0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #340 -: Юли 05, 2007, 11:26:41 am »
пожелавам ти да ти отпуснат другите и след това да видиш мечтаните две чертички. :wink:
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #341 -: Юли 05, 2007, 11:34:14 am »
Благодаря!!!  :bighug:
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #342 -: Юли 05, 2007, 12:18:25 pm »
мдаа доста лекари така казват но на листовката пише ако лекаря пропусне да ви запише за след 28 дни, напомнете му или го сменете и как да няма в един и същи месец 2 инцекции, ако първата поставиш на 2-ри следователно следващата ще е на 30-ти, поне при мен имаше в един месец 2 инжекции.
Имах предвид, че по НЗОК едва ли ще дадат 2 инжекции в 1 месец. Понеже е записано, че е по една месечно.
Да, на листовката пише, че се освобождава лекарството за 28 дни, но да ти кажа честно аз още имам вълни, независимо че съм спряла лечението, а те са един от признаците, че въпросното лекарство действа. Както и да е.
Да не влизаме в излишни спорове. Всеки сам решава какво да прави със себе си и здравето си.  :balk_5:
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #343 -: Юли 05, 2007, 21:37:41 pm »
Предполагам ще ти изчезнат вълните, моите бяха до втория цъкъл,само забравянето ми остана, но гледам да не го мисля за сега.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #344 -: Юли 06, 2007, 11:48:58 am »
Леле, до втория цикъл.  8O Много. Въпреки че вече са съвсем леки вълните при мен. А колко време след последната инжекция ти дойде, че моят се бави и днес си записах час за преглед за следващата седмица?
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #345 -: Юли 06, 2007, 18:30:40 pm »
който се е лекувал с въпросните инжекции - моля, кажете страничните ефекти поносими ли са?
Благодаря ви!
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #346 -: Юли 06, 2007, 21:08:03 pm »
здравейте  и от мен! :) аз също имам ендометриоза и се оперирах(лапаро) на 03.07. сега следва лечение със золадекс. някой би ли ми казал къде точно се поставя инджекцията и дали е болезнено. благодаря ! :bighug:
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #347 -: Юли 06, 2007, 22:15:25 pm »
Цикъла ми дойде след около 70 дни, наистина вълните отслабват, но все пак ги има.
Странични ефекти безсъние, топли вълни, разсеяност, раздразнителност, някой казват че са напълнели, други отслабнали, всичко се изтърпява стига да си положително настроена.
Золадекса се слага в кожната гънка под пъпа, боли малко, като всяка друга инжекция, желателно е да не гледаш колко е дебела иглата.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #348 -: Юли 09, 2007, 09:50:28 am »
На мен ми поставят Диферелин, но мускулно (в дупето). Първата инжекция ми беше на 04.07.07 и още не съм усетила никакви странични ефекти. Дано ги понеса по-леко, и без това съм достатъчно раздразнителна.  :lol:
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #349 -: Юли 09, 2007, 10:52:56 am »
който се е лекувал с въпросните инжекции - моля, кажете страничните ефекти поносими ли са?
Благодаря ви!
Здравей , на мен ми биха 4 инжекции под пъпа Золадекс. Странични ефекти колкото искаш , поне при мен беше така. Топли вълни , раздразнителност , отслабване , главоболие и др. Но всичко изтърпяваш в името на здравето си . Успех ... :lol:
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #350 -: Юли 09, 2007, 11:05:04 am »
Добре, а това лечение препоръчително ли е или е задължително? Защото доктора, който ме оперира ми каза "прецени ако искаш...". Ама аз не мога да преценя доколко ще ми помогне. Ако ми беше казал, че е задължително някакси по-лесно щях да подходя.
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #351 -: Юли 09, 2007, 11:38:07 am »
Добре, а това лечение препоръчително ли е или е задължително? Защото доктора, който ме оперира ми каза "прецени ако искаш...". Ама аз не мога да преценя доколко ще ми помогне. Ако ми беше казал, че е задължително някакси по-лесно щях да подходя.
Приеми го като задължително , със всички странични явления , потърпи и всичко ще бъде наред
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #352 -: Юли 09, 2007, 12:09:50 pm »
Моята първа инжекция беше на 25.06.За сега се чувствам доста добре :)
Даже все още нямам и въпросните вълни, просто на моменти ми е малко по-топло от на другите.
Чак започнах да се съмнявам дали този Диферелин ми действа :?
Единственото, което ме успокоява е че не ми идва М.А знам, че в повечето случаи след първата инжекция идва още един път.Опитва се да ми дойде, но не може засега да избие.


*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #353 -: Юли 09, 2007, 17:00:02 pm »
Дима69, благодаря ти много. Ще задействам процедурата за Диферелин през здравната каса...пък дотогава ще работим със съпруга ми по въпроса за бебето. Нали знаеш - надяваме се на чудо!
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #354 -: Юли 09, 2007, 17:32:28 pm »
луиза, какво ще рече "ако искаш", нали затова са лекарите...

някои лекари препоръчват веднага след лапаро арт процедура (инсеминация, инвитро), казват че шансовете са доста големи веднага след като са отстранени ендометриозните огнища. доколкото знам това е относително нова теория, но на мен лично ми звучи логично и доста по-щадящо. ако иамш възможност, разбира се...
не знам откъде си, но докторът който те е оперирал не ми звучи като да ти е дал професионален съвет, консултирай се ако можеш с друг по въпроса

*

    dеkki

  • **
  • 74
  • Вярвам в чудеса!
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #355 -: Юли 09, 2007, 17:47:11 pm »
Луиза, и на мен опериращата ме докторка ми каза, че са възможни и двата варианата - инжекции или бързо забременяване. Аз се насочих към специализирана клиника и след няколко изследвания докторът ми каза, че има големи шансове и без инжекциите. И аз приех. Сега вървим стъпка по стъпка. Но ти сама не можеш да решаваш, а и тази болест си иска специалист.
Пожелавам ти да вземеш правилното решение!
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #356 -: Юли 09, 2007, 18:30:56 pm »
Здравейте момичета.Миналата седмица ми поставиха първата инжекция Диферелин.Кога се появяват страничните ефекти ,като топли вълни,раздразнителност и т.н около датата на очаквания цикъл ли? И колко време продължа дискомфорта? Благодаря ви за отговорите на предните ми въпроси и ви пожелавам УСПЕХ.
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #357 -: Юли 09, 2007, 21:29:17 pm »
При жени целящи забременяване е желателно да не се прилагат золадекс или дефирилайн, а да се действа за бързо забременяване. ако някой ми го беше казал преди или по средата на лечението ми щах да го спра и да действам. Това е просто загуба на време осван ако няма по някаква причина не може да се действа за забременяване. Посети специализирана клиника.
Страничните ефекти се появяват след окло 2-3 седмици, все пак зависи и от твоето здравословно и психическо състояние като цяло.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #358 -: Юли 10, 2007, 16:19:20 pm »
Доколкото разбрах Верит и аз имаме един и същ лекуващ лекар.Би ли искала да и пиша на ел.поща за да обменим информация.
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #359 -: Юли 10, 2007, 16:34:50 pm »
При жени целящи забременяване е желателно да не се прилагат золадекс или дефирилайн, а да се действа за бързо забременяване. ако някой ми го беше казал преди или по средата на лечението ми щах да го спра и да действам. Това е просто загуба на време осван ако няма по някаква причина не може да се действа за забременяване. Посети специализирана клиника.
Страничните ефекти се появяват след окло 2-3 седмици, все пак зависи и от твоето здравословно и психическо състояние като цяло.