0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #260 -: Април 26, 2007, 09:22:13 am »

[/quote]
С УЗИ, но беше само предположение. На трима лекари. После след лапарото хистологията доказа ендометриозата на 100%.
[/quote]

И сега как лекувате?
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #262 -: Април 27, 2007, 09:19:30 am »

С УЗИ, но беше само предположение. На трима лекари. После след лапарото хистологията доказа ендометриозата на 100%.
[/quote]

И сега как лекувате?
[/quote]
Първо лапароскопия - през декември и сега съм на Диферелин. 4 инжекции вече ми сложиха - по 1 на месец.
http://alternative-medicine.dalir.net/Buletin5.html
Само да кажа, че който е писал програмата в сайта, не знае как се пише думата загаДка.
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #263 -: Април 27, 2007, 11:10:04 am »
http://alternative-medicine.dalir.net/Buletin5.html

Страхотна статия! Благодаря ти Ледена Луна! Много се радвам когато споделяме такива полезни неща които някоя от нас е успяла да намери в нета.
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #264 -: Април 28, 2007, 12:32:48 pm »
Здравейте момичета,
Искам да ви вдъхна кураж и да споделя как след коремна операция на ендометриоза и 7 инжекции Zoladex след 2 неуспешни инсеминации, след 7 месеца забременях(използвах тест за определяне на овулацията).Сега съм щастлива майка на момченце:)Не се отчайвате - стават чудеса .Познавам още две момичета лекували ендометриоза, които сега са щастливи майки:)))Пожелавам ви късмет и две чертички на теста за бременност:)
Честито и от мен , имам въпрос след последната ти инжекция кога ти дойде цикъла , при мен минаха 2 месеца и 7 дена и се чудя да ли да не се обадя на Д-ра ?
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #265 -: Април 29, 2007, 20:25:26 pm »
Здравейте момичета,
Искам да ви вдъхна кураж и да споделя как след коремна операция на ендометриоза и 7 инжекции Zoladex след 2 неуспешни инсеминации, след 7 месеца забременях(използвах тест за определяне на овулацията).Сега съм щастлива майка на момченце:)Не се отчайвате - стават чудеса .Познавам още две момичета лекували ендометриоза, които сега са щастливи майки:)))Пожелавам ви късмет и две чертички на теста за бременност:)
Честито и от мен , имам въпрос след последната ти инжекция кога ти дойде цикъла , при мен минаха 2 месеца и 7 дена и се чудя да ли да не се обадя на Д-ра ?
Не се притеснявай. 60 - 70 дни след поставянето на последната трябва да дойде МЦ. Понякога идвал и до 80-я ден. Успех!
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #266 -: Април 30, 2007, 14:37:52 pm »
Благодаря, щастливо майчинство :P
« Последна редакция: Април 30, 2007, 14:40:05 pm от дима69 »
*

    sbubi

  • ***
  • 178
  • красотата ще спаси света
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #267 -: Май 08, 2007, 08:55:38 am »
zdraveite momi4eta s endometrioza sam ot 6 godini lekuvana sam sas zoladex i difereline-bez uspeh.edva li ima hormoni koito da ne sam pila pretarpjah kup operacii i lejane po bolnicite hodene po makite godini nared.ot godina sprjah za6oto zagubih nadejda no sega 6e hodja pri stamenov v sofia blagodarenie na tati,toi mi zapisa 4as sled kato gledal edno ot predavanijata na gala dai boje da ima njakakav rezultat.ako njakoi ot vas ima mnenie za nego kato lekar neka mi pi6e.celuvki i uspeh na vsi4ki ot men.ne gubete vjara i nadejda
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #268 -: Май 08, 2007, 10:45:27 am »
sbubi, поздравления за избора на лекар! Вярвам, че д-р Стаменов няма да те разочарова. Успех, и пиши после как се развива лечението ти.

Момичета, имам един въпрос във връзка с ендометриозата. Знам, че се приема, че тя се влошава от високото ниво на естрогени в организма. В такъв случай обаче не е ли противопоказно всякакво подлагане на стимулации (особено за ин витро) и пиене на билки за овулация? Парадоксално ми звучи, че за да произведа качествени яйцеклетки в организма е нужно високо ниво на естроген, но ако не забременея, рискувам да се влоши ендометриозата...
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #269 -: Май 08, 2007, 14:33:29 pm »
И аз се интересувам нещо. При мен нещата са много объркани, първоначално след лапарото уж махнаха ендометриозна киста, после хистологията показа друго, сега повторна хистология потвърди, че имам ендометриоза. Преди малко ми го съобщиха по телефона и щях да падна.Ужасно е.Утре ще ходя на лекар да видя какво ще ме правят,но да попитам нещо. Кога е редно да започне лечението,чака ли се началото на цикъла или без значение?Сигурно утре док ще ми обясни,но..така се бях настроила да започнем с бебеправенето веднага...и сега съм меко казано разочарована.Но може би така е по-добре.
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #270 -: Май 08, 2007, 14:38:16 pm »
аз не съм компетентна за лечението, но те съветвам да не спирате с бебеправенето докато не почнеш лечение. има жени с ендометриоза, които забременяват спонтанно.
 :goodluck:

Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #271 -: Май 08, 2007, 22:17:29 pm »
Здравейте момичета, и аз бях с ендометриоза. Имах коремна операция януари 2006, след това не ме лекуваха с инжекции, явно док. е преценил, че няма нужда. До септември 2006 пиех фолиева киселина и някакви витамини, през цялото време правихме опити за бебче, но без успех. Септември 2006 ми беше и първата инсеминация, следващата октомври и още две през февруари и април - и четирите безуспешни. През този период ми правиха и хидротубация за проходимост на тръбите-проходимд са, хормоните са ми наред, спермограмата е добре-според док. няма налична причина. Бях и на прегнил, пиех и клостил бегит. Сега пия линдинет 30 и на 18 май сам на преглед, най-вероятно ще подаваме документи за ин витро. Успех желая на всички вас.
Ходя в клиниката на Щерев, ако някой е при тях или е минал от там - Пишете
*

    dеkki

  • **
  • 74
  • Вярвам в чудеса!
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #272 -: Май 09, 2007, 16:58:08 pm »
Гризката, и мен ме мъчи този въпрос и така и не мога да си го обясня. Дано някой с повече опит се включи.

Ралиис, и аз съм с коремна операция, която беше на 25.01.2007. Др. Тюфекчиева ме оперира и каза, че ме съветва или бързо да забременявам, или лечение с Диферелин. Посъветвах се и с др.Стаменов, който след някои изследвания ми каза, че има шанс и без Диферелин. Този месец бях на Прегнил след като се видя фоликул 20мм на 10ден, но нищо не се получи. Сега отново трябва да отида около 10, 11 ден, но не зная какво следва.

Много успех на всички вас!!! Дано успеем!!!  :wink:
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #273 -: Май 09, 2007, 20:50:15 pm »
Zdraveite,savsem nova sum-na 30 april koremna operacia 4ak v Pleven-prof.Gor4ev.Endometrioza,o6te 4akam rezultati.Posle 6te se boria s kasata. :?
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #274 -: Май 10, 2007, 14:55:36 pm »
Гризката, и мен ме мъчи този въпрос и така и не мога да си го обясня. Дано някой с повече опит се включи.

Ралиис, и аз съм с коремна операция, която беше на 25.01.2007. Др. Тюфекчиева ме оперира и каза, че ме съветва или бързо да забременявам, или лечение с Диферелин. Посъветвах се и с др.Стаменов, който след някои изследвания ми каза, че има шанс и без Диферелин. Този месец бях на Прегнил след като се видя фоликул 20мм на 10ден, но нищо не се получи. Сега отново трябва да отида около 10, 11 ден, но не зная какво следва.

Много успех на всички вас!!! Дано успеем!!!  :wink:
И при мен горе долу така се развиваха нещата. Всеки месец трябваше да ходя и аз около 10, 11 ден. Следяха развитието на фуликулите след което около 13 ден ми биеха прегнил и на 15 ден, след като вече се бяха пукнали ми правиха инсеминаци. това нещо /инсеминациите/ продължи четири пъти. След това в продължение на 14 дни -първите два пъти ми изписваха прегнил и следващите два дуфастон. Последният път ме стимулираха с клостил бегит за образуването на повече фуликули. Наистина бяха повече, но резултат нямаше. Не се притеснявай. Горе главата и дано следващият път да е успешен. Стискам палци
*

    sbubi

  • ***
  • 178
  • красотата ще спаси света
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #275 -: Май 11, 2007, 23:27:46 pm »
моми4ета здравеите на вси4ки.колкото пове4е наближава 15 толкова пове4е се панирам,страх ме е от резултата.оби4ам ви и успех на вси4ки от мен
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #276 -: Май 12, 2007, 19:38:44 pm »
И аз се интересувам нещо. При мен нещата са много объркани, първоначално след лапарото уж махнаха ендометриозна киста, после хистологията показа друго, сега повторна хистология потвърди, че имам ендометриоза. Преди малко ми го съобщиха по телефона и щях да падна.Ужасно е.Утре ще ходя на лекар да видя какво ще ме правят,но да попитам нещо. Кога е редно да започне лечението,чака ли се началото на цикъла или без значение?Сигурно утре док ще ми обясни,но..така се бях настроила да започнем с бебеправенето веднага...и сега съм меко казано разочарована.Но може би така е по-добре.
Нещо не разбрах от цялата работа, първоначално като ти махнаха кистата, какъв беше резултата от хистологията и сега пак ли прави лапаро, как ти взеха следващия материал за хистология.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #277 -: Май 14, 2007, 12:40:29 pm »
ледена луна,не съм правила нова лапароскопия.В протокола от операцията пише, че ми е махната ендометриозна киста, а и лекаря беше сигурен в това.Но хистологията не показа наличие на ендометриоза.Доктора ми предложи да направят повторна хистология, те явно пазят материалите и тогава се потвърди "стана на ендометриозна киста"(ако не се лъжа, така пишеше).На всичко отгоре съм ужасно объркана, защото от лапарото минаха почти 2 месеца, а аз не съм предприела никакво лечение.Ще ходя утре или вдругиден да си подавам документи в касата за Дефирилин,но там си представям колко ще чакам.И се чудя какво да правя.Та,...и такива грешки стават :(
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #278 -: Май 14, 2007, 14:33:38 pm »
МИЛИ МОМИЧЕТА, ОТ МНОГО ДЪЛГО ВРЕМЕ ЧЕТА ВАШИТЕ МНЕНИЯ ПО ВЪПРОСА ЗА ЕНДОМЕТРИОЗАТА, НО ЕДВА СЕГА НАМИРАМ КУРАЖА ДА СЕ ВКЛЮЧА КЪМ ТЕМАТА.АЗ СЪЩО СЪМ С ДИАГНОЗА - ЕНДОМЕТРИОЗА,ОТКРИХА МИ Я МИНАЛАТА ГОДИНА СЕПТЕМВРИ МЕСЕЦ, ЧРЕЗ ЛАПАРОСКОПИЯ.ЗАПОЧНАХ ЛЕЧЕНИЕ С ДИФЕРЕЛИН НОЕМВРИ МЕСЕЦ 2006г.НАБАВИХ СИ ВСИЧКИТЕ 6-ИНЖЕКЦИИ,КАТО СИ ГИ ЗАПЛАТИХ, ТЪЙ КАТО ВСЕ ОЩЕ НЕ ГИ ОТПУСКАХА ОТ КАСАТА. ОТ ТЯХ МИ БИХА САМО 3 ИНЖЕКЦИИ.МЕЖДУ ДРУГОТО, АКО НЯКОЙ ИМА НУЖДА ОТ ДИФЕРЕЛИН И МОГА ДА ПОМОГНА НА НАКОГО ДА МИ ПИШЕ НА E-mail: ogi_tan@abv.bg, ЗАЩОТО ЗНАЯ КАКЪВ КОШМАР Е ДА СИ ГИ НАБАВИШ. БЛАГОДАРЯ ВИ, УСПЕХ И ДАНО ОЧАКВАНИТЕ МИГОВЕ СЕ ЗБЪДНАТ НА ВСИЧКИ.   :oops:
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #279 -: Май 14, 2007, 20:08:42 pm »
ледена луна,не съм правила нова лапароскопия.В протокола от операцията пише, че ми е махната ендометриозна киста, а и лекаря беше сигурен в това.Но хистологията не показа наличие на ендометриоза.Доктора ми предложи да направят повторна хистология, те явно пазят материалите и тогава се потвърди "стана на ендометриозна киста"(ако не се лъжа, така пишеше).На всичко отгоре съм ужасно объркана, защото от лапарото минаха почти 2 месеца, а аз не съм предприела никакво лечение.Ще ходя утре или вдругиден да си подавам документи в касата за Дефирилин,но там си представям колко ще чакам.И се чудя какво да правя.Та,...и такива грешки стават :(
Не ти ли предложиха вместо лечение да минеш на асистирана репродукция.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]