0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #180 -: Април 28, 2009, 22:59:33 pm »
Да, да, там. Но направете си все пак консултацията, за която имате уговорка.
*

    brumbarche

  • *
  • 333
  • по пътя към нашето Чудо!!!
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #181 -: Април 28, 2009, 23:06:30 pm »
нямаме никаква уговорка с никого;

д-р Кацаров каза, че имаме шанс; ако решим - да му звъннем 20 дни предварително;
но ... като мен няма кой да ме поеме - как да му звънна;
той хубаво ще резне мъжа ми, но после ...???
в нашия случай замразяването не е вариант;

п.п. само днес от този форум, благодарение на вас, които ми отговорихте, доста неща ми се изясниха и ако не друго - то поне вече имам горе-долу план за действие - поне за мъжкия фактор;

за мен - още нищо не се знае  :(
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #182 -: Април 28, 2009, 23:11:24 pm »
Дано при теб всичко да е наред и да стане веднага с преодоляването на МФ. Пуши ли половинката? Пие ли някакви витамини и антиоксиданти? Хубаво е да се подпомогне малко сперматогенезата. Кацаров някакво медикаментозно лечение не опита ли? Виж сега - тя първата биопсия е диагностична - да се види изобщо може ли да се разчита на сперматозоиди извадени от тъканта. Тоест в деня X да е ясно, все пак цялата подготовка я отнася жената.
« Последна редакция: Април 28, 2009, 23:13:21 pm от cygnus »
*

    brumbarche

  • *
  • 333
  • по пътя към нашето Чудо!!!
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #183 -: Април 28, 2009, 23:21:31 pm »
Не пуши; освен когато аз пуша около него  :oops:

д-р Кацаров не назначи никакви медикаменти, предполагам заради NOA диагнозата; не знам; или може би, защото аз отидох с резултатите от хормоните сама, мъжът ми не беше с мен; не ми се говори как ме гледаха мъжете там ....

както и да е, предполагам, че като се видим с него следващия път ще ни каже повече неща;

но аз исках да потърсим мнението и да направим преглед поне при още 1 андролог - специалист при мъжки стерилитет;

Александров добър вариант ли е?
Бъчваров от Щерев? - не прочетох много мнения за него;


*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #184 -: Април 29, 2009, 01:17:54 am »
Отиди при д-р Кацаров да провери оперативно (чрез биопсия или операция) дали има дори и единични  сперматозоиди в тестисите. Попитайте го дали и какво медикаментозно лечение ще предложи. Като чета сте идентичен случай с нашия. Има вероятност да има сперматозоиди в тестиса или начин да "се събуди" сперматогенезата чрез някакво консервативно лечение. За замразяване може да се говори само в център по АРТ.
Препоръчвам ти да направите генетичните при всяко едно положение - в Майчин Дом на 13 етаж - доц. Кременски - кариотип и микроделеции на Y хромозомата, след като става дума за необструктивна азооспермия, независимо от всички останали изследвания. Те на всичкото отгоре стават и бавно. Това ще покаже дали има вероятност проблемът да се предаде ако имате момченце.
Във Варна д-р Александров не е уролог, а акушер-гинеколог и по-точно специалист по ин витро. Той обаче има много добър опит с асистирания метод ТЕСЕ - тоест екстракция на сперматозоиди от тестиса при ин витро. Така, че преди среща с него трябва да са изяснени другите причини. Мойте близнаци са заченати там, е не чрез ТЕСЕ, а само с ИКСИ, защото имаше подобрение след лечение. 
Не се притеснявай, от сърце ти желая да имате запазена сперматогенеза и резултатът рано или късно ще е налице.
За д-р Бъчваров нямам впечатления от личен опит. Може би други момичета могат да споделят.
« Последна редакция: Април 29, 2009, 01:33:54 am от cygnus »
*

    brumbarche

  • *
  • 333
  • по пътя към нашето Чудо!!!
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #185 -: Април 29, 2009, 11:20:04 am »
благодаря ти cygnus,
благодаря и на другите момичета за помощта и съветите;
днес е втората СГ;
генетични ще направим, просто до вчера не знаех къде в МД да ги пуснем; но вече имам координати;

ще направим още една консултация с Кацаров, също ще говорим и с д-р Александров от Варна;

още веднъж, много много ви благодаря!!!!!


*

    brumbarche

  • *
  • 333
  • по пътя към нашето Чудо!!!
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #186 -: Април 29, 2009, 18:50:39 pm »
извинявам се за втория пореден пост, но не намерих функцията редактирай или промени  :oops:

и втората СГ показа азоспермия;
съпругът ми предварително предупреди, че е с такава диагноза и жената, която е правила анализа му е казала, че не е открит нито един сперматозод; обяснила му е, че има два варианта: обструктивна (OA) и необструктивна (NOA); казала е също, че при NOA обикновено намират един-два; а при OA - нито един, понеже в повечето случаи става въпрос за запушване и нищо не успява да премине;

естествено, сега пак съм в напрежение;
трябва преглед при още 1 андролог; само в това съм убедена;


Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #187 -: Май 07, 2009, 15:52:10 pm »
Здравей brumbarche,
съпругът ми също е с азооспермия, като след направената биопсия бяха открити само единични сперматозоиди, и то не съвсем доразвити. Според мен и ние сме с NOA, макар, че док. не е споменавал нищо за това. Тестисите на съпруга ми са с намален обем и най-вероятно "асансьорни". Биопсията я направихме с цел да разберем имаме или не шанс за АРТ със собствен материал. Заключението на док. е, че имаме шанс за ИКСИ + ТЕSA при 40% вероятност. Мисля, че ситуациите ни са сходни и ще се радвам да споделяме опита си
*

    brumbarche

  • *
  • 333
  • по пътя към нашето Чудо!!!
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #188 -: Май 07, 2009, 18:51:44 pm »
здравей, porsha, аз също ще се радвам да споделяме и обменяме опит;
нашата диагноза е същата, малък обем и асансьорни тестиси;

ще пуснем и генетични, защото в доста случаи на NOA има генетични дефекти в кариотипа или делециите на У - хромозомата, които, ако имаме детенце от мъжки пол -то детето ще ги наследи, ако е от мъжки пол;

отделно ще пуснем за хламидии, токсоплазма, муковицидоза, антиспермални антитела и разни други;

на вас Кацаров каква точно биопсия ви направи? с игла или с разрез (микрооперация)
какъв е обемът на тестисите?
а стойностите на хормоните?
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #189 -: Май 08, 2009, 19:00:58 pm »
Биопсията на съпруга ми беше чрез разрез - микрооперация. Всичко стана за около 2 часа, а самата операция - 20 мин., след което дори шофира. Обема на тестисите е 13 мл. Правихме хормонални изследвания, от които само Prolactin и Inhibin B не бяха в норма, иначе всичко друго е нормално, FSH също. Ще напиша допълнително стойностите, т.к. в момента документите на са у мен.
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #190 -: Май 13, 2009, 17:16:24 pm »
brumbarche, ето стойностите на хормоните, които ние изследвахме: Inhibin-B - 26.82 (норма > 100), FSH - 8.85, LH - 2.59, Testosterone - 3.78, TSH - 1.08 и Prolactin - 23.63 (норма 2.64-13.13). Пролактин и Инхибин не са в норма, но според док. не това е причината за азооспермията и хормонално лечение не ни е предписвано. Генетични изследвания и микробиология не сме правили, т.к. док. не ни каза изрично, въпреки че според мен е хубаво да ги направим. Но честно казано ще ми бъде много трудно да навия мъжа ми, който казва, че след като не е предписал доктора, значи не трябва!  :( мъжка работа. Дано при вас скоро да има развитие в положителна насока!
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #191 -: Май 15, 2009, 00:30:06 am »
ЗДРАВЕЙТЕ,
ОТНОВО ПИША И АЗ. ХОДИХМЕ ПРИ АЛЕКСАНДРОВ, ТОЙ ПЪРВО ИЗПРАТИ МЪЖА МИ ПРИ Д-Р АМАР УРОЛОГ. ПРЕДСТОИ НИ БИОПСИЯ, НО РАЗМОТАВАНЕТО Е ГОЛЯМО. ДИАГНОЗАТА АЗООСПЕРМИЯ Я ИМАМЕ ОТ ПОВЕЧЕ ОТ 2 Г. КЪМ КРАЯ НА МАЙ ОЧАКВАМ РАЗДВИЖВАНЕ НА НЕЩАТА ОКОЛО ДИАГНОСТИЧНАТА БИОПСИЯ КАКТО Я НАРИЧАТЕ. ПРЕПОРЪЧАЙТЕ МИ СПЕЦИАЛИСТИ И В СОФИЯ. ЗНАМ САМО ЗА КЪЦАРОВ. ИМА ЛИ ДРУГИ?
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #192 -: Май 15, 2009, 00:40:31 am »
Някои от вас пращали ли са ви на уролог? При нас диагнозата беше хроничен простатит и вероятната причина за азооспермията, но още нищо конкретно. От 1 г. мъжа ми пие какви ли не гадости и антибиотици, та сега към края на май трябва да се уговаряме за биопсия.Голямо ходене по мъките е.Единия го няма - другия зает. НЯМАМ ДУМИ. Вече съм на 31, а мъжа ми на 40. Нямаме време. ЧУДЯ СЕ КАКВО ДА ПРАВИМ ВЕЧЕ И КОЙ БИ МОГЪЛ ДА НИ ПОМОГНЕ В СЛУЧАЯ...!?!
« Последна редакция: Май 15, 2009, 00:43:10 am от Lucky »
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #193 -: Май 15, 2009, 01:50:24 am »
Lucky усокой се, направете биопсията и тогава ще мислете какво да правите.Препоръчвам ти д-р Кацаров.
*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #194 -: Май 15, 2009, 11:18:11 am »
Здравей Лъки,както Еф ти е писала,направете биопсията и нещата ще се изяснят.
До колкото разбирам вие ходите на лекар във Варна.Защо искате да го смените?
Успех!
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #195 -: Май 15, 2009, 12:10:06 pm »
Lucky, според мен проблемът с азооспермията не е просто за уролог, а за уролог-андролог. Ние сме доволни от д-р Кацаров, който ни спести време от ходене по различни доктори и прием на хормонални и др. лекарства, каквито други лекари ни препоръчваха! Срещала съм добри отзиви и за д-р Бъчваров от Клиника Щерев, а в  сайта има публикувани и координатите на други лекари - специалисти в тази област. При всички случаи е добре да направите биопсията, за да разберете какво е състоянието "вътре", а продължителното вземане на антибиотици не е твърде препоръчително! С най-искрено пожелание за успех, ще стискам палци за добри новини!
*

    brumbarche

  • *
  • 333
  • по пътя към нашето Чудо!!!
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #196 -: Май 16, 2009, 10:25:38 am »
порша, при вас половите хормони са  в норма, затова не ви е препоръчал генетични, до колкото знам основно ги препоръчват, най-вече в чужбина, при необструктивна азоспермия, понякога и при обструктивна;

а генетичните той трябва да направи, за да знаете каква е степента на риск тези генетични дефекти, ако му открият, да се предадат на детенцето, ако е от мъжки пол; нали то наследява мъжката хромозома от таткото;

Лъки, защо не си запазите час за д-р Кацаров? дори и да няма свободен час, като отидете - никога няма да ви върне; просто ще почакате, но ще ви приеме;

*
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #197 -: Май 16, 2009, 23:38:07 pm »
БЛАГОДАРЯ ВИ! ЩЕ ПИША ВЕЧЕ КОГАТО ИМАМ НЯКАКВИ РЕЗУЛТАТИ ИЛИ ВЪПРОСИ. УСПЕХ НА ВСИЧКИ ВАС! :crossfingers:
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #198 -: Май 25, 2009, 16:33:42 pm »
Здравейте.Аз съм нова тук,но надявам се добре дошла.
  :)
И така...Аз и моя съпруг тепърва тръгваме по вашите стъпки.Той е с азооспермия.Спермограма правихме в София в Надежда.Хормоналните му изследвания показват,че тестостерона му е с ниско ниво.В петък сме на преглед при доц.Хинев във Варна.
Стискайте палци.Имам нужда от това.
*

    brumbarche

  • *
  • 333
  • по пътя към нашето Чудо!!!
Re: Всичко за azoospermia
« Отговор #199 -: Май 25, 2009, 20:46:04 pm »
Здравей, имаш силно стиснати палци от мен; дано при вас е възможно хормонално лечение и всичко завърши добре!!!