0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Само с колелото няма да стане. Спазвай режима задължително, иначе нищо не правиш. И аз бях 90 кг, след като родих, за малко повече от 3 месеца ги намалих до 73. Ще успееш, но трябва воля и мотивация. Ще видиш, че ще се чувстваш много по-добре.Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Благодаря за подкрепата :balk_81:аз имам основно проблем сьс сладкото ограничела  сьм го но е невьзможно на този етап да го спра.трудно ми е да тренирам с това огромно тяло но не се отказвам. Отнносно лечението др.Сенкова ми каза да продлжавам с сиофора 3 по 1 щом го понасям добре и ми изписа дуфастон 10мг за предизвикване.следващата стьпка е да ми гледат трабите.Това е от мен засега.
*
Може някъде да съм го споменавала, но много подходяща за ИР е диетата саут бийч на д-р Аткинс. На мен тя ми се отрази много добре. Свалих 17кг за два месеца, но и аз се отпуснах, не съм качила, но и не свалям :(
*
Здравейте, момичета! Мисля, че прочетох на по-преден пост нещо по въпроса, но не ми се рови пак- имате ли поддуване на корема в първите дни от прием на Глюкофаж. Мисля, че може би е от него, въпреки че пия и Еутирокс????
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Spasi, дай малко инфо за тази диета. Някой линк или нещо друго?
Благодаря!

Поли, подуване не помня да съм имала, но имах дисконфорт в началото, леко ми се гадеше, особено ако го пиех на гладно.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Да, усещам и гадене от сутринта, въпреки че съм го пила снощи към 19ч по време на ядене.
*
Диетата е направена от кардиолог за хора с наднормено тегло, ИР, СПКЯ и сърдечно съдови проблеми. Разделена е на 3 фази
1фаза- трае 14 дни. През тях се консумира месо, риба, зеленчуци, яйца, твърдо сирене и извара. Избягват се всякакви въглехидрати, картоф, ориз, овесени ядки, кисело мляко, плодове, зеленчуци с висок гликемичен индекс/моркови, царевица, цвекло,грах/
храненията са 5
2 фаза - включват се плодове с нисък гликемичен индекс/без банани, диня/ пълнозърнест ориз, пълнозърнест хлябр пълнозърнести макарони, останалите млечни изделия, малки количества шоколад/ продължаваме да избягваме бял ориз, картофи, моркови, цвекло,/ Включването на въглехидратите става постепенно в началото само по 1. Напрл 1 плод или 1 филия хляб. Ако се включат твърде много въглехидрати и се спре свалянето на кг се връщаме във фаза 1.
Фаза 2 продължава до сваляне на желаните кг.
Фаза 3 включваме и останалите храни, но се внимава да не се прекали с въглехидратите и да не се натрупат пак кг.
Книгата си я поръчах по интернет. Струва 12лв и има доста разяснения за ИР, както и много разяснения защо толкова много неща, който смятаме за здравословни не са. Например портокалов/плодов/ фреш /да не говорим за сок в кутия/ не е никак полезен, защото се поемат предимно въглехидратите на плода, което веднага повишава кр.захар, а от там и инсулина. Ако се изяде целия плод, фибрите пречат на захарите и те се освобождават бавно и няма пик на кръвна захар и инсулин.
Варените или печени картофи са по вредни в известна степен от пържените, защото ако са пържени в качествена мазнина,тя забавя освобождаването на въглехидратите в картофа и също няма пик на кръвна захар.
Съжалявам за дългия пост, но дано е бил полезен :)
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Спаси, благодаря! Определено ми беше много полезно инфото. Не знаех, че и морковите трябва да се избягват 8O Егати, то не остана нищо за ядене, освен мръвки..брррр.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Чушки и краставици. :lol: От плодовете най- безобидни били дребните горски плодове
Тиквички?
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Ясна е работата, глад, другарки :lol:

Аз от една седмица започнах да си спазвам пак ниско-въглехидратния режим и да си пия Сиофора. 1 кг надолу :D  Дано удържа, карам основно на салати, сурови ядки и тук-там някоя мръвка, малко плодове и те така. Да видим.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
аз се ах и ме  е го яд. Имам чувството, че от тия хапчета дето гълтам ям още повече. Ама се стягам
Здравейте, искам да попитам дали има разлика между серумен и имонореактивен инсулин.(може да е глупав въпрос, но не са ми ясни тези неща)
Здравейте , моми4ета, моля за съвет и помощ, от около година правим опити за беб4е но не се получава, затова си пуснах хормонални изследвания. на кратко : пролактин - висок, прогестрон - много нисък, други хормони в норма, генеколожката ми изписа дуфастон, и ме изпрати на ендокринолог, днес взех резултатите от изследванията които ми назна4и ендокринолога: люкозотолерантен тест-3 кратен                       
     Глюкоза 0 мин       5.82       mmol/l    3.3-6.0   
     Глюкоза 60 мин       *       mmol/l    <10.00   
     Глюкоза 120 мин       5.77       mmol/l    < 7.80   

Пролактин   H     49.99        ng/ml     Жени: 2.8-29.2,    
Инсулин        *        uU/ml     3,0-25,0 uU/ml   
Инсулин        13.49-0мин        uU/ml     3,0-25,0 uU/ml   
Инсулин        35.24-120мин        uU/ml     3,0-25,0 uU/ml

пролактина отново е висок , а и ме притесняват резултатите от глюкозата и инсулина, а чак на 9 юли ми е часа при ендокринолога
                           моля за съвет и помощ при тълкуване на резултатите
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Здравей! Пролактинът ти наистина е доста висок, откъдето и ниския прогестерон - високият пролактин подтиска овулацията, откъдето спада прогестерона.
Глюкозата няма стойност на 60 минута, но на 0 минута е висока, на горна граница. Инсулинът пък няма стойност на 0 минута, а е важна тази стойност. Следващите стойности са добри. Според мен проблемът там е в кръвната захар. Определено е необходима консултация с ендокринолог.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Привет,

Много съм притеснена от резултатите, а часа ми за преглед е чак другата седмица.
Бихте ли могли да ми дадете вашето мнение:

Глюкоза 0-ва мин. - 4.2
Глюкоза 60-та мин - 4.3
Глюкоза 120-та мин - 3.5

Инсулин 0-ва мин. - 7.49
Инсулин 60-та мин - 56.56
Инсулин 120-та мин - 10.54

Ще бъда много бладодарна за коментар от Ваша страна.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Здравей! Стойностите на глюкозата са ти добри на 0 минута, а това е важно. Инсулинът на 60 минута е малко повечко завишен от нормалното, но пък после спада добре. Може би имаш много слабо изразена резистентност, която би трябвало лесно да влезе в норми. Не мисля, че е сериозно положението при теб. Надявам се ендокринологът ти да потвърди това. С лека диета и малко Метформин, нещата ще са ок.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
много благодаря за оттговора, проблемът при мен е хронична гъбична инфекция и бактерии тотален дисбаланс, който не мога да овладея вече с години. Сега от 4 месеца не мога да се излекувам поне з една седмица да получа облекчение, лекарствата вече не помагат. силен сърбеж, паррне и щипене, миналата седмица микробиологията ми беше чиста, сега пак огромни гъби.
 дали ще стане само с диета,
имам луф синдром, хашимото само антитителата са ми завишени, желязодефицитна анемия заради много обилен цикъл сегс и това изкочи
не мога да си намеря място, не се живее нормално така
- и не мога да забременея, съмнения за ендометриоза, обърната матка,
ужас
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Много неприятно. ЛУФ-а определено е проблем за забременяването, но не е необратим. Хашимото също е проблем, но би трябвало ако прилагаш лечение, нещата да са овладяни и да не създава проблеми. Обърнатата матка не е проблем по принцип, среща се доста често. И моята е обърната.

Това за Ендометриозата трябва да се провери задължително, не е шега работа и може да нанесе сериозни нарушения по тръби и яйчници, които понякога са необратими.

Гъбичките и честите инфекции също са притеснителни. Сигурна съм, че правиш всичко възможно и спазваш всякакви изисквания при лечение, но дали все пак нещо не пропускаш, щом постоянно има рецидиви? Може би трябва да се обърнеш към друг специалист. Явно целиш и забременяване, време е да посетиш репродуктивен специалист. Той ще помогне и с инфекциите.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!