0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #940 -: Септември 05, 2017, 08:02:08 am »
Nature tedy, ако се докаже, че имаш поликистоза би било добре да проследиш и ТСХ - посещение на ендокринолог. Понеже спомена, че си веган - твърде вероятно и Б12 да ти е нисък. Трябва да провериш и нивото на желязо. Всичко това може да направиш след посещение при ендокринолог. Там ще направите и ехография на щитовидна жлеза.
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #941 -: Септември 05, 2017, 12:05:12 pm »
Правила съм ехография , щитовидната ми е перфектна (проверих всички хормони на щитовидната), другите хормони също са в норма , само прогестерона е нисък, пия витамин Б12 и правя вегански курсове по 6 месеца после един месец ям млечни продукти.Винаги съм вегетарианец. Вчера бях на преглед , според моята лекарка малко хранителни добавки и няколко месеца спокойствие и цикъла ще се нормализира,сега нямам поликистоза яйчниците са с перфектен вид. Закъсненията в цикъла са неясни. Благодаря за помощта,лекарите изклщчиха щитовидна и ИР, при мен явно е нещо друго , но от 15 годишна не съм оставяла тялото без противозачатъчни , това са 10 години , така че ще изчакам поне 3 месеца ... Благодаря на всички за отговорите.
« Последна редакция: Септември 05, 2017, 12:27:48 pm от Nature tedy »
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #942 -: Ноември 28, 2017, 11:31:11 am »
Здравейте, нова съм тук казвам се Радост и съм на 25 женена и искаме бебе вече. Пиша по темата защото от 1 година опити и много проблеми . Сега се стигна до там че имам висок Инсулин.  Имах май месец операция на поликистоза  . В момента имам лечение със Inofolic  и Метфогамма аз съм от Благоевград но ходя в София , клиника Афродита при доктор Бангеева. Дайте ми съвет момичета  какво да правя
« Последна редакция: Ноември 28, 2017, 13:19:27 pm от Radostina92 »
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #943 -: Януари 12, 2018, 11:15:25 am »
Здравейте.
С жена ми от вече три години правим опити за бебе. От две години ходим по доктори правим изследвания и всичко е наред, а бебе няма. Имаме две инсеминации които бяха неуспешни. Втората инсеминация жена ми забременя и после ЧХГ-то започна да варира ту нагоре ту надолу и всичко приключи с това. След втората инсемиинация нашият доктор ни каза да си направим изследване за инсулинова резистентност. Оказа се, че жена ми и аз имаме.
Ето резултатите на жена ми:
глюкоза на гладно 3,94 mmol/l  - референтна стойност до 6,1
глюкоза на 60мин 6,57 mmol/l
глюкоза на 120мин 5,37 mmol/l
инсулин на гладно 8,95 uU/ml  - нормален 2,5-7,3; нарушен глюкозен толеранс 2,6-9,4;
инсулин на 60мин 47,1 uU/ml
инсулин на 120мин 53,45 uU/ml

Ендокринолога който гледа резултатите каза само да отслабне жена ми и всичко ще е наред без да и изписва нищо (жена ми напълня след двете стимулации за инсеминациите). Нашия доктор каза, че щом ендокринолога е казал така значи няма проблеми.

За това искам да питам Вас. Според Вас може ли заради тази инсулинова резистентност толкова време да не успяваме да постигнем нашата цел?

Иначе сме изследвали всичко друго хормони и витамини, проходимост (двапъте), генетични изследвания, фоликометрии (над 5 пъти) и още каквото се сетите и всичко до сега беше наред освен инсулиновата резистентност.

Питам Ви за това, защото обмисляме скоро да направим трета процедура и не знаем дали е правилно да я правим преди да сме обърнали внимания на инсулиновата резистентност.
*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #944 -: Януари 12, 2018, 11:30:59 am »
Щом жена ви е с инсулинова резистентност има възможност да се възпрепятства забременяването.Каква диета предписа ендокринолога?Не предписа ли някакъв препарат също така?В повечето случаи предписват и хапчета.Изследване за Хашимото правили ли сте и двамата?Спермограма?

И за двама ви е добре да започнете с диета с ниско съдържание на въглехидрати и да изхвърлите всичко бяло от менюто си.Бял хляб, бял ориз, картофи и т.н. Хубаво е да включите и някакъв спорт.Намерете си и по-свестен ендокринолог, който да обърне внимание на проблема.Гинеколозите няма как да предпишат лечение на ендокринологичен проблем, но можете да питате за напътсвия, за ендокринолог занимаващ се с проблемно забременяване.

Успех!

Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #945 -: Януари 12, 2018, 12:28:32 pm »
Май само хашимото не сме правили. Иначе щитовидната жлеза на двамата е изследвана поне трипъте с ехографии и всичките хормони инти тела и тн. Спермограми имам над 20 и всичко и при тях е наред. Уж сме пускали всичко до сега което се сещам. До сега друг проблем не е имало за това се хванахме за тази инсулинова резистентност.
Днес ще се опитаме да посетим един ендокринолог и да видим какво ще ни каже. Иначе къде може да намерим ендокринолог занимаващ се с проблемно забременяване. Ние сме от Казанъл, но няма значение в кой град ще е лекаря само да може да ни обърне внимание и да ни помогне.
*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #946 -: Януари 12, 2018, 12:36:42 pm »
Ако сте правили ТСХ, фТ3, фТ4, ТАТ и МАТ, то значи сте направили всичко нужно за щитовидната.Хашимото е болест на щитовидната, много често се среща при хора с инсулинова, за това ви питах за него.Важно е и какви са стойностите на щитовидната не само дали са ОК т.е. в референтни, защото за забременяване например се препоръчва ТСХ да е под 2.

За ендокринолози аз знам само за София д-р Начев и д-р- Катя Тодорова, които се занимават с хора с репродуктивни проблеми.За Пловдив, който ви е по-близко не знам.

Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #947 -: Януари 12, 2018, 12:41:29 pm »
Няма проблеми и да е в София само да се получат нещата. Иначе в момента немога да кажа какви са нивата, но специално за инсеминацията ни искаха TSH да е в такива граници които каза иначе нямаше да има процедура.
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #948 -: Януари 12, 2018, 17:00:51 pm »
Преди малко ходихме при ендокринолог, както ни казахте. Той изписа на жена ми медформин по 500mg веднъж на ден по време на хранене. За моята инсулинова резистентност каза, че не е важна важна е само жената, защото тя ще забременява :) Сега жена ми ще пие медформина, отделно ходи на тренировки, а и ще продължим с диетата и се надяваме при следващата процедура всичко да е наред.
*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #949 -: Януари 13, 2018, 14:28:03 pm »
Не съм съгласна, че при вас не е важно.Това е преддиабетно състояние и ако искате вие да сте здрав, за да гледате децата си максимално дълго време, то и вие трябва да спазвате диета, режим на хранене!

Пожелавам ви успех!

Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #950 -: Януари 13, 2018, 20:19:02 pm »
Това, че за мен не е важно го каза с майтап доктора. Иначе от когато имаме доказана инсулинова резистентност сме на диета и започнахме тренировки. От тогава всеки месец сме с по два килограма на долу без лекарството. Сега ще видим като го приемаме какво ще стане. Благодаря ти много за съветите.
*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #951 -: Януари 14, 2018, 09:06:06 am »
За нищо, ще се радвам да се похвалите скоро с бременност и бебе за финал!Успех!

Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #952 -: Март 23, 2018, 23:55:24 pm »
Маги, може ли да помогнеш и на мен с коментар. :) Днес пуснах изследване за инсулинова резистентност, но чак на 5 април съм на лекар.
Глюкоза, серум - 4.7  (4.11-5.89)
Инсулин - 5.87 (2.6 - 24.9)
HOMA-IR - 1.23 (1.7 - 2.5)

Много ми е тъмна тази материя.
*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #953 -: Март 24, 2018, 14:44:16 pm »
Не виждам глюкоза и инсулин на 60 и на 120 минути.Натоварването се прави като сутрин на гладно се изследват инсулин и глюкоза, после се пие глюкоза и след 60 минути и 120 изследват пак.
Тези изследвания дето си пуснала плюс натоварването дават пълна картинка.

Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #954 -: Март 24, 2018, 23:17:22 pm »
Ще ги пусна! Благодаря, Маги! 💖💖💖
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #955 -: Март 26, 2018, 10:40:42 am »
Здравейте! Може ли да ми помигнете и с моите резултати. Има ли нещо притеснително тук? Проблемът ми е, че нямам цикъл и имам много висок пролактин. Скоро имам час за преглед, но дотогава...


ОГТТ: 0 мин-, 60 мин- , 120 мин- , 180 мин-

Глюкоза Серумна ( GLU S )   5.22   mmol/L   2.78 - 6.11
Глюкоза Серумна ( GLU S )   6.01   mmol/L   2.78 - 6.11
Глюкоза - 2   3.72   mmol/L   2.78 - 5.55
Глюкоза - 3   4.56   mmol/L   2.78 - 5.55

Инсулин
Име на теста (изследване)   Резултат   Единици   Референтни стойности

IRI ( Инсулин )   9.38   mkU/ml   2.60 - 24.90
HOMA   2.18   index   < 2.5(нормален);2.5 - 5.0 (граничен);>5.0(висок)
*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #956 -: Март 26, 2018, 11:39:49 am »
Aelita_n, много важна е динамиката на инсулина след натоварването с глюкоза (на 60 мин., 120мин.).
При теб има стойности на глюкозата, а на инсулина само първата стойност (на 0 мин.), за съжаление не е пълно това изследване.
« Последна редакция: Март 26, 2018, 11:46:29 am от marsi »

*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #957 -: Март 31, 2018, 22:51:35 pm »
Здравейте, първо се извинявам, че първоначално писах в грешна тема.
Можете ли да ми дадете коментар за тези резултати: на гладно, рано сутринта. Стоях си 2 часа в покой в лабораторията (Писанец, ако има значение). В понеделник съм си при докторът, та той ще каже :)
Биохимия
Име на теста (изследване)   Флаг   Резултат   Единици   Референтни стойности
OГТТ+ трикратен Инсулин/обременяване с глюкоза/      Профил   *   *
Глюкоза серум-на Гладно      5.1   mmol/l   3.00 - 6.00
Глюкоза серум 60мин.      4.96   mmol/l   по преценка на лекар
Глюкоза серум 120мин.      4.64   mmol/l   по преценка на лекар
Инсулин - на Гладно      5.64   µIU/ml   2,6 - 24,9
Инсулин - след 60 мин.      90.78   µIU/ml   над 40 /трикратно от с-та на гладно/
Инсулин - след 120 мин.      29.24   µIU/ml   под 2 пъти от с-та на 60 мин.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Днес в 10:01
 Здравейте ,
Пациентка съм на др. персенска отскоро,  към момента ми предлага Хистероскопия, защото вижда малък полип и според нея това е причината за неуспех.  Едно от задължителните изследвания , на които ме прати е за Ир, бихте ли коментирали резултатите ми , защото часът ми е след две седмици.
Благодаря предварително

Име на теста (изследване)   Резултат   Единици   Референтни стойности
ОГТТ + Трикрат. Инсулин   Профил   *   *
Глюкоза ( Glucose )   4.86   mmol/l   3.60 - 6.10
Глюкоза - 60та мин   4.03   mmol/l   3.30 - 8.90
Глюкоза - 120 та мин   3.60   mmol/l   3.30 - 7.80
Insulin ( Серумен Инсулин )   15.95   mU/l   2.60 - 25.00
Insulin ( 60 м post 75g glucose )   45.83   mU/l   
Insulin ( 120 м post 75g glucose )   33.42   mU/l   
HOMA ( IR ) индекс   3.45   индекс   < 2.5 норма; 2.5 - 5 рискова IR ; >5 висока IR
 
*
Инсулина ти на гладно е висок, мисля че трябва да е същата стойност като глюкозата на гладно.хубаво е да посетиш ендокринолог, докато чакаш за преглед при Персенска.