през час-два, може бая да си хапнеш (съдя по мене  :oops:)
« Последна редакция: Септември 11, 2008, 16:27:36 pm от dianka »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #178 -: Септември 11, 2008, 16:26:44 pm »
Еее, Миме, страхотна новина :D Нека да си стои там, до края да устискат и малчо да се роди жив и здрав. Тя като е кпокойна там и е под наблюдение, ще изкарат още време заедно :D Предай й нашите поздрави и стиснати палци!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #179 -: Септември 11, 2008, 16:45:14 pm »
Мимка, много благодаря! Наистина се тревожех, а и не съм си помисляла, че ще искат да я пуснат. Но наистина е много хубаво, че бебето ще може да поотрасне.

Дианка, и мен ме навести мисълта за цистита :D