0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #800 -: Август 14, 2014, 12:04:37 pm »


Crazynelly, отслабването не става толкова бързо, особено ако не се спазва режима.
За другите лекарства, не мога да кажа, без повече информация. От кога не ти е идвал? Случвало ли се е и друг път? Ясмин е противозачатъчен препарат, който цели регулация на цикъла, в твоя случай. Това е едно от леченията при СПКЯ. Кои са другите две лекарства?

За да ти изписват лекарства за ЧПВ, значи сте го изолирали с изследвания, така ли е? Какво се установи и какво ти изписаха?

Нормално е да си притеснена, това са хормонални препрати, но понякога се налага да се приемат. Имай предвид, че СПКЯ и ИР са свързани и взаимозависими, така че трябва да се лекуват. Особено ИР е задължително, това е преддиабетно състояние, а което ако не се вземат мерки, може да се стигне до Диабет.
Цикъла ми го няма от една година даже и повече време. Никога не ми е бил редовен.
Лекарствата са - duphaston, yasmin, androcur, prednisolon
В момента пия само siofor  и  coriolus,което е за ЧПВ.
Друго лекарство за ЧПВ нямам.
Отделно имам и гъбички и за тях ми предписа - diflucan и canesten.
Ендокриноложката ми беше на мнение,че е по-добре да спазвам режим и да се опитвам да отслабвам и да не пия тези 4-те предписани ми от гинеколога.
Аз я послушах  и един месец вече съм на сиофор само. Не виждам голям резултат за сега.
А пък гинеколога ми сега като ходих при него ми каза да ги започна и тях,за да се предизвика цикъла ми.
А преди два дни бях при него да ми гори раната на маточната шийка и другата седмица съм на преглед пак да види как зараства.
Просто съм адски притеснена от всички странични ефекти от тези лекарства,които той ми предписа и ме е страх да ги пия.
 :? :? :? :? :?

*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #801 -: Август 14, 2014, 12:15:05 pm »
crazynelly дуфастона ти е за предизвикване на цикъла, ясмина е за регулиране на същия.Другите две лекарства някой по-вещ ще каже за какво са.Да имат странични ефекти, но без тях няма да ти дойде цикъла.Всяка една от нас или повечето сме пили такива лекарства.Няма нищо страшно.За теб най-важното в момента е да спазваш режима, да се движиш и да си предизвикаш цикъл.Защото липсата на цикъл от толкова време е доста обезпокоителна.
И си намери свестни лекари дето да разбират от работата си и да работят заедно.

Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #802 -: Август 14, 2014, 12:21:14 pm »
crazynelly дуфастона ти е за предизвикване на цикъла, ясмина е за регулиране на същия.Другите две лекарства някой по-вещ ще каже за какво са.Да имат странични ефекти, но без тях няма да ти дойде цикъла.Всяка една от нас или повечето сме пили такива лекарства.Няма нищо страшно.За теб най-важното в момента е да спазваш режима, да се движиш и да си предизвикаш цикъл.Защото липсата на цикъл от толкова време е доста обезпокоителна.
И си намери свестни лекари дето да разбират от работата си и да работят заедно.
Знам за какво са лекарствата.
Просто се страхувам да не ми повлиаят повече зле отколкото да ми помогнат.
И преди съм пила подобни и качих доста килограми.
Сега едвам ,едвам свалям.
Не знам къде да търся други лекари. Нямам и толкова много средства.
Ако имате някакви,които да ми препоръчате ще се радвам.
Аз се замислих за това дали да не потърся и друг лекар и друго мнение и други лекарства или друг вид лечение на моите проблеми.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #803 -: Август 14, 2014, 13:20:49 pm »
Здравей! Четох те в други теми и ако правилно помня, имаш ендокринен проблем - аденом мисля беше. Пиеш ли лекарства за това? Година липса на цикъл е твърде много време и твърде обезпокоително. При това положение, естествено, че хормоните ти не са в ред изобщо. Пий си лекарствата, няма друг начин. Килограмите ще ги свалиш със Сиофора и диетата, но трябва да вземеш мерки и за аденома.

Ако искаш да те насочим към лекар, ще трябва да ни кажеш откъде си. Права е Маги, трябва ти екип, който да работи заедно. Ендокринологът няма работа да се бърка в работата на гинеколога и да му отменя леченията. Двамата трябва да се синхронизират и да ти назначат лечение, което да не се взаимоизключва.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #804 -: Август 14, 2014, 19:18:48 pm »
Здравей! Четох те в други теми и ако правилно помня, имаш ендокринен проблем - аденом мисля беше. Пиеш ли лекарства за това? Година липса на цикъл е твърде много време и твърде обезпокоително. При това положение, естествено, че хормоните ти не са в ред изобщо. Пий си лекарствата, няма друг начин. Килограмите ще ги свалиш със Сиофора и диетата, но трябва да вземеш мерки и за аденома.

Ако искаш да те насочим към лекар, ще трябва да ни кажеш откъде си. Права е Маги, трябва ти екип, който да работи заедно. Ендокринологът няма работа да се бърка в работата на гинеколога и да му отменя леченията. Двамата трябва да се синхронизират и да ти назначат лечение, което да не се взаимоизключва.
Не знам какво означава аденом и не си спомням да съм писала някъде другаде,че имам нещо такова.
Исках просто да разбера дали да се притеснявам от страничните ефекти на лекарствата,които са ми предписани. някои тук,които ги е пил дали би могъл да сподели нещо за тях.
Само това исках да знам.  8O
*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #805 -: Август 14, 2014, 19:26:22 pm »
Да пила съм дуфастон, на всеки действа различно.Пила съм други противозачатъчни нямах проблем.Всичко е индивидуално, дали ще напълнееш от тях или не не знам, и никой не може да ти каже!Проблема е много по-голям и той е липсата на цикъл повече от година, това значи липса на овулация най-вероятно и никаква лигавица, което води до много въпроси.Дали овулираш, правиш ли въобще фоликули, какво се случва с яйчниците, дали имаш лигавица някаква.Ей такива по-важни неща от това дали ще напълнея!

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #806 -: Август 14, 2014, 22:40:35 pm »
Извинявай, явно съм те объркала с друга потребителка, съжалявам.
Аз съм пила дуфастон, не съм имала странични ефекти, добре ми понесе. Ясмин не съм, но съм пила с години други противозачатъчни и нямах никакви проблеми. Явно добре реагирам на хормонални препарати, защото и след три процедури ин витро, с все хормоните, нямах проблем. Имам или май имаХ СПКЯ. Казвам имаХ, защото след като родих, цикълът ми е доста точен, преди все ми закъсняваше или избързваше, евентуални сиптоми на овулация никога не съм усещала, то се оказа и че съм нямала ову де. Сега се усещам винаги, коигато съм около О. Не съм следила дали се пукат фоликулите, определено имам разлика отпреди.

Естествено, имам и ИР. В момента тя ми е най-големия проблем, много ми е трудно с този хранителен режим. Обаче, спазваш ли стриктно, сваляш със сигурност. Когато родих, бях качила бая инсулина и ми увеличпиха дозата на сиофора. Започнах яка диета, без да гладувам, просто спазвах стриктно кои храни да ям. За 3 месеца свалих 17 кг.

Имай предвид, че регулирането на теглото и ИР, ще помогне много за СПКЯ. Но, цикълът трябва да го предизвикаш, той бърка много нещата.

Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #807 -: Август 27, 2014, 22:08:14 pm »
Здравейте, извинявам се ако се повтарям и някъде сте го обсъдили, но нямам физическото време да прегледам всичките 41 страници. От около 3 месеца пия Метфодиаб 2500мг дневно по схема изготвена ми от ендокринолога ми. Проблемът ми е, че от около месец имам сериозна диария. Лекарствата намалиха апетита ми до минимум и вече се чудя какво и от къде го изкарвам. Имало ли е някой с подобна симптоматика (диарията)? и то толкова продължителна? Истината е, че започнах да се притеснявам ... ако в началото свалях около 1/1,5 кг месечно сега свалям по около 1,5 седмично. Не ме раязбирайте погрешно, не е като да не ме удовлетворява ефекта, лекарствата ми действат прекрасно що се отнася до кръвната ми захар и най-вече инсулина. И с намаляването на килограмите нямам особен проблем. Но това нормално ли е?
*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #808 -: Август 27, 2014, 22:25:27 pm »
Не знам дали е нормално, но сподели с ЛЛ и си направи изследвания, може да е и от всичко друго.
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #809 -: Август 30, 2014, 16:19:49 pm »
Благодаря ви за предишните отговори! Извинете,че не съм отговорила преди,но нямах време да влизам.
Пиша ви днес,защото имам друго запитване към вас и дано да не съм вече прекалено досадна.
Сиофора,които пиех от 2  месеца не ми действаше добре. От две седмици ми намалиха дозата,но отново ми се подуваше стомаха,имах колики и разстройство. По принцип от началото,когато го пиех не ми ставаше толкова зле. Не знам какво се промени.
Преди няколко дни гинеколога ми каза да го сменя с глюкофаж 500мг.
Два дни го пиех и усещах малко болки в стомаха след хранене,но те отшумяваха бързичко.
Вчера обаче след като се наобядвах и усетих адски силни болки. За секунди ми стана много зле. Задъхах се и адски много ме болеше корема и дори нагоре до гърдите чак.
Стържеща,пареща и непоносима болка. Направо ме караше да рева и да пищя. Сякаш имаше война в стомаха ми. Никога ама никога не ме е боляло така. Никакви други лекарства не пия в момента. Освен кориолус,но той няма странични ефекти и никога не ме е боляло нищо от него.
Случвало ли се е случайно на някой от вас същото нещо като на мен? Аз бях адски изненадана и не знаех какво да правя. Но ми беше адски зле и едвам дишах по едно време.
Така ме болеше и пищях в леглото почти 2-3 часа и ми премина. Обадих се на гинеколога и той каза да си взема някакво хапче за болки в корема и да го спра глюкофажа и в Понеделник да започна със сиофора. Вече съм адски объркана,защото не мисля,че и двете ми понасят.
Моля за съвет!
Дали да отида при друг лекар и да потърся друг начин за  лечение?
Преди години една диетоложка ми беше предписала лекарство за намаляване на инсулина за диабетици и не ми ставаше нищо от него. Само дето аз не съм диабетичка,но нейното лекарство действаше и не ми ставаше лошо изобщо.
Не знам наистина какво да правя.
*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #810 -: Септември 03, 2014, 19:17:14 pm »
Здравейте. crazynelly аз пия Метфолгама, то е същото като това глюкофаж и сиофор. Понася ми добре всъщност нямам вече проблеми с него. Проблема ми е че не си спазвам хранителния и двигателния режим и от там ефекта е нулев. Дуфастон съм пила 2 пъти за по 10 дни и двата пъти с цел спиране на кървене, аз си кървя малко по продължително и нямах проблеми. Освен това при дуфастона страничните ефекти са ако е част от ХЗТ т.е ако има и естроген. Не съм взимала анти бебе до сега. Изпитвам ужас от този род хапчета и дано не ми се налага. Но защо нямаш цикъл 1год. Лекарите какво посочват като причина
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #811 -: Септември 03, 2014, 19:41:56 pm »
Crazynelly, да нямаш проблеми със стомаха? Никога не съм имала подобни проблеми със Сиофора или Метфогамата. Обаче имам колит и понякога като ми се възпали, имам такива кризи, но чак пък 2-3 часа непрестанни болки не съм имала. То при мен вече може и да не е само колит де, колко му е и гастрит да съм завъдила, ама.... При такива кризи пия дуспаталин, по 2 таблетки, помага ми много, насмалява подуването и облекчава болката.

За проблеми със Сиофора и подобните му трябва да се консултираш с ендокринолога си, не с гинеколога. Казах ти и предния път. Отиди на преглед и консултация при ендокринолог и опиши какво се случва. Може да се наложи да посетиш и гастроентеролог.

Спаси89, не съм имала диария при прием на лекарства за инсулина. Обсъди го с ЛЛ и той да прецени кум кого да те насочи. Много време е месец с диария. Всъщност, диария или разтройство имаш. Защото ако е първото, щеше да си в болница с дехидратация вече, цял месец е това.
« Последна редакция: Септември 03, 2014, 19:45:21 pm от sixsens »
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #812 -: Септември 07, 2014, 06:27:18 am »
Здравейте,какво ще кажете за моя резултат,мерси
Глюкозотолерантен тест - ОГТТ                     
     Глюкозотолерантен тест - на гладно       4.82 - 0мин.       mmol/l    4.1 - 5.9; гранично 5.6 - 7.8; патологично - над 7.   
     Глюкозотолерантен тест - 1-ви час       5.51 - 60мин.       mmol/l    до 8.9; гранично до 10.9; патологично - над 11.0   
     Глюкозотолерантен тест - 2-ви час       3.09 - 120мин.       mmol/l    до 7.77; гранично 7.8 - 11.1; патологично - над 11.1   
Хормони/Hormones
Име на теста (изследване)       Резултат     Единици   Референтни стойности   Метод
Инсулин - профил                     
     Инсулин/Insulin 0 мин.       <2.00 - 0 мин.       µU/ml    2.0 - 29.1   
     Инсулин/Insulin 60 мин.       39.2 - 60 мин.       µU/ml       
     Инсулин/Insulin 120 мин.       25.2 - 120 мин.       µU/ml

Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #813 -: Септември 09, 2014, 11:10:14 am »
Здравейте искам да попитам - има ли някъде в предни теми  синтезирана таблица с храни подходящи при ИР ?
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #814 -: Септември 11, 2014, 06:29:47 am »
МОМИЧЕТА,НЯМА ЛИ КОЙ ДА БУТНЕ ПО ЕДНО РАМО :)

(бел. мод.) Писането с големи букви в интернет се счита за крещене. Моля, пишете с нормален шрифт!
« Последна редакция: Септември 11, 2014, 10:55:42 am от sixsens »
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #815 -: Септември 11, 2014, 11:06:31 am »
Здравейте искам да попитам - има ли някъде в предни теми  синтезирана таблица с храни подходящи при ИР ?

Здравей! Нямам спомен някой да е поствал подобна таблица, но можеш да потърсиш в интернет информация за гликемичния индекс на различните храни. Биват 3 вида - с нисък, с висок и среден гликемичен индекс. Най-подходящи при ИР са храните с нисък гликемичен индекс, следват тези със среден - като те е желателно да се консумират с мярка, а храните с висок гликемичен индекс следва да се избягват максимално. Виждала съм подобни таблици с основните храни, когато съм търсила информация, но не съм се сетила да ги кача тук.

Мимонче, инсулинът на гладно ми се вижда нисичък сякаш, поне според референтните стойности, които са дадени. Отделно на 60 минута доста е скочил спрямо 0 минута. Вероятно има леко изразена ИР, но все пак, не сме лекари, не можем да поставяме диагнози. Редно е да обсъдиш резултатите си с ендокринолог.

П.С. Моля, не очаквайте от нас да сме нон-стоп на разположение, за да разчитаме резултати. Потребителите, които са сравнително най-компетентни в тази област, ако мога така да се изразя, са доста малко и не могат да смогнат на всички, а и не са онлайн консултанти все пак. В този форум, ВИНАГИ, когато някоя от нас може да помогне и да даде отговор или информация го прави.  Не оставяме потребител без отговор, но това не винаги става толкова бързо, колкото ни се иска.
Пиша това, не за да се сърди някой, нито за да се заяждам. Просто обяснявам защо понякога отнема повече време да се отговори на някой въпрос. Ние тук не сме лекари, не винаги имаме нужната компетенция. Най-бърз и точен отговор на вашите въпроси може да ви даде вашият лекуващ лекар.
« Последна редакция: Септември 11, 2014, 11:10:10 am от sixsens »
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #816 -: Септември 11, 2014, 13:03:08 pm »
Блaгодaря ти..утре имaм чaс при ендокринолог
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #817 -: Септември 11, 2014, 13:10:51 pm »
След първото боцкaне пих кaфе но без зaхaр....може ли товa дa мии повлияе нa резултaтa кaк мислите вие..лaборaнткaтa викa aйде сегa можеш дa пийнеш кaфенце но нaли без зaхaр..дaли не нaпрaвих грешкa не знaм че кaто ги знaм и те кви сa понякогa..... :(
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #818 -: Септември 11, 2014, 14:02:52 pm »

     Инсулин/Insulin 0 мин.       <2.00 - 0 мин.       µU/ml    2.0 - 29.1   
     Инсулин/Insulin 60 мин.       39.2 - 60 мин.       µU/ml       
     Инсулин/Insulin 120 мин.       25.2 - 120 мин.       µU/ml
Моите резултати са почти същите. Първо нисък инсулин. После скача 40 пъти  8O
Както и рязкото спадане на захарта на третия час. Честно казано ендокринологът  ми беше лекоо озадачен на какво се дължи, след като всички хормони са ми в норма. Нямам наднормено тегло, дори напротив.Интересно ще ми е да разбера , твоят какво се е произнесъл по въпроса. Може и на лични за да не спамим темата. Но наистина за пръв път срещам някой с толкова подобни на моите резултати. (не че съм изчела цялата тема де  :oops: )
<br />
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #819 -: Септември 11, 2014, 14:10:34 pm »
Иренa товa ознaчaвa че не сa нaред нещaтa нaли кaк мислиш...утре ще ти пишa кво е кaзaл ендокринологa ми ..много съм притесненa..aз също съм слaбa 50кг..1,68 високa