0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #980 -: Юли 17, 2009, 12:15:51 pm »
Определено имам проблем със зачеването, освен че в други ден ставам на 36. От скоро съм тръгнала по лекари и изследвания и тепърва ще се търсят прични и т.н. И още при първите срещи с лекаря се започна, първо въпросното нещо, което според него "неофициално" прилича на ендометриозна киста, второ кофти резултат от микробиологията и така.... В понеделник/вторник съм пак при него, след цикъл, та да видим продължава ли да си седи там. Ако правилно съм го разбрала размера е около 3-4 см. Когато, ако, се стигне до лапароскопия и се уточни къде и кой ще ми я прави, определено ще обсъдя всичките тези неща.... но до тогава не мога просто да седя
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #981 -: Юли 30, 2009, 10:59:53 am »
Извинявам се, че малко се отстранявам от темата, но реших тук да си задам въпроса, тъй като най-много момичета с диагноза ЕМ четат тази тема. Какво са ви казвали лекарите за спорт когато имате ендометриозна киста? На мен навремето ми бяха казали никакъв фитнес при наличието на киста, но много искам да се движа и да спортувам, а в момента имам киста. Опасно ли е, и мога ли спокойно да си скачам и бягам, въпреки че напоследък яйчниците ми са по-болезнени и чувствителни? Все пак знам, че спорта би помогнал и за евентуално естествено забременяване, колкото и малък да е шанса.


*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #982 -: Юли 30, 2009, 14:51:07 pm »
krassita Знам само че е опасно да се пукне ЕМ киста. Когато ми откриха кистата спрях да карам колело. Но сега се замислям, че съм карала доста време с нея и нищо не ми се случило. Беше 8/9см, а определено карах доста км и доста често.


*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #983 -: Юли 31, 2009, 02:12:38 am »
аз тренирах тае-бо с киста около 4 см. Нищо не ми стана ...Защо всъщност да не се спортува? По-скоро си мисля че не е редно да се вдигат тежки предмети например..
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #984 -: Август 01, 2009, 00:01:23 am »
В дните когато са ти по-болезнени яйчниците е добре да не се натоварваш, предполагам не го и правиш.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #985 -: Август 13, 2009, 15:26:01 pm »
Надявам се, това да е правилната тема в която да пиша. Първо правя уточнението, че на този етап не посещавам клиника по стерилитет /за което все още се чудя, но с тези свободни часове много напред във времето...незнам/. Гинеколога при когото ходя от скоро, Д-р Николов-Ева Виталис /ако някой има впечатления, да сподели/, иска да ме изпрати на лапароскопия септември месец, поради съмнения за ендометриозна киста, освен че според него, също така би била добра с цел диагностика. Нещото което ме мъчи, е аджеба задължително ли е хормоналното лечение след евентуалната интервенция, ако се окаже ендометриоза. Чисто времево този период ме ужасява и отдалечава от евентуалното забременяване. Чета за инсеминации и т.н..... Въпроса ми може би към тези които са минали през подобна процедура. При положение, че не ходя в клиника по стерилитет, как чисто организационно биха протекли нещата, ако се стигне до нещо такова.....и изобщо всякакъв ваш опит, би ми бил полезен като информация. Нещо започвам да се плаша колко още време ще мине и колко още неща биха могли да изникнат...
Според мен е най-добре лапароскопията, наистина е сигурен метод да се разбере дали има киста, да се премахне евентуално, а и тръбите се проверяват също. Вече писах, че като ми махнаха моята киста докторът каза, че се налага лечение с инжекции, което ще спре цикъла ми за известно време или да забременея, което било също като лечение. Забременях, за щастие, а и отдавна чаках това дете. Така че съм за лапароскопия, а дали ще се наложи лечение след това ще се прецени. Но не се отчайвайте в никакъв случай!
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #986 -: Август 13, 2009, 22:31:38 pm »
Надявам се, това да е правилната тема в която да пиша. Първо правя уточнението, че на този етап не посещавам клиника по стерилитет /за което все още се чудя, но с тези свободни часове много напред във времето...незнам/. Гинеколога при когото ходя от скоро, Д-р Николов-Ева Виталис /ако някой има впечатления, да сподели/, иска да ме изпрати на лапароскопия септември месец, поради съмнения за ендометриозна киста, освен че според него, също така би била добра с цел диагностика. Нещото което ме мъчи, е аджеба задължително ли е хормоналното лечение след евентуалната интервенция, ако се окаже ендометриоза. Чисто времево този период ме ужасява и отдалечава от евентуалното забременяване. Чета за инсеминации и т.н..... Въпроса ми може би към тези които са минали през подобна процедура. При положение, че не ходя в клиника по стерилитет, как чисто организационно биха протекли нещата, ако се стигне до нещо такова.....и изобщо всякакъв ваш опит, би ми бил полезен като информация. Нещо започвам да се плаша колко още време ще мине и колко още неща биха могли да изникнат...
според мен е добре да се направ лапаро и след това веднага да се правят опити за бебе! Лечението не винаги е удачно , по принцип док ще прецени . Аз стигнах до извода че ленчение повече от 3 инжекции и повече от 1 лечение...са по-скоро вредни ако се цели забременяване (това ми го каза и моят док )Успех и късмет!
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #987 -: Август 18, 2009, 16:32:12 pm »
да се запиша и аз ....
след лапароскопията и диагноза ендрометриоза
ми предписаха хормонално лечение,
но със съпруга ми решихме да не се подлагам на такова,
затова потърсих друг начин - сега съм на билко-лечение
дано да е успешно и да забременея скоро....

 Успех на всички!
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #988 -: Септември 13, 2009, 07:58:36 am »
Момичета и аз се присъединявам в групата :(.На мен също след лапароскопия ми откриха ендометриоза.След едногодишни опити за второ дете реших да видя какъв е проблема и се оказа това,което очаквах.Първия път забременях след година и половина много редовни опити.
  Лечението категорично няма да го провеждам пък каквото е решила съдбата.Така решихме с мъжа ми.Просто ще наблегнем на опитите.
  С болезнена менструация така съм свикнала,че просто не ми прави впечатление.Такава си е откакто се помня.Ще си търпя и толкова,пък дано съдбата ни изненада!
  Желая на всички момичета от този прекрасен форум в най-скоро време да се сбъдне мечтата им за сладки бебчета :babbycarrage:!Вярвайте и съдбата ще е благосклонна към всички!
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #989 -: Септември 21, 2009, 00:29:54 am »
Zlatoperka -какво е билколечението на което се подлагаш? Би ли споделила по подробно? Аз тъкмо завърших курс на лечение с Lucrin depot и чакам цикъл.
Също имах големи колебания и тревоги дали да проведа лечението,но в крайна сметка след няколко консултации и голямо чудене го направих








 
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #990 -: Септември 21, 2009, 10:13:40 am »
По-добре медикаментозно лечение, от колкото с билки. ЕМ с билки не се лекува.
Аз лично нямах консервативно лечене след лапарото и преминахме към спешно Икси. Слава на Бог успешно!
Ако приемем бременността (условно, като период без динамика на хормоните като в менструален цикъл) за лечение, то би трябвало да съм се "излекувала" - е да ама не, на секциото си съм имала ендометриозни огнища.
Така че момичета, опитайте се да доверите не лекуващия си и дерзайте!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Brierkef70

ендометриоза и забременяване
« Отговор #991 -: Септември 23, 2009, 00:17:36 am »
И аз гласувах с никак   , но това е за сегашния момент
Като студентка ползвах главно презервативи
След това, когато бях вече само с 1 партньор - хапчета
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #992 -: Октомври 04, 2009, 23:19:47 pm »
Здравейте момичета.Както доста от вас така и аз преживях оперативно лечение/чрез лапароскопия/ на ендометриоза.Последващото лечение беше с медикамента "Золадекс".
За жалост след операцията гинеколога откри ново огнище и ужаса започна отново т.е. ендометриозата-рецедивира .Между периода на последния преглед и операцията ми бяха предписани различни медикаменти които да регулират месечния цикъл-всички те бяха на хормонална основа.Каква е вероятноста за лечение на ендометриозата.Благодаря Ви.
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #993 -: Октомври 18, 2009, 15:30:01 pm »
Здравей те момичета някой от вас да знае как протича стимолацията преди ин витрото а за него завършва ли със положителен резултат.Аз също имам ендометриозна киста появява се само на десния яйчник не са ми прилагали хормонално личение защото спомагало да се образуват от ново и имам една коремна опирация и две лапароскопски и все махат по една киста.Последната я махнаха тази година но и този доктор не ми каза да пия нещо но го претиснявала кистата но въпреки това ще запдчваме ин витрото.Дали какво ще стане не ми е ясно но трябва да опитам.Успех на всички.
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #994 -: Октомври 18, 2009, 17:01:30 pm »
Здравейте момичета!
2007 имам резекция на яйчниците (нямах овулация поради поликистоза) и снимка на тръбите. При операцията се откриват ендометриозни огнища. За тях никой не ми дава лечение. Година и половина след операцията имам 2 бременности завършили с миссед в ранни седмици. Сега опитвам от 6 месеца отново. Първо се установи че имам доста рядка овулация. После започнахме серия с клостилбегит по 1 т. и образувах само 1 фоликул. Фоликулите се пукат а секса е доста редовен и все пак не се получава бременност.
Въпроса ми е може ли тази ендометриоза да е причината?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #995 -: Октомври 18, 2009, 17:07:38 pm »
Да, може да е виновна за лош отговор при стимулации, може да е виновна за лошо качество на яйцеклетките, може да е виновна за поразии на тръбите... Трябва ти клиника по стерилитет.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #996 -: Октомври 18, 2009, 17:24:01 pm »
Благодаря ти Евро!
Клиника по стерилитет посещавам, но явно трябва да сменя клиниката!
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #997 -: Октомври 20, 2009, 14:29:26 pm »
Определено имам проблем със зачеването, освен че в други ден ставам на 36. От скоро съм тръгнала по лекари и изследвания и тепърва ще се търсят прични и т.н. И още при първите срещи с лекаря се започна, първо въпросното нещо, което според него "неофициално" прилича на ендометриозна киста, второ кофти резултат от микробиологията и така.... В понеделник/вторник съм пак при него, след цикъл, та да видим продължава ли да си седи там. Ако правилно съм го разбрала размера е около 3-4 см. Когато, ако, се стигне до лапароскопия и се уточни къде и кой ще ми я прави, определено ще обсъдя всичките тези неща.... но до тогава не мога просто да седя
АЗ МАЙ ИМАМ СЪЩИЯТ ПРОБЛЕМ-ПРЕДИ 3 ГОД.Д-Р САВОВА В ШЕЙНОВО МЕ ПРЕГЛЕДА И ИМАШЕ СЪМНЕНИЯ ЗА ЕМ ПОЛИП.ИЗПИСА МИ ЛИНДЕНЕНТЕ 30 И СЛЕД ТОВА ПАК НА ПРЕГЛЕД ПРИ НЕЯ НЕ СЕ ВИДЯ НИЩО НА ВИДЕОЗОНА.НИКАКВО ЛЕЧЕНИЕ НЕ БЯХ ПРЕДПРИЕМАЛА ОТ ТОГАВА -ДОКАТО ЕДИН ДЕН НЕ ИЗДЪРЖАХ НА БОЛКАТА ПРИ МЦ  И ОТИДОХ НА ЛЕКЪР .САМО ДА ВМЪКНА ЧЕ СЪМ В КИПЪР-ТУК Д-РА МИ ИЗПИСА МЕРЦИЛОН ЗА 3 МЕСЕЦА.СЛЕД ПЪРВАТА ОПАКОВКА ЦИКЪЛЪТ МИ БЕШЕ ПЪРВИЯТ ДЕН ЧЕРНА КАША НА ВТОРИЯТ ТРЪГНА СМЕСАНА КРЪВ КАФЯВО КЪМ ЧЕРВЕНО И НА КРАЯ 2 ДНИ САМО КАФЯВО ЗАЦАПВАНЕ.СЛЕД ОКОЛО ПОЛОВИН ГОДИНА СЕ ПРИБРАХ В БГ И  ПАК НА ГИНЕКОЛОГ-ТОЗИ ПЪТ ДОКТОРЪТ МИ ЗАЯВИ СЪС СИГУРНОСТ ДИАГНОЗА ЕМ

Пиши с малки букви, капса се приема за крещене!
« Последна редакция: Октомври 20, 2009, 17:29:04 pm от evro »
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #998 -: Октомври 21, 2009, 17:35:17 pm »
Момичета аз изпаднах в тотално объркване...както си имах киста, за която се съмняваха че е ендометриозна и се планираше лапароскопия, така в един момент се оказа, че съм забременяла...уви бременността беше неуспешна. Доктора който ми прави кюретажа и при когото след това ходих и на контролен преглед, също изказа съмнения, че кистата е ендометриозна, но той твърди че не винаги е пречка за забременяване и на този етап нямало нужда да се маха, защото да не съм губела време с хормоналното лечение и т.н. и просто да се "работели" върху следваща бременност. Дали е така и дали изобщо кистата ми е такава, след като наистина успях да забременя веднъж...
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #999 -: Октомври 21, 2009, 17:39:18 pm »
Момичета аз изпаднах в тотално объркване...както си имах киста, за която се съмняваха че е ендометриозна и се планираше лапароскопия, така в един момент се оказа, че съм забременяла...уви бременността беше неуспешна. Доктора който ми прави кюретажа и при когото след това ходих и на контролен преглед, също изказа съмнения, че кистата е ендометриозна, но той твърди че не винаги е пречка за забременяване и на този етап нямало нужда да се маха, защото да не съм губела време с хормоналното лечение и т.н. и просто да се "работели" върху следваща бременност. Дали е така и дали изобщо кистата ми е такава, след като наистина успях да забременя веднъж...
Ако кистата е малка - доктора е прав.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com