0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    гост

Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #240 -: Март 29, 2007, 22:28:30 pm »
Здравейте момичета,
Искам да ви вдъхна кураж и да споделя как след коремна операция на ендометриоза и 7 инжекции Zoladex след 2 неуспешни инсеминации, след 7 месеца забременях(използвах тест за определяне на овулацията).Сега съм щастлива майка на момченце:)Не се отчайвате - стават чудеса .Познавам още две момичета лекували ендометриоза, които сега са щастливи майки:)))Пожелавам ви късмет и две чертички на теста за бременност:)
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #241 -: Март 30, 2007, 15:38:00 pm »
Мили момичета, включвам се отново в темата за да ви споделя хубавата новина след 5 години борба с гадната ендометриоза вече съм майка. Не се предавайте, борете се и мислете позитивно. Сигурна съм, че всички вие ще станете чудесни майки много скоро!!! Успех  :)
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #242 -: Март 30, 2007, 17:32:50 pm »
Мили момичета, включвам се отново в темата за да ви споделя хубавата новина след 5 години борба с гадната ендометриоза вече съм майка. Не се предавайте, борете се и мислете позитивно. Сигурна съм, че всички вие ще станете чудесни майки много скоро!!! Успех  :)
Честито!
Бъдете здрави и щастливи!  :D
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #243 -: Април 22, 2007, 08:56:04 am »
айде и аз да се запиша тук, ама с въпрос.
какви са признаците на ендометриозата?
*

    dеkki

  • **
  • 74
  • Вярвам в чудеса!
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #244 -: Април 22, 2007, 12:50:21 pm »
Моите симптоми бяха, че имах обилна менструация и болки в кръста.На прегледите се виждаха малки  кисти по яйчниците, които си носих поне 4 години, защото никоя от Бургаските гинеколожки не сметна за проблем, казваха, че е нормално и се разминавах с противозачатъчни, докато не отидох в София и ме оперираха.
*

    dеkki

  • **
  • 74
  • Вярвам в чудеса!
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #245 -: Април 22, 2007, 13:26:29 pm »
Сетих се и за още нещо - имах много силни и остри пробождания, не само по време на менструация, като че ли ме пробождат с нож. Не зная доколко всички тези симптоми са свързани с Ендометриозата, но споделям какво съм усещала аз.
Късмет!  :)
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #246 -: Април 23, 2007, 18:44:56 pm »
И аз имах две поредни вечери болка като остри пробождания. Затова отидох на лекар и - ендометриоза на левия яйчник се оказа.  :(
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #247 -: Април 23, 2007, 19:42:37 pm »
айде и аз да се запиша тук, ама с въпрос.
какви са признаците на ендометриозата?
Ти защо питаш, нали се отърва от твоята киста.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #248 -: Април 23, 2007, 21:47:17 pm »
И аз имах две поредни вечери болка като остри пробождания. Затова отидох на лекар и - ендометриоза на левия яйчник се оказа.  :(

А как установиха че имаш ендометриоза?
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #249 -: Април 23, 2007, 22:40:05 pm »
И аз имах две поредни вечери болка като остри пробождания. Затова отидох на лекар и - ендометриоза на левия яйчник се оказа.  :(

А как установиха че имаш ендометриоза?
Мда, и аз това се чудех.

lb2f
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #250 -: Април 24, 2007, 07:00:03 am »
айде и аз да се запиша тук, ама с въпрос.
какви са признаците на ендометриозата?
Ти защо питаш, нали се отърва от твоята киста.

ами заради този нередовен цикъл-на 2 седмици, а уж без конкретна причина.д-р Стаменов ми пусна мухата, сега се чудя какво да правя.
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #251 -: Април 24, 2007, 08:01:49 am »


ами заради този нередовен цикъл-на 2 седмици, а уж без конкретна причина.д-р Стаменов ми пусна мухата, сега се чудя какво да правя.
[/quote]

Е, значи това е само предположение, нали? Няма нищо потвърдено. Споко, сигурно нищо няма.
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #252 -: Април 24, 2007, 10:46:37 am »
айде и аз да се запиша тук, ама с въпрос.
какви са признаците на ендометриозата?
Ти защо питаш, нали се отърва от твоята киста.

ами заради този нередовен цикъл-на 2 седмици, а уж без конкретна причина.д-р Стаменов ми пусна мухата, сега се чудя какво да правя.

На Стаменов май това му е любимата хипотеза :D нищо лошо не искам да кажа за док, разбира се, да не ме разберете погрешно. но и на мен той ми пусна тази муха, въпреки че на ултразвук не се вижда нищо, което да предизвика съмнение.
Благодарение на това обаче, изчетох страшно много неща за ендометриозата, консултирах се и с професор Русев по телефона, тъй като той в момента е в Чикаго - от всичко това стигнах до извода, че може да имам, може и да нямам ендометриоза - това може да се види само с лапаро. симтомите са различни, а при някои жени липсват. но за нередовен цикъл като симптом - не съм го срещала това, а наистина изчетох много. Мимка, Стаменов обясни ли ти защо мисли така?
хубавото, което научих, е че леката форма на ендометриоза (1-2 степен) се преодолява с инвитро. т.е. не се налага лечение с тези коварни препарати, които предизвикват изкуствена менопауза и невинаги е ясно колко бързо действат. освен това няма доказателства, че ендометриозата пречи за забременяване - на някои пречи, на други -не. странно е, но все още няма достатъчно изследвания  :(
Не знам за вас, но мен лично това с инвитрото като решение много ме успокоява - много ме беше страх от тези лекарства, че и с нервите принципно не съм много добре и това мисля, че би ме съсипало...
е, първо трябва да се види дали това е проблемът, разбира се...

*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #253 -: Април 24, 2007, 10:57:02 am »
не съм адвокат на стаменов (той няма нужда от такъв), но за добро или лошо твърде често подозренията му се оказват факт. доволно много случаи има дори тук в зачатие, които го доказват...
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #254 -: Април 24, 2007, 18:42:38 pm »
чакайте сега!аз не съм казала, че нямам доверие на стаменов, точно обратното, затова сега съм толкова наплашена!
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #255 -: Април 24, 2007, 19:30:16 pm »
Мимка, до колкото си спомням нередовността ти в цикъла започна след лапарото, ако е имало ендометриоза е щяла да се види, освен ако не се е появила след това. Незнам до колко може да се разчита на Плевенския пакет за ендометриоза, но лично аз при положение че нямам видими белези бих пробвала първо с него, кръвни изследвания са все пак.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #256 -: Април 25, 2007, 09:54:13 am »
За плевенския пакет - аз ги питах доколко е достоверен, казаха ми, че зависи, но е около 70-80% в общи линии.

*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #257 -: Април 25, 2007, 19:35:11 pm »
Здравейте момичета, искам да попитам някой знае ли какво представлява изследването - Туморен маркер СА125, и може ли чрез него да се определи наличието на ендометриоза.
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #258 -: Април 25, 2007, 19:45:10 pm »
туморен маркер СА125 се прави в случай на съмнение за рак на яйчниците.

http://www.etgdiag.com/pdf%20elisa/CA125%20Rev.040203.pdf


Мимка, до колкото си спомням нередовността ти в цикъла започна след лапарото, ако е имало ендометриоза е щяла да се види, освен ако не се е появила след това.


аз този проблем си го имах още от преди.веднъж ми беше станало така през лятото на 2001ва година.от тогава чак до 2005та цикъла ми беше точен като часовник-28 дена!!!!тогава си поръчах билки за забременяване от аптеката на 'поп богомол'.беше месец май.от тогава цикъла ми направо откачи.14 дена-като часовник!правих всички възможни изследвания-без резултат.даже лапарото го правих към 9-10 ден от цикъла, последва 2  дена леко кървене от самата операция и на 14тия ден пак си ми дойде.незнам вече.по време на лапарото ми отстраниха малка фоликулярна кистичка.отделно имам и цветна снимка.казвам го, защото на много места четох, че най-сигурните методи за определяне наличието на ендометриоза са цветната снимка и лапароскопията!
*
Re: ендометриоза и забременяване
« Отговор #259 -: Април 26, 2007, 08:28:14 am »
И аз имах две поредни вечери болка като остри пробождания. Затова отидох на лекар и - ендометриоза на левия яйчник се оказа.  :(

А как установиха че имаш ендометриоза?
Мда, и аз това се чудех.
С УЗИ, но беше само предположение. На трима лекари. После след лапарото хистологията доказа ендометриозата на 100%.