0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Тема на бременните № 30
« -: Август 21, 2008, 21:33:13 pm »
Нещо взе да ми става навик май, ама хайде да е хаирлия! :lol:
Много бременни и бебета!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #1 -: Август 21, 2008, 21:38:38 pm »
Да ни е честита новата темичка и да се напълни с много нови бъдещи мами!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #2 -: Август 21, 2008, 22:53:01 pm »
Много хубави месеци на всички коремчета. :D Дай боже за още и още...           

Мисля, че DivaRoza е наред, стикам палци за леко и незабравимо раждане.  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #3 -: Август 21, 2008, 23:22:13 pm »
Препратка от миналата тема-

Габи е права, поставянето в кувиоз зависи от конкретното състояние на бебето.
Митака се роди в 36 седмица с тегло 2890 и беше в кувиоз 6 дни, защото не разгърна дробчета веднага!

Мари само бъди спокойна, така и бебо ще се чувства добре.
В МД работят добри лекари всичко ще бъде наред!

Прегръщам те!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #4 -: Август 22, 2008, 08:25:59 am »
Честита нова темичка!!! :D
Много нови бременелки,а на
вече бременните спокойна бременост!!!
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #5 -: Август 22, 2008, 08:59:18 am »
Честита нова тема!!!
И повече момичета да се преместят в тази тема.


Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #6 -: Август 22, 2008, 10:19:48 am »
Мари, и аз съм горе долу в същия срок на бременността и искам да те успокоя, че ако предния месец усещах отривисти ритници, сега наистина е по-скоро побутване и наместване, така че не се тревожи затова. Колко казват лекарите е прогнозното тегло на бебето сега? На мен в края на юли ми казаха близо кило, така че досега трябва да сте и повече, а и до 30-ти има още време, че може и повечко да остане. При кой ще раждаш в МД?
За кортикостероидите е точно така. Ти за какво пиеш преднизолон и по колко? Не си в грешка, същото се дава за дробчетата. Аз съм също на метилпреднизолон, бях 17 дни на бая височка доза и д-р Сигридов ми каза, че това може да се окаже и добре, защото помага на дробчетата на бебето да се развият (предвид не съвсем сигурната ситуация и при мен). При многоплодни бременности много често ги давали с тази цел.
Хайде и аз с една история - преди повече от 20 години в съвсем в началото на седми месец родила жената и то в провинцията и то тогава, а бебето сега е жена, дето ще се жени :D Бебето било под 1 кг. Какво остава за сегашните условия и за Майчин дом, а и ти ще си по-напред все пак.
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #7 -: Август 22, 2008, 10:59:45 am »
Честита темичка и от мен! Нека се напълни с много нови бременни момичета, а на вече бременните леки месеци и незабравима среща с малките слънца!


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #8 -: Август 22, 2008, 11:09:07 am »
Честита нова темичка и от мен! :DМомичета аз пия витамини Про Матери от два месеца и сега започна да ми става лошо от тях,как мислите дали мога да ги сменя със други?Моят лекар го няма и не мога да го питам.
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #9 -: Август 22, 2008, 12:00:20 pm »
Честита нова темичка! Много бебенца и бъдещи мами да си пожелаем! :D

mega79, за витамините не мога да ти помогна за съжаление. Аз лично до момента не съм пила никакви, така че не вярвам да стане нещо фатално, ако ги спреш докато се върне Док. Ако си сигурна, че от тях ти става лошо, ако искаш ги спри временно.

Mary, аз вървя също горе-долу по седмици с теб. Не знам дали за да те успокоя ще го кажа, но моята бебиня не винаги е еднакво активна и се усеща всеки ден кажи речи по различен начин. От два дни я усещам много лекичко и сравнително рядко. И преди съм имала такива периоди на затишие, но доколкото знам е нормално. Може би по-скоро да се ориентираш по брой усещания на ден, а не точно по сила на усещанията. Твоето бебенце не вървеше ли даже напред с килограмите, имам някакъв такъв спомен, но може и да бъркам...
Хайде, миличка, кураж! Всичко ще бъде наред! Стискам палци!
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #10 -: Август 22, 2008, 12:05:57 pm »
Честита нова темичка! Да е много късметлийска и пълна ;)
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #11 -: Август 22, 2008, 12:25:29 pm »
Мари, и аз съм горе долу в същия срок на бременността и искам да те успокоя, че ако предния месец усещах отривисти ритници, сега наистина е по-скоро побутване и наместване, така че не се тревожи затова.

Още вчера исках да го напиша, ама се чудех как по-точно да опиша разликата в движенията. И аз съм така. Явно си е нормално да намалее динамиката на движенията.
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #12 -: Август 22, 2008, 12:26:35 pm »
Честита нова тема!!! Всичко да е наред с бебоците и мамите и да се напълни с много нови  preggo !!
Мари, и аз съм горе долу в същия срок на бременността и искам да те успокоя, че ако предния месец усещах отривисти ритници, сега наистина е по-скоро побутване и наместване, така че не се тревожи затова.

Още вчера исках да го напиша, ама се чудех как по-точно да опиша разликата в движенията. И аз съм така. Явно си е нормално да намалее динамиката на движенията.
А как мислите, може ли и от жегата мъниците да са станали по-лениви?
« Последна редакция: Август 22, 2008, 12:28:42 pm от dianka »
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #13 -: Август 22, 2008, 12:29:12 pm »
Честита нова темичка и от мен! :DМомичета аз пия витамини Про Матери от два месеца и сега започна да ми става лошо от тях,как мислите дали мога да ги сменя със други?Моят лекар го няма и не мога да го питам.

Матерна ми бяха изписани от лекар. Ако искаш пробвай с тях. Щом са за бременни, едва ли ще е фатално ако ги смениш.

Дианка
, аз тези дни все това се питам, но ако е така, бебетата на бразилките все ще си кротуват ли :D. Мисля, че ги носим в една що годе изолирана среда тъкмо за да им създадем оптимални условия и ако се пазим от прегряване на тялото, едва ли ще се чувстват зле при тези температури :D
« Последна редакция: Август 22, 2008, 12:33:36 pm от Бубе »
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #14 -: Август 22, 2008, 12:50:57 pm »
Бубе, права си  :D Това с прегряването се опитвам всячески да го избегна, кога успешно, кога не толкова. Но, общо взето, гледам межу 12-18ч да не си показвам носа навънка.
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #15 -: Август 22, 2008, 14:24:58 pm »
Мари, и аз съм горе долу в същия срок на бременността и искам да те успокоя, че ако предния месец усещах отривисти ритници, сега наистина е по-скоро побутване и наместване, така че не се тревожи затова. Колко казват лекарите е прогнозното тегло на бебето сега? На мен в края на юли ми казаха близо кило, така че досега трябва да сте и повече, а и до 30-ти има още време, че може и повечко да остане. При кой ще раждаш в МД?
За кортикостероидите е точно така. Ти за какво пиеш преднизолон и по колко? Не си в грешка, същото се дава за дробчетата. Аз съм също на метилпреднизолон, бях 17 дни на бая височка доза и д-р Сигридов ми каза, че това може да се окаже и добре, защото помага на дробчетата на бебето да се развият (предвид не съвсем сигурната ситуация и при мен). При многоплодни бременности много често ги давали с тази цел.
Хайде и аз с една история - преди повече от 20 години в съвсем в началото на седми месец родила жената и то в провинцията и то тогава, а бебето сега е жена, дето ще се жени :D Бебето било под 1 кг. Какво остава за сегашните условия и за Майчин дом, а и ти ще си по-напред все пак.

Това с движенията ми казаха, че е нормално да са по-слаби, защото бебето расте и му става по-тясно и затова не може да се движи така свободно.
Аз си имам пълен пакет от проблеми - генетични, имунологични, ендокринни, гинекологични, абсолютно от всичко и като добавка проблеми със сърце, нерви и кръвно. Преднизолона ми е за НК клетките, пия само преднизолон /х1 на ден/, той е най малката доза, преднизолон F е по-висока, а метилпреднизолона мисля, че е най-високата.
Относно теглото малко съм учудена. Бубе, права си, че уж вървях по-напред с 8-9 дни и аз си мислех, че трябва да сме поне 1.200-1.300, а от прегледа в понеделник, Марков каза, че бебето е 1 кг.
Сутринта ходих в болницата на запис, всичко беше наред, дано така и да продължи.
Благодаря ви на всички за загрижеността.
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #16 -: Август 22, 2008, 15:22:33 pm »
Честита темичка и от мен! Нека се напълни с нови бъдещи мами и здрави бебоци! :D
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #17 -: Август 22, 2008, 17:40:08 pm »
Относно теглото малко съм учудена. Бубе, права си, че уж вървях по-напред с 8-9 дни и аз си мислех, че трябва да сме поне 1.200-1.300, а от прегледа в понеделник, Марков каза, че бебето е 1 кг.
А той как го мери колко тежи. Аз вече малко започнах да съжалявам, че го казах това едно кило. То е доста относително. Цитирах жената. Но за себе си съм убедена, че е по-важно това че има 28 навършени седмици, а не 100 грама отгоре или отдолу. Ако майката е диабетичка в този срок може и две кила да тежи бебето, но то не е по-жизнеспособно от другите.

Винаги може да се наложи ковьоз на доносено бебе и дори най-едрото бебе може да не оцелее. Ама ако се притеснявате от това, то по-добре не пресичайте улици и не минавайте под полилея.

Мари достатъчно е голямо бебето. Щом докторът е решил, че може да го вади, значи шансовете му да оцелее са достатъчно добри. Не се притеснявай, ти си направила всичко необходимо и всичко ще е наред.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #18 -: Август 22, 2008, 19:03:25 pm »
Мисля, че DivaRoza е наред, стикам палци за леко и незабравимо раждане.  :D

Каси, мерси, мила! Аз по нареждане на всезнаещата ми акушерка си чакам Природата да ме призове и да даде знак по някакъв начин, че нещо започва. Засега Природата е във ваканция на далечно място, което явно е причина да липсва  комуникацията между нас...  :D Та, чакам. Иначе, терминът ми е на 5 септември, но не се знае кога и какво...
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тема на бременните № 30
« Отговор #19 -: Август 22, 2008, 19:18:31 pm »
Дива Роза, успех
бързо, леко и незабравимо раждане
а, че резултата ще е прекрасен е повече от ясен
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит