0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #840 -: Декември 03, 2014, 06:23:37 am »
Здравейте, момичета!
Много ви благодаря за съветите и най-вече за загрижеността!

Разбирам ви много добре, но просто....аз почти нямам тези изразени симптоми на ИР....44 кг. съм, имам повече подкожни мазнини в корема, но....Нямам поликистоза, а винаги са ми я търсили...Кръвното на прегледа ми беше 90-60, но си варира между 70-100/110...Не знам какво още...Може би хронични гъбички и всякакви такива бактерии би могли да са показател за високо ниво на захарта или в случая на инсулина. Помня как не можехме да направим пункция, та и трансфер понякога заради такива бактерии всеки месец, та се наложи замразяване на едничкото ми ембрионче именно заради това.
Та така - дори лекарят ми се скара, че съм била слаба. Аз по принцип не съм, защото съм супер миньон - 147 см. и тези 44 кг. са ми добре, тъй като имам много тънка и лека костна система, а около нея добре заформени месца.  :oops: Може би и заради това лекарят ми не ми каза нищо за диета и избягване на определение храни. Аз така или иначе не обичам много сладко, но като имах предвид за диети.......това е, защото прочетох в интернет за ядене без хляб /аз ям само пълнозърнест/, картофи и ориз. Аз обожавам картофи във всичките им видове и форми. Хапвам си и мазничко, и така нататък и затова. Това имах предвид, че няма да се ограничавам, въпреки че и лекарят не ми е забранил.

И последно - Сиксенс, правили сме изследвания преди опита. Винаги всичко е било в норма. Дори месец преди опита ТСХ ми беше 1.85. Може би д-р Персенска ми ги изписа отново, за да се застраховаме преди опита по фонда и най-вече, за да видим къде да търсим неуспеха. При мен трансфера беше смесен - на едно прясно и едно замразено бластоцистче, които бяха перфектни, без фрагментации и т.н....всички условия бяха прекрасни, но нямахме дори и имплантация. Та тя като ме пита за фонда и като й казах, че до два-три месеца ще си взема заповедта ми изписа да проверя пак ТСХ, ФТ4, пролактин, ТАТ и МАТ. Аз си добавих ФТ3 и изследването за инсулина.

И така, момичета! Странна ми е цялата тази работа, тъй като пак казвам, че почти нямам изявени симптоми на ИР....Другият път ще питам лекаря си за диетата...а дотогава...имах предвид, че просто няма да се ограничавам така рязко изведнъж...

Поздрави от мен за хубаво събуждане!
« Последна редакция: Декември 03, 2014, 06:25:54 am от naskomimi »


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #841 -: Декември 04, 2014, 17:54:05 pm »
Сега разбирам, благодаря за отговора. Чудесно е, че са решили за всеки случай да направите проверка.
Колкото до симптомите на ИР, точпно натрупване на подкожна мазнина в областта на корема и ханша е един от тях. Мастни натрупвания не винаги значи да сме с наднормено тегло. При ИР,мастните натрупвания по клетките са проблемът, тъй като запушват рецепторите за инсулин, поради което той не успява да се свърже с тях. Оттам мозъкътподава сигнал на панкреаса, че няма и нсулин, той пуска още и още и така. Затова се гледа след обременяването как се повишава инсулина.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #842 -: Февруари 06, 2015, 11:39:21 am »
Здравейте, за първи път пиша тук, тъй като изчитайки постовете ви смятам, че бихте могли да ми помогнете с мнение. Правих изследвания за инсулинова резистентност и резултатът е по-долу. Другата седмица съм при ендокринолога. Но дотогава ще съм благодарна, ако споделите доколко според вас сериозен е проблемът (тъй като е очевиден) и дали може да се преодолее без лекарства, а с подходаяща диета и физически режим. Благодаря предварително

Глюкоза - 0ва мин   5.65 вен.кръв   mmol/l   венозна кръв.: 3.8 - 6.1; периферна кръв.: 3.5 - 5
Глюкоза - 60та мин   4.77 вен. кръв   mmol/l   < 8.9 за мъже и небременни жени
Глюкоза - 120 та мин   4.32 вен. кръв   mmol/l   < 7.8 за мъже и небременни жени
Insulin ( Серумен Инсулин )   11.98 0 мин.   mU/l   2.6 - 25.0 на гладно
HOMA ( IR ) индекс   3.01   индекс   < 2.5 норма; 2.5 - 5 рискова IR ; >5 висока IR
Insulin ( 60 мин. )   65.700   mU/l   
Insulin ( 120 мин. )   35.010   mU/l
« Последна редакция: Февруари 06, 2015, 13:16:08 pm от sania03 »
*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #843 -: Февруари 28, 2015, 10:10:42 am »
Може ли коментар ?

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #844 -: Март 03, 2015, 16:22:00 pm »
Може ли коментар ?
Имаш ИР - с медикамент, диета и спорт може да се контролира

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #845 -: Март 06, 2015, 18:10:18 pm »
Здравейте, много моля за коментар на резултатите ми. Предстои ми и посещение при ендокринолог, но след около две седмици.

Глюкоза - на Гладно           5.16   mmol/l   3.0 - 6.0
Глюкоза - след 60 мин.           5.22   mmol/l   преценка от лекар
Глюкоза - след 120 мин.   4.69   mmol/l   преценка от лекар

Инсулин - на Гладно            7.56   µIU/ml   2,6 - 24,9
Инсулин - след 60 мин.            55.79   µIU/ml   над 40 /трикратно от с-та на гладно/
Инсулин - след 120 мин.    39.48   µIU/ml   под 2 пъти от с-та на 60 мин.

Благодаря предварително. :)
В този случай касае ли се за ИР?


*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #846 -: Март 08, 2015, 14:53:53 pm »
Здравейте, много моля за коментар на резултатите ми. Предстои ми и посещение при ендокринолог, но след около две седмици.

Глюкоза - на Гладно           5.16   mmol/l   3.0 - 6.0
Глюкоза - след 60 мин.           5.22   mmol/l   преценка от лекар
Глюкоза - след 120 мин.   4.69   mmol/l   преценка от лекар

Инсулин - на Гладно            7.56   µIU/ml   2,6 - 24,9
Инсулин - след 60 мин.            55.79   µIU/ml   над 40 /трикратно от с-та на гладно/
Инсулин - след 120 мин.    39.48   µIU/ml   под 2 пъти от с-та на 60 мин.

Благодаря предварително. :)
В този случай касае ли се за ИР?
Нямаш ИР

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #847 -: Март 08, 2015, 15:10:13 pm »
Благодаря за отговора. А това че захарта ми съвсем леко се е покачила на 60-тата минута не е ли признак за ИР?


Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #848 -: Март 13, 2015, 14:46:46 pm »
Момичета колко време след раждане мога да направя обременяването с глюкоза?Преди да забременея лекувах ИР със Сиофор,в 28г.с. правих обременяване и всичко беше ОК.Сега обаче от 10 дни си имам всички симптоми като преди лечението на ИР и качих 2-3кг. и се чудя кога да отида на лекар дали трябва да изчакам или мога веднага.

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #849 -: Март 13, 2015, 22:52:03 pm »
Здравей, аз правих обременяване, когато дъщеря ми беше на 3-4 месеца. Не мисля, че има голямо значение, но все пак поне още месец изчакай. Виждам, че съвсем скоро си родила. Междувременно можеш да започнеш пак да ограничаваш забранените храни. Предполагам, че кърмиш, така че не започвай сиофор без да си се консултирала с лекар.
Сега ми хрумна, че можеш поне инсулин на гладно да пуснеш, също ще даде информация.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #850 -: Март 14, 2015, 15:21:56 pm »

Сега ми хрумна, че можеш поне инсулин на гладно да пуснеш, също ще даде информация.
Дали? Моят инсулин , когато се тествах, на гладно беше 2.00, а след обременяване с глюкоза на 60 мин. скочи 20 пъти т. е. стана 40.00
И аз се замислям дали да не се тествам пак. И изобщо възможно ли е да се излекуваш от ИР?
<br />
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #851 -: Март 14, 2015, 15:31:39 pm »
Това са някакви други мерни единици явно. Колко беше горна граница по референтни стойности? Моят като се тествах след раждането при горна граница 17, на гладно, само инсулин, без обременяване беше 21. Директно ендокриноложката ми увеличи дозата Сиофор. Сега съм на 2х1000 мг.
И от друг ендокринолог знам, че само инсулин на гладно дава инфо по въпроса. Също може да се направи профил на кръвта без обременяване - пак трикратно се тества кръвната захар и инсулина само на гладно, като след първото взимане на кръв просто се закусва - това, което обичайно закусваш. Промените в нивата на кръвната захар дават информация как се движат нещата. Последната контрола ми беше точно такава. Аз съм от Бургас и реших да прибягам до София :lol:, че нещо на нашите им нямам вяра. Ходих в ВМА при един ендокринолог, той ми назначи това изследване, за да не товарим пак организма с обременяване.

Не мисля, че ИР се лекува в пълния смисъл. Цял живот ще сме предразположени, но може да се контролира и да се държи в норми. Много трябва да внимаваме с храната просто, не бива да пълнеем и така. И редовно следене на стойностите.

Аз за 3 месеца след раждането качих 10 кг, при все че нямах време много да ям, безсънни нощи, преумора, сещаш се. Не е да съм ядяла много, че да кача толкова много за толкова кратко време. Затова и се тествах. Най-добре посети ендокринолога си и заедно обсъдете състоянието ти и какво да предприемете.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #852 -: Март 14, 2015, 16:01:01 pm »
Сега погледнах -дадените референтни стойности на инсулин на гладно в моето изследване са : 2,6-28.4mU/l ( това последното идея си нямам какво е )
« Последна редакция: Март 14, 2015, 16:02:40 pm от irenaa33 »
<br />
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #853 -: Март 14, 2015, 18:13:10 pm »
Sixsens, след като започна терапията почна ли да ти се редуцира теглото, и ако да, то само от сиофора или от хранителният режим, който трябва да спазваш?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #854 -: Март 14, 2015, 18:22:44 pm »
Момичета колко време след раждане мога да направя обременяването с глюкоза?Преди да забременея лекувах ИР със Сиофор,в 28г.с. правих обременяване и всичко беше ОК.Сега обаче от 10 дни си имам всички симптоми като преди лечението на ИР и качих 2-3кг. и се чудя кога да отида на лекар дали трябва да изчакам или мога веднага.
Може да изследваш Глюкоза, Инсулин и Гликиран хемоглобин  /HbA1c/ - на гладно
 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #855 -: Март 16, 2015, 10:45:09 am »
Sixsens, след като започна терапията почна ли да ти се редуцира теглото, и ако да, то само от сиофора или от хранителният режим, който трябва да спазваш?

Редуцира се, но задължително спазвах хранителен режим. След раждането, когато започнах лечението за втори път, бях станала 90 кг :oops: /нормалното ми тегло преди беше 57-60 макс./, с 2х1000 Сиофор и стриктно ограничаване на въглехидратите /бял хляб, бяла захар, картофи, ориз, сладко и т.н./ за 3 месеца свалих 17 кг.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #856 -: Март 16, 2015, 13:32:06 pm »
Благодаря за отговора sixsens.  Може би ще трябва и аз да се изследвам. ИР може да се получи след бременност, така ли да го разбирам?  Нямам ПКЯ, но пък се сдобих с постпартален тиреоидит. Искам да попитам, какви изследвания могат да подскажат за ИР, но без обременяване?  Поздравления за успеха с килограмите, и разбира се с проблема като цяло.
« Последна редакция: Март 16, 2015, 13:34:16 pm от rosidanailova »
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #857 -: Март 16, 2015, 15:44:25 pm »
Не, не се получава ИР след бременност. Аз я открих преди да забременя, но спрях лечението по време на бременността /не се препоръчва приема на Сиофор, освен ако не е крайно наложително/. Просто след раждането се бяха влошили стойностите при мен.
За мое съжаление, никакъв успех не съм постигнала, защото в един момент спрях да спазвам режима на хранене и пак качих малко, а имам още доста за сваляне. Чакам да ми дойде музата пак да започна, че съм за бой вече :lol:

Ако искаш да пропуснеш обременяването, направи трикратния глюкозен профил, инсулин и глюкоза на гладно, след това хапваш и още два пъти през час само глюкоза. Денис също е дала вариант за изследвания без обременяване. Ако има проблем, ще проличи в изследванията.
Проблемите със щитовидната жлеза също могат да окажат влияние в теглото, понякога симптомите съвпадат или са сходни с тези при ИР. Най-добре се консултирай с ендокринолога си.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #858 -: Март 17, 2015, 16:12:24 pm »
Благодаря ви sixsens и denis за съветите.Реших че най добре да отида при ендокринолога си и да видим какво ще реши той да правим.За сега гледам какво ям и да се ограничавам и за радост не съм добавяла повече килца.
Предполагам, че кърмиш, така че не започвай сиофор без да си се консултирала с лекар.
 
За съжаление вече нямам кърма.Не знам дали има нещо общо но забелязах че от както се появиха симптомите на ИР тогава взе да ми намаля драстично кърмата и да става рядка като вода и след няколко дни вече нямах нищо.

Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #859 -: Март 17, 2015, 18:16:36 pm »
Здравейте, момичета! Присъединявам се към вас с диагноза ИР, НОМА -4,95 и от няколко дни пия глюкофаж 1000мг по схема, като трябва да стигна до дневна доза 2,5г. Отидох за първи път при едно поради съмнения за проблеми със ЩЖ (след два спонтанни аборта в 6 и 7г.с.) и тя назначи допълнително и обременяване с глюкоза... е, хормоните на ЩЖ са абсолютно в норми, но заекът изскочи от захарта :( Не ми предписа никакъв хранителен режим, дори изрично предупреди да приемам хапчетата само с храна и то не плод или мляко, а нещо сериозно, за да няма силни странични ефекти от глюкофажа. Уча се да закусвам (с мюсли поне), че досега режимът ми беше абсолютно вредноядски - цял ден кафета и ако огладнея чипс или тестена закуска, а вечер сериозно "хапване". От глюкофажа позагубих апетит, надявам се и да сваля излишните кг (които всъщност усъмниха ендото за този проблем). Надявам се да не е проблем да продължим с бебеправенето, защото нямам излишно време - почти на 40г. съм  :(
Извинявам се за дългия пост, но чета темата и мисля, че беше редно да се представя поне :oops:
О, и за да не е празен пост да задам един въпрос - възможно ли е да е това причината за абортите и има ли още нещо, свързано с тях, което мога да изследвам (чакам М, за да пусна полови хормони, но какво още???) Благодаря за търпението ;)