0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #60 -: Август 29, 2008, 11:38:40 am »
Момичета,може ли да ви попитам колко седмици след оплождането вече се чува сърце и се вижда ембрион,а не само плоден сак? Моята приятелка е с 14 дневно закъснение и е бременна.Тя е с много редовен цикъл и ову.. Утре става точно 4 седмици от овулацията и ,а днес на консултацията са и казали че няма ембрион още ,а само сакче,което обаче от 40мм е нарастнало до 1 см за 4 дни.. Има ли повод за притеснение или няма.. Благодаря ви предварително..
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #61 -: Август 29, 2008, 13:02:04 pm »
Поне още две седмици. Сърце се вижда 7-8 г.с, но зависи и от техниката и от лекаря.
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #62 -: Август 29, 2008, 13:03:58 pm »
Сърдечна дейност - 7-8г.с. с вагинален ултразвук. Важното е, че расте, пък ако толкова много се притеснява, да пусне ЧХГ през 48 часа!! това е, с което мога да помогна!! И Любе, чакаме те тука  :D

Аз имам едно питане. От около седмица чуваствам станна, режеща болка, но не в корема, а точно под дясната гърда, не зная как да го опиша, все едно ме пробождат с нож, такова е усещането. С който и да споделя, ми се отговаря, че най-вероятно ми се разтяга или кожата,или нещо друго. Някоя от вас да е имала такива странни "болежки"?
« Последна редакция: Август 29, 2008, 13:06:27 pm от dianka »
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #63 -: Август 29, 2008, 13:05:25 pm »
Ох,олекна ми.. Лекарката и е казала след месец да иде пак и тогава ще се чувало сърцето.. Дано всичко и е наред !

Мерси бубе :)

Леко бременеене на всички и чакайте нас скоро време ;) :)
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #64 -: Август 29, 2008, 13:12:00 pm »
Дианка, не знам точно каква ти е болката, но не е ли възможно бебето вече да притиска някой орган? Далак, жлъчка...Само предполагам, че така и не завърших медицина :D
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #65 -: Август 29, 2008, 13:15:11 pm »
Ами Бубе, не зная. по-скоро болката е  между кожата и ребрата, ако мога така да се изразя  :oops: ,не е някъде отдолу.и е от време на време, не е постоянна. уф, сигурно не е нищо сериозно, ама аз нали съм параноичка.. а пък бебо не ми се вярва да е станал толкоз голям,че да ме притиска - уж по-дребничък върви.
« Последна редакция: Август 29, 2008, 13:16:53 pm от dianka »
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #66 -: Август 29, 2008, 13:18:07 pm »
Сигурно се разтягаш :D. Извинявай за шегата. :oops: Мен все нещо ме опъва и пробожда, ама като четох тук колко по-сериозни болежки имат хората и си трая. Важното е да нямаме сериозни контракции и проблеми с бъбреци, кръвно и т.н
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #67 -: Август 29, 2008, 13:21:37 pm »
...ама като четох тук колко по-сериозни болежки имат хората и си трая. Важното е да нямаме сериозни контракции и проблеми с бъбреци, кръвно и т.н
Права си!!! Стискам палци за всички ни!!!
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #68 -: Август 29, 2008, 14:31:14 pm »
Леко бременеене на всички и чакайте нас скоро време ;) :)

А дано, а дано!  :D

*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #69 -: Август 29, 2008, 17:21:02 pm »
а пък бебо не ми се вярва да е станал толкоз голям,че да ме притиска - уж по-дребничък върви.
А бе мадам, ти си в 28 седмица. Расте си човечето. Ако му е удобно да те рита там, ами рита си. Няма да седне да те жали, я!
Аз сега там умам дупе и болката не е остра, а сякаш вълна минава, като започне да се гъзничосва и намества.
Имах колежка, която започнала да припада по някое време на бременността и докато разберат какво става. А то на господина крачето точно под сърцето й. И като ритне по-силно...

Иначе аз ходих веднъж на мамолог и тя ми каза, че по принцип гърдите болят така отстрани и отдолу. Там имало някакви структури. Ама не се задълбочих много, защото мен тогава ме болеше по-скоро посредата между гърдите. Оказа се, че е нещо като дископатия, ама на тия отпред прешленчета или каквото и да е.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #70 -: Август 29, 2008, 17:32:39 pm »
което обаче от 40мм е нарастнало до 1 см за 4 дни..

аз не виждам нарастване в размерите, които си посочила
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #71 -: Август 29, 2008, 17:53:14 pm »
Имах в предвид 4мм,но съм объркала..така ми каза тя ..
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #72 -: Август 29, 2008, 17:58:54 pm »
така вече е точно
успех на приятелката
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #73 -: Август 29, 2008, 18:00:27 pm »
Мерси :) Тя се шашка много ,ама аз май повече и от нея..
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #74 -: Август 29, 2008, 21:09:52 pm »
А бе мадам, ти си в 28 седмица. Расте си човечето. Ако му е удобно да те рита там, ами рита си. Няма да седне да те жали, я!
Аз сега там умам дупе и болката не е остра, а сякаш вълна минава, като започне да се гъзничосва и намества.
Иначе аз ходих веднъж на мамолог и тя ми каза, че по принцип гърдите болят така отстрани и отдолу. Там имало някакви структури. Ама не се задълбочих много, защото мен тогава ме болеше по-скоро посредата между гърдите. Оказа се, че е нещо като дископатия, ама на тия отпред прешленчета или каквото и да е
.
Ох, ще ме убиеш от смях  :lol: :lol: Нека не ме жали, нека. А иначе и мен ме боли точно там - отдолу към средата. Но това с дископатията направо ме изуми  8O не съм си представяла ,че може да има такова нещо!!
Лека вечер желая на всички  :D
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #75 -: Август 30, 2008, 00:37:30 am »
Интересно ми е че от няколко дни бебка подритва нагоре над пъпа, а до преди 3-4 дни я усещах че рита право надолу сякаш е решила да излиза (малко се притесних, но и преди няколко седмици пак така си подритваше). Явно още има достатъчно място да се върти като пумпал.


Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #76 -: Август 30, 2008, 01:55:14 am »
Аз имам едно питане. От около седмица чуваствам станна, режеща болка, но не в корема, а точно под дясната гърда, не зная как да го опиша, все едно ме пробождат с нож, такова е усещането. С който и да споделя, ми се отговаря, че най-вероятно ми се разтяга или кожата,или нещо друго. Някоя от вас да е имала такива странни "болежки"?

Мммм, Дианка, на невралгия ми прилича това твое оплакване ... Е, хайде да не е невралгия, но нерв ще да е притиснат... Дано да бъркам, де, но ако продължи, на твоа място бих отишла да ме види невролог. Че гадна работа!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #77 -: Август 30, 2008, 08:28:31 am »
dianka и аз имах същите оплаквания, бебето притиска някой орган!
Безкрайно неприятно е, особенно като седнеш и се задържиш в една поза по-дълго!
Чак въздух не достига понякога...След раждането обаче, всичко минава :wink:

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #78 -: Август 30, 2008, 08:33:21 am »
и аз имах такива болежки със Стефания
може би, защото съм дребна и мястото за плода е малко, но много ме боляха ребрата, докато тя не почна да "слиза" надолу- някъде към края на 7мия
сега отново ми се завръща този дискомфорт, но трябва да се изтърпи
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #79 -: Август 30, 2008, 11:07:31 am »
и аз имах такива болежки със Стефания
може би, защото съм дребна и мястото за плода е малко, но много ме боляха ребрата, докато тя не почна да "слиза" надолу- някъде към края на 7мия
сега отново ми се завръща този дискомфорт, но трябва да се изтърпи
Да, ребрата под гърдите  :lol: ама ще се изтрае, няма къде да ходим!!
и аз съм дребна, сигурно е от това