0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Здравейте момичета :)
Как е справяте ли се с ИР. Аз не особено добре. Със забременяването също не се справям много добре ама здраве да е горе главите и борба :)
*
Докторът в Пазарджик ми предписа метфогама 2*1/2 или общо 100 на ден. В София АГ доктора ме консултира с ендокринолог и той каза, че ми трябва доза от 3*1 или 3000 на ден ама тук идва проблема като мина 1500 и ставам като парцал. Вие ми се свят, нямам сили да стана и това още по обяд
Пия сиофор и се опитвам колкото се може да ям по-диетично и без забранените храни,но и аз вече се чудя какво да ям и какво да си сготвя.
Честно казано установих,че тестените неща за мен е най-трудно да ги избягвам,защото се указа,че повечето неща,които обичам да ям са точно такива.
Сега видях,че и диня не мога да хапвам,нещо което трябваше да видя по-рано.
Не че съм съм прекалявала тея дни с динята,но ще е по-добре и нея да я не я хапвам за сега.
Дори не знам вече с какво да се храня наистина. :( :(
Моля споделете някакви идеи. :oops:
Всъщност сирене може ли да е яде?
 8O
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Може сирене и млечни продукти. От плодовете е добре да се избягват тези, с по-високо съдържание на захари - банани, череши, грозде. За динята не знаех, ама явно и тя сред тях, ако следваме логиката и пъпеша отива под ножа :( Наистина е много трудно да се спазва такъв режим, на мен поне ми е трудно, особено като съм на работа. Свалила съм вече 4,5 кг, но голям зор, направо по едно време си ходех гладна.... Не мога да се насищам с тия зарзавати, а месото вече ми втръсва, мога да хапвам малко количество, че почва да ми става гадно иначе. Ще дерзаем, какво да се прави.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Здравейте отново момичета, ходих при ендокринолога , нещата са следните:
заради високия пролактим ми назначи ядрено- магнитен резонанс, за който чакам одобрение от здравната каса ,
за повишения инсулин на 2 час след обременяване с глюкоза ( 35 при норма 25), ми изписа глюкофаж за 6 месеца 3 пъти на ден, прочетох в листовката че не се препоръчва ако се правят опити за бебе , а лекарката каза ако евентуално настъпи бременност да ги спра, много се притеснявам  да започвам ли да ги пия ? а относно дуфастона който ми изписа генеколожката , ендокринолога ми каза да не го пия
много объркана и притеснена съм
      Благодарна ще съм ако споделите опит
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Глюкофажа не е проблем да се пие при опити за бременност. Аз лично го пих 3 месеца преди успешното ми ин витро, спрях го преди трансфера. Започнах го пак, след като родих и си направих ново обременяване, за да видя накъде са нещата.
Дуфастонът се приема след доказана Овулация, т.е. с преглед трябва да се установи дали е имало овулация и тогава да се пие, защото ако се приема преди овулацията, я подтиска. Защо ти е изписан Дуфастон?
Високият пролактин е причина за трудно забременяване. Предполагам с ядрено-магнитния резонанс искат да изяснят откъде идват високите стойности.
Според мен, не е проблем да си пиеш глюкофажа, тъкмо напротив, метформинът, който е активната съставка на този препарат, влияе благоприятно на функцията на яйчниците и има положилтелен ефект върху качеството на яйцеклетките. А високият инсулин има точно обратното действие, влошава качеството им.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Сикс ти преди инвитрото прави ли инсе и с какво те стимулираха. При мен явно единствения проблем е липсата наО заради високия тестостерон, и ИР,. Клостилбегита не даде резултати и сега ще мислим нещо друго ама да разпитам докато чакам :)
« Последна редакция: Юли 14, 2014, 09:19:58 am от sixsens »
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Не, Spasi, никога не съм правила инсеминации, минах директно на тежката артилерия. Аз освен със СПКЯ, ИР и ЛУФ синдром :lol: съм и с тубарен фактор - който е и основният проблем. Отстранени са ми тръбите.
Ти колко инсеминации си правила? От една, шансът е малък, поне 3-4 трябва, за да се увеличат шансовете. Поне така знам, от това, което съм чела за инсеминациите.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Не съм правила инсе още. Сега почвам. Пих клостилбегит 2м първия се получи един фоликул при втория нищо. Лекарката ми каза, е това е сравнително лек препарат и в повечето случай не дава резултати.  Явно проблема са ми килцата и високия тестостерон :(
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Клостила е най-добре да се комбинира с инсеминация. Има по-голям шанс. Но ти трябва да регулираш тестостерона и да вземеш мерки по ИР. Проведи малко лечение, преди да правите инсеминациите според мен.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Здравейте, пия си сиофора вече 2 месеца,но мисля че привикнах  и вече не ми деиства.?!свалила съм само 4-5 килограма но пък много хора ми казаха че много съм отслабнала :P  Дали да не го сменя?Кога трябва да направя повторно изследване??Аз съм с спкя  2 път правя стимулация с клостилбегит първия път реагирах очудващо добре -3 доминантни фоликула, втория път само един , но въпреки че има овулация и контакти нещо не се получи.Август реших да почивам с клостила ще следя само овуто. Успех на всички :P
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Здравей! Поне 6 месеца трябва да направиш лечение, за да пуснеш контрола. Може би трябва да посетиш ендокринолога си и да му обясниш опасенията, че не ти действа Сиофора. Може да се наложи увеличаване на дозата. Ти какво имаш предвид, като казваш, че не ти действа? Диета пазиш ли?
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Не пазя диета,не ям тестени,свински и газирани неща.мисля че не ми действа защото спря да ми се гади както в началото и вече от 2 седмици не свалям нито грам.ендокриноложката като и показах папката с докоменти от генеколожката набързо ме прерати за аг специалист с препоръка за лечение със сиофор 1000   3по 1   Нищо не ми каза нито за диета,нито за контролен преглед
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
 :D Това, че не ти се гади, не значи, че не ти действа. Просто организмът се е пригодил към лекарството вече. То не трябва да ти се гади, нормално е само в началото, докато привикнеш. Нормално е и вече по-бавно да сваляш, не става бързо. В началото само се сваля по.ударно, после бавничко. Но диета и движение си трябва. Не само хляб, мазно и газирано трябва да спреш. Сладко също не се яде, захар, картофи и ориз много рядко, банани, череши, грозде също не. Трябва да изключиш бързите въглехидрати от менюто, да се движиш повечко и да си пиеш лекарствата. Височка ти е дозата, значи си с ясно изразена ИР. Аз съм на 2 по 1000.

Трябва да имаш търпение, бавно стават нещата. Ще се справиш, успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
На 120 мин ми беше 215 при норма 25 . За сладкото спициално я попитах,защото не мога да издаржа и 1 ден без ...каза ми да ям защото имам хипогликерични кризи или нещо такова. Иначе глюкозата ми е в  норма винаги.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Е, ако ядеш всеки ден сладко, няма да свалиш килограмите. Поне яж десерти за диабетици. Между другото, Сиофора доста притъпява глада за сладко. Аз чак кризи не правя за сладичко, но също много обичам и ям, но като пия Сиофора, забелязвам, че доста по-малко ми се хапва и издържам. В твоя случай, недей да се тъпчеш със сладко, само защото ти е позволила лекарката заради кризите. Така нищо няма да направиш, няма да ти действа лечението. Яж сладко само когато не издържаш вече и имаш криза и то яж нещо за диабетици.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Аз се опитвам да не ям 3  пъти на ден  :oops: хапваам давка или бонбон без захар но често не се получава.
Искам да попитам хората с опит тук относно терапия с клостилбегид четох че можела да се прилага определен брои пъти ??на мен не са ми казали нищо текова като ми ги изсписаха от 5 до 10 ден на МЦ сутрин и вечер приблизително по едно и също време и междувременно следим фоликулите.
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #798 -: Август 13, 2014, 01:00:07 am »
Здравейте момичета!
Вече един месец пия сиофор,но не се чувствам много отслабнала.
Режима гледам да го спазвам колкото мога,но ми е адски трудно.
Проблема е,че не се движа много напоследък.
На мен ми го предписаха 3 по 1т. от 1000.
Притеснява ме факта,че още не ми е дошъл цикъла.
Аз имам нередовен цикъл и сега от доста време го няма.
Имам СПКЯ и ИР.
Гинеколога ми предписа куп лекарства,които направо се плаша да пия.
Не ми харесват страничните ефекти,които може да ми причинят.
Иска да предизвика цикъла ми с дуфастон и след това когато дойде цикъла ми да започна да пия ясмин и още две други лекарства.
Имам и няколко лекарства за човешки папиломен вирус. И изобщо мисля,че ще ми дойдат в повече лекарствата.
 :( :?
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #799 -: Август 13, 2014, 16:56:57 pm »
Искам да попитам хората с опит тук относно терапия с клостилбегид четох че можела да се прилага определен брои пъти ??на мен не са ми казали нищо текова като ми ги изсписаха от 5 до 10 ден на МЦ сутрин и вечер приблизително по едно и също време и междувременно следим фоликулите.

Да, вярно е това за Клостила. Освен това, той се пие САМО след доказана проходимост на тръбите и направена спермограма на партньора, която да не показва проблем. Задължително е спермограмата да е направена в специализирана клиника по стерилитет, а не в лаборатория.

Crazynelly, отслабването не става толкова бързо, особено ако не се спазва режима.
За другите лекарства, не мога да кажа, без повече информация. От кога не ти е идвал? Случвало ли се е и друг път? Ясмин е противозачатъчен препарат, който цели регулация на цикъла, в твоя случай. Това е едно от леченията при СПКЯ. Кои са другите две лекарства?

За да ти изписват лекарства за ЧПВ, значи сте го изолирали с изследвания, така ли е? Какво се установи и какво ти изписаха?

Нормално е да си притеснена, това са хормонални препрати, но понякога се налага да се приемат. Имай предвид, че СПКЯ и ИР са свързани и взаимозависими, така че трябва да се лекуват. Особено ИР е задължително, това е преддиабетно състояние, а което ако не се вземат мерки, може да се стигне до Диабет.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!