0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Molia vi za pomosht - osinoviavane ot bg grajdani ot chujbina
« Отговор #40 -: Септември 15, 2008, 20:56:30 pm »
Българи или не, 6том живеем пове4е от 6 мес. в 4ужбина имали други норми за нас.

Здравейте моми4ета, а някой разбра ли по-то4но какви са тези "други норми",
т.е. да знаем какви са нашите права и по какъв ред ний трябва да действаме, или пак опираме до ве4е до болка познатия "доклад от 4ужбина"?
Поздрави
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Molia vi za pomosht - osinoviavane ot bg grajdani ot chujbina
« Отговор #41 -: Септември 16, 2008, 12:05:19 pm »
Здравейте момичета!
Suerte, Мakiyaki, благодаря ви за постовете!

В нашия случай май само едно нещо можем да прочетем „черно на бяло”:
„Когато осиновяващият български гражданин живее постоянно в чужбина, дирекция "Социално подпомагане" изготвя доклада за годността му да осинови дете въз основа на представен доклад от съответния компетентен орган в държавата по постоянното местопребиваване и допълнителни проучвания относно лицето.”.
(Наредба №4 от 25.11.03, чл.14(4)

Явно това е сигурната част и закона, с който трябва да се съобразим.

Въпросът е, дали има някакви вратички, които да спестят социалния доклад от чужбина… Затова и се чудех, доколко ще е нередно, ако за адрес в заявлението напишем българския си… (Не знам при вас как е, но в моя паспорт от много време насам не ми слагат печати, като минавам граници…)

Аз все още се надявам, Фуси да се включи скоро… Тя е писала следното, което много ме заинтригува:
Моля ви се - не обърквайте момичето!!!
Нека да дава съвети само, който със сигурност знае или е минал през процедурата.

НЯМА НУЖДА от соц. доклад от испания, защото и двамата са бг граждани. Ако единият от съпрузите е чужденец - тогава се налага въпросната процедура.


За какво ли става дума??
...

Желая ви приятен ден!
 :bighug:
« Последна редакция: Септември 16, 2008, 12:29:46 pm от Chandra »
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Re: Molia vi za pomosht - osinoviavane ot bg grajdani ot chujbina
« Отговор #42 -: Септември 16, 2008, 13:53:40 pm »
Здравейте моми4ета,

Chandra, и аз 4етейки законодателството стигам до съ6тия извод, затова ми се струва важно да намерим отговор, който може да ни помогне, някакъв изход, за6тото ми се струва 4е има на4ин. Казвам това и заради не6тата които казжа Фуси, и заради отговора които полу4их от Мво на правосъдието, които е 4е ако сме в БГ "не би трябвало да ни изискват доклад". Тъй 4е важното е да успеем да намерим някаква врати4ка, която да ни позволи да запо4нем процедурата без въпросния доклад, за6тото след изменението на СК 6те е по трудно. На мен все о6те ми бият пе4ат в паспорта, поне на лети6те София задалжително ми го слагат.

Makiyaki, и аз се 4уствах така, но пък факта 4е сме се събрали хора, които искаме да си помогнем взаимно ме кара да се 4уствам по добре, ве4е не се 4уствам като извънземно и сама, а виждам 4е имам подкрепа в болката си и вси4ки ние вървим по пътя към на6ето 6тастие. Само се надявам де е по близо... :D :D :D

Приятен ден и да видим утре какви новини 6те има за нас Фуси.

Прегръдки и хубав ден!!!
*

    miroslav

Re: Molia vi za pomosht - osinoviavane ot bg grajdani ot chujbina
« Отговор #43 -: Септември 24, 2008, 12:09:34 pm »
nie sme do niakude,za prozedurata za osinoviavane,triabva da potursite purvo sozialnia vi rabotnik ot durgavata vav koiato giveete
Здравей Цвети, благодаря ти за линковете! (след малко ще ги погледна)

Моля те да ме извиниш, ако съм те обидила по някакъв начин! Обърнах се към тебе като авторка на поста на който отговарях, но не влагах нищо лично, повярвай ми. Аз просто се уморих, да слушам неконкретни изказвания, като: „Четете закони”, „Ако сте мотивирани достатъчно, ще стане”, „Въпрос на приоритети” и подобни… без да съществува изглед, че с това ще получа каквато и да е релевантна информация.

Знам за противоречивото мнение на служителките в различните отдели и предполагам, че и на тебе не ти е било лесно!… Но малката разлика е, че пред каквито и трудности да си се изправяла, през цялото време си била със самочувствието, че имаш права… А при живеещи в чужбина ситуацията е по-сложна, защото не е ясно на какво точно можем да разчитаме и какви са правата ни (Пък и (погледнато от човешки аспект) ми е много болно, да се делим на българи, живеещи в чужбина и българи, живеещи в България  :()… Има и един друг момент – отношението към гражданите и неуредиците са изненадващи... Ние всички един ден свикваме с това положение, но първоначално ни е необходимо време да реализираме ситуацията и да се настроим… Затова те моля за разбиране…
:balk_5:
   
Момичета,
по (предполагам) разбираеми съображения си позволих, да отворя една нова тема, в която да се концентрираме единствено в процедурата по осиновяване. Ще се радвам, ако тук продължим да споделяме опит, да си разказваме кой до къде е стигнал и се подкрепяме… (пък ако ни е криво, защо и да не се оплачем…)

Приятен ден на всички и много прегръдки!
yahoo_17 :balk_50:
 
[toku chto se vurnah ot bg.mislia, che znam veche dosta,nie se borime veche osem meseza,ako te interesuva poveche,az sam nasrechta,vagno e da se registrirate,koeto pri mene veche e fact,sled tova chakate
от четенето на тази тема до тук,на мен ми стана ясно само едно: ни връзки не помагат ,ни любезност ,ни дявола :?...Помага единственото ПАРАТА....
Не вярвам в доброжелателни ,съвестни и работливи социялни работници....трябва ти повече късмет от 20% за ин-витро процедурата ,за да срещаш социлен работник,който да  е преди всичко ЧОВЕК :?
Е---и малоумните и рушветиите :oops:...и накрая ще ти пробутат и каквото те преценяват :x,защото Боговете ни от тъпата служба са решили,че това детее за нас :x...
А,ако отказваш ,ще ти излиза име и едва ли в слеващото бъдеще ще ти се обаждат пак  :x
Да си признавам ,и на мен ми се иска да осиновя едно детенце,тъй като по-принцип искам 2 и не мога да разчитам само на ин-витро,но не знам как ще постъпя...не знам къде му е моралното?....да си плащам за детето на някой или някоя СВИНЯ,решили са да  си поддържат българския стандарт по европейски или да се качвам на колата и да обиколя страната с надежда,че ще ми излиза късмета като на една моя приятелка,която преди мн. години осинови момче от едно село изоставено от Бог и "майка",която беше изчезнала по-чужбина....детето я избра и я попита: "Искаш ли ти да си моята майка?" :( Много тъжнорно поне тази история в момента има най-хубавото развитие ,който съм видяла аз през целия си живот :)Момчето е студент-отличник, с много адекватно и естествено държание в обшеството и с една дума-всички го харесват, а родителите щастливи :)
Пожелавам ви КЪСМЕТ!
dopulnenie;doklada ot cozialnia rab.vav chugbina triabva osven da e preveden na bg.,a suchto taka i zaveren vav posolstvoto na bg. sas apostil

 
*
Re: Molia vi za pomosht - osinoviavane ot bg grajdani ot chujbina
« Отговор #44 -: Септември 24, 2008, 12:28:41 pm »
Моля Ви пишете на кирилица и бъдете по-прецизен в цитирането. Иначе оставате неразбран и се губи смисъла на казаното от Вас.
В очакване ....
*
Re: Molia vi za pomosht - osinoviavane ot bg grajdani ot chujbina
« Отговор #45 -: Септември 26, 2008, 18:03:36 pm »
Заключвам тази тема, за да не се смесва с другата чужбинска.
В очакване ....