0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Темичка в разгара на лятото 18.08- 24.08.2008
« -: Август 18, 2008, 07:56:28 am »
Доредих се и аз да пусна отново седмична тема.
Ние два дена прекарахме в път и гости, ходихме на Малко Търново- родния град на свекър ми. Стефания малко трудно й понесе, имайки предвид горещините и никнещите кучешки зъби, но издържахме все пак.
Хубава и весела седмица, само здрави дечица и майки, свежи попълнения в бременелския и отбора на мамите.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Темичка в разгара на лятото 18.08- 24.08.2008
« Отговор #1 -: Август 18, 2008, 08:57:25 am »
Весела седмица и от нас!
Ние изкарахме едно страхотно море!Тръгнах с големи притеснения как ще бъде,дали ще понесе на детето.Понесе му и още как :D.Ходеше към водата като новоизлюпено костенурче :lol:.От плуването :wink: му се отвори апетит,та докупих пюренца на края.И на пясъка му беше интересно и вечер на разходка като бяхме,абе много гот ни беше.
Връщаме се онзи ден и гледаме София празна,малко коли,малко хора,спокойни улици.Така ми харесва,ако можеше цялата година да е така спокойно.Но пък е мнооого топло и сега стягам багажа за вилата.Този месец сме пътешественици :)!
Много нови мами имаме тези две седмици!Това е чудесно.Да има още нови бременелки във форума!
Re: Темичка в разгара на лятото 18.08- 24.08.2008
« Отговор #2 -: Август 18, 2008, 09:00:08 am »
Весела седмица и от нас. Ние втори уикенд изкарваме на Дъното - яз. Батак. Малката спи като новородена там - до 9,30 ч. такова чудо в къщи не се случва никога. И отново там и проби 4-я зъб. :lol:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темичка в разгара на лятото 18.08- 24.08.2008
« Отговор #3 -: Август 18, 2008, 09:23:05 am »
Привет и от нашата банда. Здрава и слънчева седмица на всички.
Да се похваля и ние си имаме наченки за зъбчета, на Хриси без "много шум" изби зъбче отдолу, на Миши е по-малко, само чертичка още. Дано все така да им излизат зъбетата.
Иначе лазят навсякъде, падат, стават, двамата са голяма комбина, движат се заедно и ме преследват за краката  :lol:.

Браво на послушните "отпускарски" деца.  :D И, хайде, по-леко зъбоникнене на кака Тетелиня.

Лейди, дано си прекарате спокойно и весело с Вики, и да се върне здрав. 

Хубава седмица.  :D
« Последна редакция: Август 18, 2008, 09:25:00 am от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Темичка в разгара на лятото 18.08- 24.08.2008
« Отговор #4 -: Август 18, 2008, 09:33:01 am »
Да пожелая прохладна седмичка и аз, въпреки че няма такива изгледи... Нека има повече бременелки, та да може на есен да преброим пилците със задоволство ;) !
Re: Темичка в разгара на лятото 18.08- 24.08.2008
« Отговор #5 -: Август 18, 2008, 09:39:30 am »
И аз да ви пожелая здрава и емоционална седмица.  :) Както се очертава няма да е много прохладна, за съжаление. Вчера следобед в едната ни стая беше 30 градуса... 8)
Да се похваля, че ни никнат 5-те зъби отдолу, голям зор, голямо завиране на пръсти пада.  :?
Приятно и безаварийно изкарване на отпускарските семейства!
*
Re: Темичка в разгара на лятото 18.08- 24.08.2008
« Отговор #6 -: Август 18, 2008, 10:00:57 am »
хубава седмица на всички, да няма болни!
на нас това ни е последната седмица на морето и другата се завръщаме в софия.
леко зъбоникнене на децата!
*
Re: Темичка в разгара на лятото 18.08- 24.08.2008
« Отговор #7 -: Август 18, 2008, 11:18:35 am »
Привет и от нас! Здрави бебета и нови бременни момичета! Весело изкарване на всички пътешественици! Ние в събота заминаваме за Родопите, а в неделя по някое време пак към морето за 4 дена, всичко това с Ели.

Я да ви питам, ако някой знае, след като изтекат 315 дена отпуска за майчинство и се върна на работа трябва ли да попълня някакви молби, декларации и прочие и вярно ли е че ще получавам половината от майчинството за гледане на дете до 2 години независимо дали ходи на ясла или някой го гледа в къщи?


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Темичка в разгара на лятото 18.08- 24.08.2008
« Отговор #8 -: Август 18, 2008, 11:28:04 am »
Гери, ако имаш намерение да си гледаш детето до 2 години, трябва да подадеш декларация и тогава падаш май на минималната като месечно обезщетение. Ако наемеш по програмата на МТСП жена да ти я гледа, тя също ще взема минималната или 300 лева е вече, не знам.
Иначе можеш да се върнеш за няколко дена на работа и да си пуснеш молба за ползване на годишната отпуска, която ти се полага по време на майчинството. Поне аз така направих и изчистих 40 дена от нея. А ако имаш намерение да я пускаш на ясла, не знам какъв е реда и какви пари ще получаваш тогава. Май е според зависи. :? Стефи :wink: да се включи. Приятно изкарване на морето!
*
Re: Темичка в разгара на лятото 18.08- 24.08.2008
« Отговор #9 -: Август 18, 2008, 11:35:38 am »
като ти изтекат 315 дни трябва да си подадеш молба за ползване на майчинството, т.е. за гледане на дете до 2г. възраст, която можеш да прекратиш по всяко време, т.е като решиш да се връщаш на работа. След като се върнеш на работа, без значение кой гледа детето и дали ходи на ясла до навършване на 2 г. възраст ти плащат 110 лв., това е 1/2 от платеното към момента майчинство.
Re: Темичка в разгара на лятото 18.08- 24.08.2008
« Отговор #10 -: Август 18, 2008, 12:02:41 pm »
Весела седмичка и от нас! При нас зъбоникненето се комбинира с афти в устата.... ужас - не иска да яде... пръскам с тантум верде и май има подобрение. Днес купих и грануфорин за всеки случай - дано не се налага да го ползвам, че ще стане едно мазало....
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: Темичка в разгара на лятото 18.08- 24.08.2008
« Отговор #11 -: Август 18, 2008, 12:24:07 pm »
Благодаря ви novalexa , StefiZ! StefiZ, а ако искам директно да се върна на работа, без да пускам молба за отпуска за гледане на дете до 2г. и после да я прекратявам, това проблем ли е? Според счетоводителката на фирмата само молба свободен текст се попълва, че искам да се върна на работа, но тя е нова и мисля, че не е в час с нещата, а и не е ясно шефа какво точно и е казал и какво и е обяснил (аз все още нямам "достъп" до нея).

setakap, горкото дете, дано изникнът по бързо зъбките и да не я мъчат дълго.  Леко зъбоникнене и на останалите дечица!


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Темичка в разгара на лятото 18.08- 24.08.2008
« Отговор #12 -: Август 18, 2008, 12:54:55 pm »
Гери, след като ти изтекат болничните просто се връщаш на работа от следващия ден, няма какво да пускаш.

А това лекарство грано... не го ли спряха от производство?
Re: Темичка в разгара на лятото 18.08- 24.08.2008
« Отговор #13 -: Август 18, 2008, 14:24:22 pm »
Имаше по едно време гласувано, че ако детето е на ясла не се плаща нищо на майката, когато работи. Много беше спорен текстът в закона, но какво стана впоследствие не съм много наясно. В бг-мама има една тема - майчинството счетоводно или нещо от този род беше. Там дават съвети онлайн, така че ако искаш питай.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Темичка в разгара на лятото 18.08- 24.08.2008
« Отговор #14 -: Август 18, 2008, 14:56:50 pm »
Привет и от нас!
И ние бяхе пътешественици тази събота и неделя. Ходихме до Шумен. Малките май са родени в колата  :lol: ще ги пробваме като позахлади на по-дълъг път. И ние ще ходим до Малко Търново, да ги види баба ми. Мини, с теб да не излезем рода  :lol:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темичка в разгара на лятото 18.08- 24.08.2008
« Отговор #15 -: Август 18, 2008, 15:17:06 pm »
По моя последна информация, не се плаща 110лв. само ако си се възползвал от програмата за детегледачките. Мотива е, че държавата вече плаща на човек за това нещо, и не може да плаща и на майката още пари или 110лв.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Темичка в разгара на лятото 18.08- 24.08.2008
« Отговор #16 -: Август 18, 2008, 15:34:11 pm »
подписах само декларация, че детето не е оставено в дом за отглеждане, нищо друго не искат, за да плащат 110 лв. до 2 г. възраст ако майката се е върнала на работа. :)
Re: Темичка в разгара на лятото 18.08- 24.08.2008
« Отговор #17 -: Август 18, 2008, 16:31:06 pm »
Ееее, най-после успях да вляза :lol:
Майка взе на сестра ми майчинството за малката, т.е. сестра ми я нае да гледа детето и само тя получава 220 лева, като заплащане. Сестра ми не взема пари.
*
Re: Темичка в разгара на лятото 18.08- 24.08.2008
« Отговор #18 -: Август 18, 2008, 16:34:42 pm »
едното няма нищо общо с другото. тук говорим когато си прекъснеш майчинството и се върнеш на работа преди детето да е навършило 2 г., а не си го прехвърлил на някой.
Re: Темичка в разгара на лятото 18.08- 24.08.2008
« Отговор #19 -: Август 18, 2008, 16:43:01 pm »
Аз, както гледам, всички сме се разпътували насам-натам. :)
Ние ходихме до Априлци за петък и събота на вилата на едни приятели.
Нашата Миша вече си има обожател. :wink: :lol: :lol: Нашите приятели имат 2 момченца на 4.5 и на 2.5 годинки. Та две и половина годишният Филип си падна по Мишка. Първо, прояви загриженост за нея - идва и носи една кутия (1л) сок Капи и радостно обяви "нося сок за бебето" и и го остави почти върху главата в кошницата. :lol: После донесе и салам за бебето. :lol: :lol:
След това дойде при нас да гледа как се къпе и се масажира бебето. Напътстваше как да я мажа и да не изпусна някъде с думите: "тука мАжи и тука мАжи, и тука... искам да цункам"  :lol: Казах му да изчака поне една година, че тогава да се цункат. :lol:
Ей, сладки са тия хлапета. :D

А по коментираната тема: ако майката реши, след 315-те дни просто се връща на работа, без да подава, каквото и да било. В този случай, ще и се изплаща половината от обезщетението за гледане на дете до 2 години. Няма значение детето къде е - дали го гледа бабата, лелята, детегледачката или е на ясла.
Само, ако се наеме гледачка по програмата на МТСП, тогава от МТСП и плащат заплатата на гледачката, а майката не получава нищо.
Е, разбира се, майката си получава заплатата от работодателя, така че, не е съвсем нищо. :)
« Последна редакция: Август 18, 2008, 16:45:41 pm от Милена Б »

Бъдете добри и не губете кураж! :)