0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #320 -: Юни 28, 2007, 14:05:12 pm »
Ей Амина това е страхотно,че си бъдеща булка.Как е положението имали тръпка,притеснение.А иначе нямаще ли някакви хап4ета за забавяне на цилъла.Ама пък те дали ще са уместни като си на Диферелина :?
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #321 -: Юни 28, 2007, 15:27:02 pm »
Аз също страдам от ендометриоза, оперираха ме на 14.05.07 във ВМА. Сега кандидатствам за Золадекс, но естествено от НЗОК протакат нещата. Може ли някой да ме ориентира Диферелин по-евтин медикамент ли е от Золадекс. Възможно ли е да не одобрят молбата ми за лечение от Здравната каса, при условие, че съм здравно осигурена? От там ми казаха, че в момента много жени кандидатствали за такова лечение и чакали от април месец да излезе становище за молбата им. Желая на всички късмет! Ще очаквам отговор и предварително благодаря! :wink:
Золадекса струва около 130 евро в Турция , там е най-евтин ,
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #322 -: Юни 28, 2007, 16:08:12 pm »
Благодаря! Май само в България са толкова скъпи лекарствата.  :?
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #323 -: Юни 28, 2007, 23:25:42 pm »
Да, само в България, някои момичета си ги поръчват от Турция или от Гърция.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #324 -: Юни 29, 2007, 10:00:10 am »
Момичета, мисля че ми дойде/отново/ :(
Значи този М от 10.06. е бил просто между другото, заради махнатия яйчник.Обаче ме притеснява друго - от 27 май до сега са 33 дена, досега никога не ми е закъснявяло толкова.В общи линии от май до днешна дата съм почти непрекъснато неразположена.Това не е ли кофти, с оглед на гадничката ендометриоза?
Keaty, вече ме тресна треската за предстоящото събитие.Направо ми пуши главата.И сега на всичкото отгоре ще съм в М :x


*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #325 -: Юни 29, 2007, 14:45:30 pm »
Спокойно вси4ко ще е наред,ако пък много те притеснява,4е пък ти е дошло званни на лекуващия ти лекар ,ако трябва да те прегледа да каже. :bighug: :balk_102:
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #326 -: Юни 30, 2007, 09:44:49 am »
Ами, сигурно е нормално.Все пак са ми правили разни неща отвътре - то не бяха миоми, то не бяха кисти.
Плюс това сега ми дойде почти по същото време като миналия месец, е верно не на 29 ден, а на 33.Ама нали идвало със закъснение след първата инжекция.
Както и да е!
Кeaty, кажи ти как си мила?Щото все пиша за моите проблеми и веднъж не съм те питала как си.Много егоистично от моя страна :oops:


Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #327 -: Юни 30, 2007, 17:51:20 pm »
здравейте.моля ви за съвет.Преди 1 год. ме оперираха от ендометриоза Лекъвах се и от тогава правя опите за бебче но нестава .Някои знае ли защо е така.
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #328 -: Юни 30, 2007, 20:38:58 pm »
 с какво я лекува.ако със золадекс колко месеца.правила ли си и  други изследвания през тази година.
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #329 -: Юли 02, 2007, 12:05:57 pm »
Момичета, след операцията на всички ли ви казаха да пиете противозачатъчни хапчета? На мен ми предписаха и ми казаха да ги пия докато ми отпуснат инжекциите. От тях се чуствам много зле, свалям кръвното, вие ми се свят, гади ми се...Казаха ми да не ги прекъсвам, но мисля да спра да ги пия.
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #330 -: Юли 02, 2007, 13:24:16 pm »
Поговори с лекуващия те лекар. Щом толкова зле ти влияят противозачатъчните.  :? Защо не си купиш инжекция сама? Знам, че е много скъпо (от опит го казвам), но колкото по-рано почнеш лечението, толкова по-добре.
Успех.
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #331 -: Юли 02, 2007, 14:59:25 pm »
Лекарят, който ме оперира не ми е лекуващ лекар. Диспансеризирана съм от друга лекарка, но тя ме посъветва само да ги сменя. Знам, че колкото по-бързо започна с инжекциите, толкова по-добре ще бъде, но търся връзки за да си ги закупя на по-ниски цени.
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #332 -: Юли 02, 2007, 16:34:30 pm »
Опитай в Хигия, там са на най-ниска цена в София и БГ, колкото по-бързо толкова по-добре. При мен я поставиха една седмица след лапароскопията.


*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #333 -: Юли 02, 2007, 22:11:31 pm »
Хигия са дистрибуторите за България на Диферелин. Най-евтино могат да ти го дадат за 319.80, а в аптеката на "Шейново" е 338 лв. На другите места е по-скъпо. По-добре си вземи от някъде пари и действай. И аз съм затънала в заеми, защото 4-е ампули си купих сама, но какво да се прави.    :?
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #334 -: Юли 03, 2007, 20:57:25 pm »
Здравейте момичета, :D
Доста времеи аз четях във форума докато се възтановявах от операцията и вече се реших да пиша.Сега след три месечно чакане след одобрението на НЗОК ще съм на Диферилин за лечение на ендометриоза и евентуално забременяване.Искам да попитам на Вас на 28 дни ли ви ги слагаха,защото на мен лек. лекар ми каза,че трябва да изтеглим лечението напред,за да не се получава "пробив" т.е. да не прокървя,а незнам от ЗДР. каса как го изписват и дали няма да ми направят проблем,ако го взема с 2-3 дни по-напред.И още един въпрос-Гинеколога ли ги бие?И в какво се състои наблюдението през тези месеци на изкуствен климакс-гинекологични проблеми ЛИ ?  :? :? :?
« Последна редакция: Юли 03, 2007, 21:04:07 pm от sistola »
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #335 -: Юли 03, 2007, 23:03:08 pm »
Аз бях на золадекс и в листовката пишеше на 28 дни, независимо че цикъла ми е 27, не съм имала проблеми. Гинеколог ми поставяше инжекциите, просто не съм и питала може ли мед. сестра или акушерка. Да, възможно е да има проблеми от здравната каса, моята лекарка ми каза да няма разлика от дни при изписването и получаването, защото следят за това.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #336 -: Юли 04, 2007, 13:44:17 pm »
На мен ми ги е бил и гинеколога и сестрата,когато той е отсъствал.Моите ги слагаха на 28 дни
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #337 -: Юли 04, 2007, 17:56:50 pm »
sistola, за ден - два разлика няма да ти направят проблем. Стига да е в рамките на същия месец, а не в 1 месец да вземеш 2 пъти лекарството по протокол.
По принцип Диферелин се бие на 28 дни. Почваш да броиш от деня на първото поставяне, като втората трябва да е на 28-я ден. Моят док. каза, че ден-два разлика не влияе. Когато отидох на преглед непосредствено преди четвъртата инжекция ми каза, че и 3 - 4 дни в този случай да се забавя няма проблем, з-то лекарството вече се е натрупало в организма, така да се каже.
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #338 -: Юли 04, 2007, 20:25:27 pm »
мдаа доста лекари така казват но на листовката пише ако лекаря пропусне да ви запише за след 28 дни, напомнете му или го сменете и как да няма в един и същи месец 2 инцекции, ако първата поставиш на 2-ри следователно следващата ще е на 30-ти, поне при мен имаше в един месец 2 инжекции.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #339 -: Юли 05, 2007, 11:23:50 am »
Вчера ми биха първата инжекция Диферелин, най-накрая си я купих!!! Днес щяло да има комисия в Здравната каса, която ще разглежда молбите, стискайте ми палци да ми отпуснат лекарството :crossfingers: