0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #940 -: Януари 30, 2009, 11:42:06 am »
Хайде да започнем от там, ти целиш ли забременяване или не.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #941 -: Януари 30, 2009, 13:40:37 pm »
da no ne sega moje bi sledva6tata godina ako imam priqtel togava
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #942 -: Февруари 18, 2009, 14:11:50 pm »
Някой да има излишен Золадекс????

От модератор: Задавай еднократно въпросите си, не е нужно да пускаш във всички теми.
« Последна редакция: Февруари 18, 2009, 19:11:27 pm от Ledena_luna »
ендометриоза и забременяване
« Отговор #943 -: Февруари 20, 2009, 13:08:28 pm »
здравейте от както ми откриха ендометриозата чета всичко публикувано тук, но чак сега се престраших да пиша. Имам направена лапароскопия през юни,голяма киста 4/5 см,/тръбите са наред/ после 6 месечно лечение, възстановяване на менструацията с Duphaston, но все няма овулация. Задържат се фоликули, сега ще премина и през стимулация и ако няма резултат ми препоръчват инвитро.
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #944 -: Февруари 20, 2009, 16:08:28 pm »
НЕ мога да си запазя час при Стаменов и Владимиров(има но при чак...мале мале)някой да има отзиви за клиника Щерев???
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #945 -: Февруари 20, 2009, 17:35:21 pm »
Моожеш да си запишеш час, като има отказали се викат тези с по задни дати.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #946 -: Февруари 25, 2009, 23:55:37 pm »
Здравейте момичета.
Наскоро се регистрирах във форума и това е първото ми включване. Прочетох доста от нещата, които сте писали във връзка с ендометриозата и много от информацията ми беше изключително полезна. Благодаря ви! Аз отскоро съм в положение, за което ми е необходимо мнение/съвет.  Ето я накратко и моята история. На 33 години съм и съвсем наскоро (миналата седмица) след преглед с ултразвук в Майчин дом "приятно" ме изненадаха със съмнения за ендометриоза и на двата яйчника (т.нар. шоколадови кисти), горе-долу с големината на орех.  Обясниха ми, че не е сигурно, тъй като диагнозата може да се потвърди само след лапароскопия и ме насочиха да си направя изследвания на хормоните (по време на менструация) и туморни маркери. Съжалявам ако не се изразявам правилно, но както казах това е доста ново за мен. В МД ми обясниха подробно, какви са възможните усложнения/поражения върху "репродуктивната ми система", ако се потвърдят съмненията за ендометриоза, и ме посъветваха да не отлагам, а възможно най-скоро да направя лапароскопия. Обясниха ми и какво лечение следва, след лапарото. Поисках и второ мнение в клиниката на Щерев, където също, за съжаление, потвърдиха съмненията за ендометриоза. В клиниката на Щерев обаче ми казаха, че първо могат да проведат лечение с противозачатъчни, за да видят как се повлияват кистите - можели да изчезнат. Трябвало да пия хормони в рамките на 3 месеца, но ако кистите не изчезнат тогава щели да направят лапароскопия, за да видят дали е ендометриоза. Ако се потвърди ще ме лекуват. Моето чудене е дали 3 месеца да пия хормони или направо да предприема лапароскопия, поне за да съм наясно дали е ендометриоза или не? В повечето случаи бих предпочела медикаментите, но се притеснявам да не загубя тези 3 месеца, още повече като чета за какво точно става въпрос.
Предварително ви благодаря!
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #947 -: Февруари 26, 2009, 08:09:38 am »
Това е решение, което и сама трябва да вземеш, дали имаш време за губене. Лапароскопията е щадяша операция и до 2-3 си забравила, че си я правила. спех каквото и да решиш!
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #948 -: Февруари 26, 2009, 10:40:16 am »
Като вече преминала през две лапароскопии, ще съм пристрастна в отговора си, а той е лапаро!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #949 -: Февруари 26, 2009, 10:57:21 am »
В предвид и възрастта ти.....според мен задължително лапаро...няма смисъл да се бавиш..това е сигурен начин а установяване на диагнозата,а и по този начин виждат всичко (ако има запушени тръби полипи и и.н),но все пак всеки си прави лично избора....Успех
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #950 -: Февруари 26, 2009, 16:29:01 pm »
И аз съм ЗА лапароскопията , защото ако наистина има ендометриоза тези противозачатъчни само ще те забавят и в никакъв случай това не е +!
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #951 -: Февруари 26, 2009, 16:36:25 pm »
Аз също миличка бих те посъветвала направо да отидеш да те изчистят и после да си проведеш някакво лечение!Аз бях 3 години на логест и докато го пиех всичко беше наред,но като го спрях положението стана по зле!Така,че моя съвет е да не се мотаеш! :)
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #952 -: Февруари 26, 2009, 21:52:58 pm »
Сърдечно ви благодаря, момичета, че се отзовахте. И аз клонях към лапаро, но все пак исках някаква подкрепа. След празниците ще си запазя ден за процедурата, пък дано всичко да е наред.
Желая ви здраве,.... наистина го желая! :)
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #953 -: Февруари 26, 2009, 22:28:40 pm »
Сърдечно ви благодаря, момичета, че се отзовахте. И аз клонях към лапаро, но все пак исках някаква подкрепа. След празниците ще си запазя ден за процедурата, пък дано всичко да е наред.
Желая ви здраве,.... наистина го желая! :)
Пожелавам ти скоро да влезеш в тази тема , за да се похвалиш с растящо коремче! Успех!
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #954 -: Февруари 27, 2009, 09:32:59 am »
Сърдечно ви благодаря, момичета, че се отзовахте. И аз клонях към лапаро, но все пак исках някаква подкрепа. След празниците ще си запазя ден за процедурата, пък дано всичко да е наред.
Желая ви здраве,.... наистина го желая! :)
Стискам палци...не се притеснявай..дано всичко е ок. и както Rossy*казва дано следващото ти влизане във форума е за да ни се похвалиш с едно коремче: :D
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #955 -: Февруари 27, 2009, 11:21:06 am »
аз също съм ЗА лапароскопия,защото няма време за губене с тази проклета болест.Нека отстранят кистите и така след това вече може да избереш веднага стимулация и забременяване или лечени с медикаменти.
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #956 -: Април 01, 2009, 14:10:06 pm »
Здравейте,момичета!
Най-накрая и аз се престрашавам да пиша.Моля ви за съвет!
Оперирана съм чрез лапаротомия 2005г с последващо 6-месечно лечение със Золадекс.Дълго време търсех подходящия човек и вече го открих,но при мен нещата се усложниха.
Наскоро ми предстои хистероскопия за премахване на полип.Имам и проблеми с овулацията.Тъй като е минало доста време се чудя дали не е добре след това да направя лапароскопия и да предприемем веднага ivf.
Ще ви бъда благодарна ако споделите мнение!
Стискам палци на всички тук във форума. :blowingdust: :bighug:
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #957 -: Април 01, 2009, 20:12:28 pm »
С лапароскопията ще ти се изяснят доста въпроси и за яйчници,и за матка.Аз лично имам 2 лапароскопии,така че давай смело.А относно инвитрото - всичко зависи от резултатите от самата лапароскопия.Успех!!!
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #958 -: Април 01, 2009, 20:25:03 pm »
Аз не мисля, че трябва да правиш лапароскопия ако не се виждат никакви ендометриозни кисти. Аз дори сега пристъпвам към към инвитро с наличие на ендометриозна киста, за да не се оперирам пак. Махнете полипа и действайте с инвитро ако няма нищо друго сериозно. Все пак веднъж си правила лапаротомия, то и аз така, диагностицирана е ендометриозата, и то каквото има от сега нататък ще се вижда на ултразвук. Проблема с овулацията предполагам се дължи на ЛУФ, както при много от нас с ендометриоза. Спасението е инвитро. Желая ти успех!


*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #959 -: Април 02, 2009, 04:03:19 am »
Аз не мисля, че трябва да правиш лапароскопия ако не се виждат никакви ендометриозни кисти. Аз дори сега пристъпвам към към инвитро с наличие на ендометриозна киста, за да не се оперирам пак. Махнете полипа и действайте с инвитро ако няма нищо друго сериозно. Все пак веднъж си правила лапаротомия, то и аз така, диагностицирана е ендометриозата, и то каквото има от сега нататък ще се вижда на ултразвук. Проблема с овулацията предполагам се дължи на ЛУФ, както при много от нас с ендометриоза. Спасението е инвитро. Желая ти успех!
:balk_50: съгласна съм с Краси ! Многото лапароскопии не е най-доброто решение ...щом нямаш видимо ЕМ киста , действайте с хистерото и после ин витро! Успех!