0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Темичка в разгара на лятото 18.08- 24.08.2008
« Отговор #40 -: Август 21, 2008, 16:23:08 pm »
Мая, зависи какво имаш предвид под повръщане, ако след ядене връща по малко кърма-няма място за притеснение, ако повръща на фонтан е друг въпрос. А хълца, защото поема въздух и не се оригва добре, например. Деси, също много връщаше, докато започне захранването почти след всяко кърмене връщаше, след това понамаля, но да ти кажа, че почти до една годинка от време на време все си връщаше по малко храна :lol:
Re: Темичка в разгара на лятото 18.08- 24.08.2008
« Отговор #41 -: Август 21, 2008, 18:46:54 pm »
Андрея от много повръщащо бебе спря от раз почти като започна да седи самичка седнала. От тогава за близо година да е върнала 2-3 пъти. А преди това връщаше по 5-6 пъти между яденетата. И не е от захранването, защото тя започна да яде количества по-големи от 30гр друга храна чак след 8-ия месец някъде.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Темичка в разгара на лятото 18.08- 24.08.2008
« Отговор #42 -: Август 21, 2008, 19:11:03 pm »
Стефи, връща по малко кърма, не е на фонтани. Благодаря за успокоението  :hug2:
Надявам се все пак скоро да мине този период де, че направо ми се свива сърцето като я гледам как цялата се повдига като хълца.


*
Re: Темичка в разгара на лятото 18.08- 24.08.2008
« Отговор #43 -: Август 21, 2008, 19:51:46 pm »
Мая, за хълцането помага да я сложиш за малко на гърдата. Като пийне няколко глътки кърма/АМ ще спре.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Темичка в разгара на лятото 18.08- 24.08.2008
« Отговор #44 -: Август 21, 2008, 19:58:37 pm »
Подкрепям Сия, на Стефания й минаваше хъцането като дадях да суче  :)и тя също връщаше на всяко ядене докато я захраних- след захранването в рамките на месец спря да повръща дори само след млечно хранене
Габи, добре сте дошли- и аз смятам, че е до дете, едно дето което иска да суче каквото и да му дадеш ще си суче
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Темичка в разгара на лятото 18.08- 24.08.2008
« Отговор #45 -: Август 21, 2008, 21:28:31 pm »
Днес дядо ми почина, а Мони от сутринта не е добре и повръща. Не знам на кой свят съм и колко ще издържа ако още нещо лошо се случи.  :(
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Темичка в разгара на лятото 18.08- 24.08.2008
« Отговор #46 -: Август 21, 2008, 21:44:54 pm »
Лиде, моите съболезнования :( Моя почина миналата седмица, а от събота малчо е с някакъв вирус - температура, повръщане и разстройство. Беше като труп. Отслабна и не иска да яде нищо. И аз съм като теб - не знам на кой свят съм :( Да не говорим, че мъжа ми се разболя покрай него и аз останах сама да се грижа. Вече не ми стигат сили :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Темичка в разгара на лятото 18.08- 24.08.2008
« Отговор #47 -: Август 21, 2008, 23:06:48 pm »
lidia, Ganka, моите съболезнования! Тежко е да загубиш близък, но колкото и травиално да звучи "живота продължава". Гане, хубава работа, пази се доколокото е възможно, покрай двамата мъже и ти да не се разболееш.


*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Темичка в разгара на лятото 18.08- 24.08.2008
« Отговор #48 -: Август 21, 2008, 23:10:15 pm »
Gane, lide, мойте съболезнования! Жалко! Имайте сили и кураж и се пазете.  :bighug:

Кристина прохожда и аз се чувствам като на маратон, постоянно вика "одка" /да ходка/, хващаме за ръцете и ми наглася палците да й е удобно да я водя и тръгва. По пътя си се хваща за всяко едно нещо, понякога носи в ръката си нещо /най-вече една метла/  :o и бърза, бърза. Някой ден ще станем на кълбета с тия нейни номера. Вече количката и е под достойнството  :D Не млъква по цял ден! Ей, растат тез бебета, много бързо  :?

Аз вчера бях да ми правят диатермокоагулацио /т.нар. горене на раничка/. Не е болезнена процедурата, независимо, че не е от най-приятните. Дано да се приключи вече с това.

Бъдете всички здрави!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Темичка в разгара на лятото 18.08- 24.08.2008
« Отговор #49 -: Август 21, 2008, 23:54:18 pm »
Гане, Лиде, приемете моите съболезнования!
Децата да се оправят бързо. Гане пази се, дано те подмине!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Темичка в разгара на лятото 18.08- 24.08.2008
« Отговор #50 -: Август 22, 2008, 09:18:18 am »
Съжалявам момичета :(
А тоя гаден вирус още ли продължава бе, егати, аз 10 дни си близах раните от него, много е неприятно и трудно се възстановява човек. Дано по-бързо се оправят дечицата.
На мен днес ми е последния работен ден и излизам в отпуска, дано да успеем да се разнообразим и да си починем :D
Деси е станала един голям човек, който говори непрекъснато и то съвсем човешки, дори и разсъждава вече, което мен лично ме изуми :lol:
*
Re: Темичка в разгара на лятото 18.08- 24.08.2008
« Отговор #51 -: Август 22, 2008, 11:04:16 am »
Лидия, Гане, моите съболезнования! :(

Гане, пази се много, и дано скоро се оправят твоите момчета!

Мони и тя бързо да оздравява!

Ние от утре сме пак пътешественици и като знам колко багаж имам да стягам и лошо ми става, а мъжът ми да мисли как ще го събира в колата ;).


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Темичка в разгара на лятото 18.08- 24.08.2008
« Отговор #52 -: Август 22, 2008, 14:18:04 pm »
Моите съболезнования, момичета.

Мая,
за повръщането не се притеснявай. Това се води оригване. Според педиатрите, ако петното е по-малко от длан, това се счита за оригване. Виж, ако беше на фонтан, има място за притеснения, и най-вече, ако е след всяко хранене. Миша по едно време доста връщаше и то на фонтан. Но като казвам "доста", имам предвид 2 пъти на ден, ама за една майка и се виждат много. Не смогвах да изпера вълнените елечета, които и слагах над бодито, защото все още беше студено. Педиатърката ме посъветва по средата на храненето да я оригвам и това постепенно отмина.

Бъди спокойна, явно при вас е оригване само, а не повръщане.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Темичка в разгара на лятото 18.08- 24.08.2008
« Отговор #53 -: Август 22, 2008, 21:25:10 pm »
Гане силни прегръдки :( :bighug:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Темичка в разгара на лятото 18.08- 24.08.2008
« Отговор #54 -: Август 22, 2008, 21:31:54 pm »
Лиде, как е Мони? Ние почнахме да се оправяме малко по малко. Вече се захранваме след голямото връщане. :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Темичка в разгара на лятото 18.08- 24.08.2008
« Отговор #55 -: Август 23, 2008, 09:21:25 am »
Лиде, Ганка, моите най-искренни съболезнования за загубата ви.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Темичка в разгара на лятото 18.08- 24.08.2008
« Отговор #56 -: Август 23, 2008, 10:36:20 am »
Ами спряхме повръщането, но от снощи сме с разстройство :x
Иначе е добре, весела е. Дадох вчера и днес по прахче Ентерол, само с диетата е нещо страшно. Иска си млякото, води ме и се тръшка докато не си го получи. Отива към хляба и се почва: Икам хап, папа, икам хап. Препекох и филиика, ама не мина номера. Неее хап икам :lol:. Опитах с варени картофки или тем подобни, но не иска, засега на солети караме и недоумяваме какво и става на тая мама, че спря да готви два дни  :P
Дано няма болни дечица вече, много е неприятно :x

Благодаря ви за подкрепата.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Темичка в разгара на лятото 18.08- 24.08.2008
« Отговор #57 -: Август 23, 2008, 15:58:44 pm »
Момичета, съболезнования за загубата ви!
На всички болни - бързо оздравяване!
Моята лудетина вече се научи да сяда сама. Още е нестабилна, но мога ли вече да я слагам в проходилка според вас, понеже педиатърът каза това да стане в края на 7 - началото на 8 месец?
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Темичка в разгара на лятото 18.08- 24.08.2008
« Отговор #58 -: Август 23, 2008, 16:48:00 pm »
Роксана аз я слагах и от по рано, не мисля че е проблем.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Темичка в разгара на лятото 18.08- 24.08.2008
« Отговор #59 -: Август 23, 2008, 16:57:44 pm »
На болните дечица пожелавам да се оправят бързо.

Миша от няколко дни все иска изправена на крачета да стои и все се надига като за коремна преса, ако е легнала.
Това добре, лошото е, че от вчера сме се подрискали. Вчера - 6 изхождания, днес вече станаха 4. Обадих се на педиатърката. Дадох Ентерол прахче по нейна препоръка. Няма висока температура, не плаче, явно не я боли нищо, гука хили ми се, само дето ака по n пъти. Дано се оправи това нещо. Чудя се какво ли е това, което съм яла, та и причиних това. То на мен нищо ми няма, ама ми е жал за детето.

Бъдете добри и не губете кураж! :)