0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Тема на бременните № 28
« Отговор #80 -: Юли 16, 2008, 21:41:52 pm »
На тези, които им прилошава от матерната, а пък искат да приемат витамини, може да се консултирате с лекарите си за едни течни витамини на Хип, те са като сок мултивитамин. Аз ги опитах в началото на бременността си, харесваха ми, не са хапчета. Сравнително приятни са. Но и тях спрах, не защото не ми храесват, описала съм по-горе причините.

*
Re: Тема на бременните № 28
« Отговор #81 -: Юли 16, 2008, 23:33:24 pm »
На мен също ми прилошаваше от Матерната и самосиндикално спрях да пия витамини. Но лятото е сезона на толкова плодове и зеленчуци(както са казали и момичетата). Калций и вит Ц пих след раждането около месец и половина(по препоръка на док)
*
Re: Тема на бременните № 28
« Отговор #82 -: Юли 17, 2008, 13:19:02 pm »
Вижте нещо интересно
http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=1217775
*
Re: Тема на бременните № 28
« Отговор #83 -: Юли 17, 2008, 17:28:20 pm »
Мда, мъж ми го прати сутринта  :)


*
Re: Тема на бременните № 28
« Отговор #84 -: Юли 18, 2008, 09:58:01 am »
Момичета,миналото лято и аз бях с коремче :) и се възползвах от всички плодове и зеленчуци на летния сезон.Не е нужно(според мен) да пиете витамини.
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Тема на бременните № 28
« Отговор #85 -: Юли 18, 2008, 10:28:57 am »
И аз не бързам с витамините. Гледам да хапвам повече плодове и зеленчуци, все пак пазара е толкова богат.
Въпреки това обаче док от ЖК по ЗК ми предписа някакви витамини, които все още не съм започнала - Топлевюр, ли бяха някакви такива-френски. Причината все още да не ги пия, е че ми изглеждат огромни като хапчета и имат кофти вид(нещо като билкови дражета). Все пак може би след август да започна някакви, че тогава и коремчето вече ще напредне, а и плодовете като понамалеят-знам ли.

Иначе ние за сега се присъединяваме към розовия отбор-вече има малка яснота :) поне док каза, че ще е мома, пък да видим какво ще излезе :)
Re: Тема на бременните № 28
« Отговор #86 -: Юли 18, 2008, 14:32:08 pm »
Танита, много съжалявам за случилото се.  :(


Хемоглобина ми е 107 и ми изписаха малтофер, но той изобщо не ми понася - пак повръщам, а го пих все пак като бях в 8-ми месец. Сега не пия нищо. Гледам да хапвам повечко салати, плодове и кисело мляко.

Само да ти споделя, че по принцип е възможно венозно вливане на желязо (аз понеже вече влях малко, на мен през устата не ми понесе заради друго заболяване) - все пак е важно какво точно не ти е понесло. А за храната - за желязото наблягай на червени меса - от тях се усвоява най-лесно, от зеленчуците доста по-трудно. 107 не е толкова зле, дано не ти пада повече! :D

Дива Роза, може нещо да не съм проследила, така че извинявай, но видях, че си започнала самосиндикално желязо - аз защото имам малко анемия и ходя на хематолог та знам, че НЕ трябва да се пие желязо, ако нямаш серумно желязо под норма - натоварвал се черния дроб (не разбрах твоя или на бебето). Хематологът няколко пъти ми каза, че дори хемоглобинът да ми е под норма, да не започвам желязо, ако серумното ми е в норми.
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Тема на бременните № 28
« Отговор #87 -: Юли 18, 2008, 17:33:36 pm »
Фреши, сигурно си права! Аз лично почнах редовно да вземам витамини след четвъртия месец, и то защото дотогава почти нямах никакъв апетит от гаденето и ядях само един голи кисели краставички, кисело мляко, ябълки и все такива леки неща. Та си помислих, че от това едва ли отива нещо полезно за бебето и почнах витамините и малко желязо - 14 мг. Обаче въпреки допълнителното желязо в 28 с. се оказа, че ми е паднал хемоглобинът и сега ми увеличиха желязото на 68 мг., та да видим дали ще се двигне. Иначе, оттогава апетитът ми се подобри, но не до драматично унищожаване на всичко що видя.
Да си призная и още нещо, както съм тръгнала...Пия и Омега-3, щото четох, че е полезно за оформянето на мозъка на бебето...
Е, вече всичко си казах!  :D

Нинка, и на теб добре дошла от морето!!!  :D
« Последна редакция: Юли 18, 2008, 17:50:15 pm от DivaRoza »
*
Re: Тема на бременните № 28
« Отговор #88 -: Юли 18, 2008, 17:39:07 pm »
Дива роза на своя главали пиеш повечето неща които разказваш?

Аз пия само каквото ми каже доктора. Единствено пих утрогестан до края на 11 седмица, защотото ме беше страх въпреки че ми казаха да го спра.. само намалих дозата.




*
Re: Тема на бременните № 28
« Отговор #89 -: Юли 20, 2008, 06:30:20 am »
Stelliana Фреши е права. Наблегни на телешкото месо. Аз приемам Сорбифер 2 пъти по 1 таблетка и от 106 хемоглобина ми се качи на 112, но откакто започнах да ям поне 3 пъти в седмицата телешко месо стигна 121. Това при положение, че нося близнаци си е перфектно.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Тема на бременните № 28
« Отговор #90 -: Юли 20, 2008, 07:49:49 am »
момичета, как се справяте с болки в кръста?......вече не мога вобще да спя,да легна по гърб..... :(...радикулита и той ми се възобнови и нищо непомага :(
*
Re: Тема на бременните № 28
« Отговор #91 -: Юли 20, 2008, 08:01:12 am »
Ади и при мен е така.
През деня не ги усещам много , но вечер като си легна не мога да се обърна.
Re: Тема на бременните № 28
« Отговор #92 -: Юли 20, 2008, 10:31:43 am »
Към момичетата с нисъм хемоглобин:  Не е от значение само какво доставя желязо в организма ви, а и дали поемате храни, които помагат да усвояването на това желязо.  Храните, които са отлични източници на желязо са: свински дроб, стриди, пилешки дроб, миди, телешки дроб.  Добри източници са: говеждо месо (телешко), скариди, сардини и пуйка.  Внимавайте с дроба - богат е на витамин А, с който бременните не бива да прекаляват.

Храните, които спомагат усвояването на желязото са: месо, риба, пиле, портокали, портокалов сок, пъпеш, ягоди, грейпфрут, броколо, брщкселско зеле, домати, доматен сок, картофи, зелени и червени чушки, бяло вино.  Храните, които пречат на усвояването са: червено вино, кафе, чай,соеви и пълнозърнести продукти.

Към момичетата с болки в кръста: дами, да не сте качили много килограми?  Може и това да влошаваша нещата и болките да не се дължат толкова на бременността, колкото на цялостнаото натежаване (не че помагам с това предположение, по-скоро питам)?

Хубава неделя на всички!
*
Re: Тема на бременните № 28
« Отговор #93 -: Юли 20, 2008, 10:36:05 am »
Цитат
Към момичетата с болки в кръста: дами, да не сте качили много килограми?  Може и това да влошаваша нещата и болките да не се дължат толкова на бременността, колкото на цялостнаото натежаване (не че помагам с това предположение, по-скоро питам)?
Аз да :oops:
*
Re: Тема на бременните № 28
« Отговор #94 -: Юли 20, 2008, 11:37:34 am »
момичета, как се справяте с болки в кръста?......вече не мога вобще да спя,да легна по гърб..... :(...радикулита и той ми се възобнови и нищо непомага :(
И аз съм така, по-точно ме боли там където би трябвало да имам опашка ;) и то като спя на гръб. Затова спя само на страни.
Re: Тема на бременните № 28
« Отговор #95 -: Юли 20, 2008, 11:55:05 am »
момичета, как се справяте с болки в кръста?......вече не мога вобще да спя,да легна по гърб..... :(...радикулита и той ми се възобнови и нищо непомага :(

Ади, ами ти си на финалната права, няма как да не те боли кръста :D Сега сериозно, защо не пробваш легнала настрани, със свити крака (доколкото можеш естествено) и възглавница между тях.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните № 28
« Отговор #96 -: Юли 20, 2008, 12:21:29 pm »
Стриди и миди не се препоръчва да се ядат от бременни жени. Не ви съветвам да ги ядете, ако не искате да си докарате някоя по-голяма беля.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Тема на бременните № 28
« Отговор #97 -: Юли 20, 2008, 13:26:57 pm »
Момичета, аз бях чела, че не трябва по време на бременността да се консумира и дроб, макар че е много богат на желязо 8O Не мога да обясня защо, но съм сигурна, че съм го чела някъде.
Re: Тема на бременните № 28
« Отговор #98 -: Юли 20, 2008, 14:36:42 pm »
Да, за съжаление от изброените по-горе богати на желязо храни, повечето (да не кажа всички) не са подходящи за бременни, според мен остава червено месо. За усвояване на желязото помага вит.С (и всички съдържащи го храни), както и вит. В12 и фолиева к-на (ето защо ми е чудно защо пълнозърнестите храни пречат на усвояването, не бях го чувала това?). На усвояването пречи калция, затова при прием на желязо или телешки пържоли трябва да не се взимат в същия момент млечни храни (напр.айрян).

Дива Роза, за Омега 3 киселините мисля, че няма никакъв проблем, даже знам, че в Англия продават витамините за бременни направо пакеритари с омега 3. Да не говорим, че американците са луди по тях и особено във форум за имунологични репродуктивни проблеми, който чета отвреме навреме, всички ги пийват. Май са най-важни в третия триместър.
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Тема на бременните № 28
« Отговор #99 -: Юли 20, 2008, 14:44:04 pm »
Здравейте момичета  :). Искам да попитам докога си взимахте Утрогестана и Естрофема??? Аз съм в края на 11 г.с. и все още ги взимам. Последния ми преглед при Владимиров беше на 20 юни когато всъщност видяхме сърдечна дейност. Той ми намали дозата на естрофема 1*1 и съответно утрогестана 2*2 и ми каза така до следващия преглед след един месец, който ще бъде във вторник при Димитрова - то аз и по-рано щях да отида обаче много ми се гадеше и повръщах та просто физическа възможност нямах да се грабна от Варна. Такаааа аз обаче започнах сега да се притеснявам по-скоро за приема на естрофема - да взема да го спра ли или да си изчакам чинно прегледа във вторник? Може ли да направи поразия? Иначе се записах на ЖК видяхме бебо добре си е  :). Изследванията дето Владимиров ги пусна са добри. Хемоглобина е 119 обаче док каза, че ще падне може би. Другия ми въпрос е докога с гаденето ???? При вас как беше? Не се оплаквам просто си питам  :P. Чао и лек ден
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки