0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #80 -: Ноември 19, 2008, 18:18:54 pm »
 fatalwoman  -
   и аз съм  като теб-разбрах ,че  са два различни теста  и сега  незнам и двата  ли ще  ми правят  - мисля  утре да отивам -така че в лабораторията , ако има нещо неясно ,ще й звънна на д-р Тодорова  -а  току виж се оказало, че тя е таам- в четвъртък мисля,че преглеждаше на Славейков.
Аз също искам  на преглед с  готови резултатите .

забравих да питам нещо важно-в момента  съм на  целест /заради задържан фоликул/ -  днес ми е последното хапче -това  има ли значение  за  обременяването с глюкоза ?
« Последна редакция: Ноември 19, 2008, 18:49:51 pm от nimika »


Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #81 -: Ноември 19, 2008, 19:31:22 pm »
nimika това което ти е казала според мен е да направиш обременяване с глюкоза като изследваш кръвна захар и инсулин.Тя в четвъртък е там но следобяд,но ако има нещо ще и звъннеш.Успех.

*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #82 -: Ноември 20, 2008, 10:04:56 am »
Момичета, аз правих обременяване с глюкоза и въз основа на това ми поставиха диагноза инсулинова резистентност.
Изследването правих в "Цибалаб" и струваше 58 лв.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #83 -: Ноември 20, 2008, 12:19:11 pm »
Колко ти беше резултата? :?
*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #84 -: Ноември 20, 2008, 12:30:19 pm »
Исев, сега не си спомням точните стойности, но общо взето на 0 минута всичко о.к., на 60 и 120 завишени нива на инсулина.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #85 -: Ноември 20, 2008, 13:34:39 pm »
ами аз също имам завишен инсулин ,но само в 60 мин и то леко но Тодорова ми изписа метформин?Ти ще приемаш ли някакви лекарства?
*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #86 -: Ноември 20, 2008, 13:50:59 pm »
Да, метформин и аз  :D
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #87 -: Ноември 20, 2008, 17:38:03 pm »
 Мислите ли , че ще има проблем да направя обременяване с глюкоза , при условие , че съм вливала Имуновенин този цикъл ?
*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #88 -: Ноември 20, 2008, 21:13:37 pm »
Да, метформин и аз  :D
Тодорова ли ти го изписа и по колко пиеш? :)
*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #89 -: Ноември 21, 2008, 09:18:49 am »
Да, 3 пъти на ден по половин таблетка от 500 мг.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #90 -: Ноември 21, 2008, 10:28:13 am »
хм :ask: много странно на мен пък веднъж по половин таблетка вечер! :wink:
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #91 -: Ноември 21, 2008, 10:35:02 am »
Grace докога ще пиеш метформина?Д-р Тодорова каза ли ти?На мен ми каза до положителен тест .
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #92 -: Ноември 21, 2008, 10:42:27 am »
да се  включа  и аз  с отчет :wink:
Вчера направих обременяване  с глюкоза на П .Славейков-където преглежда  д-р Тодорова
за информация  на интересуващите се -струва  43 лева :3 вземане на кръв ,8 глюкоза ОГТТ ,32 - инсулин ОГТТ -два  теста са  за двете .

Случих "страхотна лаборантка" - трябваше 3пъти да ми вземе кръв -аз имам  по 4-5 бодения  на всяка ръка ,стигнахме до китки и   дланите -такова  ръчкане  падна  с иглата  в опит да  достигне вена и да  ми вземе  кръв  ,че  днес  не мога да свия  ръцете :o.Накрая  за последната проба на  120 мин  ми взе от пръста  с капене и незнам доколко е  достоверен резултата.

Резултат            0 мин                       60 мин                            120 мин
Глюкоза  ОГТТ      3.6/реф 3.3-6/        5.5/реф 6.6-8.9/                       3.8/ реф 4-7.8/
Инсулин ОГТТ       1.93/реф / 3-25/      30.28/реф до 200/               6.22/реф до 200/

Успях да коментирам набързо резултата с д-р Тодорова -не запомних коментара по о-е показателите за глюкозата  ,но за инсулина ми каза ,че  на 60 мин  увекичението   трябва  да е около 5 пъти спрямо изходната  проба -а  при мен както е видно е  15.
Последнат проба на  120 - незнаем  доколкото е достоверна впредвид  ,че  кръвта е  взета от пръста/то  беше комична ситуация  с  вземането ,ако не беше плачевна/ .

Предписа  ми Метформин 500  - 3*1/2 т ,като препоръча да започна  няколко  дни с прием само вечер/заради газовете и   привикването  :wink:/.
Попитах я  за Сиофор -че си имам  наличен в  срок -тя каза че  може и с него /но май в  друга дозировка -а аз не я  запомних -ако някой  знае  дозата  Сиофор съответстваща на Метформина  ,моля да пише / ,но имала  наблюдения че Метформина  се приемал по  лесно/ не са ли идентични ?/

В  допълнение направихме  ехография  -щитовидната  няма  изменения  в структурата  :)- към тироксина  ми предписа и хомеопатични капки  за  жлезата.


ами аз също имам завишен инсулин ,но само в 60 мин и то леко но Тодорова ми изписа метформин?Ти ще приемаш ли някакви лекарства?

Д-р Тодорова ми каза  да не гледам това ,което виждам като референтни с-сти на  изследването .

Макар ,че като гледам твоя резултат  е точно  увеличен 5 пъти спрямо изходната  проба.

Рязкото покачавне на инсулина  при мене на 60 мин  корелира с  пристъпите ми на глад и апетит за сладко -пик и спад после -ако приемем че и резултата ми  на 120 мин  е верен.


Grace докога ще пиеш метформина?Д-р Тодорова каза ли ти?На мен ми каза до положителен тест .
и на мен каза  до положителен тест и ми го пожела от все сърце  :wink:


 
« Последна редакция: Ноември 21, 2008, 10:50:44 am от nimika »


*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #93 -: Ноември 21, 2008, 11:31:06 am »
На мен ми каза при положителен тест да се консултирам с нея дали ще се пие и в каква доза  :D
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #94 -: Ноември 21, 2008, 11:39:02 am »
А Метформина пречи ли когато си в стимулация?
Преди това може ли да се комбинира с противозачатъчни?
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #95 -: Ноември 21, 2008, 11:47:43 am »
За  противозачатъчните аз  незнам -оня ден ги свърших.

За  приема му по време на стимулация  разбрах ,че  дори  е препоръчителен  ,защото  както вече  писаха  -спомага за подобряване на качеството на яйцеклетките -питах  д-р Тодорова специално  за това .
« Последна редакция: Ноември 21, 2008, 11:55:05 am от nimika »


*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #96 -: Ноември 21, 2008, 14:14:14 pm »
Накрая  за последната проба на  120 мин  ми взе от пръста  с капене и незнам доколко е  достоверен резултата.

nimika, третата проба се взима от пръста - не се тревожи!

Но аз започвам да се тревожа, доколко моето изследване е достоверно... В него има три стойности за ОГТТ, но само две за IRI-имунореактивен инсулин и не е ясно коя за колко минути отговаря? Ама че работа!
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #97 -: Ноември 21, 2008, 14:20:08 pm »
лаборантката  не е казала ,че се взема третата от пръста  8O-  взе я от там ,защото нямаше  от къде другаде да ми пусне кръвчица -беше пробвала във  всички възможни вени ,които недовиждаше или виждаше  ,че имам!
Дори и д-р Тодорова каза ,че не  знае доколко  можем да приемем третия резултат за  адекватен-даже  сега поглеждайки листа  с резултатите-виждам ,че  на третата  проба  д-р Тодорова е  сложила питанка -това  в момента  ,в  които й казах  за метода на вземане.
Както й да  е.
Пътувах  до София  ,за да направя  изследването там   /а не тук в провинцията/ - с  надежда  за по-голяма достоверност ...каквото такова .


ognyana - защо се притесняваш  -варианта на изследването при теб ,може да дава  показанията по друг начин .Нали все пак сте  ги коментирали с д-р Тодорова . При мен и на двете  пише ОГТТ ,но фактически д-р Тодорова май гледа и коментира  тези за инсулина само -за тези за глюкоза ОГТТ  -няма спомен  да каза  нещо.
 
« Последна редакция: Ноември 21, 2008, 14:30:43 pm от nimika »


*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #98 -: Ноември 21, 2008, 14:30:04 pm »
И аз сега чувам за пръста?
На мен три пъти венозно ми взеха кръв.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #99 -: Ноември 22, 2008, 09:43:30 am »
Нимика какво ще рече ,че мие 5 пъти увеличен 8O ? Тодорова ми каза по време на цялата бременност да го пия това гадно хапче въобще не се чувствам добре от него!А ми е изписано само 1/2 от него вечер!Но наистина ли трябва да се спре по време на бременност? СПОРЕД Тодорова тези  референтни стойности били стари още и сега според новите каза ,че бил леко увеличен ИНСУЛИНА НА 60 МИН 8O , а кръвната захар леко спаднала на 60 мин ,та затова ми го е изписала това лекарство!Много се обърках вече дали не се презастрахова при мен незнам? :?Н о пвече се притеснявам по време на бременност дали може да се пие! :?
« Последна редакция: Ноември 22, 2008, 09:53:00 am от isev »