0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #440 -: Август 19, 2010, 12:54:16 pm »
Здравейте момичета,

С инсулинова резистентност съм, диагноза поставена от д-р Тодорова края на април месец, след два мисед аборта и имунологични и генетични изследвания. Имам висок инсулин след обременяването с нормални стойности на кръвната захар. Пия Софамет 3*500 мг от тогава. Искам да Ви попитам след колко време е хубаво да се пусне контрола на изследванията?
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #441 -: Август 19, 2010, 15:00:06 pm »
Консултацията ми с еднокринолг мина :)
Ендокриноложката каза, че резултатите от теста са добри, няма ясно изразена инсулинова резистентност.
Говорихме доста и прегледахме всички хормони, които съм правила, говорихме и за ПКЯ-то, та въпреки всичко тя реши, че е добре да ми изпише Глюкофаж, защото поликистозите се повлиявали добре от това лекарство и нямало по никакъв начин да ми навреди.

А и от всичко прочетено, и аз се съгласих с нея :wink:


Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #442 -: Август 19, 2010, 15:47:46 pm »
  Radosttinka,радвам се! :)Може да прегледаш и тази тема http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=42678.0
Това е хранителна добавка,витамин от групата В,препоръчва се при ПКЯ,при мен има добър ефект.Успех!

Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #443 -: Август 19, 2010, 16:49:52 pm »
Марси и тази съм я чела няколко пъти :wink:
Но това ще го изкоментирам първо с док и тогава.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #444 -: Август 19, 2010, 16:53:22 pm »
Иглика, редно е да попиташ ендокринолога си за това. Не ти ли казаха, колко време да пиеш лекарствата и кога да отидеш на контролен преглед. :)

radosttinka Радвам се за теб  :D Регулацията на телесното ти тегло, очевидно е спомогнала за нормалните нива на инсулин и глюкоза. И, след като са преценили, че изписаното няма да ти навреди, значи давай смело.  :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #445 -: Август 19, 2010, 20:43:39 pm »
bubulina79, тъй като целя бременност с Тодорова предимно обсъждахме терапията ми и дали високия инсулин е причина при мен за абортите ми. Разбрахме се да се видим при забременяване. Предполагам, че ще продължа с лекарствата, но в намалена доза. Искаше ми се да разбера дали скоро време трябва да пусна контрола или да изчакам...
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #446 -: Август 20, 2010, 08:34:34 am »
bubulina79, тъй като целя бременност с Тодорова предимно обсъждахме терапията ми и дали високия инсулин е причина при мен за абортите ми. Разбрахме се да се видим при забременяване. Предполагам, че ще продължа с лекарствата, но в намалена доза. Искаше ми се да разбера дали скоро време трябва да пусна контрола или да изчакам...

 :bighug: и аз имам един спонтанен в 4-ти месец. При мен не беше мисед...Не знаех причината, но при наскоро правена цветна снимка се предположи /доктора не беше напълно сигурен/ лека хипоплазия /недоразвитост/ на матката. Не съм имала случай все още, да го обсъдя с гинеколожката си.
Не съм специалист, но смятам, че високия инсулин МОЖЕ да е причина за мисед аборт, защото влияе пряко върху яйцеклетките. Правила ли си фоликуметрия?
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #447 -: Август 20, 2010, 12:20:22 pm »
bubulina79,
Веднъж ходих, но резултата беше не добре свършена работа от гинеколога и не потвърждение за овулация... Ще го оставя без коментар, защото е от светилата в София... Иначе меря температура и правя Ову тестове. Това което забелязах е повишена температура в първа фаза и малка разлика между ФФ и ЛФ /0.3 градуса/ спрямо преди да открием проблем с инсулина.

Силни прегръдки от мен.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #448 -: Август 20, 2010, 15:45:51 pm »
bubulina79,
Веднъж ходих, но резултата беше не добре свършена работа от гинеколога и не потвърждение за овулация... Ще го оставя без коментар, защото е от светилата в София... Иначе меря температура и правя Ову тестове. Това което забелязах е повишена температура в първа фаза и малка разлика между ФФ и ЛФ /0.3 градуса/ спрямо преди да открием проблем с инсулина.

Силни прегръдки от мен.
Не съм специалист и не претендирам за такъв. Но мисля, е добре да не се отказваш от метода, само заради някой некадърник. Повишената температура във фоликулярната фаза, може да е индекс за проблем. Всъщност, чувала съм, че Тодорова е добър специалист, тъй че с нея сигурно ще решите проблема. Успех мила  :bighug:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #449 -: Септември 09, 2010, 08:20:09 am »
Здравейте!Имам нужда от съвет.С диагноза хиперинсулинемия съм от 2007г. и ми беше изписан Метформин,но не ми се отразяваше добре,след това Метфогама,Глюкофаж и не помня друго какво.От всичко опитах,но го спях по препоръка на докторката точно заради това,че не ми понасяше.Сега ще правя нов опит инвитро и доктора каза да си направя обременяване с глюкоза,но не разбрах кое от двата вида/само натоварване с глюкоза и ли ОГТТ+трикратен инсулин/.Вие какво ще ме посъветвате,че разликата в цената е 40 лв.Благодаря предварително.
С блокаж Декапептил Депо съм от 17.07 дали ще окаже влияние или да си чакам цикъла?
« Последна редакция: Септември 09, 2010, 08:23:28 am от toni_21_I »


Огромно благодаря на доктор Стаменов!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #450 -: Септември 09, 2010, 23:55:30 pm »
Според мен второто трябва да направиш. Щом си с поставена диагноза, знаеш, че това е метода даващ точна информация за положението.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #451 -: Септември 21, 2010, 16:32:00 pm »
Здравейте пак!За съжаление моите резултати не са хубави.
Глюкоза на гладно-5,2
След 60 минути-7,3
След 120 минути-6,3
Инсулин на гладно-19,8
Инсулин след 60 минути-92,1
Инсулин след 120 минути-95,10
Днес ще ходя на ендокринолог!


Огромно благодаря на доктор Стаменов!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #452 -: Октомври 04, 2010, 16:41:07 pm »
Възможно ли е да имам инсулинова резистентност при условие,че тежа 56кг с ръст 1,57.Според лекарката е излишно да си правя тест за инсулинова резистентност.С ПКЯ съм.
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #453 -: Октомври 04, 2010, 16:55:59 pm »
Аз съм 53кг. и съм висока 1.70. С диагноза инсулинова резистентност след обременяване с глюкоза.Спазвам хранителен режим въпреки ,че не целя отслабване и пия метформин.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #454 -: Октомври 04, 2010, 18:49:29 pm »
Възможно ли е да имам инсулинова резистентност при условие,че тежа 56кг с ръст 1,57.Според лекарката е излишно да си правя тест за инсулинова резистентност.С ПКЯ съм.
Аз сум 53 кг - 163 см и имам ИР
Не е задължително да си пълничка за да страдаш от ИР

Каква е причината за ПКЯ?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #455 -: Октомври 05, 2010, 10:18:18 am »
Никой лекар досега не е казал каква е причината за ПКЯ при мен.
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #456 -: Октомври 05, 2010, 12:09:07 pm »
Денис,сега прегледах какви лекарства са ми предписали точно преди да забременея преди 5 години..Била съм на достинекс 3 месеца и диане 7 месеца,след това клостилбегит плюс дуфастон и следва бременност и раждане.Имала съм изразена хиперандрогенемия и по понижаването на нивата на андрогените след диане,сама си правя извод,че хиперандрогенемията при мен е по-скоро от яйчников произход.Ще си пусна изследване на ДХЕА-С,17-ОН прогестерон и андростендион,но ще изчакам до 3-и ден от МЦ.Необходимо ли е според теб да се види и кортизол за НбЖ.Ще си направя и тест за ИР.
*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #457 -: Октомври 05, 2010, 22:02:54 pm »
Аз съм висока 1,67 см , но съм с ПКЯ и никога не съм търсила причината за нея, а също съм и с Инсулинова резистентност!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #458 -: Октомври 09, 2010, 12:33:47 pm »
Аз съм висока 1,67 см , но съм с ПКЯ и никога не съм търсила причината за нея, а също съм и с Инсулинова резистентност!
Дай и кг. де, :) не се измерваме по височина ...как ме разсмя само :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #459 -: Октомври 09, 2010, 12:35:07 pm »
Денис,сега прегледах какви лекарства са ми предписали точно преди да забременея преди 5 години..Била съм на достинекс 3 месеца и диане 7 месеца,след това клостилбегит плюс дуфастон и следва бременност и раждане.Имала съм изразена хиперандрогенемия и по понижаването на нивата на андрогените след диане,сама си правя извод,че хиперандрогенемията при мен е по-скоро от яйчников произход.Ще си пусна изследване на ДХЕА-С,17-ОН прогестерон и андростендион,но ще изчакам до 3-и ден от МЦ.Необходимо ли е според теб да се види и кортизол за НбЖ.Ще си направя и тест за ИР.
Според мен ДХЕА-С и 17ОН Прогестерон е достатъчно / на 3 ден от МЦ/
А как си със ЩЖ?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум