0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #940 -: Септември 05, 2017, 08:02:08 am »
Nature tedy, ако се докаже, че имаш поликистоза би било добре да проследиш и ТСХ - посещение на ендокринолог. Понеже спомена, че си веган - твърде вероятно и Б12 да ти е нисък. Трябва да провериш и нивото на желязо. Всичко това може да направиш след посещение при ендокринолог. Там ще направите и ехография на щитовидна жлеза.
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #941 -: Септември 05, 2017, 12:05:12 pm »
Правила съм ехография , щитовидната ми е перфектна (проверих всички хормони на щитовидната), другите хормони също са в норма , само прогестерона е нисък, пия витамин Б12 и правя вегански курсове по 6 месеца после един месец ям млечни продукти.Винаги съм вегетарианец. Вчера бях на преглед , според моята лекарка малко хранителни добавки и няколко месеца спокойствие и цикъла ще се нормализира,сега нямам поликистоза яйчниците са с перфектен вид. Закъсненията в цикъла са неясни. Благодаря за помощта,лекарите изклщчиха щитовидна и ИР, при мен явно е нещо друго , но от 15 годишна не съм оставяла тялото без противозачатъчни , това са 10 години , така че ще изчакам поне 3 месеца ... Благодаря на всички за отговорите.
« Последна редакция: Септември 05, 2017, 12:27:48 pm от Nature tedy »