0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 28
« Отговор #20 -: Юли 15, 2008, 10:31:33 am »
И от мен лека бременност на всички и само радостни мигове и вести :). Аз почти не пиша, но редовно Ви чета, но сега се затрудних с резултатите от изследванията ми и реших да ги споделя с Вас ако някой може да ги разтълкува
HGB хемоглобин                      120       120,0-178
HCT хематокрит                      32,5       36,0-54,0
WBC левкоцити                       12,6       4,0-10,0
PLT тромбоцити                      384       150,0-450,0
RBC еритроцити                      3,87       3,9-6,20
МСНС средно HGB конц. в еритр.      368         310-360
МСН средно HGB съдърж. в еритр.     30,9        27,0-34,0
МСV среден обем в еритр.            84          78-98

УРИНА СЕДИМЕНТ  4-5 левко

При мен ЖК минава много повърхностно и се притеснявам нещо да не прескочим и да съжалявам после. В момента съм в 20 г.с. а не са ми казали нито размери на бебчето нито нищо друго, а завеждащия отделението ми води ЖК и вече ми се късат нервичките.
*
Re: Тема на бременните № 28
« Отговор #21 -: Юли 15, 2008, 12:00:08 pm »
За бременност резултатите ти са добри.
Re: Тема на бременните № 28
« Отговор #22 -: Юли 15, 2008, 12:00:52 pm »
Ceci_S, имаш много добър резултат, поне доколкото касае основните показатели. Малко завишени левкоцити, но това е нормално за бременна. За урината док може да поиска да пуснеш стерилна урина, защото явно има някаква лека инфекция, но това ще каже наблюдаващия лекар. Моето мнение не е в никакъв случай меродавно.
Re: Тема на бременните № 28
« Отговор #23 -: Юли 15, 2008, 15:04:35 pm »
 8O оле значи излишни притеснения. Аз си помислих че има съмнение за анемия, а левкоцитите могат да доведат до най-лошото :oops:

П.П. Много черногледа съм станала. Благодарява Ви момичета :bighug:
Re: Тема на бременните № 28
« Отговор #24 -: Юли 15, 2008, 16:12:57 pm »
Честита нова темичка.Аз все още ви чета.Нека се пълни с нови мами,а на запътилите се за родилното-леко и безпроблемно раждане.
Сани,ти си наред-нека мине като песен,както бе при мен.
За подготовка за кърмене бих посъветвала-само подходящия здравословен хранителен режим и мноооого спокойствие.Това е достатъчно като подготовка.Всичко друго е до психическата нагласа,че точно това ще помогне.
Аз толкова бленувах да кърмя,че в болницата полудях,докато видя тая кърма да тръгне.А точно притеснението и въпросът- "дали ще имам достатъчно",най-много пречат.Така че - СПОКОЙСТВИЕ И СИЛНА ХРАНА!
There's no way to happiness,
Happiness is the way!

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Тема на бременните № 28
« Отговор #25 -: Юли 15, 2008, 16:59:27 pm »
Честита нова темичка!!!
Да се напълни бързо с много бременелки!!! :D :D :D
За одготовка.........от 10 дена вече се мажа с Гермастан,надявам се да нямам проблеми :D
*
Re: Тема на бременните № 28
« Отговор #26 -: Юли 15, 2008, 18:03:34 pm »
Аз, невежата, още нищо подготвително не съм предприела за гърдите. Това за хавлията не го знаех. Какво се цели с тази процедура? По-образно, ако може някой да го обясни, как трябва да изглеждат зърната, след като се обтриват с хавлията?! Мислех в скоро време да си поръчам ето този крем:
http://www.mothercare.com/gp/product/B000IVT03Y/sr=1-2/qid=1216133633/ref=sr_1_2/203-7725692-5330357?ie=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=42799041&mcb=core
Но знаех, че трябва да се маже, след като се започне с кърменето. Нещо май не ми е вярна информацията...
За стриите - мажа се на определени места с най-обикновено овлажняващо тоалетно мляко. То, каквото си е наумило да излезе (като кожните висулки например), май нищо не може да го спре.

Ех, само ако можех да я сменя тази акушерка... :D Вчера ме пита: "Ти вземаш калций, нали?" Не че тя ми беше казала да вземам и добре, че не чакам нея да ми открехне всички нетолкова тайни тайни. Както и да е, вземам си отдавна и калций, и други работи по желание, но за тях тя няма да узнае никога, щото ще почне да ми повтаря, че е на мой риск и че няма достоверни изследвания по този въпрос.
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Тема на бременните № 28
« Отговор #27 -: Юли 15, 2008, 19:15:58 pm »
Розичке, обтриването с хавлията доколкото схванах цели да се огрубят зърната и когато започне кърменето да няма силна болка, спукване на зърната и кървене. Аз лично тая част обаче май ще я пропусна... :( кожата ми е страшно суха, нежна и чувствителна - аз направо ще се протрия, ако започна да правя това...Процедурата била добра и за цялото тяло - корем, задни части, бедра и т.н. - оросявала се по-добре, отпушвали се порите и незнам си още какво...
А за калция...на мен никой нищо не ми е казал 8O - кога започва да се пие???
Както и витамини - и двамата ми лекари казаха да не пия витамини, а всичките ми познати масово настояват да започна 8O. Вие пиете ли?
« Последна редакция: Юли 15, 2008, 19:18:54 pm от elma »
*
Re: Тема на бременните № 28
« Отговор #28 -: Юли 15, 2008, 19:19:11 pm »
Витамини пия от самото начало на бременноста.
Калции обаче -не.
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Тема на бременните № 28
« Отговор #29 -: Юли 15, 2008, 19:20:50 pm »
Витамини пия от самото начало на бременноста.
А предписаха ли ти ги или ти си ги самоназначи?
*
Re: Тема на бременните № 28
« Отговор #30 -: Юли 15, 2008, 19:22:40 pm »
Да-изписаха ми ги. :)
*
Re: Тема на бременните № 28
« Отговор #31 -: Юли 15, 2008, 19:28:42 pm »
Днес бях на ФМ при Марков и малко съм шашнатата, с бебето всичко е наред, но нещата при мен май не са много цветущи. Доплера на маточните артерии не е добър, доктора каза, че това е дефект, който си ми е генетичен и това е най-вероятната причина за трудното забременяване и абортите. Сърцето ми е натоварено малко, а пулса 120, та от днес съм на атенолол.
Ще правим още едно вливане на имуновенин и фраксито го вдигаме двойно. Останалата терапия се запазва.
Тодорова каза, че в началото на октомври ме иска в болницата за постъпване, доста се учудих, това е месец и малко преди термин, ма щом казва, така ще правя.
Ми това е май от мен.
Re: Тема на бременните № 28
« Отговор #32 -: Юли 15, 2008, 20:22:43 pm »
Елма, някои бременни имат нужда от допълнителни витамини, някои (де този късмет) се справят и без тях. Калцият е необходим, защото бебето започва да изгражда костната си система и черпи от твоите резерви. Това е една от причините бременните да имат проблеми със зъбите. Препоръчват калций да се пие след 4-5 месец. http://www.bg-mamma.com/site/content/view/656/69/ Това е линк към статия за витамините и микроелементите.
Мен ме държи в кондиция единствено допълнителният прием на витамини и микроелементи, но аз съм  си по начало странен елемент, та за другите не знам :D

Мери, дано се справиш с предизвикателствата. Този пулс ми звучи изтощителен :(. Дано, дано всичко мине по-най добрия за теб и бебето сценарий :bighug:
« Последна редакция: Юли 15, 2008, 22:16:30 pm от Faith_hope »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните № 28
« Отговор #33 -: Юли 15, 2008, 21:16:28 pm »
Мери, щом така е казала лекарката и за бебето щом е по-добре - ще се пазиш и ще спазваш указанията, а останалото ще се нареди! Стискаме ти палци да устискате до края с малкия борец!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Тема на бременните № 28
« Отговор #34 -: Юли 15, 2008, 21:32:02 pm »
Цитат
Калцият е необходим, защото бебето започва да изгражда костната си система и черпи от твоите резерви. Това е една от причините бременните да имат проблеми със зъбите. Препоръчват калций да се пие след 4-5 месец.
За зъбите пия Зимафлор още от 8г.с.


Мари и моят пулс е доста ускорен-на моменти стигаше 120-130у/мин.
След като ми регулираха терапията с Л-тироксин сега е около 90-много рядко минава 100.
*
Re: Тема на бременните № 28
« Отговор #35 -: Юли 15, 2008, 22:11:56 pm »
Мари,не се притеснявай много,ако можеш де!!
Стикам ти палци и вярвам,че всичко ще е добре!!!
Щом трябва в болница ще отидеш,то така е по добре и
аз осмия месец си го изкарах в болница и добре че
бях там.
*
Re: Тема на бременните № 28
« Отговор #36 -: Юли 16, 2008, 00:02:50 am »
DivaRoza аз си купих това кремче/лансинох/, някой го беше похвалил в предната тема, ама не помня кой :oops: но още не мога да кажа за ефект, защото се мажа от няколко дни, иначе пише че е чист ланолин и напълно безвреден за бебо при кърмене, не се отмива. Питах днес една педиатърка за подготовката на гърдите и тя каза, че обтриването може да предизвика контракции и не е препоръчително, особено преди 9-тия месец. Според нея гармастан и лансинох са подобни като състав и няма значение кой ще се ползва.
elma и аз като mpia, пия витамини и зимафлуор от самото начало на бременността по предписание на док, но вероятно защото ние ходим при един и същи лекар :D
Mary мила, радвам се че бебто е добре и стискам палци и с теб всичко да е наред. Слушай докторите и не се притеснявай излишно, наблюдават те страхотни специалисти така че всичко ще е наред!

И накрая да се похваля, че днес бяхме на преглед и бебка е добре! Вече сме големи 2582гр! :D

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Тема на бременните № 28
« Отговор #37 -: Юли 16, 2008, 06:52:07 am »
Mary,слънце......радвам се че бебо е добре, :Dза другото.......спомни си съня.......ще се справиш.....може да е зор ,но ще успееш!Аз вярвам в това.Прегърщам те миличка и погали бебока от нас. :D
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Тема на бременните № 28
« Отговор #38 -: Юли 16, 2008, 09:07:51 am »
Мary, всичко ще е наред. Щом трябва болница - болница! Стискам палци да си го износиш мъничето до края и да се роди най-здравото и хубаво бебенце! А ти стискай зъби! :crossfingers:

Цитат
Калцият е необходим, защото бебето започва да изгражда костната си система и черпи от твоите резерви. Това е една от причините бременните да имат проблеми със зъбите. Препоръчват калций да се пие след 4-5 месец.
За зъбите пия Зимафлор още от 8г.с.
Да, знам, че калцият е изключително необходим за изграждането на костите. Ако не се осигури от храната на майката, бебето си взима необходимото за сметка на зъбите. А моите зъби и без друго не са в цветущо състояние - да не кажа, че са си направо зле...Мен май никой не ме брои за бременна :( Няма калций, няма Зимафлор, няма витамини...
Дано от цялата тая ситуация поне бебето да не страда...
Утре съм на ЖК - май освен за микробиологията ще трябва да ги подсетя и за доста други неща.... :( :?
*
Re: Тема на бременните № 28
« Отговор #39 -: Юли 16, 2008, 09:15:09 am »
Да ти кажа и на мен от ЖК по ЗК-никои нищо не ми е изписал.
Изписани са ми от лекаря ,които следи бременноста ми не по каса :) и при когото мисля да раждам.