0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #740 -: Март 07, 2014, 15:53:01 pm »
Привет, момичета, да се отбележа и аз. Посетих Начев, стори ми се печен - като за първо виждане  :lol: , обяснява много, описа ми всичко на 1-2 листа, не ме претупа, както повечето докторя и май изглежда вещ в неговата си област... В никакъв случай не правя реклама, просто това е моето първо наблюдение, а освен това при друг ендокринолог не съм ходила... Откри ми възли на щитовидната, които трябва да наблюдавам на 6 месеца и  естествено имам Инсулинова резистентност, в преддиабетно състояние съм, трябва да вземам Сиофор, да мина на диета, да спортувам  8O   Последните две не ми се нравят особено, защото в рамките на 1 седмица от чудене какво да ям, какво трябва и какво не, дори без спорт свалих 2 кг, вече съм 47 и силно се надявам медикаментите да не ми повлияят, та да сваля още, че ще ми падат дрехите    :lol:  Надявам се и да сваля всички мъжки хормони постепенно. Вместо Сиофор  купих Метофогамма, понеже за него мисля прочетох най-положителни мнения, даже подобрявал качеството на яйцеклетката,  osi_10 , но все пак явно при всеки е индивидуално. Притесни ме факта, че като го попитах - до кога трябва да ги вземам лекарствата, той се подсмихна и каза - за цял живот /е, естествено не и при бременност/....   osi_10  Това ли е съдбата на всички с Инсулинова резистентност    :balk_160:
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #741 -: Март 07, 2014, 16:28:54 pm »
Да се включа и аз в тази темичка.Преди седмица и половина ми откриха ИР и от тогава съм на Сиофор.Като постепенно започнах приема и трябва да стигна до 2500мг на ден.Не знам дали е от Сиофора но спя като пън  :D.Не ми става лошо и нямам странични ефекти.Даже забелязвам че хапвам по малко и коремчето ми е поспаднало от което съм доволна  :).
Притесни ме факта, че като го попитах - до кога трябва да ги вземам лекарствата, той се подсмихна и каза - за цял живот /е, естествено не и при бременност/....   osi_10 
И мен ме интересуваше дали цял живот ще се пият хапчетата,защото забравих да питам доки.Но разбрах че при бременност се намаля дозата и не трябва да се спира изведнъж.Може и да не съм разбрала правилно че всичко ми дойде като гръм от ясно небе.Но другата седмица съм при д-ри Даскалови и ще ги питам.

Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #742 -: Март 07, 2014, 18:05:00 pm »
Здравей,Марина, ще пишеш какво са ти казали докторите по въпроса. Аз все се надявам да не е са за постоянно тези медикаменти. В момента страдам от безсъние, стане ли 4-5 часа и се  8O и край, няма заспиване... Надявам се Метфогамма-та да има същия ефект, както при теб със Сиофор, та да се наспя... Някой има ли наблюдения при ИР може да се наблюдава  безсъние, проблеми със съня?
*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #743 -: Март 07, 2014, 19:00:42 pm »
Здравейте момичета, на мен никой лекар не ми е казал, че ще ги пия цял живот. Като начало ми казаха за 4 месеца да видя как ще ми повлияят, ако си сваля кг и се справя с ИР ще ги спра, така ми обясни и сиксенс, която има опит с този препарат. При мен за сега единствения ефект е гаденето, което започва около час след приема на медикамента./но ги пия от една седмица и дозата ми е малка една таблетка от 1000 за целия ден като първите дни приемах по половин таблетка само/.
Аника, както веднаж ти казах диетата не е само за сваляне на килограми. От правилен и здравословен режим може да се качат килограми, най- вече под формата на мускулна маса. Спри сладкото, пърженото и мазното и мисля, че нещата ти ще се получат. :wink:
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #744 -: Март 07, 2014, 20:46:17 pm »
 
Здравейте момичета, на мен никой лекар не ми е казал, че ще ги пия цял живот. Като начало ми казаха за 4 месеца да видя как ще ми повлияят, ако си сваля кг и се справя с ИР ще ги спра, така ми обясни и сиксенс, която има опит с този препарат. При мен за сега единствения ефект е гаденето, което започва около час след приема на медикамента./но ги пия от една седмица и дозата ми е малка една таблетка от 1000 за целия ден като първите дни приемах по половин таблетка само/.
Аника, както веднаж ти казах диетата не е само за сваляне на килограми. От правилен и здравословен режим може да се качат килограми, най- вече под формата на мускулна маса. Спри сладкото, пърженото и мазното и мисля, че нещата ти ще се получат. :wink:


 Спаси, а на теб като ти казаха, че трябва само 4 месеца да ги пиеш, после пак ли ще си правиш обременяване с глюкоза, за да разбереш дали нещата са вече както трябва? На мен може би док. ми каза така, защото стойностите са наистина високи и доста време ще трябва да пия докато ги сваля..., но все пак съм в началото, времето ще покаже. Колкото до килограми под форма на мускулна маса -  за тях май доста ще трябва да се потрудя  :lol:  :balk_186:  :balk_193: :bori_021:
*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #745 -: Март 08, 2014, 17:43:42 pm »
Вероятно ще правим някакви изследвания, като цяло мотива за изписване на медикамента беше, това че искам да забременявам, за да се ускори ефекта от диетата,  на 34 нямам много време за губене ,но скоро мисля да ходя до личната, та мисля да я доразпитам за още някой неща дето ме вълнуват. В началото се бях шашнала и си викам край с мен, но като си направих труда да изчета сумати статии и всички мнения в тази и други дискусии ми олекна и разбрах, че това все още не значи диабет, нита, че е задължително да се развие, а това, че вече взимаме мерки за да се справим с ИР, ще предотврати по - нататъшни проблеми
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #746 -: Март 11, 2014, 17:35:31 pm »
И аз след многото четене смятам, че решение има, с повече търпение. Но мен ме притеснява това гадене  в резултат от хапчетата и липсата на какъвто и да било апетит. Вземам по половинка сутрин, обед, вечер и честно казано имам чувството, че мога да карам без храна, до толкова не ми се яде... А само да усетя мирис на някакво ястие и почва да ми се гади. Голяма мъка ми е когато дойде време за обяд или вечеря. За спортуване нямам никакви сили, никаква енергия. Та как ще ги съчетавам всичките неща, идея нямам  osi_10  Докторът каза при каквато доза се чувствам най-добре, такава да вземам, естествено след като съм изпробвала и по-големите. Така като гледам и половинка ми е много, та се чудя дали да не почна по 1/3 по време на трите хранения  :lol: Момичета, знаете ли, дали с времето гаденето отшумява, поне малко апетит не се ли появява?!
*
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #747 -: Март 11, 2014, 20:17:55 pm »
Аз проблем с апетита нямам/ надявах се да намалее/ но може би се дължи на това, че чакам да ми дойде иначе гаденето намаля аз пия сутрин и обед по 1/2 след това имам усещането за леко подуване на стомаха и това е нищо сериозно. Някой имал ли е забавяне в цикъла след приема на метформин. Имала съм смущения в дължината на цикъла, но ми е бил редовен през 30-32 дни. Сега имам всички признаци само дето него го няма пък не съм бременна
Re: Всичко за инсулиновата резистентност (бел. мод.)
« Отговор #748 -: Март 11, 2014, 20:44:26 pm »
Аз почнах Метфогамма 1 ден преди да ми дойде, като вземах по половинка вечер, цикъла ми продължи 2 дни, 3 ден с кафеникаво, не знам на медикамента ли се дължи, но силно се надявам да си ми дойде навреме...
здравейте момичета,вчера правих теста инсулина на 0мин.-12.25 /при норма 3.0-25.0/  на 120мин.215  8O 8O 8O при същата норма.глюкозата е ок.в понеделник съм на ендокринолог
Какво количество глюкоза приемате след първото вземане на кръв?Зависи ли от килограмите на изследвания?
*
Какво количество глюкоза приемате след първото вземане на кръв?Зависи ли от килограмите на изследвания?
Не! Продава се в аптеката стандартно пакетче.
Здравейте,отново бях на ендокринолог изписа ми сиофор 1000мг с постепенно увеличаване утре съм при др.Сенкова и евентуално може да ми смени терапията.много се притеснявам че инсулина на 120 мин ми е 215 при никои др в форума не видях чак толкова високи стойности
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Моя беше 280  :lol: Не се притеснявай, с терапия и подходящ хранително-двигателен режим ще влезе в релси!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Благодаря за отговора.на теб каква терапия ти изписаха,имаше ли наднормено тегло и СПКЯ.???
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Да, имам СПКЯ и проблем с теглото. Пия Метформин 2х1000 мг, т.е. - 2000 мг на ден. Когато започнах терапията и следвах хранителен режим - ниско въглехидратен, за малко над 3 месеца свалих 17 кг. После малко се поотпуснах с режима, пиех Метформина като се сетя и пак качих няколко килограма, но вината си е изцяло моя :oops: Сега се каня пак да вляза в релси, ама да видим.....
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Здравейте! От вчера и аз разбрах, че съм с инсулинова резистентност. Предписаха ми глюкофаж 500. Освен това имам завишени хормони на щитовидната жлеза и ще пия селен и еутирокс. За диета нищо не ми казаха, но прочетох някои неща и виждам, че трябва да има и такова нещо. Кои храни махнахте от менюто си?
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Бял хляб, бяла захар, картофи, като цяло тестени и захарни изделия, газирани напитки. Картофите и ориза е добре да се избягват максимално, варива може да се консумират - боб, леща, грах, но да не се прекалява - те имат нисък гликемичен индекс и не е проблем да се ядат.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Бял хляб, бяла захар, картофи, като цяло тестени и захарни изделия, газирани напитки. Картофите и ориза е добре да се избягват максимално, варива може да се консумират - боб, леща, грах, но да не се прекалява - те имат нисък гликемичен индекс и не е проблем да се ядат.
Благодаря!
Дано отслабна имам вътрешното чувство че ако си върна килограмите от преди 2-3 години /-20-30кг/ всичко ще се оправи.Сега съм 90кг  хранителния режим много не ми се получава :oops: :oops: :oops: карам  колело :veloergo: почти всеки ден !ще пиша как върви...