0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #720 -: Февруари 22, 2008, 12:57:42 pm »
Бях на лекар в понеделник, някъде в 6-та г. седмица съм! Ехографа му не беше хубав, но се видя зародиш. Пия лекарство за задържане, профилактично. Другата седмица ще ходя на преглед в хубав кабинет, но още не съм решила къде да се насоча. Иначе се чувствам сякаш имам тежък махмурлук  :lol: лошичко ми е
Честито!  :D
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #721 -: Февруари 22, 2008, 22:34:59 pm »
ambigrama, честито и от мен! Лека и безпроблемна бременност ти пожелавам!  :)
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #722 -: Февруари 28, 2008, 14:33:20 pm »
момичета искам да ви попитам след последната инжекция диферелин трябва ли да изчакам да ми дойде цикала или да започвам с опитите за забременяване
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #723 -: Февруари 28, 2008, 14:36:11 pm »
по принцип да , НО ние например не се пазихме ( е нищо не стана , ама прочети постовете на амбиграма :wink:) Консултирай се и с лекар! :goodluck:
« Последна редакция: Февруари 28, 2008, 14:37:59 pm от rossy * »
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #724 -: Март 03, 2008, 22:55:18 pm »
Имам Диферелин- 1 ампула от София съм! 0888 23 75 89
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #725 -: Март 16, 2008, 15:48:22 pm »
Здравейте, за първи път пиша при вас,
 :grouphug2:
Надявам се, че в този форум някой ще отговори.
Знаете ли нещо за т.нар "метаболитно лечение" със Севит-Форте. Единственото ,което разбрах , е че се провежда в "Интермед Прима " в Пловдив. В страницата на клиниката изрично е подчертан добрия резултат от лечението, което е нехормонално, не оперативно и за това много щадящо.  Единственото, до което съм стигнала до този момент е, че се използва от момичета с миома. Едномесечен курс с него е около 300 лв. Питам се дали си струва да се опита щом може да ни спести доста главоболия.
 :?
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #726 -: Март 17, 2008, 23:28:33 pm »
Нещо несериозно ми звучи като обяснение, пък и набръзо погледнах ама не видях да са наблегнали на ендометриозата, незнам какви липиди имат предвид, другото е есенциални мастни киселини или моно-ненаситени мазнини,Омега 3 и другите подобни. И за по-малко пари можеш да ги намериш, сигурно в това число влиза и консултациите.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #727 -: Март 20, 2008, 07:45:14 am »
Бях на лекар в понеделник, някъде в 6-та г. седмица съм! Ехографа му не беше хубав, но се видя зародиш. Пия лекарство за задържане, профилактично. Другата седмица ще ходя на преглед в хубав кабинет, но още не съм решила къде да се насоча. Иначе се чувствам сякаш имам тежък махмурлук  :lol: лошичко ми е

  Здравей хубаво момиче, много, много се радвам за теб! :D Желая ти успешна бременност! :D
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #728 -: Март 20, 2008, 15:43:18 pm »
Редно ли е да се бие прегнил за спукване на фоликулите, след лечение с диферелин? На някоя от вас били ли са й прегнил, или е противопоказно при ендометриоза?


Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #729 -: Март 21, 2008, 21:13:37 pm »
Аз за втори път се боря с ендометриозата. И хич не ми се струва, че е за последно. Бременност така и не съм имала още.  :(
http://tickers.baby-gaga.com/p/dev037pr___.png" alt="pregnancy" border="0" /></a>
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #730 -: Март 21, 2008, 22:17:34 pm »
Интересно ми е как я бориш и къде/къде ти правиха лапарото/.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #731 -: Март 21, 2008, 23:30:15 pm »
Аз за втори път се боря с ендометриозата. И хич не ми се струва, че е за последно. Бременност така и не съм имала още.  :(

За съжаление не е прецедент  :(
Разкажи повече за лечението.

lb2f
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #732 -: Март 26, 2008, 00:04:36 am »
Направиха ми лапароскопия без никакво лечение след това. Казаха ми да забременявам веднага. Да ама не ставаааа...И докато ей така си се опитваме хоп пак кистиии.
Аз като се подложих на тази операция въобще не знаех за какво става въпрос. Мислех, че ще махнат кистите и до там се приключва с проблема. Не бях и чувала за ендометриоза.
Ама да не ви плаша сега, то аз съм рядък случай. Така ми се стекоха обстоятелствата, нямах друг избор така или иначе.
Всички ще сме 6 няма страшно.
http://tickers.baby-gaga.com/p/dev037pr___.png" alt="pregnancy" border="0" /></a>
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #733 -: Март 26, 2008, 09:52:44 am »
А спермограма направихте ли?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #734 -: Март 26, 2008, 15:12:57 pm »
Да, правихме спермограма 2 пъти за последните 2 години. И двете не са перфектни, но са достатъчно добри, казват докторите. И ЦС на тръбите правих, и те са проходими.
http://tickers.baby-gaga.com/p/dev037pr___.png" alt="pregnancy" border="0" /></a>
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #735 -: Март 26, 2008, 15:18:57 pm »
Значи моето мнение е:
лапаро - инсета/ин витро

Късмет!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #736 -: Март 26, 2008, 16:55:14 pm »
Благодаря ти Евро. И аз към Инвитро съм се ориентирала.
http://tickers.baby-gaga.com/p/dev037pr___.png" alt="pregnancy" border="0" /></a>
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #737 -: Март 27, 2008, 00:08:30 am »
Значи моето мнение е:
лапаро - инсета/ин витро

Късмет!
А колко време след лапарото може да се започне с опитите по естествен път /АРТ ?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #738 -: Март 27, 2008, 10:58:26 am »
Значи моето мнение е:
лапаро - инсета/ин витро

Късмет!
А колко време след лапарото може да се започне с опитите по естествен път /АРТ ?

Аз започнах 1 месец след лапарото - т.е. след самата операция ми дойде, изчаках 1 мензис и така. :)

Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #739 -: Март 27, 2008, 11:06:43 am »
Evro, а какви предимства би дало инвитрото в нашия случай? Аз например бях задала въпрос на д-р Стаменов неотдавна, дали след лечението с диферелин да действам с инвитро, а той ми каза че нямам причина да го правя, защото то не ми дава никакво предимство, и че то по нищо не се различавало от естествените опити в нашия случай. Освен това стимулацията при инвитро стимулира и ендометриозата, и е нож с две остриета. Д-р Андреева, моята лекуваща лекарка от клиниката на д-р Щерев, ми каза същото. На мен много ми се иска да минем към инвитро ако до няколко месеца не стане естествено, но се чудя дали това е добра идея, и мисля скоро пак да повдигна въпроса пред док.