0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #200 -: Септември 15, 2008, 14:26:42 pm »
Миличка, едва ли има 'естествено бременно' подуване.
Единственото ми патологично подуване преди години беше от остра и нелекувана анемия.

Бубе, за първи път чувам, че човек може да задържа вода заради анемия  8O
Ама това по време на бременност ли?
Ей, както каваше баба ми - вчера да бях умряла, днес нямаше да знам  :D

Всъщност, има "естествено бременно подуване", просто ние не го отчитаме като такова и го пишем на сметката на напълняването, а то си е задържане на течности. Около 2 кг от повишеното тегло на всяка бременна се дължи на задържани течности, което е естествено за този период. При някои жени, от които много се надявам да съм и аз, "източването" на тези течности започва още в 9-ти месец. При останалите - няколко дни сред раждането.

Но не знам дали това е моят случай. Урината и кръвта току що ми излязоха - всичко отлично, с изключение на хемоглобина, идва малко нисичък - 114. 

Малина, за бившата ТК съм чувала хубави неща за д-р Динчо Георгиев. Аз него си избрах.
« Последна редакция: Септември 15, 2008, 14:29:35 pm от Saule_Nova »
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #201 -: Септември 15, 2008, 14:38:10 pm »
Принцеска, незабравима среща с бебето и леко раждане!

Аз днес бях на фетална морфология. Малко още не съм на мене си, тъй като докторката видя нещо в сърцето на бебчо, но ако и доктор Димитрова го види след месец, тогава ще се шашкам повече. Иначе всичко останало е наред и по първоначални данни ще имаме младеж. Но и той е много срамежлив и си криеше с ръчички лицето и неможахме да огледаме за "заешка устна", но устната не е толкова притеснителна колкото това със сърцето, дано се окаже фалшива тревога.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #202 -: Септември 15, 2008, 14:51:05 pm »
gery_k77 , дано е фалшива тревога  :crossfingers:
Saule_Nova , и моят хемоглобин преди 20-тина дни беше 114, но лекарката каза, че това било нормално. Аз вече започнах да си правя ПКК-то на мои разноски, хич не ми хареса това, че след 5 месец ти се полага ПКК по ЗК чак в 8-ия. Утре ще питам и д-р Сигридов за този хемоглобин.
*Принцеска*, леко раждане ти желая!!!!
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #203 -: Септември 15, 2008, 15:01:48 pm »
Гери, мила, стискам палци да няма нищо тревожно!

Хемоглобинът по време на бременност обикновено е нисък.
Моят се движеше между 110-118.
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #204 -: Септември 15, 2008, 15:57:16 pm »
Принцеска леко раждане и от мен!
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #205 -: Септември 15, 2008, 16:11:08 pm »
Много ви благодаря, момичета, нямам търпение вече  :oops:.  От кога съм стегнала багажа, скоро ако не зараждам ще трябва да сменя нощниците с по-топли :D.

Mpia, превари ме ти, а уж бяхме с един и същ термин :).  И да си смениш лентичката.
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #206 -: Септември 15, 2008, 16:20:46 pm »
Принцеска, леко раждане ти желая.

Мпия, това е някакъв нов рекорд. Роди за малко и пак си на линия :D. Трябваше три пъти да погледна, за да съм сигурна, че наистина ти си писала.

Гери, стискам палци тревогата да е фалшива.

Сауле-Нова, тоето си е съвсем нормален хемоглобин за бременни. Не бой се :D. Моите проблеми с анемията бяха отдавна и нямат нищо общо с бременност, а с атрофичен гастрит. Ходех разкрачена като патка и не можех да си сгъвам краката. Имаше и други екстри, но по-добре никой да не стига до това.
*

    Lotus

  • *
  • 10
  • Вярваме в чудеса!
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #207 -: Септември 16, 2008, 16:10:12 pm »


Момичета, някой да има пресни впечатления от Майчин дом - София? Ще раждам там с планирано секцио при д-р Дяволов. Ако някой има инфо относно условията там, цени и въобще всякакви впечатления ще съм благодарна на съвети и мнения. Може и на лични. Благодаря предварително!

Елма,

двете с Мери сме под набюдението на д-р Дяволов в клиника "Майчин риск", Майчин дом и ще сме тук до секцио. Даже пиша от тук сега. д-р Дяволов определено е прекрасен човек и отличен специалист.
Човек може да се чувства сигурен. Д-р Владимиров каза, че щом съм при него да не се притеснявам изобщо.
Условията са ОК, след ремонт, изборът на екип за секцио е 550лв.
Ако имаш други въпроси - пиши, а ако дойдеш до Майчин дом се обади.
За кога е секциото?
Успех на всички момичета!


*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #208 -: Септември 16, 2008, 23:20:16 pm »
dianka, джипито ми пускаше ПКК и урина всеки месец. Доволна съм много от него, защото изписа една кофа с мастило, за да ми пусне и допълнителни изследвания. Мнооого парички ми спести. Е как да не го обича човек  :D. Пък е и кадърен лекар.

Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #209 -: Септември 16, 2008, 23:52:32 pm »
Момичета, толкова се радвам, че не мога да се стърпя да не ви споделя... :dance2: :dance2: :smiley_abxb:
Тази вечер разбрах, че една приятелка, която беше бременна с тризнаци, е родила на 7 Септември. 30 седмица, но бебетата се справят много добре.
Много, много се радвам за тях! Да растат малките гъбки, да се приберат скоро при мама и татко вкъщи, за да бъде домът им пълен и щастлив!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #210 -: Септември 17, 2008, 00:23:56 am »
Хех, Бубе, и аз имам едни приятели с тризнаци, родени на тази дата :D Да не се окаже, че са общи познати :wink:
Гери, дано всичко се окаже фалшива тревога!!!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #211 -: Септември 17, 2008, 00:42:28 am »
Да са живи и здрави дечицата. Бързо да растат и да радват родителите си!

Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #212 -: Септември 17, 2008, 08:20:13 am »
Гане, напълно възможно е! :D
Не е моя работа да го съобщавам, но тоооолкова се радвам...
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #213 -: Септември 17, 2008, 09:12:40 am »
Бубе, и моя не е :lol: Просто много им се кефя и се моля бебетата да са добре и да наддават :D По-хубаво от това - здраве му кажи!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #214 -: Септември 17, 2008, 09:59:35 am »
Ех, че хубава новина!!! Дано по-бързо малчовците да се приберат при мама и татко!!!
Abloy, то и аз няколко пъти взимах направления от джипито, ама вече ми е неудобно, пък и последния път имаше адски много грипозни хора пред врата й, само като ги видях и бързо, бързо се отказах  :(
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #215 -: Септември 17, 2008, 10:00:35 am »
yahoo_17Гери, силно те прегръщам!
Дано е само фалшива тревога!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #216 -: Септември 17, 2008, 10:24:16 am »
Благодаря ви момичета! Гане, Мише, Надин    :bighug: .Дано наистина се окаже фалшива тревога или поне да не е нещо непоправимо... Иначе, искам да похваля доктор Цолова от "Фемиана", тя ме гледа, прегледа продължи поне 50 минути (знам че това не е гаранция, за добър преглед, но беше много внимателна). Видя, че Ели е със "заешка устна" и направи няколко опита да види дали и това бебе ще е така, дори го пусна на 3Д, но малчо се криеше упорито.

Бубе, страхотна новина, да са им живи и здрави, дано хлапетата растът бързо и да си ги приберат скоро вкъщи.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #217 -: Септември 17, 2008, 11:15:06 am »
Гери,дано всичко с бебчо е наред!Ти си в 18-та седмица и можеш вече да отидеш и на фетална ехокаргиография - аз ходих при Спасов от Фемина и съм много доволна от него!
<br />
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #218 -: Септември 17, 2008, 14:53:49 pm »
Гери, мисля че е рано за такива заключения. Изчакай ФМ, и успех, миличка.

« Последна редакция: Септември 17, 2008, 14:56:02 pm от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #219 -: Септември 17, 2008, 15:17:11 pm »
Що ли имам някакви спомени, че за заешка устна д-р Даскалов ни гледаше в по-късна седмица?
Ех, че хубава новина!!! Дано по-бързо малчовците да се приберат при мама и татко!!!
Abloy, то и аз няколко пъти взимах направления от джипито, ама вече ми е неудобно, пък и последния път имаше адски много грипозни хора пред врата й, само като ги видях и бързо, бързо се отказах  :(
Няма място за неудобство. Нали за това си плащаме редовно данъците?
Айде, като си помислиш, че го правиш за бебето и бързо ще ти мине неудобството  :lol:.