0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #640 -: Февруари 10, 2013, 19:23:42 pm »
Метформиновите препарати не подтискат овулацията. Тъкмо напротив, влияят добре на функцията на яйчниците и подобряват качеството на яйцеклетките.
Изследвала ли си хормони на щитовидната жлеза? А полови хормони? Гинекологът ти как установи, че ти се подтиска овулациатя? Правихте ли фоликулометрия? Ако не сте, направете, за да се проследи дали има овулация. Също така е добре да се установи дали нямаш СПКЯ, тъй като обикновено инсулиновата резистентност и СПКЯ са свързани.
« Последна редакция: Февруари 10, 2013, 19:26:28 pm от sixsens »
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #641 -: Февруари 12, 2013, 23:41:23 pm »
Здравейте, от прочетеното в темата ми става ясно, че не ми е съвсем розово състоянието и все пак бих искала да споделя моите резултати след обременяване с глюкоза и да ви помоля за мнение и коментар:

Глюкоза 0 мин. 5.11 mmol/L реф с-ст: 3,3-6,1
Глюкоза 60 мин. 6.42 mmol/L
Глюкоза 120 мин. 5.55 mmol/L реф с-ст: до 7,8

Инсулин 0 мин. 9.8 uIU/ml реф с-ст: 2,0-25,0
Инсулин 60 мин. 106.9 uIU/ml
Инсулин 120 мин. 58.6 uIU/ml

Доколкото разбирам и при мен има изразена инсулинова резистентност. Подобни резултати имах и по време на бременността. Надявах се да се коригират след раждането, но не се е получило явно. Според вас дали само с диета и спорт ще се оправят нещата или ще трябват и медикаменти?

Някоя от вас ходила ли е при доц. Атанасова в МД- София? Била съм 1 път, останах с добро впечатление от нея. Назначи ми освен тези изследвания, изследвания за щитовидната жлеза и липиден профил. За щастие и при двете всички стойности са в норма. В понеделник имам час при доц. Атанасова, за да обсъдим резултатите и да поговорим за разрешението на моя проблем. Надявам се да не се наложи да пия хапчета...
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #642 -: Февруари 14, 2013, 14:47:57 pm »
Здравей! Според мен няма да стане само с диета и спорт, но все пак - не съм доктор. Лекуващият ти лекар ще знае най-добре как трябва да подходите. Бременността не премахва инсулиновата резистентност. Моята след раждането дори се беше влошила, инсулинът ми се беше повишил, въпреки че внимавах с храненето. Трябват си и медикаменти, това е личното ми мнение, но пак повтарям - лекарят ти ще каже кое е най-подходящото лечение за теб.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #643 -: Февруари 15, 2013, 00:26:08 am »
sixsens, благодаря за отговора. Откриха ми този проблем докато бях бременна и ми казаха, че може би се дължи на бременността. Да, обаче не, остана си, за съжаление. Сега, като съм наясно със симптомите и връщайки се назад във времето си давам сметка, че най-вероятно я имам от около 4 години и много ме хвана яд как нито един от докторите, при които ходих не се сети да го изследва това, при положение, че баща ми е диабетик. Всички се хващаха за щитовидната жлеза, но тя си беше наред и всеки вдига ръце и няма решение... Но карай, минало-свършено. Дано тази лекарка е добра и ме насочи в правилна посока. И аз си мисля, че няма да мина без хапчета, но каквото такова. Ще го боря този инсулин с каквото трябва  :lol:
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #644 -: Февруари 15, 2013, 16:06:32 pm »
Разбира се, че ще го бориш! Няма страшно, овладява се, като се вземат мерки навреме. Мен също никой не ме беше насочил към този проблем, въпреки очевидните симптоми. На своя глава си пуснах обременяване, благодарение на точно тази тема. Попаднах на нея, прочетох я и се усъмних, направих обременяване и хоп - заека изскочи, 3 месеца преди да забременея. Да ти кажа, лекарствата ми влияят много добре, регулира се теглото, апетита, особено към сладичко :lol:, чувствам се добре. Не са много скъпи, а имат чудесен ефект, но само ако са съчетани с подходящата диета. Ендокринологът ти ще ти разясни кои храни трябва да избягваш.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #645 -: Февруари 25, 2013, 11:05:34 am »
Здравейте момичета, излязоха резултатите ми за инсулина, моля сега за вашата помощ, та резултатите се:
Инсулин - 57.10 lU/l от (3-17)
Глукозотолерантен тест - трикратен:
глюкоза нулева - 6.9
глюкоза 60 мин. - 8,0
глюкоза 120 мин. - 4,2
На глюкозотолерантния тест не са отбелязани референтни стойности..
Инсулина ми се струва мнооого завишен... какво означава според вас това? Преди обременяването беше 9,03 от 3-17 :?
Хормоните ще излязат четвъртък или петък.
Много ви благодаря.
« Последна редакция: Февруари 25, 2013, 13:05:23 pm от Starshine »




Quiet people have the loudest minds.
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #646 -: Февруари 25, 2013, 14:06:07 pm »
Ех, ама съм - сетих се, че от същата лаборатория имам реф. стойности на глюкозата, тъй като преди 2 месеца правих глюкоза, а те са: венозно от 3.8 до 6.1.




Quiet people have the loudest minds.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #647 -: Февруари 25, 2013, 20:17:00 pm »
Инсулинът преди обременяването е добре, в норми е. След това е завишен, той по принцип трябва да се завиши, но има така да се каже таван, над който вече има индикации за проблем. При теб е малко над този таван според мен, но нека все пак лекар да каже, аз не се наемам да давам категорично мнение. И да има нещо, според мен е леко и лесно ще се коригира. Задължително направи консултация с ендокринолога си.
Тази стойност 57,10 за инсулина на 60 мин. ли е? А колко е стойността на 120 мин.? Глюкозата също е леко завишена на 0 мин., но пък после добре спада на 120 мин. Нали деня преди теста не си консумирала сладко?
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #648 -: Февруари 25, 2013, 21:54:12 pm »
Здравей sixsens, благодаря ти, страхотна си... вече се консултирах с ендокринолога, и ми каза в общи линии това, което и ти. Инсулина е правен на 120-та мин. Ендокринолога каза, точно че е малко над тавана, но не е фатално и е поправимо. Общо взето каза, че е хубаво да си направя лапароскопията заради удебелената обвивка на яйчниците. Сладко не съм яла ден преди изследването. Препоръча ми да намаля сладкото, ще направим кръвната захар пак след известно време.. общо взето ми каза още доста неща, но в момента съм блокирала.. :oops: като се сетя за нещо друго пак ще пиша. Благодаря ти много.  :)




Quiet people have the loudest minds.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #649 -: Февруари 26, 2013, 01:32:49 am »
Е, значи не са много лоши новините. Тази стойност на 120 мин. е горе-долу добре, наистина малко над допустимото, така че ще се коригира лесно. Ще спазваш режима, който ти назначат и нещата ще се нормализират. Чакаме в другата тема да споделиш резултатите от хормоните, когато са готови.
Няма страшно, ще намерите решение, вярвай в успеха!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #650 -: Февруари 26, 2013, 10:44:10 am »
Здравей отново... след като съм си починала вече ще ми е по-лесно да разкажа всичко, та значи ендокринолога каза кръвната захар, че не можем да правим някакви генерални заключения заради само една стойност по-висок резултат, но ще я следим, защото и в рода ми има болни от диабет. А иначе ми препоръча да направя лапароскопията и след това да назначим Сиофор / Метформин. За инсулина каза, че е нещо с което може да се справим и е почти сигурна, че след лапароскопията и назаначения Сиофор всичко ще се оправи - т.е. овулация, цикъл, всичко... Обичам да ям сладко... общо взето борбата ми ще е да огранича сладкото. Но иначе съм много по-спокойна вече..
sixsens благодаря ти много отново :bighug:




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #651 -: Февруари 26, 2013, 10:51:58 am »
Само ми обяснете на мен неграмотната каква е връзката между лапароскопията и инсулина?

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #652 -: Февруари 26, 2013, 11:05:25 am »
Само ми обяснете на мен неграмотната каква е връзката между лапароскопията и инсулина?
Приемът на метформин се прекратява преди оперативна намеса.
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #653 -: Февруари 26, 2013, 11:23:18 am »
Мерси :)

*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #654 -: Февруари 26, 2013, 12:04:02 pm »
magi_st, извинявай ако не съм се изразила правилно и точно  :oops: идеята ми беше, че реално при мен са задебелени стените на яйчниците, което налага май да се направи лапароскопия и евентуална фенестрация, а връзката с инсулина май е, че първо преди интервенцията не трябва да се пие Сиофор/Метформин и второ, че самия прием на Сиофор/Метформин няма да повлияе на обвивката на яйчниците, т.е. няма да изтънее. И освен това след интервенцията ще може да се работи по-добре - т.е. яйчниците ми няма да са пълни с фоликулрни кисти, и приема на Сиофор/Метформин ще помогне за справяне с инсулина, което от своя страна май ще регулира овулацията и менстуацията... Извинявайте ако пак не съм се изразила правилно, но с толкова много нова информация ми е малко трудно да синтезирам нещата и да ги обясня логично и правилно, просто защото и на мен сега на са ми 100% ясни нещата... и говоря като папагал - повтарям това, което помня, че са ми казали  :oops:   :)




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #655 -: Февруари 26, 2013, 12:29:11 pm »
А не споко, аз наистина не знаех, че трябва да се спре това лекарство преди лапаро и защо трябва да се спре, та и аз научих нещо ново.

Успех :)

*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #656 -: Февруари 26, 2013, 13:04:26 pm »
Благодаря ти Маги.. то и аз много нови неща научавам, които не съм си и помисляла, че ще трябва, но няма как - ще се борим. Благодарение на вас обаче борбата е по-лесна.  :wink: :)




Quiet people have the loudest minds.
Здравейте бихте ли ми помогнали да се ориентирам .
ето моите изследвания  и резултатите :
 глюкоза  база : <1.10  на 120 ' <1.40
 0 мин. 0.84 g/L
 30мин. 1.15g/L
 60мин. 0.9g/L
 90мин. 0.58g/L
120мин. 0.47g/L
 Инсулин    база:   3 - 7     30мин. 20 - 112        60мин. 29 - 88      120мин. 22 - 79
 Стойности след прием на 75гр.  глюкоза
 0 мин.    5.8   mU/L
 30 мин. 60.3  mU/L
 60 мин. 50,9  mU/L
 90 мин. 29.4  mU/L
120 мин. 4.8   mU/L
 Като за 120 мин . трябва да се има в предвид вземане на кръв на 135мин.
 Опитвам се да си ги разчета но май повече се забатачвам Като стойности са в норма  поотделно , заедно не разбрах ! .
Благодаря ви !
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Доколкото успявам да разгадая тези странни референтни стойности, всичко изглежда наред. Направи все пак консултация с ендокринолог, за да ти разчете изследванията коректно.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Благодара ти за вниманието sixsens и на мен така ми изглежда , назначи ми ги гинето ще запиша час че по телефона едва ли ще ме помни.